رسانه 24
رسانه 24

اخبار فناوری فوریجاسازی تریاک در "صندلی آرایشگاه"

درخواست حذف اطلاعات

محموله تریاک که در صندلیهای آرایشگاهی به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود در گمرک فرودگاه کشف شد.

به گزارش خبر فوری به نقل از باشگاه خبرنگاران، محموله تریاک که در صندلیهای آرایشگاهی به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود در ...

ادامه خبرزن هتاک به قرآن کریم به دام افتاد

درخواست حذف اطلاعات

با هوشیاری عوامل حفاظت دادگستری استان تهران خانمی که تصویر وی در فضای مجازی در حال آتش زدن اوراق قرآن کریم بود دستگیر شد.

به گزارش خبر فوری به نقل از میزان: ....

ادامه خبر
به دفاع رئیسی از خودش واکنش نشان داد

درخواست حذف اطلاعات

پس از انتشار اظهارنظر حجت ال رئیسی درباره حسین مقصودلو( )، وی در صفحه اینستاگرامش به این سخنان واکنش نشان داد و تشکر کرد.

در اینستاگرامش نوشت: ...

شرح خبر + تصویربدون اشک ریختن پیاز د کنیم!

درخواست حذف اطلاعات

خانم های خانه دار بدانند که می توانند بدون اشک ریختن هم پیاز پوست ند.

به گزارش خبر فوری و به نقل از بیتوته، پیاز حاوی آمینو اسیدی به نام سولف ید است و زمانی که پیاز را د می کنید این آمینواسیدها آسیب می بینند. در نتیجه سولف یدها تبدیل به گازهای تحریک کننده چشم می شوند. گاز از داخل پیاز به چشم نفوذ می کند و چشم ها هم برای شستن و از بین بردن گاز تولید اشک می کند.

چندین روش دیگر برای جلوگیری از اشک آلود شدن چشم ها هنگام پیاز د معرفی می کنیم

...


ادامه مطلبنور گوشی چه تاثیری روی سلامتی دارد؟

درخواست حذف اطلاعات

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که گوشی تلفن چه تاثیری روی سلامتی شما دارد؟ گزارش زیر می تواند به شما در فهمیدن ماجرا کمک کند.

به گزارش خبر فوری و به نقل از زومیت، طراحان گوشی‌ هوشمند، تبلت‌ و لپ‌تاپ‌، صفحات نمایش پرنوری در این دستگاه‌های دوست‌داشتنی قرار می‌دهند. نور این نمایشگرها به‌قدری زیاد است که در زیر آفتاب به‌راحتی دیده می‌شود و در شب، همانند یک لامپ پرنور می‌درخشد؛ اما نگاه به این لامپ پرنور، عواقب بدی دارد.

بدن ما از یک چرخه‌ی منظم پیروی می‌کند که ما را در هنگام روز بیدار نگه می‌دارد و باعث می‌شود که شب‌ها استراحت کنیم. هنگامی‌که بدنمان آماده‌ی خواب است و به این نمایشگرها خیره می‌شویم، مغزمان سردرگم می‌شود و جلوی تولید هورمونملاتونین را می‌گیرد؛ هورمونی که به بدن کمک می‌کند تا به خواب برود. اختلال در تولید ملاتونین سبب می‌شود که چرخه‌ی خواب هم از بین برود. از بین رفتن چرخه‌ی خواب، بیدار بودن در روز و خو دن در شب را دشوار می‌کند؛ این موضوع درنهایت می‌تواند به بیماری‌های مختلفی منتهی شود.


ادامه
اظهار تاسف معاون اول علمی رییس جمهور از عدم ورود دانشمند ایرانی به

درخواست حذف اطلاعات

معاون علمی رییس جمهور از کارشکنی ت و جلوگیری از فعالیت تحقیقاتی یکی دانشمندان ایرانی در اظهار تاسف کرد.

به گزارش خبر فوری و به نقل از مهر، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در پی کارشکنی ت و جلوگیری از فعالیت تحقیقاتی یکی از پژوهشگران ایرانی در آن کشور، اظهار تاسف کرد و مردم را که منتفعین خدمات علمی هستند، متضرر این رفتار دانست.

 در پیام سورنا ستاری آمده است: متأسفانه باخبر شدیم که یکی از پژوهشگران خوب کشورمان، آقای سید محسن دهنوی، دانش آموخته مقطح ی نانو که پژوهش ها و تحقیقات ارزشمندی در حوزه درمان سرطان دارند و مقالات علمی متعدد در مجلات معتبر داشته اند، برای گذارندن دوره مطالعاتی شان دچار مشکلی شده اند.

این پژوهشگر، علی رغم طی تمامی مراحل لازم و قانونی برای گذارندن دوره مطالعاتی در هاروارد امریکا، در لحظه ورود به این کشور با بهانه جویی غیر متعارف آنها مواجه می شود و از ورود وی و خانواده شان و انجام فعالیت تحقیقاتی وفرصت مطالعاتی در بیمارستان کودکان شهر بوستون جلوگیری می شود.

این قبیل اتفاقات هر چند تأثیری در مسیر علمی محققین و پژوهشگران کشور نخواهد داشت، اما موجب دلسردی و عدم هم افزایی نسبت به همکاری های علمی میان محققین خواهد شد که در این میان مردم که از خدمات علمی استفاده می کنند متضرر اصلی خواهند بود.


ادامه خبر
ناسا نزدیکترین تصاویر از لکه سرخ بزرگ مشتری را به ثبت رساند

درخواست حذف اطلاعات

ناسا نزدیکترین و دقیقترین تصاویر به ثبت رسیده از لکه مشتری توسط فضاپیمای جونو را در معرض دید عموم قرار داد.

به گزارش خبر فوری و به نقل از دیجیاتو، فضاپیمای جونو ناسا بالا ه اولین تصاویر گذر نزدیک خود از لکه سرخ بزرگ مشهور سیاره مشتری به زمین فرستاد. این نقطه قرمز رنگ که فقط دو برابر کره زمین عظمت دارد، از قرن 17 میلادی مورد پژوهش دانشمندان بوده است.

اما حالا همه مردم می توانند نزدیک ترین تصاویر به ثبت رسیده از این توفان شدید که در سطح سیاره مشتری در جریان است را ببینند:

ادامه خبر
هوش سخنرانی جعلی هم می سازد

درخواست حذف اطلاعات

این روزها حتی به ویدئوهایی که از سخنرانی ها هم می بینیم نمی توانیم اعتماد کنیم، زیرا هستند عده ای که سخنرانی جعلی هم می سازند!

به گزارش خبر فوری و به نقل از دیجیاتو، این روزها ساخت کپی دیجیتالی از صدای افراد کار سختی نیست و می توان بر اساس پروفایل صوتی هر فرد، فایل صوتی سخنانی که هیچگاه بر زبان نیاورده را تولید کرد، به همین دلیل نمی شود صرفاً با شنیدن صدای یک فرد به گفته هایش اعتماد کرد. حال محققین واشنگتن گام را فراتر نهاده و سیستمی را ساختند که می تواند کلیپ های صوتی را به ویدیوهایی واقعی از همان فرد در حال ادای جملات تبدیل نماید.

سیستم مورد بحث برای عملکرد مطلوب، به تجزیه و تحلیل حداقل 14 ساعت ویدیو از سخنرانی فرد مورد نظر نیاز دارد، اما محققین امیدوارند این زمان را به یک ساعت کاهش دهند. آنها با بهره گیری از شبکه های عصبی، شکل کلی چهره و وضعیت لب و دهان را با نحوه بیان کلمات هماهنگ می کنند.

در نهایت، ویدیویی از سخنرانی فرد را با فایل صوتی دیگری به سیستم می دهیم تا ویدیوی نهایی از ترکیب آن دو حاصل شود. برای عملیات ترکیب، صدای ویدیوی اولیه حذف و با فایل صوتی دوم جایگزین می شود، سپس انیمیشن تولید شده از حرکات دهان روی چهره اصلی قرار می گیرد. با مشاهده ویدیوی نهایی، به سختی می توان باور کرد که فرد مورد نظر هیچگاه چنین صحبت هایی را مطرح نکرده باشد.


ادامه خبر


رمزگشایی محققان ایرانی از مرگ و میر بر اثر سرطان در چین

درخواست حذف اطلاعات

طبق تحقیقات فرهاد ی عضو انجمن سرطان و مجید عزتی از امپریال کالج لندن، مهمترین عامل مرگ در چین سرطان است. به طوری که سالانه ۴.۳ میلیون نمونه سرطانی جدید و ۲.۸ میلیون مرگ مرتبط با آن اتفاق می افتد.

به گزارش خبر فوری  و به نقل از مهر، تحقیق فرهاد ی و مجید عزتی دانشمندان ایرانی نشان داده نیمی از مرگ های ناشی از سرطان میان مردان چینی و بیش از یک سوم مرگ های ناشی از سرطان میان ن به دلیل عواملی مانند سیگار کشیدن، مصرف الکل، تغذیه نامناسب، اضافه وزن، فعالیت فیزیکی و عفونت است. از این عوامل به عنوان ریسک های قابل تغییر در تحقیق یاد شده است.

محققان متوجه شدند بیش از ۷۱۷ هزار مورد مرگ ناشی از سرطان در مردان و ۲۸۳۱۳۰ مورد از مرگ ن  در سال ۲۰۱۳ ناشی از این موارد بوده است. مصرف مداوم سیگار مهمترین عامل مرگ ناشی از سرطان در مردان بوده است. دومین عامل مهم  مرگ و میر مردان چینی نیز ابتلا به عفونت هپاتیت ب بوده است و همچنین مصرف کم میوه و سبزیجات عامل بعدی به شمار می آید.

همچنین طبق نتایج تحقیق مهمترین عامل مرگ و میر ن چینی مبتلا به سرطان نیز ابتلا به عفونت هپاتیت ب بوده است. مصرف پایین میوه و سبزیجات و قرار گرفتن در معرض دود سیگار  به ترتیب دومین و سومین عوامل تاثیرگذار در مرگ ن چینی مبتلا به سرطان به حساب می آید.


ادامه خبر
کدام فرودگاه آسیایی سریع ترین اینترنت وای فای رایگان را دارد؟

درخواست حذف اطلاعات

سریعترین وای فای دنیا در کدام فرودگاه وجود دارد؟ کدام وای فای سرعت بالایی در اتصال به موبایل دارد؟

به گزارش خبر فوری و به نقل از دیجیاتو، وبسایتی چندی قبل گزارشی در رابطه با سرعت ارتباطات وای فای در شلوغ ترین فرودگاه های آسیا منتشر کرد که در ادامه خلاصه ای از آن را از نظر خواهیم گذراند.

سریع ترین ارتباط وای فای فرودگاهی

ادامه خبردر آینده ذهنتان به راحتی خوانده می شود!

درخواست حذف اطلاعات


پژوهشگران می گویند: شاید به زودی خواندن ذهن دیگران به سادگی سر یک کلاه شود.

به گزارش خبر فوری و به نقل از دیجیاتو، mary lou jepsen یکی از مدیران سابق ابراز امیدواری کرده که به زودی برقراری ارتباط به سبک تله پاتی را به واقعیت بدل خواهد کرد.

او که قبلا به عنوان مدیر واحد تکنولوژی نمایشگر آکیلس (از جمله شرکت های یداری شده توسط ) کار می کرد، سال گذشته از سمت خود استعفا داد تا در زمینه توسعه تکنولوژی های تصویربرداری جدید مشغول به کار شود و قدمی را برای درمان بیماری ها بردارد.

اندکی بعد jepsen با openwater آشنا شد؛ شرکتی که تلاش دارد دستگاهی با قابلیت های یک mri بزرگ منتها با شکل و شمایل یک پوشیدنی سبک بسازد.

در وبسایت  این شرکت آمده است:


ادامه خبر
چگونه pdf را به فایل ورد تبدیل کنیم؟

درخواست حذف اطلاعات

یکی از نکاتی که این روزها برای اغلب افراد پیش می آید تبدیل فایل ورد و به پی دی اف و ع آن است.دیدن آموزشی
بابلیان پیش از گالیله مشتری را کشف د!

درخواست حذف اطلاعات

برخی از الواج کشف شده نشان می‌دهد که بابلی ها پیش از گالیله، سیاره مشتری را کشف کرده بودند.

به گزارش خبر فوری و به نقل از میزان، الواح کشف شده در عراق نشان میدهد که منجمان بابلى 1400سال قبل از اینکه ریاضیدانان اروپایى دیفرانسیل را اختراع کنند آنها از دیفرانسیل برای پیدا سیاره مشتری استفاده کرده بودند!

ادامه خبر
رییس هیئت مدیره سامسونگ چهل و پنجمین ثروتمند دنیا شد

درخواست حذف اطلاعات


ارزش کل سهام سامسونگ به 217 میلیارد دلار رسید و رییس هیئت مدیره سامسونگ که ثروتمندترین فرد کره جنوبی است، این بار در رده 45 ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت.

به گزارش خبر فوری و به نقل از دیجیاتو، رئیس هیئت مدیره مجموعه سامسونگ آقای «لی کان هی» که به همراه پسرش در مقام اول و دوم لیست ثروتمندترین افراد کره جنوبی قرار دارند، در سه ماه گذشته با رشد 23 پله ای در شاخص ثروت جهانی، حالا رتبه 45 فهرست ثروتمندترین افراد دنیا را به خود اختصاص داده است.

بر اساس گزارشات موجود، ارزش کل دارایی های آقای لی برابر 18.5 میلیارد دلار بوده که رشد 4.4 میلیارد دلاری را در هفت ماه اخیر نشان می دهد. طبق همین گزارشات، مهمترین عامل افزایش ثروت رئیس سامسونگ، ثبت بالاترین سود ناخالص شرکت تا به امروز بوده که موجب افزایش 32.8 درصدی ارزش سهام کمپانی کره ای شده است.

قیمت هر سهم از سامسونگ الکترونی در پایان ساعت کاری بازار بورس روز معادل 2070 دلار به ثبت رسیده که ارزش کل سهام شرکت را به 217 میلیارد دلار افزایش داده است. گفتنی است کمپانی مذکور سال گذشته سود عملیاتی 7 میلیارد دلاری را برای امسال پیش بینی کرده بود که حالا با تغییرات جدید، ب سود 12 میلیارد دلاری را دور از انتظار نمی بیند.


ادامه خبر
پژوهش تازه ناسا روی قارچ ها

درخواست حذف اطلاعات

ناسا تلاش زیادی برای ایجاد حیات روی نقاط دیگر فضا می کند، این سازمان در تحقیقات جدیدی دانشمندان دست به تحقیقاتی می زنند که می خواهند از بابت بی خطر بودن این محیط ها برای سیستم ایمنی بدن فضانوردان اطمینان حاصل کنند یکی از همین تحقیقات درباره قارچ هاست.

به گزارش خبر فوری و به نقل از دیجیاتو، ناسا برای پاکیزه نگه داشتن فضا از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند؛ این سازمان دفتری به نام حفاظت سیاره ای دارد که کارش محاظت از زمین در برابر اشکال احتمالی حیات روی سیارات دیگر و همچنین مراقبت از سیارات دیگر در برابر انسان است.

تیمی از محققان ناسا به همین خاطر تلاش دارند محیط ایستگاه فضایی بین المللی را روی زمین بازسازی نمایند و از این طریق دریابند که انسان ها چگونه و روی چه میکرواورگانیزم هایی در این محیط اثر می گذارند.

آنها در جدیدترین تلاش خود برای این منظور، مشخص د که چگونه با زندگی انسان در س تگاه بسط پذیر، انواع قارچ دستخوش تغییر می شوند و روشن گردید که صرفا زندگی انسان می تواند روی نوع گونه های زنده در این محیط اثر بگذارد.

 kasthuri venkateswaran از گروه حفاظت سیاره ای آزمایشگاه سوخت جت ناسا در این باره گفت:


ادامه خبر
مرگ موش غیر سمی تولید شد

درخواست حذف اطلاعات

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید مرگ موش غیر سمی با بهره گیری از فناوری نانو شدند.

به گزارش خبر فوری و به نقل از مهر، بررسی محصولات نانو و ارائه تاییدیه نانو مقیاس به آنها از جمله فعالیت های مهم ستاد توسعه فناوری نانو از ۳ سال گذشته بوده است. در واقع بررسی مواد و محصولات تولید و عرضه‌شده در حوزه فناوری نانو، سبب شفافیت بازار محصولات نانو شده و به‌ ارتقای کیفی این محصولات و افزایش اعتماد مصرف کنندگان کمک می‌کند.

یکی از این محصولات که توسط یک شرکت دانش بنیان به تولید رسیده است، مرگ موش غیر سمی است که با فناوری نانو به تولید رسیده است.


ادامه خبر
پوشاکی که رطوبت را جذب نمی‌کند؛ اختراع شد

درخواست حذف اطلاعات

پارچه‌های تازه طراحی‌شده شرکت آتاکاما، هیچ‌وقت رطوبت و عرق را جذب نمی‌کند و باعث می‌شود ورزشکاران با خیال راحت به فعالیت‌های ورزشی خود بپردازند.

به گزارش خبر فوری و به نقل از کلیک، راحت بودن و عدم جذب رطوبت در لباس دو مشخصه‌ای هستند که هر ورزشکاری به دنبال آن است. هرچه قدر که لباس ورزشکاران راحت‌تر باشد باعث می‌شود گرما از بدن راحت‌تر خارج شود و در نتیجه بدن ورزشکاران را خنک‌تر نگه می‌دارد. هرچه قدر هم رطوبت عرق به لباس جذب نشود، لباس خشک‌تر می‌ماندبه تازگی شرکتی به نام آتاکاما اقدام به تولید لباس‌هایی کرده است که انقل در صنعت پوشاک ورزشی محسوب می‌شود.

 در طراحی این لباس از سیستم کانال رطوبت بیومتریک استفاده شده است که عرق‌ها را از روی لباس توسط کانال بسیار کوچک سه-بعدی خارج می سازد و باعث می‌شود لباس ورزشکار حتی در زمانی که بیشترین فعالیت ورزشی را دارد، خشک بماند.

یکی از بزرگ‌ترین چالشهایی که شرکت آتاکاما با آن مواجه بود این بود که چگونه کانال‌های سه-بعدی باریکی در پارچه‌هایی سبک‌وزنی درست کنند. گام اول این بود که پروسه تولید آن را بررسی کنند. سپس به این نتیجه رسیدند که این پروسه با پروسه ساخت میکروفابریک ها در تراشه های کامپیوتری متفاوت است. درنهایت، موفق شدند در فرایند بافت پارچه، از تارهای بسیار باریکی استفاده کنند که تنها ۱۰۰ میکرومتر قطر دارد.


ادامه خبر
سطح مریخ شبیه به یک قاتل است!

درخواست حذف اطلاعات

پژوهشگران پیش‌تر فکر می‌ د که میکروارگانیسم‌ها می‌توانند روی سطح سیاره‌ی سرخ زنده بمانند؛ اما اکنون آزمایش‌هایی که به تازگی در محیط‌های آزمایشگاهی انجام شده‌اند، کاملاً با دیدگاه پژوهشگران در تضاد هستند.

به گزارش خبر فوری و به نقل از زومیت، پژوهشگران پیش‌تر فکر می‌ د که میکروارگانیسم‌ها می‌توانند روی سطح سیاره‌ی سرخ زنده بمانند؛ اما اکنون آزمایش‌هایی که به تازگی در محیط‌های آزمایشگاهی انجام شده‌اند، کاملاً با دیدگاه پژوهشگران در تضاد هستند. با توجه به آزمایش‌های جدید، امکان زنده ماندن هرگونه باکتری روی سطح مریخ صفر است.

مشکل خاک مریخ را باید در پرکلرات ها (ترکیبات شیمیایی حاوی کلر که سال ۲۰۰۸ در مریخ کشف شدند) جستجو کرد. این ترکیبات شور، همان عاملی هستند که آب روی سطح مریخ را به صورت مایع نگه می‌دارند؛ در واقع آن را به آب نمک تبدیل می‌کنند. پرکلرات‌ها برای انسان‌ها سمی هستند؛ اما برای میکروب‌ها مشکل خاصی را ایجاد نمی‌کنند. از آن‌جایی که این ترکیبات می‌توانند به حفظ آب به شکل مایع روی سطح مریخ کمک کنند؛ بنابراین به احتمال زیاد می‌توانند حتی برای حیات در سیاره‌ی سرخ مفید باشند، البته ما این‌گونه فکر می‌کردیم.


ادامه خبر
اپل یک تریلیون دلاری می‌شود

درخواست حذف اطلاعات

پیش‌بینی‌های یکی از تحلیل‌گران وال استریت نشان از این دارد که اپل در ۱۲ ماه آینده به یک تریلیون دلار می‌رسد.

به گزارش خبر فوری و به نقل از زومیت، ارزش هر سهم اپل ۹ درصد از بالاترین میزان آن در ماه می میلادی که به ۱۵۶.۱۰ دلار رسیده بود، کاهش پیدا کرده است، اما برایان وایت، تحلیل‌گر وال استریت معتقد است که کاهش ارزش سهام اپل یک فرصت ید است، چراکه بسیاری از تحلیل‌گران توجه خود را معطوف به رونمایی از آیفون ۸ کرده‌اند که قرار است پاییز سال جاری میلادی راهی بازار شود.

وایت معتقد است که عرضه‌ی نسل جدید آیفون پرچمدار اپل باعث خواهد شد که ارزش سهام این کمپانی به ۲۰۲ دلار رسیده و طی ۱۲ ماه آینده شاهد رسیدن ارزش بازار اپل به بیش از یک تریلیون دلار خواهیم بود. ارزش بازار کنونی اپل بیش از ۷۳۷ میلیارد دلار است. وی در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:


ادامه خبر
دریاچه ارواح در شمال ایران+تصاویر

درخواست حذف اطلاعات


به گزارش سایت مشهد فوری، دریاچه ممرز که به تالاب ارواح نیز شهرت دارد در ۵ کیلومتری شمال روستای چلندر از توابع نوشهر واقع است. این دریاچه در میان جنگل انبوه پهن برگ در منطقه ملا کلا قرار گرفته است.
طول دریاچه در حدود ۷۰۰ متر و عرض آن ۳۰۰ متر است. در درون دریاچه درختان خشک شده ای قرار دارند که منظره جالبی ایجاد کرده اند.

برای دسترسی به این دریاچه در کیلومتر ۱۲ مسیر نور به نوشهر پس از جاده ونوش، باید وارد جاده فرعی روستای چلندر و صلاح الدین کلای سفلی شد و بعد از عبور از روستا به محیط بانی خواهید رسید. بعد از انجام اقدامات اداری لازم در محیط بانی جاده شمالی را به طول ۱۰ کیلومتر ادامه دهید.

پس از مشاهده تابلوی دشت و بند ممرز وارد جاده فرعی شوید. این جاده فرعی شما را به دریاچه بند ممرز خواهد رساند. توجه داشته باشید عبور از جاده فرعی نیاز به خودروهای کمک دار دارد و به دلیل بکر بودن منطقه امکان مواجهه با حیات وحش بسیار زیاد است.

ادامه خبر