رسانه 24
رسانه 24

رهاثبت نام های افسری آغاز شد

درخواست حذف اطلاعات
http://aja.ir/portal/picture/showpicture.aspx?id=c3ad157e-72f0-4cc3-aa87-d2679c41a8d1

ثبت نام های افسری ایران برابر اعلام هیئت مرکزی گزینش آجا از صبح امروز 25 آبان آغاز و تا پایان 9 دی ماه ادامه خواهد داشت.

 

 ثبت نام های افسری ایران برابراعلام هیئت مرکزی گزینش آجا از صبح امروز 25آبان آغاز و تا پایان 9 دی ماه ادامه خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی ، ایران جهت تکمیل کادر افسری نیروهای زمینی، قرارگاه پ ند هوایی حضرت خاتم الانبیاء(ص)، هوایی، دریایی و سازمان های تابعه خود از بین جوانان(پسر) مؤمن، متعهد و علاقمند به حرفه نظامی، دانشجو می‌پذیرد.
 گفتنی است، داوطلبان از بین داوطلبان درحال تحصیل و فارغ‌ حصیلان  رشته‌های ریاضی‌فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و معارف ی از طریق آزمون اختصاصی و مصاحبه حضوری انتخاب و به منظور فرا ری آموزش‌های نظامی کاربردی در ‌های افسری علی (ع)، خاتم الانبیاء (ص)، هوایی شهید ستاری، علوم دریائی (ره) و فار مشغول به تحصیل خواهند شد.
توضیح این که متقاضیان ثبت نام در رشته های ادبیات و علوم انسانی و علوم معارف از تاریخ 1 دی تا 9 دی 1395 اقدام به ثبت نام نمایید. 
همچنین متقاضیان از تاریخ 11/10/95 الی 13/10/95 جهت اصلاح اطلاعات به سامانه ثبت نام مراجعه نمایید. 
یادآور می گردد متقاضیان از تاریخ 12/11/95 الی 14/11/95 جهت دریافت کارت ورود به جلسه ، به سامانه ثبت نام مراجعه نمامنبع: http://raha1362. /بیانیه به مناسبت حماسه آزادسازی گردبایدی که به جان یدیم

درخواست حذف اطلاعات
http://aja.ir/portal/picture/showpicture.aspx?id=eff86a69-ed86-4310-af2f-5441f94268b8

ایران به مناسبت سالروز آزاد سازی گرد بیانیه ای صادر و در آن فرمان تاریخی (ره) مبنی بر گرد باید تا فردا آزاد شود را اراده و تدبیر راهبردی ایشان در مواجهه‌ با جبهه دشمن دانست.

  ایران به مناسبت 26 آبان ماه سالروز آزاد سازی گرد بیانیه ای صادر و در آن فرمان تاریخی (ره) مبنی بر " گرد باید تا فردا آزاد شود" را اراده و تدبیر راهبردی ایشان در مواجهه‌ با جبهه دشمن در آوردگاه حساس و سرنوشت ساز آن مقطع از جنگ تحمیلی دانست.
به گزارش روابط عمومی ، در ادامه این بیانیه آمده است: حماسه آزادسازی گرد از جمله موفقیت های اثرگذار جنگ تحمیلی، نماد ولایتمداری رزمندگان و از صحنه های ماندگار و کلید پیروزی های رزمندگان بود که در آن ایران با همراهی و همدلی سایر نیروهای مسلح اعم از پاسداران، ستاد جنگ های نامنظم شهید چمران، ژاندارمری، جهاد سازند ، عشایر غیور و مردم مومن؛ به فرمان ولی و مقتدای خویش لبیک گفت و با خلق صحنه های ناب ایثار و شهادت، حماسه ای جاودان آفرید.
در ادامه بیانیه تصریح شده است: تردیدی نیست تبیین و بازنمایی ابعاد و زوایای مختلف دفاع مقدس هشت ساله و صیانت از فرهنگ و ارزش‌های افتخار آمیز آن دوران سراسر حماسه، ضرورتی همیش و فراموش ناشدنی است و آبانماه 1359 و حماسه آزاد سازی گرد قهرمان یکی از صحنه‌های ماندگاری است که ابعاد و زوایای مقاومت و پایداری خیره کننده ملت ایران و رزمندگان سلحشور و تاریخ ساز در آن درخشیده و رهگشای جامعه ی و م عان انقلاب و میهن عزیز در عرصه های گوناگون خواهد بود.
این بیانیه با اشاره به نکات و ملاحظات آموزنده هشت سال دفاع مقدس از جمله حماسه ش ت حصر و آزادسازی گرد، جایگاه و نقش ی، حضرت (مد ظله العالی) در تحقق امر (ره) و هدایت راهبردی رزمندگان درجبهه‌های نبرد حق علیه باطل و حضور معظم له در حماسه آزادسازی گرد را حیاتی و تعیین کننده توصیف و افزوده است: نقش ارزنده و تعیین کننده لشکر92 زرهی خوزستان و فرمانده دلاور و ولایتمدار آن، زنده یاد سرتیپ دوم قاسمی و زنده یاد سرتیپ دوم امرالله شهبازی، فرمانده تیپ عمل کننده در ش ت حصر گرد، که با تصمیم سرنوشت ساز خود و اطاعت از فرمان حضرت (ره) با همراهی و پشتیبانی نیروی هوایی، پ ند هوایی و همچنین هوانیروز، گرد را از حصر نجات دادند، هیچگاه از یاد نخواهد رفت.
در پایان این بیانیه با تبریک فرارسیدن ایام گرامیداشت این رخداد برجسته و الهام بخش به ملت ایران و معظم انقلاب ی، حضرت خامنه‌ای (مدظله العالی) و تجلیل از مقام شامخ راحل (ره) و شهیدان ارجمند هشت سال دفاع مقدس و نیز حماسه‌سازان این حماسه غرور آفرین؛ آمده است: دفاع مقدس سرمایه عظیم تاریخی و راهبردی است که در شرایط خطیر کنونی نیز که ایران ی در عرصه نبردی سرنوشت‌ساز با دشمنان قرار دارد، می توان با بهره مندی از تجارب ارزنده آن، عزت و سربلندی هر چه بیشتر را برای ایران ی به ارمغان آورد.
 
 

منبع: http://raha1362. /حجت ال آل هاشم در همایش گرد تأکید کرد:ولایتمداری تنها راه تضمین کننده پیروزی ملت ایران در ب

درخواست حذف اطلاعات

رئیس سازمان عقیدتی با بیان این که ولایتمداری از جمله نکات برجسته در جریان عملیات آزادسازی گرد است، تأکید کرد: ولایتمداری تنها راه تضمین کننده پیروزی ملت ایران در برابر دشمن است.

 

 

 رئیس سازمان عقیدتی ایران با بیان این که ولایتمداری از جمله نکات برجسته در جریان عملیات آزادسازی گرد و درس های دفاع مقدس است، تأکید کرد: ولایتمداری تنها راه تضمین کننده پیروزی ملت ایران در برابر دشمن است.
به گزارش روابط عمومی ایران، حجت ‌ال و المسلمین سید محمد علی آل هاشم صبح امروز در همایش گرامیداشتعملیات آزادسازی گرد که در سالن همایش های کوثر سازمان عقیدتی برگزارشد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین سرور سالارشهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان صیاد ، چمران و مرحوم قاسمی فرمانده اسبق ل 92 زرهی و مرحوم سرلشکرسلیمی به تشریح رهنمودها و انتظارات فرماندهی معظم کل قوا در ارتباط با موضوع دفاع مقدس اشاره و عدم فراموشی دفاع مقدس، رساندن پیام و فرهنگ آن دوران به نسل های آینده، الگو قراردادن و سرمشق گرفتن از جنگ تحمیلی و گنجینه دانستن آن دوران ارزشمند را از جمله انتظارات معظم له دانسته و تصریح کرد: نباید دفاع مقدس را تمام شده تلقی کرد بلکه باید با تجلیل از پیش وتان و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره های آن دوران ارزشمند از تحریف وقایع آن نیز جلو ری نمود.
ولی فقیه در ایران در ادامه به دستاورد های دفاع مقدس اشاره و در این خصوص یادآورشد،     تقویت اعتماد به نفس و روحیه خودباوری، رشد باورهای دینی، مدیریت دفاع مقدس با تکیه بر باورهای دینی و تقویت ارزش های اخلاقی و ی، بالابردن وجهه انقلاب ی در سطح جهانی و اثبات اصل نه شرقی و نه غربی در کنار صیانت از تمامیت ارضی کشور از جمله دستاورد های دفاع مقدس بود.
رئیس سازمان عقیدتی در ادامه سخنانش با اشاره به عملیات آزاد سازی گرد و بیان این که این عملیات مهم و حساس از چند جهت قابل بررسی است، افزود:  وحدت نیروهای مسلح و مردمی و همچنین ولایتمداری کارکنان غیور نیروهای مسلح از نکات برجسته در این عملیات بود.
حجت ال آل هاشم با تأکید بر این نکته که قاطعیت راحل و تد ر معظم انقلاب در آزادسازی گرد نقش اساسی داشت، خاطر نشان کرد: یکی از مهم‌ترین عللی که موجبات آزادسازی گرد را در سال اول دوران دفاع مقدس فراهم کرد، پیام صریح و قاطع (ره) مبنی بر اینکه " گرد بایدتا فردا آزاد شود" بوده است زیرا (ره) در دو مرحله به صورت قاطع اعلام د که باید حصر ش ته شود که یکی در رابطه با آبادان و دیگری در رابطه با گرد بود.
به گفته رئیس سازمان عقیدتی ، تقویت روحیه ایستاد و مقاومت، هماهن و هم افزایی بین نیروهای مسلح و نیروهای مردمی از جمله برکات عملیات آزاد سازی گرد بوده است.
وی سپس به تشریح نقش راهبردی ی(مدظله العالی) در طول دفاع مقدس پرداخت و در این خصوص، حضور     معظم له در روزهای حساس جنگ تحمیلی، ساماندهی اولیه هسته های نیروهای مردمی و ستاد جنگ های نامنظم، تقویت معنویت و نقش آفرینی ایشان در عملیات های بزرگ را مورد بررسی قرار داد.
وی با بیان این که باید با برگزاری این همایش ها همواره یاد ، جانبازان و حماسه بزرگ دفاع مقدس را زنده نگاه داریم، افزود: مرور سال های دفاع مقدس می تواند کشور را در بزنگاه های حساس از خطر دور نگاه دارد چراکه از جمله درس های دوران دفاع مقدس و عملیات هایی همچون آزادسازی گرد درس و لایتمداری، مقاومت و ایستاد است.
وی د ایان با بیان این که ولایتمداری از جمله نکات برجسته و درس های دفاع مقدس است، تأکید کرد: ولایتمداری تنها راه  تضمین کننده پیروزی ملت ایران در برابر دشمن است.
گفتنی است در پایان این مراسم که صبح امروز در سالن همایش های کوثر سازمان عقیدتی و با حضور دهقانی و  حسن بی نایب رئیس اول و دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای ی، سرتیپ آراسته، سرتیپ م طوسی، سه دهی و جمعی از فرماندهان و خانواده های معظم حضور داشتند از پیش وتان دفاع مقدس که در جریان عملیات آزادسازی گرد نقش داشتند تجلیل به عمل آمد.
 


منبع: http://raha1362. /معظم انقلاب ی در دیدار هزاران نفر از مردم استان اصفهان: همان ست و نتیجه انتخاب

درخواست حذف اطلاعات
   

 

  حضرت آیت الله معظم انقلاب ی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از مردم اصفهان، استان اصفهان را استان «شهادت و پیشگامی»، «استقامت و ایستاد »، «علم و فرهنگ»، «دین و ولایت»، و «کار و ابتکار» خواندند و با تأکید بر اینکه ایران هیچ قضاوتی در مورد انتخابات ریاست جمهوری امریکا ندارد و همواره از دو حزب مطرح این کشور، شاهد دشمنی بوده است، گفتند: امروز مهمترین نیاز کشور بخصوص برای نخبگان و مسئولان کشور، «بصیرت و غافل نشدن از توطئه دشمن»، «حفظ روحیه و جهت‌ ری انقل »، «اقدام و عمل در عرصه اقتصاد مقاومتی»، «ادامه پرشتاب مسیر رشد علمی»، «اتحاد و انسجام ملی» و «حفظ استحکام روحی و درونی» است.
انقلاب ی در این دیدار که در ایام سالگرد حماسه مردم اصفهان در تشییع ۳۷۰ شهید عملیات محرم در روز ۲۵ آبان سال ۱۳۶۱ برگزار شد، یکی از مهمترین ویژ های بارز مردم استان اصفهان را، روحیه «شهادت طلبی» و «ایستاد » دانستند و با تأکید بر وم شناخت طراحی دشمن در هر مقطعی و پرهیز از واداد در مقابل او، افزودند: ایستاد بر اصول انقلاب ی یکی از نیازهای مهم امروز است و اصول انقلاب همان مبانی و شاخصهای مطرح شده در بیانات (ره) و وصیت نامه ایشان است.
حضرت آیت الله با توصیه مجدد به جوانان برای مطالعه گفتارها و وصیت نامه (ره) به عنوان نقشه راه حرکت نظام ی خاطرنشان د: آن که دنیا را تکان داد، مجسَم در همین گفتارها و وصیت نامه است و نمی توان (ره) را برخلاف آنچه که بود، معنا و تأویل کرد.
ایشان تنها راه حل مشکلات کشور و جبران عقب ماند ها و رسیدن به عزت و رفاه و پیشرفت مادی و معنوی و اخلاقی و فرهن را ایستاد بر اصول انقلاب ی دانستند و گفتند: از لحاظ عملی نیز باید بر روی استحکام درونی کشور به ویژه در بخش اقتصاد تمرکز و اقدام جدی شود.
انقلاب ی خاطرنشان د: دشمن، اقتصاد را نشانه گرفته زیرا تصور می کند اقتصاد، نقطه ضعف کشور است و بر همین اساس بر «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» تأکید شده است و مسئولان باید «اقدام و عمل» و شاخصه های آن را جلوی چشم مردم قرار دهند.
حضرت آیت الله «بصیرت » را یکی دیگر از نیازهای ضروری به‌ویژه در میان نخبگان خواندند و تأکید د: نبود بصیرت موجب می شود که انسان مجذوب مواردی شود که واقعاً جاذبه ندارند، همانند عده ای که مجذوب امریکا هستند در حالی‌که این مجذوبیت دروغین است.
ایشان به مباحث مطرح شده درخصوص مشکلات و واقعیت های درون جامعه امریکا، در رقابت های انتخابات اخیر اشاره د و افزودند: فردی که به عنوان رئیس جمهور امریکا انتخاب شده است، در رقابت های انتخاباتی گفت، اگر پولی را که در این چند سال ج جنگ کردیم، برای داخل امریکا استفاده می کردیم، می توانستیم این کشور را دو بار بسازیم؛ آیا آن انی که مجذوب آن نقطه خیالی هستند، معنی این سخنان را می فهمند؟
انقلاب ی با اشاره به مطالب مطرح شده در رقابت های انتخابات امریکا مبنی بر وجود ها، فقر و مشکلات گسترده در این کشور، خاطرنشان د: امریکا در سالهای اخیر پول مردم این کشور را صرف جنگ های غیرشرافتمندانه ای کرد که نتیجه آن، کشتار دهها هزار غیرنظامی و نابودی زیر ساخت ها در افغانستان، عراق، لیبی، و یمن است.
حضرت آیت الله با تأکید بر اینکه واقعیات مطرح شده در رقابتهای انتخاباتی امریکا، سخنانی بوده که در این سالها همواره مطرح می شده اما عده ای نمی خواستند آن را بپذیرند، گفتند: معنی بصیرت آن است که بدانید با چه ی طرف هستید و او درباره شما چگونه فکر می کند و اینکه اگر چشمان خود را ببندید، قطعاً ضربه خواهید خورد.
ایشان با تأکید بر اینکه توقع از نخبگان و غیر ، داشتن چنین بصیرتی است، افزودند: خوشبختانه مردم عادی دارای این بصیرت هستند اما تعجب از آن است که برخی نخبگان با تکیه بر توهمات، این بصیرت را ندارند.
انقلاب ی با اشاره به نتیجه انتخابات اخیر ریاست جمهوری در امریکا خاطرنشان د: ما هیچ قضاوتی درباره این انتخابات نداریم زیرا امریکا، همان امریکا است و در ۳۷ سال گذشته هر یک از دو حزب که بر سر کار بودند، هیچ خیری که نرساندند، دائماً نیز شر آنها متوجه ملت ایران بوده است.
حضرت آیت الله تأکید د: بر خلاف عده ای که در دنیا، برای نتیجه انتخابات امریکا، عزا گرفته اند یا عده دیگری که شادی می کنند ما نه عزا می ریم و نه شادی می کنیم زیرا برای ما فرقی نمی کند و هیچ نگرانی هم نداریم و به لطف الهی، برای مواجهه با هر حادثه محتملی نیز آماده ایم.
ایشان افزودند: موضوعی که ما باید الان بر آن متمرکز شویم، راه عبور از مشکلات فعلی و آینده کشور است که تنها راه نیز حفظ و ارتقاء استحکام داخلی نظام است.
انقلاب ی با تأکید بر اینکه در صورت استحکام ، اقتصادی و فرهن و استحکام روحی و روانی نخبگان و مسئولان ارشد، هیچ خطری، کشور را تهدید نخواهد کرد، گفتند: ملت ایران به ویژه جوانان باید رویش مبارکِ روحیه انقل را ادامه دهند زیرا مسئله اصلی کشور برخی بحثها و جنجالها وحاشیه سازی ها نیست بلکه حفظ روحیه و جهت ری انقل است.
حضرت آیت الله از لحاظ عملی نیز، اقتصاد مقاومتی، پیشرفت علمی و اتحاد و انسجام داخلی را ضروری برشمردند و تأکید د: امتحان های مختلف در واقع عرصه ای برای شناخت نقطه ضعف ها و برطرف آنها و تبدیل آنها به نقطه قوت است.
ایشان با یادآوری سابقه مردم استان اصفهان در سربلند بیرون آمدن از امتحان های مختلف، به ۲۵ آبان «سالروز تشییع شکوهمند و تاریخی حدود ۳۷۰ شهید عملیات محرم در شهر اصفهان»، اشاره د و گفتند: آن تشییع فراموش‌نشدنی نشان‌دهنده ظرفیت روحی، استحکام و مقاومت ستودنی مردم اصفهان است زیرا در همان روزِ تشییع شهیدان، جوانان فراوانی در اصفهان برای اعزام به جبهه صف کشیدند.
انقلاب ی، کمرنگ و به فراموشی سپردن نقاط برجسته و غرورآفرین تاریخ انقلاب را از اه اصلی تهاجم دشمنان دانستند و خاطرنشان د: حرکت حماسی و پر شور مردم اصفهان هرگز نباید به فراموشی س شود.
ایشان، اصفهان را شهر «علم، دین، ولایت، کار و ابتکار، هنر و فرهنگ، و شهادت» خواندند و افزودند: مردم استان اصفهان در فداکاری و ایثار برای کشور و دین خدا پیشگام و پیش‌قدم بوده‌اند، و شهیدان بزرگ و نام‌آوری همچون آیت الله بهشتی، همت، ازی، کاظمی و ردّانی‌پور از این منطقه برخاسته‌اند که هر یک همچون مشعلی فروزان، راه ملت را روشن می‌کنند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، «گشاده‌دستی در انفاق مال در راه خدا و خیرات عمومی»، و «صرفه‌جویی در زند معمولی و شخصی» را از دیگر خصوصیات خوب و ممتاز مردم اصفهان برشمردند.
انقلاب ی، همچنین به اربعین اشاره و آن را سرمایه‌ای ارزشمند خواندند و افزودند: این حرکت عظیم و میلیونی میان نجف و کربلا و این شور و شوق و حرکت، حتی اگر با خطر همراه باشد، همواره در دل مردم و جوانان ما موج می‌زند و این سرمایه را باید حفظ کرد زیرا ضامن بقای کشور است.
حضرت آیت الله در پایان سخنان خود تأکید د: آینده کشور به مراتب بهتر از امروز خواهد بود و به فضل الهی و به برکت و انقلاب، ملت ایران بر همه مشکلات فائق خواهد آمد و پیش خواهد رفت.
پیش از بیانات انقلاب ی، ولی فقیه و ‌ اصفهان با گرامی‌داشت ۲۵ آبان‌ماه سالروز تشییع ۳۷۰ شهید عملیات محرم، گفت: مردم مقاوم و مؤمن استان اصفهان مطیع دین بوده و با همه توان آماده خدمت در راه انقلاب ی هستند.
وی با اشاره به قابلیت‌های استان اصفهان در حوزه‌های اقتصادی و صنعتی، خاطرنشان کرد: مردم استان اصفهان فعالیت‌های زیادی برای تحقق اقتصاد مقاومتی انجام داده‌اند و این استان قابلیت الگو شدن در این عرصه را دارد.
 


منبع: http://raha1362. /طی پیام هایی جداگانه ای؛ دریادار سیاری، انتصاب پوردستان و حیدری را تبریک گفت

درخواست حذف اطلاعات
http://aja.ir/portal/picture/showobjectpicture.aspx?objecttype=news&objectid=3b1b2960-338f-4305-8e0c-8db684c2c1af

فرمانده نیروی دریایی راهبردی در پیام‌های جداگانه‌ای انتصاب سرتیپ پوردستان به سمت جانشین فرماندهی کل و سرتیپ حیدری به سمت فرماندهی نیروی زمینی را تبریک گفت.

   فرمانده نیروی دریایی راهبردی در پیام‌های جداگانه‌ای انتصاب سرتیپ احمدرضا پوردستان را به سمت جانشین فرماندهی کل و سرتیپ کیومرث حیدری را به سمت فرماندهی نیروی زمینی ایران تبریک گفت.

در این پیام ها آمده است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

سرتیپ احمدرضا پوردستان

با سلام و تحیات الهی

انتصاب شایسته جنابعالی را به عنوان جانشین فرماندهی کل ایران از سوی فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) که بیانگر تعهد، کارآمدی و شایست های برجسته شما در صحنه های خدمت صادقانه به نظام مقدس ایران در سایه فرامین و تد ر ی حفظه الله می باشد را از جانب خود و مجموعه دریادل نیروی دریایی راهبردی تبریک عرض می نمایم.

از درگاه ایزد منان مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور انقل و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی ایران ی را مسئلت دارم.

سرتیپ کیومرث حیدری

سلام علیکم

انتصاب شایسته جنابعالی از سوی فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) به سمت فرمانده نیروی زمینی ایران که نشان از بصیرت انقل ، ایمان راسخ و سوابق اجرایی درخشان شماست را از جانب خود و مجموعه دریادل نیروی دریایی راهبردی تبریک عرض می نمایم.

امیدواریم درسایه توجهات حضرت بقیه الله الاعظم و رهنمودهای ی(مدظله العالی) شاهد رشد و ارتقاء بیش از پیش نیروی زمینی قهرمان باشیم.

از درگاه خداوند متعال برای شما توفیقات روزافزون مسئلت می نمایم.منبع: http://raha1362. /مراسم تودیع و معارفه جانشین فرمانده کل

درخواست حذف اطلاعات
   
1   
1395/9/3 چهارشنبه
12   
1395/9/3 چهارشنبه
21   
1395/9/3 چهارشنبه
29   
1395/9/3 چهارشنبه

 

2   
1395/9/3 چهارشنبه
13   
1395/9/3 چهارشنبه
22   
1395/9/3 چهارشنبه
30   
1395/9/3 چهارشنبه

 

3   
1395/9/3 چهارشنبه
15   
1395/9/3 چهارشنبه
23   
1395/9/3 چهارشنبه
31   
1395/9/3 چهارشنبه

 

4   
1395/9/3 چهارشنبه
16   
1395/9/3 چهارشنبه
24   
1395/9/3 چهارشنبه
32   
1395/9/3 چهارشنبه

 

5   
1395/9/3 چهارشنبه
17   
1395/9/3 چهارشنبه
25   
1395/9/3 چهارشنبه
33   
1395/9/3 چهارشنبه

 

6   
1395/9/3 چهارشنبه
18   
1395/9/3 چهارشنبه
26   
1395/9/3 چهارشنبه
34   
1395/9/3 چهارشنبه

 

7   
1395/9/3 چهارشنبه
19   
1395/9/3 چهارشنبه
27   
1395/9/3 چهارشنبه
35   
1395/9/3 چهارشنبه

 

10   
1395/9/3 چهارشنبه
20   
1395/9/3 چهارشنبه
28   
1395/9/3 چهارشنبه


منبع: http://raha1362. /معظم انقلاب ی در دیدار هزاران نفر از ان:اجرای تمدید تحریم های ۱۰ ساله قطعاً نقض

درخواست حذف اطلاعات
http://aja.ir/portal/picture/showpicture.aspx?id=33f588ad-ec94-4912-a129-4bf06ab81404

    حضرت آیت الله معظم انقلاب ی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از ان، بسیج را «لشکر انقلاب» و «مظهر مردم سالاری دینی» و متکی بر بصیرت خواندند و با تأکید بر وم برنامه ریزی دقیق و مبتنی بر تشکیل هیأت های شه ورزی برای هم افزایی لایه های مختلف بسیج به منظور حضور پرقدرت و تأثیر گذار در عرصه های گوناگون جامعه، گفتند: روحیه یعنی خدا را همواره در کنار و همراه خود دیدن، و دچار ناامیدی و افسرد ، و بن بست نشدن؛ بنابراین در پاسخ افراد ضعیف النفس که دچار ترس از دشمن و روحیه «نمی توانیم» شده اند، می گوییم با اتکاء به قدرت الهی و باور قدرت حضور مردم، می‌توان بر همه مشکلات فائق آمد و از هیچ قدرتی هم نهراسید.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در ابتدای سخنان خود، با شکوه اربعین را «پدیده‌ای تاریخی» و نشان‌دهنده «دست قدرت الهی» خواندند و خاطرنشان د: در پدیده‌ها و خیزشهای ماندگار و عظیمی همچون اربعین یا نمونه‌هایی نظیر تسخیر لانه جاسوسی، ۹ دی ۸۸ و اعتکافها که برخاسته از تبلیغات نیستند، دست خداوند روشن‌تر از هر جای دیگری دیده می‌شود.
ایشان پیروزی انقلاب ی را نمونه دیگری از این پدیده‌های الهی برشمردند و خاطرنشان د: این دست الهی در حضور مردمی و شکل‌ ری انقلاب ی کاملاً مشهود و برجسته بود و بزرگوار نیز فرمودند من در طول انقلاب همواره دست قدرت الهی را در پشت حرکت عظیم مردمی می‌دیدم.
انقلاب ی، حضور میلیونی مردم در پدیده الهیِ اربعین را نشانه «عشق و جاذبه همراه با بصیرت» دانستند و افزودند: به زائرانی که موفق به این کار بزرگ شدند، خوشامد و زیارت‌قبول می‌گوییم و از مردم عراق که این جمعیت عظیم را با محبت، پذیرایی و اداره د، تشکر می‌کنیم.
ایشان لازمه ماندگاری و استمرار پدیده فوق‌العاده اربعین را شکر این نعمت خواندند و گفتند: شکرگزاری واقعی باید در عمل انجام شود و همان‌طور که اکثریت مردم ایران با فداکاری و ایثار، نعمت انقلاب ی را پاس داشتند، باید نعمت اربعین را با حفظ روحیات و حالات به‌دست آمده در این سفر نورانی همچون برادری، مهربانی، توجه به ولایت و آماد برای حضور در میدان های سخت، شکرگزاری کرد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای خاطرنشان د: برخی در دنیا به‌دنبال محو یا تحریف پدیده نورانی اربعین هستند که موفق به این کار نخواهند شد و قطعاً این نعمت بزرگ برای ملتهای ایران و عراق، پایدار و موجب سرافرازی و سربلندی خواهد بود.
انقلاب ی در ادامه، بسیج را از پدیده‌های شگفت‌آور دوران انقلاب ی برشمردند و افزودند: بزرگوار ما با تعلیم و الهام الهی، این شجره طیبه را پایه‌گذاری کرد و سرنوشت انقلاب را به دست جوانان سپرد.
ایشان با اشاره به امانتداری جوانان در انتقال نسل به نسل «روحیه انقل »، گفتند: با وجود آنکه جوانانِ امروز، دوران انقلاب و (ره) را درک نکرده‌اند اما با همان روحیه انقل و با بصیرت، آگاهی و تجربه‌ای فراتر از جوانان اول انقلاب، در میدان حضور دارند که این نشان‌دهنده پیشرفت انقلاب ی است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه حفظ و پاسداشت انقلاب، وظیفه و مأموریت آحاد ملت است، جوانان را پیشران و موتور محرکه این حرکت بزرگ دانستند و افزودند: قطعاً حرکت در کشور ما پیروز است اما شرط تحقق این پیروزی، پیشه‌ ِ تقوای فردی و گروهی و انجام عمل صالح است که این دو عامل مهم، موجب جلب نصرت و همراهی خداوند خواهد شد.
انقلاب ی با اشاره به نمونه قرآنیِ معارضه و مبارزه حضرت موسی ع و برادرشان هارون، با دست خالی علیه قدرت عظیم فرعونی، خاطرنشان د: خداوند به موسی(ع) فرمود "نترسید که من با شما هستم و می‌شنوم و می‌بینم" و پس از آن نیز موسی(ع) در پاسخ به قوم بنی‌ که از دیدن لشکریان فرعون هراسان شده و می‌گفتند آنها ما را نابود خواهند کرد، گفت "هرگز! پروردگارم با من است و مرا هدایت خواهد کرد".
ایشان، لازمه حفظ همراهی خداوند را تقوا و عمل صالح دانستند و تأکید د: اگر لوازم این همراهی الهی را حفظ کنیم، حتی قدرتی با ۱۰ برابر قدرت نیز توان غلبه و تسلط را نخواهد داشت.
انقلاب ی سپس به پنج سرفصل مهم که باید در برنامه ریزیها و رویه سازیهای بسیج مورد توجه جدی قرار رند، اشاره د.
متکی بودن بسیج به «بصیرت» اولین سرفصلی بود که حضرت آیت الله به آن اشاره د و گفتند: بسیج یک حرکت احساسی صِرف نیست، بلکه متکی بر فهمیدن، دانستن و بصیرت است و این جهت ری باید همچنان در بسیج حفظ شود.
ایشان با اشاره به برخی افراد که در اوایل انقلاب ی بسیار پرشور و انقل بودند امّا اکنون در مقابل انقلاب قرار گرفته اند، افزودند: این افراد به‌دلیل «نداشتن عمق دینی، حرکت بر اساس احساسات و هم نشینی با زاویه داران با انقلاب»، فاصله زیادی از انقلاب ی گرفتند و در نهایت در مقابل انقلاب ایستادند.
انقلاب ی، «بصیرت» را بسیار مهم خواندند و خاطر نشان د: علت تأکید مکرر من بر بصیرت در قضایای سال ۸۸ که البته عده ای هم از این تأکید ناراحت شدند، به‌دلیل اهمیت این موضوع در تشخیص مسیر حق و باطل است.
حضرت آیت الله ، گسترده بودن دایره بسیج برای آحاد ملت و جناحی نبودن بسیج را به عنوان دومین سرفصل بیان د و گفتند: بسیج لشکر انقلاب است و اگر دو گان هم وجود داشته باشد، آن دو گانه‌ی «انقل » و «ضدانقل » است زیرا حتی «غیرانقل » را نیز می توان جذب کرد.
ایشان با تأکید بر وم جذب حداکثری افزودند: البته این جذب حداکثری به معنای استفاده از هر روش و اقدامی نیست، اما هر جناح یا فردی که انقلاب را قبول دارد و در خدمت انقلاب است، بسیج شامل او هم می شود.
انقلاب ی خاطرنشان د: بسیج جزو هیچ‌یک از جناح های انقلاب نیست بلکه بسیج، جریان و رود عظیم جاری به سمت اه انقلاب ی است.
حضرت آیت الله وم «هم افزایی لایه های مختلف بسیج» را به عنوان سومین سرفصل حرکت بسیج، بیان د و افزودند: گستره بسیج شامل قشرهای مختلف مردم است و باید ساز و کار مناسبی برای هماهن و هم افزایی در آن به‌وجود آید.
انقلاب ی در بیان چهارمین سرفصل برای حضور قوی تر و تأثیرگذارتر، به موضوع «مظهر مردم سالاری دینی و ی بودن بسیج» اشاره د و افزودند: برخی تصور می کنند مردم سالاری دینی فقط شامل حضور در پای صندوق های رأی و انتخابات است در حالی‌که این موضوع، یکی از جلوه های مردم سالاری دینی است و معنی واقعی آن یعنی «مردم، سالارِ زند جامعه خود براساس دینِ »، هستند.
حضرت آیت الله ، با تأکید بر اینکه بر اساس این تعریف، بسیج مظهر مردم سالاری دینی در همه عرصه ها است، خاطرنشان د: با چنین دیدگاهی، اگر بسیج وارد عرصه اقتصاد مقاومتی و علم هم شود، اقتصاد مقاومتی و علم نیز مردم سالار خواهند شد.
پنجمین و آ ین سرفصلی که انقلاب ی به آن اشاره د: وم تشکیل هیأت‌های شه ورز در دو سطح رأس و بدنه بسیج بود.
حضرت آیت الله گفتند: وظیفه این هیأت های شه ورز در لایه های مختلف بسیج، طراحی برای مأموریتهای مختلف اعم از جنگ سخت و جنگ نرم، و سازند و خدمات رسانی است.
حضرت آیت الله با تأکید بر اینکه تشکیل این هیأت های شه ورز موجب پویایی و دمندی و تأثیرگذاری بیشتر و پیشرو بودن بسیج می شود، افزودند: در کنار مجموعه های شه ورز، باید هیأت های رصدگر نیز تشکیل شوند که مأموریت آنها مراقبت از نفوذ ن ویروس ها و مورد آسیب قرار نگرفتن سازمان بسیج است.
ایشان، این پنج فصل را برای تکامل و ثمردهی مداوم شجره طیبه بسیج ضروری دانستند و تأکید د: این سرفصل ها، ناظر به عمل و واقعیت است و باید با برنامه ریزی دقیق، به مرحله اجرا درآیند.
انقلاب ی همچنین با اشاره به الگوبرداری از بسیج در برخی کشورهای منطقه و برنامه ریزی دشمن برای ضربه زدن به این الگو، خاطرنشان د: یکی از طراحی های دشمن موضوع بسیار مهم «نفوذ» است که از بیشتر از یک سال گذشته، بارها درباره آن هشدار داده شده است.
حضرت آیت الله در خصوص چگون استفاده از «نفوذ» برای ضربه زدن به بسیج، گفتند: یکی از روش ها، ایجاد خطوط موازی و رقیب برای بسیج است که برخی هم اکنون در کشور به دنبال رقیب سازی برای بسیج هستند.
ایشان به یک نکته دیگر درخصوص بسیج اشاره د و افزودند: ما نمی خواهیم بسیج را به عنوان یک رقیب برای قوه مجریه قرار دهیم بلکه بسیج به عنوان یک مکمل و امید بخش می‌تواند برای جهت دهی صحیح به قوه مجریه و همچنین کمک در عرصه های عملی حضور داشته باشد.
انقلاب ی با اشاره به اظهار ناامیدی بعضی دستگاههای تی در برخی زمینه ها، خاطرنشان د: چگونه می توان با سابقه ای که از انجام کارهای بزرگ در کشور وجود دارد و با حضور سازمانی همچون بسیج، اظهار ناامیدی کرد زیرا نام بسیج، هر انسان افسرده و ناامیدی را هم امیدوار و با نشاط می کند.
حضرت آیت الله با تأکید بر اینکه در بسیج، هیچ‌گاه بن بست وجود ندارد، گفتند: یک هم ممکن است در برهه ای دچار ترس یا تردید شود اما هیچ‌گاه دچار بن بست نمی شود زیرا عناصر قدرت بخش و راهنما در بسیج، آن‌قدر فراوان است که همه نقاط ضعف را تبدیل به نقاط قوت می کنند.
ایشان به مشکلات اقتصادی کشور و نامگذاری امسال به عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اشاره د و افزودند: دیروز مسئولان ت، گزارشی از اقدامات انجام شده، از ابتدای امسال برای تحقق اقتصاد مقاومتی ارائه د که در آن آمار و ارقام کارهای انجام گرفته، بیان شده بود اما مهم آن است که نتیجه این اقدامات، در صحنه عمل دیده شود.
انقلاب ی تأکید د: بسیج در این خصوص می تواند کمک و نقش آفرینی کند.
حضرت آیت الله در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل مربوط به ایران و ت مستکبر امریکا اشاره د و گفتند: ما فعلاً امکانی برای قضاوت درباره ت جدیدی که قرار است سرکار بیاید نداریم، اما ت کنونی، برخلاف آنچه در موضوع تعهد د و تصمیم ری های مشترک انجام شده، که آن زمان مسئولین به ما اعلام د، عمل می کند و تخلفات متعددی را مرتکب شده است.
ایشان با اشاره به تمدید قانون تحریم های ده ساله در کنگره امریکا، خاطرنشان د: اگر این تمدید، اجرایی و عملیاتی شود، قطعاً نقض است و بدانند ایران حتماً در مقابل آن واکنش نشان خواهد داد.
انقلاب ی تأکید د: توافق هسته ای یا همان نباید به وسیله ای برای فشار بر ملت و کشور ایران تبدیل شود.
حضرت آیت الله با اشاره به اظهارات مسئولان کشور و دست اندرکاران که هدف از توافق هسته ای را برداشته شدن فشارها و تحریم ها بیان د، افزودند: ت امریکا علاوه بر آن قول ها و تعهداتی که در قضیه انجام نداده، و یا ناقص عمل کرده است و مسئولان دست اندرکار هم صراحتاً به این موضوع اشاره کرده اند، اکنون را وسیله ای برای فشار مجدد بر ایران قرار داده است.
ایشان تأکید د: ایران با اتکاء به قدرت الهی و با باور به قدرت حضور مردم، از هیچ قدرتی در دنیا هراس ندارد.
انقلاب ی در پایان خاطرنشان د: اگر انی به تقلید از روحیه های ضعیف بنی‌ بگویند که «نمی توانیم» و از دشمن هراس داشته باشند، ما نیز به تبعیت از حضرت موسی(ع) در پاسخ به آنها می گوییم هرگز این چنین نیست زیرا خداوند همراه ما است و ما را هدایت خواهد کرد.
پیش از سخنان انقلاب ی، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل پاسداران انقلاب ی با تأکید بر افزایش ظرفیت‌های پیش‌روند انقلاب ی، گفت: بسیج در حال تقویت خود و گسترش و تعمیق انقلاب ی در جبهه‌های محرومیت ز ، دفاع مردمی و پیشرفت علمی است.
جعفری با اعلام آماد ان برای پیکار با دشمن در عرصه های مختلف، افزود: همه همدل و یکصدا با به صحنه آوردن تمام توانمندی‌های خود در خدمت راهبرد عزتمندانه اقتصاد مقاومتی خواهیم بود و بسیج برای جاری شدن این جهاد مقدس تا آ در کنار ملت ایستاده است.
همچنین سرتیپ محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به شور و شوق ان برای جهاد و شهادت، خاطرنشان کرد: با مقاومت جانانه مردمِ ایران، امروز بسیج تبدیل به الگوی خواهان جهان شده است.
وی با بیان گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای بسیج در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصاد مقاومتی، افزود: ان با نیروی ایمان و اراده، حماسه‌هایی خلق خواهند کرد که دشمنان ناگزیر از اعتراف به ش ت و پشیمانی شوند.
در این دیدار آقایان رضا قَمَشلو، محمدحسین عباسی و خانم سیده‌مرضیه رفعتی نیز به‌عنوان ان به بیان دیدگاهها و نظرات پرداختند و بر این محورها تأکید د:
-    وم استمرار و تقویت طرح تربیتی حلقه‌های صالحین
-    اهمیت زیارتگاههای راهیان نور و ضرورت افزایش حمایتهای مسئولان تی و توسعه زیرساختها
-    نقش مدارس در آموزش و نهادینه سبک زند ایرانی- ی
-    آسیبهای فضای مجازی برای نوجوانان و وم انجام اقدامات لازم همچون راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات
 


منبع: http://raha1362. /دریادارسیاری در سخنان پیش از خطبه‌های تهران:عملیات مروارید نشان از توانمندی

درخواست حذف اطلاعات
http://aja.ir/portal/picture/showpicture.aspx?id=63166530-79e9-4c24-b5f7-e80d7e7f6b1e

فرمانده نیروی دریایی گفت: از جمله نتایج عملیات مروارید، نشان دادن توانمندی‌های نظام در عرصه دریا است که ی دیگر فکر تعرض به منابع و منافع را در عرصه دریا نداشته باشد.

 

دریادار حبیب‌ الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ایران در سخنان پیش از خطبه‌های امروز تهران به مناسبت هفتم آذر روز نیروی دریایی اظهار داشت: در شروع جنگ تحمیلی که دشمن به مرزهای زمینی و هوایی حمله کرد، با نگاه به اینکه در نیروی دریایی آماد لازم برای دفاع از مرزها وجود ندارد به علت اینکه 20 ماه از انقلاب گذشته بود، تصور دشمن این بود که نیروی دریایی آماد دفاع از مرزهای آبی ایران را ندارد.
وی افزود: بر همین اساس دشمن هجوم خود را در دریا آغاز کرد تا ما را از خلیج همیشه فارس بیرون کند و سیادت داشته باشد بر آب‌های خلیج‌فارس. آنگاه بود که فرزندان و انقلاب به دستور در حداقل زمان تجهیزات را آماده د و روانه دریا شدند و حماسه آف د. روز هفتم آذر سال 59 در حالی که تنها 67 روز از جنگ گذشته بود حماسه‌ای به نام عملیات مروارید آف د و این روز به نام روز نیروی دریایی نامگذاری شد
سیاری پیرامون نتایج این عملیات تصریح کرد: از جمله نتایج این عملیات ش ت کامل نیروی دریایی عراق بود. دومین نتیجه سیادت بر شمال خلیج‌فارس تا پایان دفاع مقدس و تا امروز. سومین نتیجه انهدام پایانه‌های نفتی البکر و الامیه و وارد ضربه بزرگ به اقتصاد دشمن و چهارمین نتیجه محاصره دریایی کشور دشمن با نگرش به اینکه بالای 90 درصد از صادرات و واردات کشور دشمن از طریق دریا انجام می‌شود و با انهدام دو سکوی نفتی توان اقتصادی دشمن کاملا ش ت خورد و اگر کشورهای دیگر به آن کمک نمی‌‌ د هیچ گاه نمی‌توانست جنگ را ادامه دهد
فرمانده نیروی دریایی ایران افزود: نتیجه دیگر نشان دادن توانمندی‌های نظام در عرصه دریا است که ی دیگر به فکر تعرض به منابع و منافع را در عرصه دریا نداشته باشد. این نتایج ارزشمند باعث شد که به فرمان ، هفتم آذر روز نیروی دریایی نامگذاری شود و ایشان فرمودند نیروی دریایی امروز در عرصه خلیج‌فارس و دریای عمان چون ن نی درخشنده است
فرمانده نیروی دریایی ایران در ادامه پیرامون تد ر ی در رابطه با نیروی دریایی گفت: ی درباره اهمیت نیروی دریایی می‌فرمایند «نیروی دریایی یک نیروی راهبردی، ، بین‌المللی و علمی و نظامی است که می‌تواند در آبادسازی مملکت تاثیر بگذارد.» این ویژ ‌ خاص نیروی دریایی است که معظم‌له فرمودند
سیاری افزود: همچنین در جای دیگر فرمانده کل قوا می‌فرماید «منافع کشور در دریا منافع راهبردی و کلان است. با داشتن اقتدار می‌شود از این منافع استفاده کرد.» پیرامون این تد ر بگویم کشور ما یک کشور دریایی است. ما در شمال خلیج‌فارس و مکران سواحل مناسبی داریم و مهم‌ترین ساحل ما مکران است چراکه از آنجا به دریاهای آزاد راه داریم
وی تصریح کرد: همانطور که ی می‌فرمایند از سواحل مکران به چهار گوشه جهان ارتباط داریم و منافع و منابع متعددی در دریا داریم از جمله منابع قضایی، انرژی‌های فسیلی و نو و حمل و نقل ارزان و موارد متعدد دیگر
فرمانده نیروی دریایی ایران در ادامه گفت: باید برای پیشرفت کشور از این منابع استفاده کرد. در سال‌های به علت حاکمیت تفکر استعماری بر این کشور و وجود حاکمان بی‌لیاقت هیچ گاه به این فکر نبودند که از این منابع برای پیشرفت کشور استفاده کنند و این منابع همه در اختیار بیگانگان بود
سیاری خاطرنشان کرد: با تدبیر ی و به فرمان ایشان طی سالیان گذشته توجه مردم و ت به سمت بهره‌برداری از منابع دریا جلب شده است تا تبوانیم از این منابع برای پیشرفت دریامحور کشور استفاده کنیم
وی با تاکید براینکه موضوع،‌ پیشرفت دریامحور است، گفت: موضوع نظریه بازگشت به دریا است. اگر استعمار ما را از دریا دور کرده است ما باید از منابع دریا استفاده کنیم. تمام کشورهای قدرتمند دنیا تکیه به دریا دارند اما مهم‌ترین ساحل ما از تراکم جمعیت خالی است
فرمانده نیروی دریایی ایران اظهار داشت: برای بهره‌برداری از منابع به فرمان فرمانده کل قوا، ت و نیروی دریایی دو دستور کار دارد. از جمله توسعه سواحل مکران و دوم اقتدار دریایی. در خصوص توسعه سواحل مکران کار مربوط به ت در رابطه با ساخت زیرساخت‌های کلان است. در خصوص نیروی دریایی نیز این نیرو باید زیرساخت‌های مورد نیاز خود را صورت دهد
سیاری در همین خصوص گفت: نیروی دریایی امروز به عنوان پیشران توسعه در سواحل مکران ده‌ها هزاران نفر از پرسنل خود را در سواحل مکران استقرار داده و یا می‌دهد. وقتی ما عنوان می‌کنیم که دو منطقه و سه پایگاه را باید در سواحل مکران بسازیم یعنی هر منطقه‌ای باید بند رداشته باشد. امکانات تعمیراتی داشته باشد و ی ری موارد دیگر. با استقرار این وضعیت در سواحل مکران ابادانی به وجود می‌آید و این حرکت در دست اقدام است
وی در ادامه با اشاره به دستور کار ت و نیروی دریایی در خصوص اقتدار دریایی گفت: هر اقدام آبادانی در سواحل مکران زیر سایه امنیت است. امروز شمال اقیانوس هند و دریای عمان یکی از مهم‌ترین جاهای دنیا است و تا جایی که همه کشورهای دنیا نسبت به آن نظر دارند و از نگاه اقتصادی گلوگاهی است برای ایران
فرمانده نیروی دریایی ایران اظهار داشت: بالای یک سوم تجارت جهانی در شمال اقیانوس هند و دریای عمان و خلیج‌ عدن و باب‌المندب انجام می‌شود و مسیر عبور خطوط انتقال انرژی جهان است پس امنیت آن برای جهان و مهم است
سیاری در ادامه تصریح کرد: به تدبیر ی نیروی دریایی با اقتدار در شمال اقیانوس هند استقرار پیدا کرده است و با استقرار در سواحل مکران و حضورش در دریای عمان و شمال اقیانوس هند امنیت منطقه را برقرار کرده است. امروز در بعد اینکه بتواند از منافع کشور حفاظت کند در اجرای این فرمان به صورت مستمر در خلیج عدن حضور یابد و در مقابل تهدید ان دریایی اقدامات موثری انجام داده است
وی در همین خصوص گفت: از 7 سال گذشته تمامی کشتی‌های تجاری و نفت‌کش ایران که از مسیر خلیج عدن و باب‌المندب به سمت غرب عبور کرده‌اند و برع و یا به سمت آسیای جنوب شرقی حرکت کرده‌اند امنیت آن توسط نیروی دریایی تامین شده و ما اجازه ندادیم کوچک‌ترین خسارتی به اقتصاد کشور در بحث واردات و صادرات وارد شود
فرمانده نیروی دریایی ایران با اشاره به حضور ناوگروه‌‌های ما در اقصی نقاط جهان گفت: این وضعیت نشان می‌دهد که نیروی دریایی در اجرای فرمان ی مبنی براینکه می‌تواند بین‌المللی باشد، است و در اقتصاد کشور اثرگذار باشد، انجام وظیفه کرده است
فرمانده نیروی دریایی ایران با تاکید براینکه نیروی دریایی در توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی پیشگام است، گفت: به عنوان پیشران توسعه اقدامات مربوط به اجرایی شدن تد ر ی را اجرا می‌کنند
سیاری خاطرنشان کرد: امروز نیروی دریایی به اتفاق نیروی دریایی تمام تحرکات کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای را در خلیج‌فارس و تنگه هرمز و دریای عمان و شمال اقیانوس هند را رصد می‌کنند و اجازه نمی‌دهند هیچ شناوری به مرزهای ایران نزدیک شود و یا به منافع و منابع‌مان آسیب برساند.
وی در پایان گفت: نیروی دریایی با حمایت همه‌جانبه مردم و تحت فرمان ی از هیچ تهدیدی هراس ندارد و برای حفاظت از مرزهای آبی در همه عرصه‌ها حضور خواهد داشتمنبع: http://raha1362. /حضور فرمانده کل انجام شد؛الحاق یدک‌کش «زرینه رود» به ناوگان دریایی / پایان تعمیرات اساسی نا

درخواست حذف اطلاعات

باحضور سرلشکر «عطاالله صالحی» فرمانده کل ایران در منطقه یکم دریایی نیروی دریایی در بندرعباس، یدک‌کش «زرینه رود» به ناوگان دریایی ملحق شد.

 

 

باحضور سرلشکر «عطاالله صالحی» فرمانده کل ایران در منطقه یکم دریایی نیروی دریایی در بندرعباس، یدک‌کش «زرینه رود» به ناوگان دریایی ملحق شد. همچنین مراحل تعمیرات اساسی ناو بومی ‌شده «خارک» به پایان رسید. یدک‌کش «زرینه رود» به مدت شش ماه توسط کارخانجات منطقه یکم نیروی دریایی مراحل بازسازی را طی کرده است. این یدک‌کش قابلیت جابه‌جایی یگان‌های شناور و یدک مقادیر قابل توجهی آب، سوخت و سازه‌های دریایی دارد. این سامانه با توجه به برخورداری از پمپ در عملیات‌های اطفای حریق نیز کاربرد لازم را دارد. یدک‌کش «زرینه رود» 430 تُن وزن دارد و طول، عرض و ارتفاع آن به ترتیب 32، 8.5 و 11 متر است. همچنین از 2 موتور با قدرت 30 هزار اسب بخار و دو ژنراتور برخوردار است. سیستم رانش ناو «خارک» نیز برای نخستین بار توسط متخصصان بومی، بازسازی شد.

منبع: http://raha1362. /فرمانده کل ایران:امروز با پویایی هرچه تمام بر روی پای خود ایستاده است

درخواست حذف اطلاعات

سرلشکر عطاالله صالحی صبح امروز در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان هرمزگان در منطقه یکم نیروی دریایی در بندرعباس اظهار کرد: امروز با پویایی هرچه تمام بر روی پای خود ایستاده است.

 

 

  سرلشکر عطاالله صالحی صبح امروز در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان هرمزگان در منطقه یکم نیروی دریایی در بندرعباس اظهار کرد: امروز نیروهای مسلح ما در خط مقدم دفاع از ارزش‌های ی و انقلاب است و ارزش نیروهای مسلح ما به این است که عمق دفاعی‌اش عمق دفاعی مردمی است و همه مردم همدل و همراه این نیروهای مسلح هستند.

وی افزود: در عمده کشورها، نیروهای مسلح ابزاری برای دفاع از حکومت‌ها هستند و یا در نهایت در سطح آرمان‌های وطنی قرار دارند و غالبا یکبار مصرف عمل کرده و اگر بخواهند وابسته به توان خودشان باشند دوامی ندارند چون ملت پشت سر آنها نیست از طرفی دلیل اصلی طول کشیدن برخی جنگ‌ها به دلیل وابسته بودن به بیگانه است چرا که تکیه به بیگانه اگر به باور تبدیل شود بلایی ناشناخته است که پایان خوشی نیز برای آنان نخواهد داشت.

فرمانده کل با ابراز تأسف از وابست برخی نیروهای مسلح منطقه به بیگانه، خاطرنشان کرد: اگر باور به بیگانه به یک اعتقاد تبدیل شود یک بیماری است که حتی خود بیمار هم آن را درک نمی‌کند.

سرلشکر صالحی خاطرنشان کرد: طعم شیرینی و سلامت استقلال و روی پای خود ایستادن و از هیچ نهراسیدن را باید تمرین کنیم و در ذیل فرامین معظم انقلاب ی گام برداریم و ی متکی به خدا باشیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های دفاعی ایران به واسطه حرکت بر مدار ی و اتکای به توان داخلی، اضافه کرد: تکیه به خدا بارها باعث شده که ما در مواجهه با دشمنان مقتدرانه عمل کنیم و هرگاه از عظمت یک حادثه یا رخداد در محضر معظم انقلاب ی گزارشی ارائه می‌کنیم ایشان همواره به ضرورت اتکای به خداوند در همه امور در نیروهای مسلح تأکید دارند.

فرمانده کل ایران گفت: نیروهای مسلح در خط مقدم دفاع از آرمان‌های انقلاب ی ایستاده‌اند و عمق راهبردی حمایت مردمی و ی‌های معظم انقلاب ی است.

سرلشکر صالحی تأکید کرد: دوران تعهدات بین‌المللی یک فرصت برای استکبار و برای جهانیان بود که آزموده شوند اما این ابرقدرت‌های پوشالی نشان دادند که از تعهدات بین‌المللی به دنبال سواستفاده برای بلعیدن  کشورهای انقل هستند.

وی ادامه داد: توان فقط مقایسه سلاح و ابزار نیست اگر مقایسه ابزار بعنوان یک باور و عامل زور مطرح بود تا به الان ما را بلعیده بودند، تنها باور انقل و ی و اعتقاد دینی و اتکای به تجربه و توجه به تولیدات بومی و ترک وابست است که می‌تواند از ما یک ی مقتدر و پویا در مسیر آرمان‌ها انقلاب ی بسازد.

فرمانده کل همچنین بیان داشت: شکوفایی ملی موجب شده تا ما در هر کاری پیشتاز باشیم و آن را به طور بومی بسازیم و این همان چیزی است که دشمن را نگران می‌کند و نمی خواهد چنین باوری در منطقه به الگو تبدیل شود.

وی تصریح کرد: انقلاب ی ایران به ی (ره) و استمرار آن بوسیله ی در حال شکوفایی و اوج گرفتن است و این باور را در میان مستکبرین به وجود آورده که انقلاب ی یک قدرت جهانی است که همه مستضعفین جهان به آن خواهند پیوست و این قدرت جهانی به وسیله مردم مستضعفی که زیر یوغ قدرت‌ها بوده‌اند، اختیار را در نهایت در دست می‌ رد.منبع: http://raha1362. /