رسانه 24
رسانه 24

یاری فایلتحقیق و بررسی در مورد تاریخچه گچ

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل تحقیق و بررسی در مورد تاریخچه گچ با و پر سرعت .

تحقیق و بررسی در مورد تاریخچه گچ


تحقیق و بررسی در مورد تاریخچه گچ

لینک پرداخت و *پایین مطلب*

 

فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

 

تعداد صفحه

 15

برخی از فهرست مطالب

تاریخچه گچ

انواع سنگ گچ

منابع تهیه

مصارف

گچ پزی

کوره های گچ پزی

اندازه دانه ها و وزن مخصوص

 

مقاومت گچ در برابر آب

روشهای مختلف تشکیل سنگ گچ

سولفاتهای لامینه‌ای

تولید و مصارف گچ

گـچ بـرای اولـین بـار در  بیش از پنج  هزار سال پیش توسط مـصـریان بـرای سفید و ح   دادن  به نمای دیوارهای داخلی مقبره ها  اسـتـفـاده می  شـده  است.  مـصـریـان  با حـرارت دادن  به سنگ های  ژیپس که ازآن  پودری  حـاصــل می شـــد  و آن را بــا  آب مخـلوط می کــردنـد و بــرایزیـبـا شـدن داخـل مـقـبـره ها این مخلوط را روی آجره ها و سنگ ها به کاررفته می کشیدند.در ایــران نـیــز از زمــان  اشکانـیـان بـنـا هــایی  با  گچ بری  های  زیبا دیده می شود که نشان دهـنـده اسـتـفـاده گـچ  در صـنـعـت  ساختمان  سازی ایـرانـیـان می بــاشد. کـه بـا ورود اسـلام بـه ایران استفاده از هنر گچ بری در مساجد جلوه گر شد.  برای مثال : مسجد جامع  ارومیه تــا قـبـل از سـال ١٣٤٠  گـچ  در  ایـران  به  صورت  سنتی   تولید  می شـد که  مـعـایبی از جـمـلـه قـیـمـت   بـالا وکـیـفـیـت  نـا مرغوب  و  تـولـیـد کم،داشته است . یکی  از قدیمی تـرین کـارخـانه های اسـتـخـراج و تـولـیـد گـچ در شهرستان ساوه بوده است.گچ ماده ای مـعـدنی اسـت که به  وفـور یـافـت  مـی شود و  ایران با داشتن٩٠۰ میلیون تن دارای بزرگترین منبع  گچ  در جهان می باشد الـبـته بـه گـــچ به شکل سنگ گچ که معمولا دارای نا خالصی است از  مـعـادن  اسـتـخـراج و  پس  از  حرارت  دادن آن تا ١٧٠ درجه سانتیگراد که اصطلاحا به آن پـخـتن سنگ گچ می گویند وآسیاب آن به گچ مورد استـفـاده در سـاخـتـمـان تبدیل می شود.

گچ

از مهمترین مصالح ساختمانی است. گچ از ابتدای کار که تعیین حدود زمین است تا انتهای کار که سفید کاری، نصب سنگ و حتی


با


تحقیق و بررسی در مورد تاریخچه گچپاو وینت مدیریت اسناد و بایگانی

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل پاو وینت مدیریت اسناد و بایگانی با و پر سرعت .

پاو وینت مدیریت اسناد و بایگانی


پاو وینت مدیریت اسناد و بایگانی

این فایل حاوی مطالعه مدیریت اسناد و بایگانی می باشد که به صورت فرمت powerpoint در 34 اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه یداری و نمایید.

 

فهرست
مدیریت اسناد و بایگانی
مدیریت امور دفتری
دبیر خانه
نامه های اداری
یادداشت اداری
عوامل سازماندهی مدیریت امور دفتری
عناوین شغلی دبیر خانه ها در نظام متمرکز امور دفتری
انواع دفاتر وفرمهای مدیریت امور دفتری
نظام غیر متمرکز مدیریت امور دفتری
بایگانی


تصویر محیط برنامه


با


پاو وینت مدیریت اسناد و بایگانینقشه gis شهر فردوس

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل نقشه gis شهر فردوس با و پر سرعت .

 نقشه gis شهر فردوس


 نقشه gis شهر فردوس

در این بخش نقشه gis کامل شهر فردوس برای قرار داده شده است. این نقشه gis دارای 3 شیپ‌فایل معابر( راه های دسترسی و خیابان ها) ، کاربری اراضی اصلی( کلان) و همچنین اماکن اصلی شهر می‌باشد. این شیپ‌فایل‌ها بروز، کاملاً زمین مرجع و دارای ج اطلاعات توصیفی کامل می‌باشند. تصویر پیشنمایش مربوط به همین محصول می‌باشد.


با


نقشه gis شهر فردوسمقاله کامل درباره فلسفة زیبایی شناسی از دیدگاه فمینیستی

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل مقاله کامل درباره فلسفة زیبایی شناسی از دیدگاه فمینیستی با و پر سرعت .

 مقاله کامل درباره فلسفة زیبایی شناسی از دیدگاه فمینیستی


 مقاله کامل درباره فلسفة زیبایی شناسی از دیدگاه فمینیستی

 

 

 

 

 

 

لینک پرداخت و *پایین مطلب*

فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :74

 

بخشی از متن مقاله

فلسفة زیبایی شناسی از دیدگاه فمینیستی

مقدمه

مقاله ای که پیش رو دارید ترجمه ای است از فصل اول کت به نام «مقدمه ای بر ت و زیبایی شناسی[1]» نوشتة «کارولین کورس میر[2]» که در واقع فلسفة زیبایی شناسی را از دیدگاه فمینیستی بررسی می کند.

کارولین کورس میر فلسفه در بوفالو که یکی از دانشکده های ای ی نیویورک است می باشد. از دیگر کتاب هایی که به قلم این خانم می باشد می توانیم از کت به نام معنادادن به ذوق:

طعام و فلسفه (1999) نام ببریم.

زبانی که او در کتاب هایش به کار می برد، زبانی روان و صمیمی و درک شدنی است که استفاده از کتاب را برای همگان مقدور می سازد، در مورد کتاب ت و زیبایی شناسی نیز وضع به همین منوال است و این کتاب برای دانشجویان فلسفه، مطالعات تی، پژوهش های تصویری و مطالعه هنر به طور نظری ، و به طور کلی برای هر ی که به موضوعات مربوط به ت و رابطة آن با نظریه های هنر علاقه دارد، مناسب می باشد.

«کورس میر» در این کتاب در این کتاب به موضوعاتی ؟؟ می پردازد.

 • چرا شاهد ن هنرمند اندکی در گذشته هستیم؟
 • هنر،‌لذت، و زیبایی
 • نقش ت در مورد ذوق و طعام
 • هنر چیست و هنرمند کیست؟
 • انزجار ، تعالی ، و ارزش های زیبایی شناسانه
 • بدنه و ساختمان ذهنیت[3]

اولین چاپ این کتاب در سال 2004 صورت گرفته است و تا به حال به فارسی ترجمه نشده است. همانطور که پیشتر گفتیم این مقاله تنها ترجمه ای است از فصل اول این کتاب با عنوان: هنرمندان و هنر؛ که ارائه مختصری است از تاریخچه مفاهیم مربوط به هنر.

در این فصل نظریه های هنری و مفاهیم مربوط به آنها و حوزه های کارکرد و اعتبار آنها از دوران باستان افلاطون و ارسطو گرفته تا دوران مدرن مورد بحث قرار می گیرد.

عناوین فصول دیگر کتاب از این قرار می باشد.

 • لذت زیبایی شناسانه
 • مبتدیان و حرفه ای ها
 • ت عمیق: ذوق و طعام
 • چه چیزی هنر است[4]؟ (هنر چیست[5]؟)
 • لذت دشوار:‌تعالی و انزجار

در اینجا لازم است که ذکر کنم، تمام مطالب داخل کروشه از مترجم می باشد و فقط برای کمک به درک متن به آن اضافه شده اند.


هنرمندان و هنر

مختصری از تاریخ مفاهیم

هنر چیست؟ هنرمند کیست؟ این ها مفاهیمی هستند که هر کدام در نسبت با دیگری تعریف می شوند: اینکه آیا شخصی را یک هنرمند می دانیم یا خیر، تا حدودی بسته به آن چیزی است که او تولید می کند، و اینکه آیا محصولی، یک اثر هنری است یا خیر،‌بستگی به این دارد که چه ی آن را تولید کرده است.

بگذارید با در نظر گرفتن مفهوم خالق [6] شروع کنیم: ما به ی واژه هنرمند را اطلاق می کنیم که دست به خلاقیت هنری بزند، خواه این هنر شعر باشد و نقاشی و یا که موسیقی ، معماری ، مجسمه سازی یا باشد، که البته با ارائه چنین فهرستی از انواع مختلف هنر، در واقع در مورد مواد بحث آشکارا دست به پیش داوری زده ام، چرا که جواب ما ] در مورد اینکه هنر چیست و هنرمند کیست[ متفاوت می بود اگر من شخص قالی باف یا سازندة آثار منبت کاری شده و یا آشپزها را هم اضافه کرده بودیم؛ یا شخصی که ریسندگی، بافندگی و یا سفالگری می کند،‌یا آنکه شیشه گر است یا اثاثیه تولید می کند و یا به صحافی کتاب می پردازد. همانطور که طی این فصل خواهیم دید، اطلاق واژه هنرمند به افراد مشخص، بسته به تغییر مقولاتی که به عنوان آثار هنری شناخته می شدند، در طول تاریخ دستخوش تغییراتی بوده است.

تعریف معاصری که در مورد یک هنرمند وجود دارد از ایده هایی چون خودبیانگری[7]، تخیل[8] و خلاقیت جداشدنی نیست، ایده هایی که هر کدام نشانة نوع خاصی از هستند که به هنرمند نسبت داده می شود.

امروزه اغلب هنرمند را زادة یک روح آزاد، و دارای شخصیتی خودرأی که خود را محدود به قواعد اجتماعی و یا قوانین بی روح جامعه نمی کند، می دانند. در بهترین ح این ممکن است که مشخصه ای برای نبوغ باشد، هر چند اص نبوغ اغلب دچار بدفهمی می شود مگر گذشت زمان حکم صحیح را عرضه کند. بنابراین چنین نگرشی نسبت به هنرمندان، اغلب آنها را به مثابة افرادی که از نظر عاطفی، منزوی و تنها هستند، تصویر می کند.

در این فصل از اصل بنیادین و چارچوب مفهومی ای پرسش می کنیم که به چنین تصور همگانی ای از هنرمند شکل داده، تا بتوانیم تعیین کنیم که چرا ن اندکی در فهرست نوابغ هنری شناخته شده به چشم می خورند.

در واقع، خصوصاً در دوره های مشخصی از تاریخ، حتی تصور ن به عنوان هنرمندانی کاملاً مستقل که فقط به خاطر خلاقیت صرف دست به خلق آثار هنری می زنند، امری دشوار محسوب می شده است.

دلیل این امر چیست و این موضوع چه چیزی را در مورد نقش تمایزات در مفاهیم مربوط به خلاقیت نشان می دهد؟

مورخان تحقیقات قابل توجهی در باب این نوع محروم سازی ها کرده اند، ] محروم سازی هایی[ که در دوره های مشخصی از تاریخ، ن را از ورود به رشته های مختلفی مانند نقاشی، مجسمه سازی یا تألیف موسیقیایی منع کرده و پیشرفت و اشتهار آنها را در زمینه هایی چون ادبیات مختل کرده اند. هر چند تمرکز ما اکنون مشخصاً در مورد عدم وجود امکان تحصیل یا دیگر موانع و نواهی اجتماعی نیست؛ این ها مواردی فرعی هستند که با گذشت زمان و پیش آمدن موقعیت های متفاوت تغییر کرده اند.

در اینجا بیشتر متوجه ماهیت پایه ای مفاهیمی هستیم که فلسفه هنر و قواعد زیبایی شناسی را شکل می دهند، چارچوب های نظری که اعمال اجتماعی را تحت تأثیر خود قرار می دهند. در اینجا ما همچنین، تفاوت های و مفاهیم دشواری مانند «تأنیت[9]» و «تذ [10]» را درخواهیم یافت.

مبانی مفهومی

جستجو در مورد اینکه مسأله ت چه نقشی در زیبایی شناسی ایفا می کند، نیازمند ] بیان[ مقدمه ای می باشد: مروری بر مفروضاتی بنیادین در مورد طبیعت بشر و اینکه چه چیزی دست ی به فرهنگ و تمدن را ممکن می سازد.

هنر پدیده ای است که در بردارندة عناصر فرهنگی قابل توجهی می باشد، و بهترین هنرها، آن هنری است که نشانگر واکنش ها و دیدگاههای مختلف در مورد زندگی آدمی و معنای آن باشد.

افرادی که به هنرهایی با ارزش های عمیق و ماندگار مشغول هستند، چه این هنر طنز باشد یا تراژدی، کمدی، والا و یا زیبا ، باعث افتخار خاصی هستند و توانسته اند سطحی ،‌؟؟ و دشوار از دست آوردهای بشری را تجسم بخشند.

مفهوم هنرمند خلاق[11] بر پایة عقایدی استوار است که مشخص کنندة کیفیاتی در نوع بشر هستند که به او توانایی رسیدن به بالاترین سطوح فرهنگی را می دهد؛ بنا به سنت قدما، عقلانیت، توانایی ضروری و ذهنی و اساس دست آوردهای بشری به طور کلی می باشد.

دیدگاههای مختلف فمینیستی در مورد عقل و عقلانیت حوزه های فلسفی بیان شده اند، گر چه در حوزة زیبایی شناسی در مورد عقل و عقلانیت در تمام حوزه های فلسفی بیان شده اند، گر چه در حوزة زیبایی شناسی کمتر از آنچه انتظار می رود به چشم می خورند، احتمالاً از آنجا که هنر و ارزش های زیبایی شناسانه اغلب و به سادگی با زمینه های «غیرعقلانی[12]» روح بشر، چون شهود، تخیل و احساس ارتباط دارند. ولی در عین حال تسلط بر چنین فعالیت های ذهنی ای، که الهام را از امور بی معنی و دید زیبایی شناسانه را از بی قاعدگی صرف متمایز می کنند، مست م ذهنیتی منظم و محکم است و اعتقاد سنتی بر این است که چنین ذهنیتی در قابلیت های عقلانی ما ریشه دارد.

مفهوم قوه مستقل عقلی ای که بشر را از حیوان جدا می کند و به موجب آن طبیعت ذاتی انسان توصیف می شود، نفوذ گسترده ای در نظریه های غربی در مورد معرفت، اخلاق، سیاست، طبیعت انسان و فرهنگ دارد، در واقع، هیچ محدوده ای از فلسفه از تأثیرات بلندمدت آن مستثنی نبوده است.

این همچنان یکی از پیچیده ترین مفاهیم نظری است که به اشکال متفاوت، در حوزه های مختلف عمل می کند، مفهومی که نه تنها تعدیل کنندة تفاوت های تی است بلکه به طور کلی تعیین کنندة جایگاه گروههای فرعی اجتماعی نیز می باشد.

عقلانیت در شکل گیری ایدة خلاقیت و توانایی ب دانش در مهارت های هنری،‌و همچنین برای خودمختاری ذهن که از م ومات نوآوری و ابتکاری می باشد، اهمیت ویژه ای دارد، هر چند این اهمیت غالباً آشکار نیست.

در ابتدا به ملاحظاتی کلی می پردازیم: از لحاط سنتی، عقل به عنوان قوه و استعداد ذهنی ای شناخته می شود که باعث تمایز بین اعمال انسانی و اعمال غیرانسانی می شود.

این یک کلی گویی توصیفی و اصولی است، چرا که اعتقاد بر این واقعیت است که تنها بشر قادر به تجربة عقلانیت می باشد. به عبارتی بشر به موجب چنین قوه ای از قوانین طبیعت فرار می کند و قادر به ساخت فرهنگ ها و تمدن ها می شود، و با به کار انداختن این درجه از اختیار زندگی خود را به پیش می برد، اختیاری که حیوانات دیگر فاقد آن می باشد. پس مفهوم عقل دارای نوعی بار ارزشی نیز می باشد: چنین خصوصیتی ، نه تنها یک ویژگی ضروری برای انسان است که او را از لحاظ معنوی به عنوان یک انسان تعریف می کند بلکه بهترین خصوصیت و کیفیت ما نیز می باشد،‌ویژگی ای که امکان دست ی به دست آوردهای هنری، انتخاب اخلاقی و معرفت علمی را میسر می سازد.

*** متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است ***


با


مقاله کامل درباره فلسفة زیبایی شناسی از دیدگاه فمینیستیمقاله کامل درباره پوستر

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل مقاله کامل درباره پوستر با و پر سرعت .

 مقاله کامل درباره پوستر


 مقاله کامل درباره پوستر

 

 

 

 

 

 

لینک پرداخت و *پایین مطلب*

فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :20

 

بخشی از متن مقاله

تاریخچه مختصری از پوستر در غرب :

پوستر واژه ای است انگلیسی به مفهوم آگهی دیواری که از حد رایج کوچکتر نباشد . در بیان تاریخچه پوستر باید گفتت ( نخستین پوسترها ، اعلامیه هایی است که در قرون وسطی و رم باستان گاهی بر روی دیواره ها دیده می شد . این گونه تبلیغات تا اوا قرن 18 میلادی معمولاً فقط از نوشته تشکیل می شود و گاهی در این آگهی یک تصویر کوچک حکاکی شده و نیز بعضی از تزئینات گیاهی و کادر و حاشیه دیده می شد . [1] از قرن 19 میلادی پوستر سازی به یک عرصه هنری تبدیل شد و نقاشانی مانند تولوز لوترک و ژول  و موشا در این زمینه آثار هنرمندانه ای به وجود آوردند که پلی بود بین آثار نقاشی ونمونه که امروزه به عنوان پوستر می شناسیم  این هنر به شاخه مهمی از هنر گرافیک یعنی طراحی پوستر تبدیل شد . هنر پوستر در طی نیم قرن 19 میلادی در دوره ای که کشورهای مترقی و غنی و سرمایه دار امکانات نمایشی خود را گسترش می دادند  با افزایش مراکز تفریحی و محصولات تجملی از آنها بهره برداری می د ، تسلط یافت .

آگاه مردم نسبت به این امکانات نیازمند وسیلة ای موثر بود که توانایی پیام را داشته باشد و این وسیله چیزی جز پوستر نبود .  به منظور اینکه پوستر نقشی بیانگر ما بین آگهی دهنده و بیننده بازی کند ، در عامل کلمه و تصویر مورد استفاده قرار گرفت که یک ترکیبی ساده و روان حاصل از گسترش سریع تکنیک چاپ بود .


 

تاریخچه مختصری از پوستر در ا یران :

برای بررسی تاریخچة پوستر در ایران باید از نخستین اعلانهای تبلیغاتی که برای نصب روی دیوارها تولید شده بود ، هیچگونه طرح و تصویری در آنها مشاهدهع نمی شود  فقط از چندین سطر مطالب در یک کلمه « اعلان » یا « اطلاعیه » در بالای آن به صورت متقاون تشکیل شده بود . گاهی تزئینات مانند کادر و حاشیه و بعضی علامات تأکید کننده یا تزئین در این اعلانها دیده می شود که اگر خطاطی بود از روحسه ترهیب صفحه های قرآن و کتابهای دینی در تزئین صفحه استفاده می د و اگر چاپی بود از علائم تزینی چاپ فرنگی که همراه صنعت چاپ به ایران آمده بود ، بهره می جستند . روحیه حاکم بر این نوع آگهی های دیواری تقاون بود که در تمام موارد به طور کامل به چشم می خورد و سنت سفیدها به سیاه ها معمولاً معقول و متقارن و چشم نواز و همان روحیه حاکم بر کتابهای خطی است و هنوز ویژگیهای خاصی به عنوان هنریی که ویژة آویختن روی دیوارهاست دیده نمی شود .

موضوع این اعلانها ، تئاتر ، سینما و سپس بعضی کالاهای تجاری و مضمونهای است و بیشتر آنها چاپ سنگی و تک رنگ هستند بطور معمول سیاه روی کاغذ سفید ، اما گاهی نمونه هایی هم دیده می شود که غالباً رنگهای اصلی مانند آبی ، قرمز ، سبز و زرد هستند . در روند تکامل تاریخی پوستر به عنوان یک هنر ، سه مرحله متقاوت را می توان تشخیص داد  مرحلة ‌آغازین که در دهة‌ اول قرن 20 رایج بوده شامل استفاده پوستر برای تبلیغ کالاها و دستگاهها بود . مرحله بعد کاربرد آن در اعلانهای و آگاهی یافتن سیاستمداران برای انتقال نظریاتشان بود که با آغاز جنگ جهانی اول رواج گرفت و آ ین و مهمترین مرحلة‌آن مربوط به آگهی های فرنگی و توریستی بود . پوستر پدیده ایست با سه ویژگی شامل ، محتوا ، ارزش هنری و کیفیتهای تبلیغاتی و بهترین پوسترها آنهایی هستند که این سه ویژگی را به طور همزمان داشته باشند .

از لحاظ نحوة پرداخت موضوع استفاده از عناصر بصری ، می توان پوسترها را به دو قسمت تقسیم کرد :

پوسترهایی که با تصویر کار می شوند و پوسترهایی که فقط با خط کار می شوند .[2] که در مورد قسمت  اخیر در بخش های بصری به تفصیل سخن خواهیم گفت .

پوسترهای نوشتاری و تقسیمات آن :

به منظور اینکه پوستر نقش بیانگر ، بین آگهی دهنده و بیننده بازمی کند دو عامل کلمه و تصویر مورد استفاده قرار گرفت و از آنجا که وظیفه اصلی پیام است باز این انتقال بیشتر به عهده تصویر واقع شد . ولی باید از آنجا که وظیفه اصلی پوستر انتقال سریع و صریح پیام است باز این انتقال بیشتر به عهده تصویر واقع شد . ولی باید توجه داشت که استفاده از عناصر تکراری و قرار دادی تصویری د وستر ایجاد نوعی یکنواختی
می کند و برای جلب توجه ببننده استفاده از عناصر نو و تازه و خلاقانه لازم به نظر می رسد . در این راستا یکی از حرکات صورت گرفته استفاده از خطوط و استعدادهای نوشتاری و تصویری و ترکیبی در آنست . اطلاع رسانی از طریق پوستر تا حدود زیادی مرهون خط می باشد ، چرا که در اغلب موارد ، تصویر نیاز به عناصری را رد تا آنرا گویاتر می سازد و آن عنصر خط است . عنصر نوشته در پوستر به منظور دقیق تر هدف تصویر و پیام آن به کار گرفته می شود و ترکیب این دو عنصر باید به گونه ای باشد که تصویر حرف بزند و نوشته ، تصویر باشد  ایجاد چنین موقعیتی بستگی به کار آیی و خلاقیت طراح دارد . در ببشتر پوسترها نوشته تکمیل کننده اثر ا ست ولی دسته ای از پوستر ها نیز موجودند که نوشته در آنها حرف اول را می زند و بار انتقال پیام را خود به عهده دارد . در این نوع پوستر محتوا و درون مایه موضوع را باید به نحوی در نوشته نمایان ساخت به این گونه نوشته تداعی معنی مورد نظر را نماید و ببننده را تا حدودی به موضوع ، فرهنگ و محتوای درونی نوشته راهنمایی کند ، که در این صورت گرافیسم خط محقق شده است . طراح با توجه به نوع موضوع می تواند از کلیة خطوط از حروف سنتی گرفته تا خطوط طراحی شده استفاده کند . ولی باید توجه به نوع موضوع می تواند از کلیه خطوط از حروف سنتی گرفته تا خطوط طراحی شده استفاده کند . ولی باید توجه داشته باشد ، بدون ایجاد تغییرات و تحولات در حروف آنهم در جهت بیان موضوع ، اثر او از جذ ت و کشش لازم برخوردار نمی گردد : به عنوان مثال استفاده از خطوط سنتی با آن همه فریب و بلند مرتیگی با همان ترکیبی که از گذشته به جای مانده ، ودر جهت ساخت پوستر ، خط باید به نقش و بیان تصویری تبدیل شود ، ترکیب  در آن به گونه خاصی است .    مانند پوسترهای است که با تصویر کار می شود . به این  خاطر که چون خطی که مورد استسفاده قرار می گیرد ، به عنوان نقش اصلی پوستر مطرح می گردد در این ح علاوه بر آن که خط ح علاوه بر آن که خط ح تصویری پیدا می کند ، از طرف دیگر ، همان خط نیز هست که باید لی آت هم بشود ،  لی آت  در این جا یعنی ترکیب غیری و کمپوزیسیون کلمات و این عیناً مانند کار تصویر سازی می باشد . [3]

در واقع ، در حالیکه یک نماد تصویری می تواند از طریق ایجاد تغییراتی در عناصر ایده مورد نظر را بهنحوی انتزاعی به وجود آورد نماد مفهومی بر ماهیت یک ایده تاکید می کند و در نتیجه صورتهای را به کار می گیرد که به جای اشاره به خودش به مفهوم آن اشاره می کند . انتخاب نماد مفهومی و یا نماد تصویری را خود موضوع تعیین می کند . متناسب با موضوع ، یکپارچگی ، تأثیر بصری و ظرافت ، عناصر اولیه و اجتناب ناپذیر یک نماد هستند ، خواه مفهومی ، خواه تصویری ، خواه مبتنی بر یک یا چند حروف که در مورد آ ی شکل حروف ، اص و یکپارچگی اجزایش سبب می شود که نماد ، از لحاظ زیبایی شناسی ارزش پیدا کند و قدرت ارتباطی آن افزایش یابد . نهادی که با اضافه شدن یک عنصر یعنی صرف و گرفتن پرداختن کلی برای یکپارچه شدن می تواند به نمادهای مفهومی یا تصویری تبدیل شود . کوتاه سخن این که در پوسترهای نوشتاری نوشته برای از ظاهر علامتی آن ، به عنوان وسیله زبان یک نوع امکان کاربرد تصویری را هم فراهم می کند .

*** متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است ***


با


مقاله کامل درباره پوسترپاو وینت زیبایی و نظارت همگانی دین و زندگی دهم- 33 اسلاید

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل پاو وینت زیبایی و نظارت همگانی دین و زندگی دهم- 33 اسلاید با و پر سرعت .

 پاو وینت زیبایی و نظارت همگانی دین و زندگی دهم- 33 اسلاید


 پاو وینت زیبایی و نظارت همگانی دین و زندگی دهم- 33 اسلاید

 

 

 

 

 

 

 

پاو وینت زیبایی و نظارت همگانی دین و زندگی دهم

 


با


پاو وینت زیبایی و نظارت همگانی دین و زندگی دهم- 33 اسلایدپروژه جامع و کامل درباره آشنایی با آلیاژ monel وتاریخچه تولیدآن

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل پروژه جامع و کامل درباره آشنایی با آلیاژ monel وتاریخچه تولیدآن با و پر سرعت .

پروژه جامع و کامل درباره آشنایی با آلیاژ monel وتاریخچه تولیدآن


پروژه جامع و کامل درباره آشنایی با آلیاژ monel وتاریخچه تولیدآن

فرمت فایل : word  (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 164 صفحه

 

 

 

 

 

فهرست

فصل اول : آشنایی با آلیاژ monel و تاریخچه آن

1) فناوری نانو چیست ؟. 2

2) مروری بر نانو مواد و دسته بندی آنها : 3

2-1) نانو ذرات : 4

3) آلیاژ  monel: 5

3-1)آلیاژ   400 monel: 6

3-2)آلیاژ monel k-500 : 7

3-3)آلیاژ  monel r-405: 10

ج ترکیبات شیمیایی آلیاژهای monel: 11

4)تاریخچه: 11

4-1)تاریخچه مکانوشیمی : 11

4-2)تاریخچه آلیاژسازی مکانیکی: 13

هدف : 14

فصل دوم: آلیاژ سازی مکانیکی و مکانوشیمی

1)آشنایی با تولید نانو ذرات به روش آسیاب گلوله ای : 16

2)فرآیند تولید پودر: 16

3)آلیاژ سازی مکانیکی : 16

4)همگن سازی... 17

5)انواع آسیاب : 17

5-1) آسیاب گلوله ای سیاره ای : 17

 

فهرست

 

5-2)آسیاب ارتعاشی : 18

5-3)آسیاب غلتشی : 18

5-4)آسیاب شافتی : 18

5-5)آسیاب مغناطیسی: 18

6)آسیاب گلوله ای  سیاره ای( ای) : 20

7)روش های جدید در آسیابکاری: 22

8)مشخصات پودر مواد اولیه : 23

9)ویژگی های روش آلیاژسازی مکانیکی (ma) : 23

10)کاربرد های کلی روش آلیاژسازی مکانیکی (ma): 23

11)کاربرد های اختصاصی روش آلیاژسازی مکانیکی (ma): 24

12)پارامتر های موثر. 25

12-1)نوع آسیاب... 25

12-2)اندازه و توزیع اندازه گلوله های آسیاب: 26

12-3) نسبت وزنی گلوله به پودر. 27

12-4) جنس آسیاب... 28

12-5) مدت آسیاب... 28

12-6)میزان پرشدن محفظه. 28

12-7)اتمسفر درون محفظه. 29

12-8) دمای آسیاب... 29

12-9) مواد کنترلی : pca.. 30

فهرست

عنوان                                                                                                                                                      صفحه

 

 

13)فرآیند های شیمیایی-مکانیکی: 32

14)کاهش مکانیکی شیمیایی: 33

14-1)کال ین cu2s : 34

فصل سوم: روش های نوین آنالیز مواد

1) xrd (پراش اشعه ای ) : 38

2)  sem (میکروسکوپ اسکن الکترونی) : 50

فصل چهارم : مروری بر منابع

مقاله اول:مطالعه ای بر روی تکامل میکروساختاری پودرهای  al-25 at. pct v-12.5 at. pct m (مس، نیکل، منگنز) توسط آسیاب گلوله ای سیاره ای

1)   مقدمه. 56

2)   آزمایشات: 57

3) نتایج و مباحث: 58

الف) سیستم دو مدلی al-v : 58

ب ) سیستمهای سه گانه al-v-m (m = cu, ni, mn) : 62

ج) آنالیزهای حرارتی: 64

4) نتیجه گیری : 69

مقاله دوم : آلیاژ سازی مکانیکی پودرهای مس-نیکل-آهن(monel)

1)   مقدمه : 70

2)   آزمایشات : 71

2-1) آنالیز شیمیایی پودر آسیاب شده : 74

 

فهرست

عنوان                                                                                                                                                      صفحه

 

 

2-2) ساختار پودرهای آسیاب شده: 75

2-3) تجزیه اسپینودال: 78

2-4)  عملیات گرمایی پودرهای آسیاب شده : 78

3)   نتیجه گیری : 80

مقاله سوم: فازهای نانوکریستالین در سیستم هایcu-ni, cu-zn و ni-aiتوسط آلیاژسازی مکانیکی

1)   مقدمه : 80

2)   آزمایشات : 81

3) نتایج و مباحث : 81

4)   نتیجه گیری : 83

مقاله چهارم: مقاومت مغناطیسی قوی آلیاژهای کب نیکل - مس(monel) تولید شده توسط آلیاژسازی مکانیکی

1)   مقدمه : 84

2) روش تجربی : 85

3)  نتایج و بحث : 86

4) نتیجه گیری : 94

مقاله پنجم: مکانیزم آلیاژزنی مکانیکی در سیستم های مس-روی و آلومینیوم-نیکل

1) مقدمه : 95

2)   آزمایشات : 96

3) نتایج : 96

الف) سنتز آلومینیدهای نیکل توسط ma : 96

ب )پدیده اختلاط : 100

ب-1) سیستم  ni-al: 100

فهرست

عنوان                                                                                                                                                      صفحه

 

 

ب-2) سیستم مس- روی : 101

4) مباحث (تشکیل فاز در طول ma) : 103

5) مکانیزم آلیاژسازی : 105

6) نتیجه گیری : 107

جمع بندی نهایی : 107

منابع و ماخذ : 109

 

 

1) فناوری نانو چیست ؟

فناوری نانو با توجه به ماهیت و زمینه های گسترده فعالیت آن، در عین سادگی، بسیار دشوار است. شاید بتوان گفت هنوز تعریف کاملی که تمام خصوصیات این پدیده را بیان کند، وجود ندارد. با وجود این ، در اینجا به چند تعریف مفید و کاربردی اشاره می کنیم.

فناوری نانو یعنی بررسی مواد در ابعاد اتمی یا مولکولی و یا بررسی مواد در مقیاس یک میلیاردیوم آن. این ساده ترین و عامیانه ترین تعریفی است که می توان از فناوری نانو ارایه داد. می دانیم که یک نانومتر ده به توان منفی نه یا یک میلیاردیوم متر است. این عدد یک هشتاد هزارم قطر موی انسان و یا 10 برابر قطر یک اتم هیدروژن است.

آلبرت فران یکی از پیشگامان توسعه کابردهای صنعتی فناوری نانو معتقد است: کوچکترین ارقام با معنی در محدوده 1/0 تا 100 نانومتر در آن نقش اساسی ایفاد می کنند.

با توجه به این تعریف، فناوری نانو توصیف همه جانبه فعالیت ها و تلاش هایی است که با دست بردن در اساسی ترین جزء ماده ( اتم ها) ، باعث می شود تا به خواص خارق العاده از آن دست ی م؛ چرا که اگر مواد به کوچکترین ابعاد شان ( اتم ها یا مولکولها) ش ته شوند. می توانیم خصوصیات بنیا ان را تغییر دهیم و آنها را به ماده ای تبدیل کنیم که در ح عادی تهیه و تولید آنها به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.

حال با این توضیح ، مفهوم تعریف اول نیز مشخص تر می شود؛ به این معنی که هر فعالیتی در مقیاس نانو را نمی توان نانو فناوری نامید؛ بلکه فناوری نانو به آن دسته از فعالیت هایی اطلاق می شود که با دست بردن در نحوه چینش اتم ها در مقیاس نانو مرتبط هستند.

شاید جالبترین تعریف از فناوری نانو، یک بسته پر از لوازم مورد نیاز بدون طبقه بندی خاص(catch – all) از فعالیت ها در اندازه های اتمی ، مولکولی که در زندگی واقعی کاربرد دارند، باشد.

با این توضیحات ، فناوری نانو دانشی است که به دنبال دستی به روش ها، فنون، مواد و ابزارهای مورد نیازی است تا بتواند چنین تحولاتی را در مواد مختلف ایجاد کند، به عبارت بهتر فناوری نانو نگرشی جدید به انواع رشته های علمی است و تمام عرصه های مختلف علم و فناوری را در بر می گیرد. فناوری نانو یکی از مدرن ترین فناوری های روز دنیاست که دارای خصوصیاتی منحصر به فرد با کاربردهایی در تمام      زمینه های علم و فناروی است. همین کاربرد های وسیع فناوری نانو که از آن به عنوان ویژگی بین رشته ای بودن (cross science) فناوری نانو یاد می شود، عامل مهمی در فراگیر شدن این پدیده جدید است.

از طرفی توجه روز افزون بشر به این فناوری فقط ناشی از تازگی آن و کنجکاوی بشر برای دانستن آنچه  نمی داند، نیست؛ بلکه به دلیل قابلیت های ویژه ای است که این فناوری پیش روی انسان قرار می دهد و دستی به آنها جز از این راه، ممکن نیست. از سوی دیگر، داشتن اطلاعات مختلف درباره زمینه های تحقیقاتی و عملی این فناوری در حیطه دانش هر فرد، باعث پویایی فکر و شه وی می شود.

همانطور که می دانیم اختراع ماشین بخار، شروع اولین انقلاب صنعتی بود؛ دانشمندان ساخت ترانزیستور ها را انقلاب دوم صنعتی می دانند، هم اکنون باید بپذیریم که در انقلاب سوم صنعتی هستیم! چرا که بر خلاف گذشته، سه مولفه یعنی فناوری نانو، it و پروژه ژنوم انسانی، همزمان شکل دهنده سومین انقلاب صنعتی هستند. ]1[

2) مروری بر نانو مواد و دسته بندی آنها :

مواد نانو ساختار در دهه گذشته به علت داشتن رفتار و ویژگی های برجسته، مورد توجه وسیع جامعه علمی و صنعتی جهان قرار گرفته است.

ماده نانوساختار ، به هر ماده ای که حداقل یکی از ابعاد آن در مقیاس نانو متری( زیر 100 نانو متر) باشد اطلاق می شود. این تعریف به وضوح انواع بسیار زیادی از ساختارها، اعم از ساخته دست بشر یا طبیعت را شامل می شود. به طور کلی در یک تقسیم بندی عمومی، محصولات نانو مواد را  می توان به صورت های مختلف دسته بندی کرد خود از جمله 1) های نانویی لایه نازک، نشانده شده بر روی سطح یک زیر پایه برای کاربردهای عمدتاً الکترونیکی،2) نانو پوشش های حفاظتی برای افزایش مقاومت در مقابل خوردگی، افزایش سختی سطوح و حفاظت در مقابل عوامل م ب محیطی،3) نانو ذرات به عنوان پیش سازنده و یا اصلاح ساز پدیده های فیزیکی و شیمیایی یا فرآیندهای بیولوژیکی با کاربردهای مختلف 4) نانو لوله ها با خواص مکانیکی ، الکتریکی، اپتیکی برجسته 5) نانو خوشه ها.

منظور از یک ماده نانو ساختاری، جامدی است که در سراسر بدنه آن انتظام اتمی، کریستال های تشکیل دهنده و ترکیب شیمیایی در مقیاس چند نانو متری گسترده شده باشند. در حقیقت این مواد متشکل از کریستال ها یا دانه های نانومتری هستند که هر کدام از آنها ممکن است از لحاظ ساختار اتمی، جهات کریستالوگرافیکی یا ترکیب شیمیایی با یکدیگر متفاوت باشند. به علاوه دانه های وابسته به ساختار اتمی و ترکیب شیمیایی دانه های همسایگان مجاور، می توانند همگن و یا غیر همگن باشند و یک ریز ساختار   غیر همگن را از خود نمایش دهند که در این صورت آنها را از موادی نظیر شیشه ها که دارای ساختاری همگن هستند، مجزا می نماید. پارامترهایی که موجب پیدایش خواص بی نظیری در نانو ساختار ها        می شود. عبارت است از:

پارامتر اول : اندازه کریستال های تشکیل دهنده

پارامتر دوم: تغییرات در ساختار اتمی از جمله اثر لایه مرزی سطوح آزاد، ترکیب شیمیایی فازها، عیوب موجود در ذارت.]1[

2-1) نانو ذرات :

همان طور که می دانیم یکی از خواص مهم نانو ذرات نسبت سطح به حجم بالای این مواد است. با استفاده از این خاصیت می توان کاتالیزور های قدرتمندی را در ابعاد نانومتری تولید نمود. این نانو کاتالیزورها راندمان واکنش های شیمیایی را به شدت افزایش داده وهم چنین به میزان چشم گیری از تولید مواد زاید در واکنش ها جلوگیری خواهند نمود.

بکارگیری نانو ذرات در تولید مواد دیگر می تواند استحکام آن ها را افزایش دهد ویا  وزن آن ها را کم کند، مقاومت شیمیایی و حرارتی آن ها را بالا ببرد و واکنش آن ها را در برابر نور وتشعشعات دیگر تغییر دهد. پس اولین کاربردی که برای نانو ذرات می توان متصور شد،استفاده از این مواد در تولید نانو کامپوزیت هاست. با استفاده از نانو ذرات، نسبت استحکام به وزن مواد کامپوزیتی به شدت افزایش خواهد یافت.

قبلا بحث شدکه با کوچکتر شدن ذرات،خواص کلی آن ها تغییر می کند. وقتی اندازه ذرات به نانومتر       می رسد،یکی از خواصی که تحت تاثیر این کوچک شدن اندازه قرار می گیرد، تاثی ذیری از نور و امواج الکترو مغناطیسی است.

نانو ذرات از مدت ها قبل مورد استفاده بوده اند، شاید اولین موارد استفاده از آنها در لعاب ظروف سفالی سلسله های اولیه چین باشد. در سال های اخیر پیشرفت های بسیار بزرگی در زمینه امکان ساخت نانو ذرات از مواد گوناگون و امکان کنترل شدید بر روی اندازه، ترکیب و یکنواختی آنها صورت گرفته است.


با


پروژه جامع و کامل درباره آشنایی با آلیاژ monel وتاریخچه تولیدآنمقاله کامل درباره موزه ملی ایران

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل مقاله کامل درباره موزه ملی ایران با و پر سرعت .

 مقاله کامل درباره موزه ملی ایران


 مقاله کامل درباره موزه ملی ایران

 

 

 

 

 

 

لینک پرداخت و *پایین مطلب*

فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :39

 

بخشی از متن مقاله

مقدمه

اولین موزه ملی ایران در یک اتاق ب ا شد

اولین موزه ملی ایران ، سال 1925 شمسی در یکی از اتاق های بزرگ عمارت قدیم وزارت معارف تأسیس شد.

این موزه در اتاقی در قسمت شمالی بنای مدرسه دارالفنون سابق در ضلع غربی خیابان ناصرخسرو به دست مرحوم مرتضی خان مرتضایی ممتازالملک تأسس شد.

این موزه دارای جزوه نظامنامه و کاتالوگ نیز بوده است که هم اکنون نسخه هایی از آن در انبار موزه ایران باستان نگهداری می شود.

در مقدمه این نظامنامه چنین آمده است : «در این اوقات، وزارت معارف با حسن توجهات خاصه و مجاهدات مبذوله حضرت آقای ممتازالملک معارف و اوقاف و صنایع و مستظرفه ،‌به تأسیس یک چنین اساس تاریخی که در آتیه خدمات مهمه مملکت ایران است به اسم بام موزه ملی افتتاح کرده است و منتظر است عموم افراد ملت ایران از طبقات اشراف و تجار و صنعتگران وظیفه ملی خویش قیام نموده، مساعدت مخصوص در این بنای تاریخی مبذول بدارند. تا رفته رفته مملکت ایران هم مانند ممالک متمدنه دارای موزه حقیقی شده ، مجموعه ای از آثار تاریخی و نمونه ای از صنایع یدی فرزندان خود داشته باشد…»

براساس آنچه در نظامنامه و کاتالوگ آمده است این موزه شامل 270 شیء بوده که از این تعداد 15 پارچه اشیاء عتیقه مفرقی ، 158 قطعه کاشی و سفال و شیشه عتیقه ، 9 سکه ، 54 سلاح قدیم و تفنگ ، زره و کلاهخود ، 7 مهره و استخوان و سنگ قدیمی ، یک مجسمه گچی ، 5 در و تخته و چوب منبت عتیقه ، 8 مرقع و تصویر و 13 نوع منسوجات بوده است.

تعدادی از این اشیاء در حال حاضر جزو آثار موزة ایران باستان محسوب می شود.

مرتضی خان ممتاز الملک ، پسر سوم حاجی میرزا جبار ناظم المهام . در ابتدا از غلام بچگان اندرون ناصرالدین شاه بود که بعدها وارد وزارت خارجه شد و در مأموریت های زیادی به خارج رفت. او در سال 1334 در ک نة وثوق فرهنگ و اوقاف شد تأسیس موزه ملی ایران یکی از مظاهر تمدن غرب و در واقع یکی از مؤسساتی بود که براساس نظام تمدنی غرب در ایران شکل گرفت.

در سال 1304 شمسی ، این موزه در زمان رضا خان و بعد از ید ساختمانهای عمارت مسعودیه برای وزارت معارف ،‌از محل خود به تالار آینه عمارت مسعودیه منتقل شد.

بعد از گسترش حفاری ها و کشف اشیای تازه ، روز به روز بر حجم آثار موزه ملی افزوده شد تا جایی که فکر ساختن موزه و ساختمانی بزرگ برای آن توسط علی اصغر حکمت جامه عمل پوشید و بخشی از اراضی میدان مشق سابق برای ساخت آن در اختیار وزارت معارف قرار گرفت و طرح نقشه بنای موزه به کارشناسان فرانسوی واگذار شد.

آندره گدار باستان شناس فرانسوی ، نقشه موزه را در سال 1313 تحویل داد و عملیات ساختمانی از همان سال آغاز شد. در سال 1315 آثار و اشیای موزه ملی یا معارف از محل ساختمان مسعودیه به ساختمان کنونی منتقل شد.

تاریخچه

سر در باغ ملی عمارتی است ساخته شده بسال 1340  هجری قمری.این عمارت بر سکوی عمارت دیگری در همین مکان و با شمایلی نه چندان بی شبا هت با بنای اولیه ساخته شد.درشمال عمارت سردر باغ ملی میدانی بوده که تمرینات نظامی قشون ،در عهد قاجار در آن انجام می پذیرفته ،وبه نام میدان مشق معروف بوده است.

میدان مشق حد فاصل بین خیابانهایی بوده که امروزه با نامهای خیابان سرهنگ سخایی درشمال ،خیابان در جنوب ،خیابان سی تیردرغرب و خیابان فردوسی درشرق داشته نامیده می شود.

میدان مشق از میادین عهد فتحعلیشاه قاجار می باشد ودر آن دوره تنها بنای موجود درآن، ساختمان قزاقخانه در شمال آن بوده است. در،ورودی ضلع جنوبی این میدان بنای سر دری وجود داشته که پس از تغییر کاربری میدان از محل تمرینات نظامی به باغ ملی،که درعهد سپهی رضا خان اتفاق افتاد،عمارت سر درقبلی،مشخص گردد که این عمارت قبلی ت یب ودر جای آن عمارت فعلی بنا گردید. بر اساس تصاویر بر جای مانده از عمارت مشابهت زیادی با عمارت ت یب شده قبلی دارد.

میدان باغ ملی بعد ها با ساخته شدن عمارت های تی در آن رفته رفته موجودیت باغ مانند خود را از دست دادو با ساخته شدن ساختمانهای شهربانی کل کشور، ساختمان موزه ایران باستان،ساختمان شرکت نفت ایران و انگلیس ،ساختمان وزارت خارجه و کتابخانه ملی در آن بصورت مرکز ساختمانهای اداری درآمد و ازآن میان تنها عمارت سردر باقی ماند ونام آن به با نام باغ ملی تداوم یافت.

بر دروازه های عمارت سر در باغ ملی یک سال پس از اتمام بنا، درهایی نصب گردید که بسیار با شکوه و زیبا بودند و خوشبختانه با گذشت زمان و بی مهری آن، هنوز هرچند با پذیرش آسیب اما درها پای برجای مانده ا ند.

معرفی بنا:[1]

در یک نگاه اجمالی به سر در باغ ملی یا سر در میدان مشق که اکنون بر پای مانده است با ع ی که از سر در میدان مشق زمان قاجاریه که ی ره ویران گردیده است، در می ی م چه اندازه معماری و دیگر ویژگیهای این دو بنا به یکدیگر نزدیک است.

گونه طاق هلالی بزرگ میانی،مواد و مصالح ساختمانی ازاره های سنگی،کاشیکاری و حتی نقوش آنها،شباهت این دو بنا را که اولی ب ای و دومی به کلی از بین رفته است، نزدیک و نزدیک تر می کند.

نمای بیرونی سر در میدان مشق، یعنی آن سو که به سمت خیابان سپه ( ) است از سه دروازه، هشت ستون که دو به دو نزدیک یکدیگر و در دو سوی طاقها قرار دارند شکل گرفته شده است. نمای درونی یعنی سویی که رو به ساختمان (بریگارد قزاق) زمان قاجار دارد، نیز با تفاوتی چند یعنی بدون ستونها، همین گونه می باشد.

طاقها درهر سه دروازه هلالی است. بر بالای طاق میانی که بر دروازه بزرگ و اصلی است یک اشکوب متشکل از اطاقی مستطیل شکل با پنجره هایی چند با طاقهایی هلالی و سقفی شیروانی ساخته شده است. از این اطاق به عنوان نقاره خانه استفاده می شده است.

با اینکه عناصر معماری این دروازه همگون نیست و متفاوت می نمایاند، اما در مجموع بسیار دلنشین می باشد. در بنای سر در باغ ملی از ترکیب آجر،سنگ،کاشی،چوب وف بهره گرفته شده است. معمولا در بناهایی که عناصر معماری متفاوت به کار رفته، ترکیبی ناهمگون به وجود آمده است، مانند تئاتر شهر، اما در بنای سر در باغ ملی چنان این ترکیب مناسب است که بنا منسجم و شکیل و یکپارچه به چشم می آید.

پهنای دروازه باغ ملی از شرق به غرب کمی کمتر از 27 متر است. این پهنا در سالیان پیش، بیش از اینها بوده، چه ب ایه یک ع قدیمی در دو پهلوی دروازه های کوچک دو اطاق برابر ومتقارن نیز بوده است که آنها را ویران کرده اند.امروز به جای اطاق شرقی،ساختمان زیبای پست و به جای اطاق غربی، ساختمان وزارت امور خارجه قرار داردکه کاملا به دو سوی دروازه ها چسبیده اند.

شالوده از کف خیابان سنگی است. بدین گونه که پایه ستونهاو پایه طاقهای هلالی بر سنگ گذاشته شده است. در گذشته نیز کف خیابان سنگفرش بوده است اما امروز که خیابان های منتهی به آن آسف ه است، بخشهایی از پی سنگی این دروازه زیر آسف مدفون است.

در این بررسی اجمالی دروازه میدان مشق ازسه دیدگاه مورد نظر قرار گرفته است:

1ـ نمای بیرونی ودرهای آن.

2ـ نمای درونی.

3ـ اشکوبی که روی طاق بزرگ ساخته شده است.

نمای  بیرونی و درها:

هشت ستون دو به دو کنار یکدیگر قرار گرفته اند و در طرفین هر طاق بر پای شده ا ند. هر ستون روی پایه ای سنگی جداگا نه به صورتی استوار است که یک ستون جلو وستون نزدیک به آن به اندازه پایه ستون عقب‌تر است. که اینگونه کاربرد با سایه روشن های روز ونور، جلوه ویژه ای به بنا می بخشد. ستونها گرد و آجری هستند. سر ستونها نیز ازآجرهای قالبی به شکل برگ کنگر می باشند. که این خود نمونه ای است یگانه. قاب کاشی کاری بالای طاق بزرگ از دو نقش شیر خورشید وایران به گونه ای قرینه تزیین شده است.

در سمت راست آن ً بسم الله الرحمن الرحیم ً و در سمت چپ آن ً نصر من الله و فتح القریب آ مده است. در وسط این دو، که درست میان طاق است به گونه برجسته ً فی سنه 1340 ً آمده است. قابهای کاشی کاری بالای طاقهای کوچک نیز قرینه وشامل 21 گلوله توپ می باشد. جابجا بین این نقوش قرینه، نقوش دیگری چون رودخانه، پلنگ،خانه، وخانه روستایی آمده که بی گمان    از کاشی کاری دروازه قدیمی میدان مشق که ویران شده گرفته شده است. با این گونه بیشتر این کاشی ها، به ویژه کاشی های پرچم ایران، گلوله های توپ و مسلسل های  ماکزیم کار حاج حسین کاشی کار است.

بین این کاشی کاری ها و سر ستونها و قرینه ها که خود به گونه بسیار زیبایی از سنگ ساخته شده اند اشعاری از مرحوم ندیم الملک آمده که دنباله آن تا نما ی درونی دروازه میدان مشق کشیده شده است.

*** متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است ***


با


مقاله کامل درباره موزه ملی ایرانمقاله کامل درباره نگارگری ایرانی

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل مقاله کامل درباره نگارگری ایرانی با و پر سرعت .

 مقاله کامل درباره نگارگری ایرانی


 مقاله کامل درباره نگارگری ایرانی

 

 

 

 

 

 

لینک پرداخت و *پایین مطلب*

فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :139

 

بخشی از متن مقاله

پیشگفتار:

هنر ایران به لحاظ قدمت و زیبایی همیشه مورد توجه محققان بوده است.

هنر ایرانی هنری اصیل و سنتی است که از دیرباز مورد توجه منتقدان و پژوهشگران قرار گرفته است و در این راستا آثار هنری به جای مانده از جمله نقاشیهای دیواری و سفالها و کاشیها و نقاشیهای مینیاتور که عموماَ برای زینت بخشیدن به نسخ خطی کاربرد داشته است مهمترین نقش را بازی کرده اند و به راحتی شه ها و تفکرات وفرهنگها  و آداب و رسوم ملتی را به نمایش گذاشته اند که از تمدنی دی ا و قدرتمند برخوردار بوده اند.

پیشینه ملی وعقیدتی که از ادوار کهن به هنرمندان نگارگر دوران ی رسیده بود با عقاید دینی و الهی عجین شده و ترکیبی موزون پدید آورد که اگر چه در تمامی عرصه های هنر ی شاهد آن بودیم ولی در نگارگری ایرانی به کمال اوج و شکوفایی خویش رسید.

هنرمندان نگارگر با استفاده از نمادها نقوش گیاهی انسانها و نقشهای جامه ها و استفاده از درخشندگی رنگها دنیای ذهنی خویش را به عرصه ظهور رساندند و در این راستا ازظرافت و دقت و مهارت همچون ابزاری قدرتمند برای رسیدن به هدف خود سود جسته اند.

جهت انجام این پژوهش ابتدا به کتابهاو مجلات مربوط به دوره ی و مینیاتور ایران رجوع گردیده و پژوهش به صورت کتابخانه ای انجام شد.

لازم به ذکر می باشد که منابع محدود تصویری و کیفیت نامناسب بعضی از منابع موجود و همچنین عدم امکانات مناسب جهت تهیه تصاویر مورد نظر از جمله موانع موجود بر سر راه انجام این پژوهش بشمار می رفتند.

چکیده:

شروع نقاشی ایران را می توان در نقاشیهای دیواری ادوار پیش ازتاریخ بویژه دوران پارتیان و ساسانیان جستجو کرد. هنر پارتیان و ساسانیان در ادامه با نقوش کتابهای مانویان پیوند می خورد و این نقاشیها در دوران بعدی, مینیاتور ایران را تشکیل می دهند.

تفکر و شه عرفانی و ی ازطریق نفوذ در ادبیات به نقاشی نیز وارد می شود, این شه ها ازدیرباز در ایران باستان ریشه داشته است. استفاده از نمادها و سمبل ها و پرهیز از هر نوع طبیعت گرایی تلاشی بوده است برای ساختن دنیای خیالی و مثالی و نمایشی از شه های الهی.

رساله حاضر پژوهشی است درباره نگرش هنرمندان قرون هفتم تا دهم هجری وتاثیر شه های آنان درتصویر انسان و طبیعت در نقاشیهای مینیاتور.

البته عوامل دیگری از جمله نظام حاکم و عوامل محیطی نیز تاثیری در نحوه ترسیم این نقاشیها داشته است.

در این پژوهش سعی شده است ارتباط بین عرفان و مذهب وتاثیر آن بر روی هنر, ایجادهنر دینی و نگرش عارفانه هنرمندان نگارگر وتاثیر این نگرش بر روی انسان و طبیعت و نحوه ارتباطی که بین این دو درتصاویر برقرار شده است مورد بررسی قرار بگیرد.

مقدمه:

نقاشی ایران از جمله هنرهای طراز اول آسیاست. این هنردارای معیارها و ضوابط سنتی مشترک با نقاشی هندی، چینی و ژاپنی است ولی در حدود حجم خود خصوصیاتی خاص و بی همتا دارد.

مرزبندی ها و محدودیتهای آن روشن و بارز است، لیکن درست به موجب همین مرزبندیها و محدودیتها، اه و مقاصد خویش را با انسجامی‌ویژه ، پی جویی کرده است. اصولاَ هنر تصویری را در ایران محدود به نگارگری می‌دانند مخصوصاَ نگاره هایی که برای نسخ خطی تدارک دیده شده اند. از آنجا که بخش اعظم دیوارنگاره ها محو شده اند اما هنوز هم این نگاره ها میزانی برای سنجش و ارزی است.

نقاشی دیواری از همان ادوار پیشین، برای تزئین کاخها به کار رفته است، این مطلب از منابع ادبی و ازقطعات بازمانده و مکشوفه ازروزگاران قبل از تاریخ و قبل از معلوم می‌شود. نقاشی های دیواری که خارج از مرزهای واقعی ایران، ولی در حوزه فرهنگی آن قرار دارد، هنر تصویری دوران قبل از را تشکیل می‌دهد. قبل از سده دوم وسوم هجری نمونه ای از آثار نگارگری ایران به دست نیامده است. و فقط قطعاتی از کتابهای مانویان مکشوفه در تورفان موجود است از این رو  وقفه ای حدود سه قرن در تاریخ نگارگری ایران به وجود آمده که اطلاعاتی در خصوص آن در دست نیست. بنابر، این پی جویی تاریخ هنر نگارگری ایران است که در قرن دهم پس از نفوذ غرب نقاشی ایرانی به آرامی‌از سنت گذشته فاصله می‌گیرد و در قرون بعدی بی توجه به هنراصیل نگارگری حرکتی نورا آغاز می‌کند.

نگارگری ایرانی مانند هر هنر دیگر ایرانی، از تفکر و شه ی‌و عرفانی بی بهره نیست، شه های عرفانی در تار و پود هنر نگارگری نیز ریشه یافته اند و این مرهون نفوذ عرفان در ادبیات داستانی و حماسی می‌باشد. هنگامی‌که هنرمند نگارگر به تصویر داستان های حماسی و گاه عاشقانه می‌پردازد از این شه ها غافل نبوده و با جهان بینی خیالی و ماورایی خویش را به تصویر می‌کشد.

بررسی وآشنایی با جهان بینی و نوع نگرش هنرمندان نگارگر و تفکر آنان که موجب ایجاد آثاری جاودانه شده است از اه این پژوهش می‌باشد که در این راستا ارتباطی که نگارگر بین انسان و طبیعت در طی قرن چهارم برقرار کرده است و انسانی که در این نگاره ها ازقرنی به قرن دیگر، دچار تحول و تکامل شده است،  علاوه بر خصوصیات ظاهری، از لحاظ معنایی نیز رشد قابل توجهی یافته که در این پژوهش مورد توجه بوده است.

البته نمی‌توان در این میان از نقش حکام و افراد متنفذی که با حمایت یا عدم حمایت از هنرمندان، موجبات رشد و شکوفایی را برای این قشر از جامعه ایجاد می‌ د یا مانع از ادامه پیشرفتشان می‌شده اند نادیده گرفت. پیش زمینه‌های تحقیقی در این مورد محدود و انگشت شمار بوده است و بیشتر به تحول و خصوصیات ظاهری انسان یا طبیعت بطور مجزا پرداخته است از جمله رنگ آمیزی های طبیعت و یا نقوشی که از ممالک دیگر به هنر طبیعت پردازی ایران وارد شده است و یا نوع پوشش و جامه ها و یا مسائلی از این قبیل.

پژوهش حاضر براساس فرضیات زیر انجام شده است:

 • اول اینکه، در بسیاری از موارد در یک نگاره اهمیت انسان و طبیعت و نحوه نگاه به این دو ازاهمیت ی انی برخوردار بوده که البته گاهی نگارگر یکی را بر دیگری ترجیح می‌داده است.
 • براساس تحول فکری و اعتقادات هنرمند جایگاه طبیعت یا انسان تعیین ومشخص می‌شود، گاهی طبیعت در پس زمینه تصویر، بی توجه باقی مانده، گاهی پویا و شکوفا ترسیم می‌شود گویی نقشی خیالی است ازبهشت.
 • گاهی انسان برتر از طبیعت است و تمام توجه به اوست و گاهی مانند نقشی از گل و گیاه در میان طبیعت جای می‌گیرد و به همان اندازه که درختی  پرشکوفه جلب نظر می‌کند او هم خود نمایی می‌کند.
 • پژوهش حاضر شامل پنج فصل می‌باشد.

فصل اول

اشاره بر جهان شناسی و درک ارتباط میان جهان و مبدا داشته و اینکه هنرمند نگارگر چگونه از صورت خیالی تعالی پیدا کرده و می‌تواند به ساحت متعالی عالم قدس قدم گذاشته و با خلق اثر خود، بیننده را از این افق حیات و وجود مادی به مرتبه ای متعالی، یعنی جهانی مافوق این جهان جسمانی برساند.

فصل دوم

مروری است بر پیدایش و آغاز نگارگری در ادوار مختلف و بررسی آثار و عوامل محیطی و اجتماعی بر این هنر و نفوذ و تاثیر پذیری از ملل دیگر.

فصل سوم

از تجلی مذهب وعرفان در ذات انسان وپیدایش هنر مقدس و نیز سیر تصوف در هنر و هم زیستی عرفان و تصوف در نگارگری و سخنوری فرازهایی دارد.

فصل چهارم

به بررسی تاثیر عوامل طبیعی در نگارگری دوره ساسانی و بیان این مطلب که به علت عدم دسترسی به آثار نگارگری قرون اولیه در ایران، امکان تحقیق و بررسی دقیق آثار این دوران میسر نمی‌باشد، می‌پردازد. از دیگر نکات این فصل بررسی آثار مکتوب قرون پنجم تا هشتم هجری از جمله پژوهش بر مینیاتور های سلجوقی یامکتب بغداد و نیز مینیاتورهای ایلخانیان وافزایش اهمیت نقش انسان نسبت به طبیعت، تاثیر هنرخاور دور بر نقاشی های این دوران، بیان پیشرفت فن تصویر سازی در قرون هشتم توسط جلایریان. معرفی برخی آثار این دوران و توضیحات مربوط به آثار مذکور و درنهایت نگاه انتزاعی هنرمندان این دوران به انسان و طبیعت.

فصل پنجم

نگارگری سده های نهم و دهم هجری را تحلیل نموده و به بررسی اجمالی سه مکتب سده نهم یعنی مکاتب شیراز، هرات و تیموری و مشخصات این سبکها می‌پردازد. هم چنین به بیان تغییر موضوعات نقاشی این دوران و ابداعات پدید آمده در نیمه دوم سده نهم هجری ازجمله صحنه هایی نظیر چوپانی و کارهای ساختمانی و غیره می‌پردازد.

از دیگر مطالب نگاهی گذرا به شاهنامه طهماسبی و موضوعات آن و تغییر نگرش هنرمند  و علاقه به تصویر جنبه های ناخوشایند زندگی و همینطور معرفی برخی آثار این دوران وبیان توضیحات مربوطه و درنهایت ذکر  تعبیر سهراب از نگارگری ایران.

در بخش آ و نتیجه  گیری نهایی نوع نگرش هنرمند نگارگر، به فضای اطراف و رابطه آن با انسان، بررسی شده است. که این نگرش بر مبنای شه های عرفانی است که در ایران متداول بوده است و درشعر و ادبیات و در نتیجه در نقاشی ایرانی نمایان می‌گردد. این عقاید که از دیرباز در شه های مزدیسنایی، زرتشت، مانی و … و در نهایت در شه مسلمانان تجلی یافته، زمینه مناسبی را برای گسترش در ایران زمین بعد از پیدا می‌کند و هنر دینی که از زمان مانی شروع شده، در هنر ی‌شکل جدیدی می‌یابد.

در نگارگری ایران تلاش برای کشف و کاوش بعد سوم، صورت نمی‌گیرد و تاثیرات جو و نور و سایه به فراموشی س می‌شود. منظره طبیعت هیچگاه آئینه ح انسان نمی‌شود، برخلاف هنر چینی که منظره، توضیح ارتباط انسان با جهان می‌باشد.

انسان مینیاتور مورد توجه نگارگر قرار می‌گیرد و طبیعت تنها بعنوان یک زمینه پذیرفته میشود و هرگز به خاطر خودش مورد مطالعه قرار نمی‌گیرد. با این حال منظره سازی درعهد تیموری گسترش می‌یابد و علیرغم اینکه درسده هشتم هنرمند نگارگر، ظرایف بیشتری را در مورد انسان و طبیعت ترسیم می‌کند و تجملات ظاهر می‌گردد. لیکن باز هم انسان موضوع اصلی است و بر طبیعت اطراف خویش سیطره دارد و نگارگر شیفته انسان مینیاتور خویش است، به گونه‌ای که در سده یازدهم، هنرمند به فضای اطراف بی توجه شده و دنیای پیرامون مانند درخت،بوته و غیره به راستی در تصاویر کمرنگ می‌گردد.

*** متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است ***


با


مقاله کامل درباره نگارگری ایرانیپاو وینت در انتظار طلوع دین و زندگی دهم - 9 اسلاید

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل پاو وینت در انتظار طلوع دین و زندگی دهم - 9 اسلاید با و پر سرعت .

 پاو وینت در انتظار طلوع دین و زندگی دهم - 9 اسلاید


 پاو وینت در انتظار طلوع دین و زندگی دهم - 9 اسلاید

 

 

 

 

 

 

تقویت ایمان :

 1. عصر غیبت عصر شک وو دودلی هاست

صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند : بزرگرتریم مردمان در ایمان                                          انی هستند که   آنها در غیبت است و فقط به علت خواندن خطی به روی کاغذ ایمان می آورند

 1. آمادگی در خود و جامعه :

 شیعه هرشب به امید شنیدن ندای علیه السلام سر به بالین می گذارد

 1. تقویت معرفت و محبت به :

افطایش معرفت به عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف سبب محبت به ایشان می شود

 1. پیروی از عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف :

صلی الله علیه و آله و سلم میفرمایند : خوشا به حال ی که به حضور قیام کننده برسد درحالیکه پیش از قیام او پیرو او باشد

 1. 5. دعا برای ظهور عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف :

در انتظار فرج بودن از برترین اعمال عصر غیبت است

فرج و گشایش واقعی برای دینداران با ظهور آن حضرت حاصل می شود

المؤمنین علیه السلام : منتظر فرج باشید و از لطف الهی مأیوس نشوید که محبوب ترین کارها نزد خداوند انتظار فرج است

بر اساس آیات قرانی آینده ی تاریخ متعلق به مومنان وصالحان مستضعفان است


با


پاو وینت در انتظار طلوع دین و زندگی دهم - 9 اسلایدتحقیق و بررسی در مورد اه حفاری نهایی

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل تحقیق و بررسی در مورد اه حفاری نهایی با و پر سرعت .

تحقیق و بررسی در مورد اه حفاری نهایی


تحقیق و بررسی در مورد اه حفاری نهایی

لینک پرداخت و *پایین مطلب*

 

فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

 

تعداد صفحه

 253

برخی از فهرست مطالب

صفحه

اه حفاری                                         1

روش های اکتشافی مقدم بر حفاری‌                            1

تقسیم بندی چاهها بر حسب مورد استفاده                         3

چاههای اکتشافی                                      4

چاههای است اجی                                     4

چالهای تکنیکی                                            5

انتخاب آرایش چالها:                                      6

تقسیم بندی چاهها براساس مسیر و جهت حفاری:                        8

روش های حفاری:                                      10

مزایای روش مکانیکی:                                      10

مشکلات حفاری مکانیکی:                                10

روش فیزیکی:                                         11

عوامل موثر در پیشرفت عملیات حفاری:                           11

ساختمان چاه:                                        13

خواص مکانیکی و فیزیکی سنگها:‌                             14

بررسی خواص فیزیکی سنگها:‌                                 14

تخلخل مطلق:                                         16

تخلخل موثر:                                         16

رابطه بین تخلخل و نسبت پوکی:                                 18

عواملی که در چگالی سنگ موثرند عبارتند از:‌                        19

عوامل موثر در مقاومت سنگ ها:                                 21

rqd  شاخص کیفیت سنگ:                                    21

الاستیسیته:‌                                          22

پلاستیسیته:                                          22

نسبت پواسون:                                             22

سختی:                                               23

طاقت سنگها:‌                                         24

خاصیت سایندگی:‌                                      24

خاصیت سفتی سنگ:                                     25

سیستم حفاری چرخشی (دورانی)                               25

مکانیزم های حفاری دورانی:                                26

عوامل موثر در سرعت حفاری سیستم دورانی:‌                       27

موارد استفاده سیستم حفاری چرخشی:                             27

دکل:‌                                            28

دکل های ثابت:                                            29

دکل های قابل حمل:‌                                   29

قسمتهای اصلی سیستم بالابری:                               30

دو جز فرعی این سیستم شامل:                               31

تامین کننده قدرت ماشین حفاری:                                33

سنگینی بار روی مته (weight on bit or thrust):                  33

دور مته و تاثیر آن در حفاری:                                 34

در مورد طبقات نرم (soft formation) :                        35

تعیین قدرت ماشین های حفاری:                                  37

قسمت های مختلف دستگاه حفاری دورانی:                          38

وزن سنج                                         38

عملیات باربری:                                           39

قسمت های مختلف گردونه حفاری:                             40

وسایل انتقال نیرو به جعبه دنده:                                  41

محاسبه نیروهای استاتیکی و دینامیکی وارد بر drrick:                     42

محاسبه قدرت لازم برای drawworks:                               43

انواع مته ها:                                            45

مته های تیغه ای:                                         46

مته های م وطی:                                     47

مته های تیغه متحرک:                                      48

مته های دو م وطه:                                       48

مته های  چهار م وطه:                                    49

مته های سه م وطه:                                       49

مته های دکمه ای:                                    50

آبراهه های مته ها:                                       51

مته های جت ( فواره ای) مخصوص حفاری با هوا :                  51

مته های الماسی:                                          52

انواع مته های الماس:                                     53

مته های مغزه گیری:                                       53

موارد کاربرد مته های الماسی:                                 54

شکل سر مته های حفاری ( مته های نمونه گیر):                       54

مته های مغزه گیری ویژه توربو دریل ها:                            55

طراحی مته roller cutter:                                 55

اجزاء برنده:                                        56

مغزه گیری:                                          57

بازیافت مغزه:                                            57

روشهای مغزه گیری                                    57

مغزه گیری از انتهای چاه:                                     58

مغزه گیری متداول از انتهای چاه:                                  58

مته های مخصوص مغزه گیری:                                 59

لوله جا مغزه:                                            59

لوله جا مغزه قابل بازیافت:                               61

ارتباط کابلی سیم ب لی:                                      62

گردش دورانی مع :                                       62

معایب این روش:                                      62

مزایای این روش:                                     63

دستگاه شلیک مغزه متصل به کابل سیمی:                              63

حفاری با جریان مع :                               63

موارد استفاده روش مع :                                 64

انواع روش های حفاری با جریان مع :                          64

معماری یک چاه (well architecture):                       65

پیش بینی چاه:                                            66

برنامه چاه:                                         67

ارتفاع سیمان بین لوله و دیواره چاه                           68

کفشک یا پاشنه لوله:                                      68

نکات مهم در طراحی:                                      69

تکنولوژی لوله جدار:                                      69

نصب لوله های جداری:                                      70

علل لوله گذاری و سیمانی آنها:                           70

انواع لوله های جداری:                                    71

عملیات لوله گذاری:                                       72

تقسیم بندی لوله های جداری:                               73

تامین کننده قدرت ماشین حفاری:                                74

دور مته و تاثیر آن در حفاری:                                 75

سیالات حفاری (drilling fluid):                             79

خواص فیزیکی گل:                                     82

انواع سیالات غیر نیوتنی:                                      82

گرانروی پلاستیک:                                     84

نقطه واروی (yield point):                                   85

ژل اولیه و ثانویه:                                       86

موارد مورد استفاده در گل حفاری:                              88

موارد مورد استفاده بنتونیت:                                  88

طرز قرار گرفتن ذرات بنتونیت با یکدیگر:                           88

اثر ph بر روی بنتونیت:                                       89

مواد افزایش دهنده وزن گل:                                91

طبقه بندی گل های حفاری براساس فاز پیوسته:                        93

گلهای پایه روغنی:                                   94

موارد استفاده گلهای پایه روغنی:                                  95

محاسبه مقدار مواد لازم برای افزایش و یا کاهش وزن کل:                  95

سیال حفاری:                                         97

فشار سنگهای پوششی:                                       98

نتیجه:                                                   101

هوا به عنوان سیال حفاری:                                    102

سرعت هوا جهت انتقال ده های حفاری:                          102

ظرفیت حمل سیال حفاری:                               104

برخی از خواص سیالات حفاری:                                108

گرانروی:                                            109

اندازه گیری گرانروی:‌                                     110

سیالات غیر نیوتنی:‌                                   113

استحکام ژله ای:‌                                          114

مشکلات ناشی از کنترل نادرست تراوایی و افت صافی:                   115

انواع سیالات حفاری:                                       116

گل های طبیعی:                                            118

گل های فسفاته:                                           119

گل هایی به سازی شده با مواد آلی:                             119

گلهای به سازی شده با کلسیم:                                  120

گل های آ ی:                                        121

گل های کلرو سدیم:                                   122

گل های گچی:                                         123

گل های آب شور:                                      123

گل های آب نمک اشباع:                                     124

گل های امولسیون نفت در آب:                               125

سیالات نفت سرشت:                                     125

 • سیالات حفاری گازی: 126

سیال حفاری نوع کف:                                       127

مواد تشکیل دهنده گل حفاری:                               127

مزایای باریت:                                            128

مواد کنترل کننده صافی، رس ها، نشاسته، cmc مواد ترکیبات نفتی ( مثل گازوئیل):        129

هرزروی گل حفاری:                                    132

مشکلات ناشی از هرزروی گل حفاری:                           132

طریق مقابله با مشکل هرزروی گل:                           132

مشکل حفاری در طبقات نمکی:                                133

مشکلات حفاری در طبقات شیلی:                          133

فوران چاه:                                          134

وزن گل حفاری:                                            135

محاسبات گل حفاری:                                   137

سیمان کاری لوله های جداری:                               138

خواص لازم برای سیمان حفاری:                               139

نوع سیمان:                                          140

 انواع سیمان ها:                                         141

گیرش سیمان:                                         141

وسایل سیمان کاری:                                   142

وسایل سر چاه:                                            142

وسایل داخل چاه:                                     143

دلایل افزودن سیمان:                                       143

تعریف زمان بندش:                                    144

عوامل موثر در مقاومت سنگها:                                  146

انواع آچار:                                         175

دیگر ملحقات حفاری:                                       176

انواع عملیات انجام شده روی دکل:                              180

اندازه گیری ویسکوزیته                                    185

زمین شناسی                                          188

 

 

 

اه حفاری:

 1. برقراری ارتباط از یک بخش معدن به بخش دیگری از آن (حفاری معدنی)
 2. اکتشاف کانیهای مفید (اکتشافی)
 3. دستی به نمونه های داخل زمین و مطالعات زمین شناسی
 4. انفجار و دسترسی به مواد معدنی جهت است اج معدنی
 5. دسترسی به آب ،‌نفت،‌گاز وسایر مواد معدنی و است اج آنها

روش های اکتشافی مقدم بر حفاری:‌

 • روش های ژئوفیزیکی: شامل گرانی سنجی،‌مغناطیس سنجی و لرزه نگاری که در اکتشاف نفت به کار میرود.
 • روش های مگنتومتری زمینی و هوایی که در اکتشاف کانسارهای آهن از اهمیت خاصی برخوردار است.
 • روش های ژئوالکتریک در مطالعات هیدرولوژی و آب شناسی
 • رادیومتری از خاصیت رادیواکتیویته بعضی از عناصر توسط دستگاههای نظیر " گرسلر" یا " گر کانتور" برای اکتشاف آنها مورد استفاده می شود.
 • ژئوشیمی با نمونه برداری های مختلف از آبهای جاری، راکد،‌ گیاهان، خاک، رسوبات رودخانه ای و ... جهت عناصر محتلف که قبل از شروع حفاری به عمل می آید به ترتیب اجرا به شرح زیر خواهد بود:

اقداماتی که قبل از شروع حفاری به عمل می آید، به ترتیب اجرا به شرح  زیر خواهد بود:

 • جمع آوری اطلاعات و مفروضات لازم برای طراحی چاه و مطالعه و بررسی دقیق آنها
 • طراحی نمودن یک چاه فرضی که در بین چند حلقه چاه یک ناحیه ابعادی متوسط داشته باشند طراحی نمودن شامل موارد زیر است:

1-2- طراحی انواع سیال حفاری شامل (نوع، اعماقی که مورد استفاده قرار می گیرد، خواص فیزیکی سیال؛ نوع و مقدار و هزینه مواد مورد نیاز جهت تهیه و نگهداری سیال، روش تهیه و نگهداری سیال و...)

2-2- طراحی لوله های جداری (شامل: اندازه لوله و عمق نصب آن، نوع لوله، مقدار و هزینه لوله های جداری و وسایل مورد نیاز برای نصب و سیمانکاری آن، برنامه سیمان کاری، آزمایش دستگاههای کنترل فوران و...)

3-2- طراحی مته های حفاری (شامل :‌اندازه، نوع، تعداد ،‌اندازه فواره مته،‌وزن روی مته، دور آن، هزینه و...)

4-2- طراحی رشته حفاری (شامل: اندازه و نوع لوله حفاری، لوله های طوق مته (لوله های اضافی) وسایل کنترل کننده انحراف و...

5-2- طراحی جریان گل حفاری (شامل: میزان جریان، قدرت هیدرولیکی مورد نیاز، اندازه فواره مته ،‌سرعت سیال در فواره مته ، سرعت سیال در فضای حلقوی و...)

6-2- برآورد زمان مورد نیاز برای اجرای برنامه حفاری یک حلقه چاه، تهیه برنامه زمان بندی عملیات حفر چند حلقه چاه.

3) برآورد مقدار مواد و مصالح مورد نیاز یک حلقه چاه فرضی و بر اساس آن تدوین برنامه دریافت و مصرف مواد مورد نیاز کلیه چاهها.

4) انتخاب دستگاههای حفاری مناسب که قادر به حفر چاههای برنامه ریزی شده باشد،‌انتخاب سیستم کنترل فوران ، اقدام به موقع برای تامین آنها.

5) برآورد بودجه مورد نیاز عملیات و تهیه و برنامه زمان بندی دریافت و مصرف آن.

6) پیاده نمودن محل چاهها در روی زمین ،‌اقدام به موقع جهت احداث جاده و محل چاه با حصول اطمینان از امکان تامین به موقع آب مصرفی و سوخت مواد غذایی و آب نوشیدنی و...

7) پیگیری مداوم اقدامات فوق الذکر تا حصول به نتیجه نهایی در محدوده زمانی تعیین شده

8) تهیه برنامه حفاری چاه در آ ین فرصت مناسب قبل از شروع عملیات جهت اجتناب از دوباره کاری.

وظیفه ین حفاری در یک شرکت صاحبکار عبارتست از طراحی برنامه ریزی چاهها، برآورد احتیاجات به مواد و مصالح و دستگاهها، هدایت عملیات بر اساس مدون و نظارت بر کار پیمانکاران حفاری و شرکت های سرویس دهنده.

ین حفاری می بایستی کاملا به تکنولوژی حفاری و خدمات جنبی آن آشنایی داشته و بتوانند به سرعت و با قاطعیت تصمیمات صحیح اتخاذ نمایند و کارکنان پیمانکار و شرکت های سرویس دهنده را که اکثراً دارای تخصص یدی و فاقد دانش ی کافی می باشند،‌هدایت نمایند.

تقسیم بندی چاهها بر حسب مورد استفاده:

چاهها را از نظر مورد استفاده به سه گروه زیر تقسیم بندی می کنند:

 • چاهها اکتشافی
 • چاههای است اجی

با


تحقیق و بررسی در مورد اه حفاری نهاییتأثیر ویژگیهای فردی منابع انسانی بر اثربخشی مدارس غیرانتفاعی

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل تأثیر ویژگیهای فردی منابع انسانی بر اثربخشی مدارس غیرانتفاعی با و پر سرعت .

تأثیر ویژگیهای فردی منابع انسانی بر اثربخشی مدارس غیرانتفاعی


تأثیر ویژگیهای فردی منابع انسانی بر اثربخشی مدارس غیرانتفاعی

تأثیر ویژگیهای فردی منابع انسانی بر اثربخشی مدارس غیرانتفاعی

فرمت فایل: ورد

تعداد صفحات: 31

 

 

 

 

چکیده

نیروی انسانی نقش سازنده و کلیدی در پیشبرد یتها، هدفها، سیاستها، خط مشی ها و استراتژیهای سازمان داراست و از ارکان رشد و بقای سازمان محسوب می‌گردد .در هر سازمانی به منظور اثربخش نمودن امور و نیل به هدفهای سازمانی از معیارهایی استفاده می‌کنند. اهم این معیارها عبارتند از جذب، آموزش و حفظ نیروی انسانی کارآمد و متخصص. از آنجا که ویژگیهای فردی منابع انسانی با اثربخشی سازمانی رابطه دارد، در این راستا محققین برای دستی به نتایج مطلوب هدفهای علمی و کاربردی را مدنظر قرار داده‌اند. بدین منظور قصد بررسی و پاسخگویی به این سوالات را دارند: (1) آیا بین سابقه کاری منابع انسانی واثر بخشی مدارس غیر انتفاعی رابطه معنی داری وجوددارد؟ (2) آیا بین تحصیلات منابع انسانی و اثر بخشی مدارس غیر انتفاعی رابطه معنی داری وجود دارد؟ (3) آیا بین شخصیت منابع انسانی و اثربخشی مدارس غیر انتفاعی رابطه معنی داری وجود دارد؟ در این تحقیق، سابقه کار، تحصیلات و شخصیت متغیر مستقل و اثربخشی متغیر وابسته در نظر گرفته شده است. با توجه به سوالات تحقیق سه فرضیه برای آن تدوین گردید که برای تجزیه و تحلیل فرضیه ها پرسشنامه 47 سوالی طراحی، توزیع و جمع آوری شد. پس از بررسی و تحلیل سوالات و آزمون فرضیه ها به روش «کای دو» مشخص گردید که بین سابقه کاری منابع انسانی و اثربخشی (فرضیه اول ) رابطه معنی داری وجود ندارد ولی بین تحصیلات و شخصیت منابع انسانی و اثربخشی سازمانی (فرضیه دوم و سوم ) رابطه معنی داری وجود دارد.


با


تأثیر ویژگیهای فردی منابع انسانی بر اثربخشی مدارس غیرانتفاعیتحقیق و بررسی در مورد تونل سازی

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل تحقیق و بررسی در مورد تونل سازی با و پر سرعت .

تحقیق و بررسی در مورد تونل سازی


تحقیق و بررسی در مورد تونل سازی

لینک پرداخت و *پایین مطلب*

 

فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

 

تعداد صفحه

 8

برخی از فهرست مطالب

تاریخچه تونل سازی و سازه‌های زیر زمین

روش است اج زیرزمینی(underground

 است اج با استفاده از تونل های است اجی 

است اج با استفاده از چاه های است اجی

 

احتمالا اولین تونل‌ها در عصر حجر برای توسعه خانه‌ها با انجام حفریات توسط نان شروع شد . این امرنشانگر این است که آنها در تلاشهایشان جهت ایجاد حفریات به دنبال راهی برای بهبود شرایط زندگی خود بوده اند. پیش ازتمدن روم باستان ، در مصر ، یونان ، هند و خاور دور و ایتالیای شمالی ، تماما تکنیکهای تونلسازی دستی مورد استفاده قرار می‌گرفت که در اغلب آنها نیز از فرایندهای مرتبط با آتش برای حفر تونل های نظامی ، انتقال آب و مقبره‌ها کمک گرفته شده است. در ایران نیز از چند هزار سال پیش، به منظور استفاده از آبهای زیر زمینی تونل هایی موسوم به قنات حفر شده است که طول بعضی از آنها به 70 کیلومتر و یا بیشتر نیز می‌رسد. تعداد قنات های ایران بالغ بر50000 رشته برآورده شده است. جالب توجه است که این قنات های متعدد، طویل و عمیق با وسایل بسیار ابت حفر شده اند.

رومی ها نیز در ساخت قنات‌ها و همچنین در حفاری تونل های راه پرکار بودند. آنها در ضمن اولین دوربینهای ی اولیه را در جهت کنترل تراز وحفاری تونل ها به کار بردند.

اهمیت احداث تونل ها دردوران های قدیم ، تا بدین جاست که کارشناسان کارهای احداث تونل درآن تمدن‌ها را نشانگر رشد فرهنگ و به ویژه رشد تکنیکی و توان اقتصادی آن جامعه دانسته‌اند. تمدنهای اولیه به سرعت ، به اهمیت تونل‌ها ، به عنوان راه‌های دسترسی به کانی ها و مواد طبیعی نظیر سنگ چخماق به واسطه اهمیتش برای زندگی، پی‌بردند. همچنین کاربرد آنها دامنه گسترده‌ای از طاق زدن بر روی قبرها تا انتقال آب و یا گذرگاههایی جهت رفت و آمد را شامل می شد. کاربردهای نظامی تونل‌ها ، به ویژه از جهت بالابردن توان گریز یا راههایی جهت یورش به قرارگاهها و قلعه های دشمن ، ازدیگر جنبه های مهم کاربرد تونلها در تمدن های اولیه بود.

تونل سازی همزمان با انقلاب صنعتی، به ویژه به منظور حمل و نقل ، تحرک قابل ملاحظه ای یافت. تونلسازی به گسترش و پیشرفت کانال سازی


با


تحقیق و بررسی در مورد تونل سازینقشه gis شهر شاهرود

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل نقشه gis شهر شاهرود با و پر سرعت .

 نقشه gis شهر شاهرود


 نقشه gis شهر شاهرود

در این بخش نقشه gis کامل شهر شاهرود برای قرار داده شده است. این نقشه gis دارای 3 شیپ‌فایل معابر( راه های دسترسی و خیابان ها) ، کاربری اراضی اصلی( کلان) و همچنین اماکن اصلی شهر می‌باشد. این شیپ‌فایل‌ها بروز، کاملاً زمین مرجع و دارای ج اطلاعات توصیفی کامل می‌باشند. تصویر پیشنمایش مربوط به همین محصول می‌باشد.


با


نقشه gis شهر شاهرودپروژه مقایسه مشکلات زبان عادی و یژه. doc

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل پروژه مقایسه مشکلات زبان عادی و یژه. doc با و پر سرعت .

پروژه مقایسه مشکلات زبان عادی و یژه. doc


پروژه مقایسه مشکلات زبان عادی و یژه. doc

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: word

قابل ویرایش 80 صفحه

 

چکیده:

پژوهش حاضر به منظور مقایسه ن عادی و ویژه پرداخته شده است . ابتدا مقدمه ای راجع به مسئله و تعریف موضوع مورد بحث پرداخته ایم . یعنی به تعریف روسپی و پرداخته ایم . بر هیچ پوشیده نیست که اهمیت مسئله فحشا و عواقب شوم آن ها را به سوی مطالعه این مساله کشانیده است . انسان در طول تاریخ از انواع انحراف ها و آسیب های اجتماعی رنج برده است و همواره در جستجوی علل و عوارض آن و رهایی از این مسائل بوده است . دادن اطلاعات پیرامون این موضوع به دختران جوان بی گناهی که ممکن است روزی بر اثر یک برخورد تصادفی یا پیش آمدی شوم به بدترین سرنوشت دچار شوند خدمت به سزایی است و جز وظایف هر شخص نسبت به اجتماعش است که باید ادا شود .

هدف از پژوهش حاضر ، شناخت عوامل موثر در جامعه و هم خانواده که زمینه ساز به فحشا کشیده شدن زن ها می شود و اینکه با استفاده از داده ها و نتایج آماری شیوع این مساله را سنجیده و گستردگی آن را مورد بررسی قرار دهد . در این تحقیق جامعه مورد مطالعه در مورد نی است که در مراکز و کانون اصلاح و ترتبیت ویژه ن تحت عناوین مرکز امیدوار و شفق نگه داری می شوند . و هم چنین ن عادی که در کانون خانواده زندگی می کنند . روش نمونه گیری در این پژوهش روش نمونه گیری در دسترس است که تعداد نمونه در این تحقیق بالغ بر 80 نفر می باشد که 40 نفر آن ها از بین ن ویژه و 40 نفر آن ها از بین ن عادی  انتخاب شده اند و مورد مطالعه قرار گرفته اند . و پرسشنامه را در اختیار آن ها قرار داده و این پرسشنامه ، پرسشنامه ای خود ساخته بوده است .

در این پژوهش 5 فرضیه را مد نظر قرار داده ایم که به شرح زیر می باشد :

1- مقایسه ن عادی و ویژه از لحاظ میزان رضایتمندی شویی

2- مقایسه ن عادی و ویژه از لحاظ میزان اعتقاد به مسائل مذهبی

3- مقایسه ن عادی و ویژه از لحاظ میزان اعتماد به همسر

4-0 مقایسه ن عادی و ویژه از لحاظ میزان اجبار در ازدواج

5- مقایسه ن عادی و ویژه از لحاظ میزان تحصیلات

بعد از تجزیه و تحلیل داده های آماری به محاسبات آماری پرداخته ایم.

در این پژوهش 5 فرضیه در نظر قرار گرفتند با توجه به سطح معنی داری 05/0 ≥ p مورد تایید قرار گرفته است . در پایان نیز سعی شده خلاصه ونتیجه گیری قابل قبولی ارائه شود و پیشنهادها و را ارهایی برای هموار راه محققان بعدی ارائه شود . محدودیتها نیز از نظر پوشیده نمانده است و به بررسی آن ها پرداخته ایم و لیستی از منابع مورد استفاده در این پژوهش آورده شده است . 

 

فهرست مطالب:

چکیده پژوهش

فصل اول

 تعریف موضوع پژوهش

روسپی کیست ؟

فحشاو بی پروایی

انواع فواحش

بیان مساله

اهمیت و ارزش موضوع 

هدف های پژوهش

فرضیه ها و سوالات پژوهش

متغیرهای مورد مطالعه

متغیر وابسته

متغیر مستقل

متغیر کنترل

متغیر مزاحم

بیان فرضیه

تعریف عملیاتی متغیر ها

فصل دوم

ادبیات و پیشینه پژوهش

ابعاد تاریخی فحشا

عصر عتیق

عصر جدید

جرایم مربوط به اعمال منافی عفت در ی

وضعیت در ایران

قبل از پیروزی انقلاب ی

1قلعه شهر نو

2خیابان ها روسپیان ولگرد

3خانه های روسپیان وابسته به آن

4تفریح گاههای شبانه و روسپیان وابسته به آن

5-گودهای جنوب شهر و روسپیان گودنشین

وضعیت بعد از انقلاب

3-طبقه بندی ن روسپی از نظر سنی در حال حاضر

4طبقه بندی ن روسپی از نظر اجتماعی

ن روسپی بی خانمان

ن روسپی متارکه کرده

ن روسپی دارای خانواده

5روش های انجام

6تقسیم بندی روسپیان از نظر درآمد

وضع اقتصادی در ایجاد فحشا

مسئله فقر

وضع اقتصادی خانواده

 بررسی یک معضل اجتماعی فقر و ریشه فحشا

تحلیل فحشا از دیدگاه کارکرد گرایی

محیط و روانشناسی فحشا

اثرات و عوارض ناشی از فحشا در جامعه کنونی ما

عوارض در وضعیت موجود

جاذبه و خطرات

پیش آمدهای منفی فحشا

سبب شناسی

غرب و پیامدهای قانونی

بازسازی و بازپروری مجرمان

فصل سوم

روش تحقیق

1-جامعه مورد مطالعه

روش جمع آوری اطلاعات

4روش اجرای پژوهش

روش های آماری برای تجزیه و تحلیل اطلاعات

فصل چهارم

تجزیه و تحلیل داده ها

مقدمه

فصل پنجم

 بحث و نتیجه گیری

بحث و نتیجه گیری

محدودیت ها

پیشنهادات

 

فهرست جداول:

ج 1-4 نتایج فراوانی در جوابهای بلی و خیر در رابطه

ج 24 فراوانی مشاهده شده و مورد انتظار در رابطه با فرضیه اول

ج 3-4 نتایج فراوانی در جواب های بلی و خیر در رابطه با فرضیه دوم

ج 4-4 فراوانی مشاهده شده و مورد انتظار در رابطه با فرضیه دوم

ج 5-4 نتایج فراوانی در جواب های بلی و خیر در رابطه با فرضیه سوم مقایسه اعتماد به همسر در بین ن عادی و ویژه

ج 64 نتایج فراوانی های مورد مشاهده و مورد انتظار در رابطه با فرضیه سوم

ج 7-4 نتایج فراوانی در جوابهای بلی و خیر در رابطه با فرضیه چهارم مقایسه اجبار در ازدواج در بین ن عادی و ویژه

ج 8-4 نتایج فراوانی مورد مشاهده و مورد انتظار در رابطه با فرضیه چهارم

ج 9-4 نتایج فراوانی در جواب های بلی و خیر در رابطه با فرضیه پنجم مقایسه تحصیلات در بین ن عادی و ویژه

ج 104 فراوانی های مشاهده شده و مورد انتظار در رابطه با فرضیه پنجم

 

منابع ومأخذ:

1-         احمدی ، ( 1371 ) روانشناسی جوانان و نوجوانان ، تهران ، انتشارات ترمه و مشعل .

2-         ادیبی ، حسین انصاری ، عبدالمعبود ( 1358 ) نظریه های جامعه شناسی ، تهران ، انتشارات جامعه .

3-         باستانی پاریزی ، محمد ابراهیم ( 1365 ) ، خاتون هفت قلعه ، تهران ، انتشارات روز بهانی . 

4-         دانش ، تاجمان ( 1369 ) مجرم کیست ، جرم شناسی چیست ؟ ، تهران انتشارات کیهان.

5-         زند مقدم محمود ( 1365 ) قلعه تهران ، انتشارات مازیار .

6-         ستوده ، هدایت الله ( 1367 ) مقدمه ای بر آسیب شناسی اجتماعی ، تهران انتشارات آوای نور .

7-         ستوده ، هدایت الله ( 1373 ) آسیب شناسی اجتماعی ، جامعه شناسی انحرافات ، تهران انتشارات آوای نور .

8-         فرجاد ، محمد حسین ( 1372 ) آسیب شناسی اجتماعی ستیزه های خانواده و طلاق ، تهران انتشارات منصوری .

9-         فرمان فرئیان ، ستاره ( 1349 ) روپسیگری در شهر تهران ، آموزشگاه عالی خدمات اجتماعی .

10-       کی نیا ، مهدی ( 1370 ) مبانی جرم شناسی ، جلد دوم ، تهران انتشارات تهران .

11-       میلانی فر، بهروز ( 1373 ) بهداشت روانی ، تهران نشر قومس.

12-       مساواتی آذر ، مجید ، آسیب شناسی اجتماعی ایران.

 

پایان نامه ها و تحقیق ها :

1-         بررسی عوامل موثر در گرایش به روپسیگری ، شهین علیایی زند ، سازمان بهزیستی کشور 1369.

2-         علل فرار دختران از خانه ، سرهنگ داوود حبشان ، علوم انتظامی معاونت پژوهش و مدیریت پژوهش 1380 . 

3-         کمبودهای ن در استان تهران ، اکرم ضبیحی 1379 ، آزاد رودهن .


با


پروژه مقایسه مشکلات زبان عادی و یژه. docتحقیق نظرسنجی تلفنی از مردم درباره محرم وعزاداری

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل تحقیق نظرسنجی تلفنی از مردم درباره محرم وعزاداری با و پر سرعت .

 تحقیق نظرسنجی تلفنی از مردم درباره محرم وعزاداری


 تحقیق نظرسنجی تلفنی از مردم درباره محرم وعزاداری

پیشگفتار
عزادارى و ب ایى مراسم ماتم در سوگ خوبان و اولیاء خدا امرى است که ریشه درقرآن و سیره نبوى(ص) وسیره ان(ع) دارد. این عزادارى‏ها مصداق مودت اهل بیت(ع) است. (شورا، آیه 23).
در سیره ان(ع) هم برنامه‏اى که هرگز در هیچ شرائطى ترک نشد ب ائى عزا بر سالار شهیدان حسین(ع) بود. سجاد(ع) پس از حسین(ع) تا زنده بود در هر مجلس از داغ حسین مى‏گفت و در حقیقت مجلس عزا ب امى‏کرد. باقر(ع) هم در شرائط سخت و خفقانى دستور مى‏داد روز عاشورا عزاى حسین را بر پا کند. مالک جهنى مى‏گوید باقر(ع) در روز عاشورا فرمود: همه براى حسین گریه کنند و اهل خانه را دستور به‏گریه بر حضرت مى‏کرد. (کامل ا یارات، ص‏174) همین سیره را حضرت صادق(ع) و ان دیگر (ع) داشتند آنها بر این امر اصرار داشتند که از رهگذر عزادارى و ب ائى عزاى سالار شهیدان چراغ پرفروز نهضت حسینى روشن بماند که ماند. در ادامه به نمونه ای از مجالس عزاداری حسین (ع) اشاره می کنیم:
1- اکرم(ص) براى حسین(ع) در روز اول ولادتش مجلس عزا گرفت. (مقتل خوارزمى، ج‏1، ص‏88.)
2- در منزل ام سلمه در دوره کودکى براى حسین مجلس عزا گرفتند.( مجمع ا وائد هیثمى، ج‏9، ص‏189.)
3- در منزل عائشه براى حضرت حسین(ع) مجلس عزا گرفتند.(7 مقتل خوارزمى، ج‏1، ص‏159)
4- در خانه على(ع) براى حضرت عزا گرفت.( مقتل خوارزمى، ج‏2، ص‏167)
بنابراین اگر بگوئیم بنیانگذار عزادارى بر سید و سالار شهیدان حضرت نبى اکرم(ص) و ان(ع) بوده اند ‏سخنى بگزاف نگفته‏ایم.
هم اکنون هم اگر بخواهیم احیا گر عزادارى راستین و عاشورایى باشیم باید در مجالس عزادارى هم از مقامات‏ملکوتى ان بگوئیم وهم از مقامات مُلکى آنان! باید از جنبه الگوئى و اسوه بودن آنها بگوئیم و نباید به صرف ابرازعشق اکتفاء نمائیم. مجالس عزاى حسینى نه تنها نام سیدال ء(ع) را پرآوازه نگهداشته بلکه سبب ماندگارى پیام عزیز شدند. باتوجه به جایگاه رفیع عزادارى و گوهر ارزشمندى که درآن نهفته است بدیهى است که دشمنان تلاش گسترده‏در جهت ت یب و تحریف آن داشته باشند. در برهه‏اى از زمان که عباسى‏ها قدرت‏مند بودند در پى ت یب عزاى‏سالار شهیدان بودند که عزاداران را دستگیر مى‏ د، شکنجه و مى‏ د و در برهه‏اى که قدرت مقابله‏نداشتند، در پى تحریف آن بودند تا جلوى تأثیر گذارى این سنت مبارک را بگیرند. در ادامه بایدگفت که وظیفه ما در این برحه از زمان جلوگیری از تحریف در عزاداری حسین و ب ایی هر چه با شکوه تر مجلس عزاداری حسین(ع) است.
در پایان به چند جمله از حسین می پردازیم:
  حسین (ع) می فرماید:
1- بدترین مردم ی است که آ تش را فدای دنیایش کند.
2- انی که بندگی خدا را می کنند،‌بندگی دیگری را نمی کنند.
3- از سخنی که تورا پشیمان می کند و وادار به عذرخواهی می نماید،‌ بپرهیز و مگو.

 

 

شامل 17 صفحه word


با


تحقیق نظرسنجی تلفنی از مردم درباره محرم وعزاداریچگونه توانستم با جذاب ساختن کلاس و ارائه را ار های کاربردی دانش آموزان پایه هشتم را در یادگیری مفاهیم درس زبان انگلیسی یاری ده

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل چگونه توانستم با جذاب ساختن کلاس و ارائه را ار های کاربردی دانش آموزان پایه هشتم را در یادگیری مفاهیم درس زبان انگلیسی یاری دهم ؟ با و پر سرعت .

چگونه توانستم با جذاب ساختن کلاس و ارائه را ار های کاربردی دانش آموزان پایه هشتم را در یادگیری مفاهیم درس زبان انگلیسی یاری دهم ؟


چگونه توانستم با جذاب ساختن کلاس و ارائه را ار های کاربردی دانش آموزان پایه هشتم را در یادگیری مفاهیم درس زبان انگلیسی یاری دهم ؟

چگونه توانستم با جذاب ساختن کلاس و ارائه را ار های کاربردی دانش آموزان پایه هشتم را در یادگیری مفاهیم درس زبان انگلیسی یاری دهم ؟

22 صفحه

چکیده:

تحقیق حاضر در سال تحصیلی  94-1393 در کلاس 2b پایه هشتم آموزشگاه حضرت معصومه روستای  قلعه قباد شهرستان نهاوند متوسطه اول   و با فراوانی 15 نفر دانش آموز انجام شده است. مساله ی مورد نظر بی علاقگی و کم کاری دانش آموزان در آموزش و یاد گیری واژگان و درک مفاهیم زبان انگلیسی بوده و هدف از انجام این پژ و هش ،افزایش میزان علاقه  مندی دانش آموزان پایه ی هشتم به درس زبان انگلیسی و یادگیری درک مفاهیم آن بوده است.

بر این اساس ، پژو هشگر با استفاده از روش های علمی از منابع گوناگون تحقیق مانند : مدیر، همکاران، دانش آموزان، کتابها ، مجلات و اینترنت به تجزیه و تحلیل آنها جهت شناسایی عوامل موثر در ایجاد مساله و یافتن راه حل های پیشنهادی پرداخت.سپس به انتخاب چندین راه کار عملی از میان راه حل های پیشنهادی پرداخته و پس از اعتبار بخشی توسط گروه پژوهش ، به اجرای آنها اقدام نمود که عبارت بودند از: استفاده از فلش کارت ها همرا با تصاویر ،اجرای نمایش متون انگلیسی کتاب درسی ،تکرار و تمرین واژ ه ها در قالب متن های مختلف . لازم به ذکر است ، بعد از اجرای راه حل های فوق ، پژوهشگر توانست تا فراوانی دانش آموزان علاقه مند به خواندن و درک مفاهیم زبان انگلیسی را از 30 درصد به 70 درصد برساند. در پایان این نتیجه به دست آمد که استفاده از روش های متنوع تدریس، توجه به تفاوت های فردی و نیازها و علایق آن ها و تقویت حافظه ی دیداری و شنیداری در بالا بردن میزان علاقه به یادگیری درک مفاهیم انگلیسی موثر بوده است.

واژه های کلیدی :

درس زبان انگلیسی، علاقه مندی، درک مفاهیم، ارزشی ، پایه ی  هشتم دوره اول متوسطه، دانش آموزان


با


چگونه توانستم با جذاب ساختن کلاس و ارائه را ار های کاربردی دانش آموزان پایه هشتم را در یادگیری مفاهیم درس زبان انگلیسی یاری دهم ؟تحقیق پرستی

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل تحقیق پرستی با و پر سرعت .

تحقیق پرستی


تحقیق پرستی

7 ‌پرستی در ایران موضوعی است که به ویژه در سالهای اخیر سخنان بسیاری درباره آن مطرح شده و اخبار زیادی از دستگیری طرفداران آن انتشار یافته است اما واقعیت چیست؟، آیا ما ‌پرستی داریم؟ و اصولا، ‌پرستها چه می‌گویند و چه می‌خواهند؟


با


تحقیق پرستیتحقیق و بررسی در مورد خیابان سازی

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل تحقیق و بررسی در مورد خیابان سازی با و پر سرعت .

تحقیق و بررسی در مورد خیابان سازی


تحقیق و بررسی در مورد خیابان سازی

لینک پرداخت و *پایین مطلب*

 

فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

 

تعداد صفحه

 37

برخی از فهرست مطالب

3-  23-12-4 روسازی خیابان

-    دانه‌بندی مصالح

-    کنترل کیفیت

2 -  جنس مصالح

3-    روش اجرا

ب:   اساس ماکادامی

ف سرد پیش‌ساخته

23-12-4-3 آسف

- آسف سرد با قیر مخلوط mc یا

ب:   آسف گرم (بتن آسف ی)

1-    مصالح سنگی

6-    مشخصات کارخانه آسف

 

7-    تهیه بتن آسف ی

-    حمل آسف

9-    روش اجرا

9-1- آماده سطح خیابان

اندود سطحی (تک‌ کت)

 

سه ـ نحوه کوبیدن آسف

-12-4-1 قشر زیراساس[1]

قشری از مصالح سنگی یا مخلوطی از مصالح سنگی و مواد چسباننده با ویژگیهای فنی مشخص که بر روی بستر خیابان ریخته می‌شود، قشر زیراساس نام دارد. بسته به شرایط جوی، نوع زمین، امکان دسترسی به مصالح مناسب در منطقه اجرای پروژه و بررسیهای اقتصادی، روش اجرای کار، تعیین و در مشخصات فنی خصوصی درج می‌شود. انواع روشهای تهیه و اجرای قشر زیراساس، باید با مندرجات ذیل این بخش و در صورت نیاز به مشخصات بیشتر با مندرجات نشریه شماره 101 دفتر تدوین ضوابط و معیارهای فنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تحت عنوان ”مشخصات فنی عمومی راه(تجدید نظر اول) “ مطابقت نماید.

الف:  زیراساس شنی یا زیراساس سنگی[2]

مصالح مصرفی برای قشر زیراساس شنی، مصالح گردگوشه رودخانه‌ای، مصالح معدنی یا سنگ کوهی ش ته است. انتخاب مصالح باید با توجه به فواصل، امکان دستی به منابع فوق و رعایت مسائل اقتصادی در پروژه صورت گیرد.

1-    دانه‌بندی مصالح

دانه‌بندی مصالح باید بر اساس مندرجات مشخصات فنی خصوصی باشد. در صورت عدم وجود این اطلاعات، دانه‌بندی مصالح باید بر اساس روش t27 در محدوده یکی از دانه‌بندیهای مندرج در ج 23-12-4-1- الف -1 باشد.

ج 23-12-4-1- الف-1 دانه‌بندی مصالح قشر زیراساس

درصد وزنی رد شده از الک

                              نوع دانه‌بندی اندازه الک

vi

v

iv

iii

ii

i

 -

 -

 -

 -

100

100

50 میلیمتر (2 اینچ)

100

100

100

100

95 - 75

 -

25 میلیمتر (1 اینچ)

 -

 -

100 - 60

85 - 50

75 - 40

65 - 30

5/9 میلیمتر ( اینچ)

100 - 70

100 - 55

85 - 50

65 - 35

60 - 30

55 - 25

75/4 میلیمتر (شماره 4)

100 - 55

100 - 40

70 - 40

50 - 25

45 - 20

40 - 15

2 میلیمتر (شماره 10)

70 - 30

50 - 20

45 - 25

30 - 15

30 - 15

20 - 8

425/0 میلیمتر (شماره 40)

25 - 8

20 - 6

20 - 5

15 - 5

20 - 5

8 - 2

075/0 میلیمتر (شماره 200)

 

علاوه بر رعایت دانه‌بندیهای فوق مشخصات زیر باید در مورد مصالح مصرفی صدق نماید.

 

 

درصد مصالح گذرنده از الک نمره 200، نباید بیش از 2/3 مصالح گذرنده از الک نمره 4 باشد، در مواردی که دانه‌های ریز از نظر یخبندان، مضر تشخیص داده شود، می‌توان درصد گذرنده از الک نمره 200 را تقلیل داد .

حد روانی l.l و دامنه خمیری pi بر اساس آزمایشهای t91 و t90 و t89 بر روی مصالح گذرنده از الک نمره 40 (425/0 میلیمتر)، نباید به ترتیب از (25%) و (6%) نماید.

ـ ارزش ماسه‌ای s.e[3] بر اساس آزمایش t176 بر روی مصالح گذرنده از الک نمره 4، نباید کمتر از 25 باشد.

ـ درصد سایش با روش لوس‌آنجلس بر اساس آزمایش t96 بر روی مصالح درشت‌دانه، نبایستی از (50%) نماید.

ـ ظرفیت باربری مصالح اشباع شده[4] با روش t193 در آزمایشگاه که روی نمونه‌های با تراکم (100%) و به روش t180 انجام شده، نباید از (20%) کمتر باشد.

2-    جنس مصالح

در هر پروژه باید نوع مصالح رودخانه‌ای، کوهی یا مخلوطی از این دو در مشخصات فنی خصوصی ذکر گردد، در مواردی که حجم مصالح معدن کمتر از میزان پیش‌بینی شده باشد، باید از معادن جدید که مشخصات مصالح آن منطبق با ضوابط و مشخصات موردنظر است، استفاده شود. در صورتی که معدن دارای دانه‌های بزرگتر از اندازه موردنظر باشد، باید مصالح از سنگ‌شکن یا سرند عبور داده شود تا مصالح موردنظر به دست آید. قبل از باز کامل معدن برای بهره‌بردای، باید از انطباق مصالح از نظر کیفیت و کمیت با مشخصات خواسته شده، اطمینان حاصل نمود تا حتی‌المقدور برای مصالح خواسته شده از یک معدن استفاده شود و احتیاجی به تغییر معدن نباشد. قبل از حمل مصالح به پای کار، باید طبق روش t2 حداقل 25 کیلوگرم از مصالح معدن را برای آزمایشهای مربوط، برداشت نمود. قبل از بهره‌برداری از معدن باید لایه‌های خاک نباتی، مواد لجنی و سایر مواد نامناسب از سطح معدن پاک شود و پس از بهره‌برداری و اتمام کار وضعیت محل به شرایط عادی برگشت داده شده و سطوح خاکبرداری شده به صورت مورد قبول شیب‌بندی[5] گردد. مصالح مصرفی باید با مشخصات و مندرجات فصل دوم این نشریه مطابقت نماید. از به کار بردن مصالحی که بر اثر یخ زدن یا گرم های متوالی یا مرطوب و خشک شدنهای پی‌د ی د شوند، بایستی جداً خودداری شود، در هر ح مشخصات مصالح مصرفی قبل از حمل، باید به تأیید دستگاه نظارت برسد.

 • روش

با


تحقیق و بررسی در مورد خیابان سازیپاو وینت درباره تاسیسات وتجهیزات است شنا

درخواست حذف اطلاعات
اختصاصی از یاری فایل پاو وینت درباره تاسیسات وتجهیزات است شنا با و پر سرعت .

پاو وینت درباره تاسیسات وتجهیزات است شنا


پاو وینت درباره تاسیسات وتجهیزات است شنا

فرمت فایل :power point( قابل ویرایش) تعداد اسلاید: 34 اسلاید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فضاهای جنبی مورد نیاز در ساختن است

• است •اتاقهای سونا و جکوزی   • جایگاه تماشاچیان• موتور خانه•فضای سرویسها، دوش ها و رختکن ها•فضای استراحت و تجدید قوا  • فضای آفتابگیری در است های روباز•فضای اداری و تجهیزات ارتباط جمعی•اتاقهای کمک اولیه و استقرار پزشکان

 

تاسیسات عمومی است شامل دیگ های آبگرم و منابع است. است های تجاری عموماً شامل دوشها, اتاقهای سونا و جکوزی می باشد. عموماً در این موارد از سیستم و تجهیزات مستقلی نظیر دیگ بخار, مبدل و ... استفاده می شود   


با


پاو وینت درباره تاسیسات وتجهیزات است شنا