رسانه 24
رسانه 24

دریای جنوبکمک مردم به ماشین گرفتار در سیل بوشهر+ع

درخواست حذف اطلاعات

 

 
تاج: استقبال بوشهری ها از فوتبال ساحلی مسئولیت ما را سنگین کرد

درخواست حذف اطلاعات
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: استقبال پرشمار بوشهری ها از بازی های تورنمنت بین المللی فوتبال ساحلی پرشین کاپ مسئولیت ما در برگزاری این بازی ها سنگین تر کرد.

مهدی تاج شب در حاشیه دیدار دو تیم ایران و لهستان در جمع خبرنگاران افزود: این خیل تماشاگران مشتاق شاید برای تیم های اروپایی حاضر در مسابقات نیز مایه تعجب و شگفتی باشد.

وی اضافه کرد: تیم های مطرحی در این مسابقات حضور دارند و همین کیفیت بازی ها را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: با ظرفیبت های فراوان موجود باید خود را محیای گرفتن میزبانی تورنمنت های مهمتری از فوتبال ساحلی جهان در بوشهر کنیم.

تاج ادامه داد: در این راستا با استاندار بوشهر نیز مذاکره شد تا زمینه احداث یک هتل پنج ستاره در بوشهر فراهم شود و از این طریق بتوانیم مسابقات بزرگ تری را در بوشهر برگزار کنیم.

وی یادآورشد: بوشهر از ظرفیت های ویژه در فوتبال ساحلی کشور برخوردار است و همین موجب شده تا این استان به عنوان قطب فوتبال ساحلی کشور مطرح شود.

تیم های ملی ایتالیا (تیم چهارم رنکینگ جهانی)، لهستان (قهرمان رقابت های انتخ جام جهانی 2017 در اروپا)، اوکراین (قهرمان یورو لیگ 2016) و تیم ملی فوتبال ساحلی ایران (تیم نخست آسیا و ششم جهان) چهار تیم حاضر در این دور از مسابقات هستند.
منبع:ایرنا
میوه ایرانی به دریا ریخته می‌شود؛ آبمیوه خارجی وارد می‌شود +ج

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش جنوب نیوز، در چند ماه اخیر به علت عدم تحقق وعده‌های ت برای ید مرکبات باغداران شمال به قیمت مناسب، باغداران مجبور شدند هزاران تن از دسترنج خود را در جاده‌ها، رودخانه‌ها و دریا بریزند. میوه ایرانی به دریا ریخته می‌شود؛ آبمیوه خارجی وارد می‌شود +ج  
مسئولان وزارت جهادکشاورزی در پاسخ به این سوال که چرا این میوه‌ها را در صنایع تبدیلی مورد استفاده قرار نداده و آنها را به آبمیوه تبدیل ن د، پاسخی ندادند.

اما بررسی آمارهای واردات نشان می‌دهد به علت واردات انبوه آبمیوه از کشورهای خارجی در سال جاری، طبیعی است بازار داخل از محصولات داخلی، مملو شده و دیگر فضایی برای تولید آبمیوه از محصولات داخلی باقی نماند.

بر اساس آمار گمرک، در 10 ماهه اول امسال فقط 7600 تن آب مرکبات به کشور وارد شده که 6176 تن آن آب پرتقال بوده است.
 

میوه ایرانی به دریا ریخته می‌شود؛ آبمیوه خارجی وارد می‌شود+ ج ////////لطفی

به گزارش جنوب نیوز، در چند ماه اخیر به علت عدم تحقق وعده‌های ت برای ید مرکبات باغداران شمال به قیمت مناسب، باغداران مجبور شدند هزاران تن از دسترنج خود را در جاده‌ها، رودخانه‌ها و دریا بریزند.

 میوه ایرانی به دریا ریخته می‌شود؛ آبمیوه خارجی وارد می‌شود +ج  
مسئولان وزارت جهادکشاورزی در پاسخ به این سوال که چرا این میوه‌ها را در صنایع تبدیلی مورد استفاده قرار نداده و آنها را به آبمیوه تبدیل ن د، پاسخی ندادند.

اما بررسی آمارهای واردات نشان می‌دهد به علت واردات انبوه آبمیوه از کشورهای خارجی در سال جاری، طبیعی است بازار داخل از محصولات داخلی، مملو شده و دیگر فضایی برای تولید آبمیوه از محصولات داخلی باقی نماند.

بر اساس آمار گمرک، در 10 ماهه اول امسال فقط 7600 تن آب مرکبات به کشور وارد شده که 6176 تن آن آب پرتقال بوده است.
 

میوه ایرانی به دریا ریخته می‌شود؛ آبمیوه خارجی وارد می‌شود+ ج ////////لطفی
این محصولات از کشورهایی چون اتریش، پا تان،‌ برزیل، یونان، ترکیه، هلند، امارات، بلژیک، ایتالیا، ایرلند، کره جنوبی، دانمارک و قبرس به ایران وارد شده است.

همچنین در سال جاری 80 تن آب قره‌قاط از امارات به ایران وارد شده است. میزان واردات آب گریپ فروت هم 68 تن بوده است. 193 تن هم سایر انواع آب مرکبات و 55 تن آب سیب ایرلندی در این مدت وارد ایران شده است. کره جنوبی هم موفق شده 60 آب انگور به ایران صادر کند.

3000 تن آبمیوه به استثنای آب موز و مرکبات و آناناس هم وارد ایران شده است. در این مدت 50 هزار تن هم آب آناناس وارد کشور شده است.

موج ورود آبمیوه به کشور در سال جاری احتمالا ناشی از همان دستاوردهای برای خارجی‌ها بوده است.
جزئیات حادثه ریزش تونل مترو در قم + تصاویر

درخواست حذف اطلاعات

ریزش تونل مترو در قم

براساس مشاهدات عینی خبرنگار حاضر در محل، دقایقی پیش دیواره تونل مترو قم در ایستگاه ولیعصر فرو ریخت.

براساس اظهارات وی:در این حادثه یک تن کشته و سه نفر دیگر در زیر آوار مبحوس شده اند.

 این حادثه در کارگاه خط a مترو واقع در میدان ولیعصر و محل وج دستگاه تی بی ام، دیوار جانبی کارگاهی احداث شده بود رخ داد که به دلیل وزن وارد شده از سطح فرو ریخت و تونل اصلی ریزش نکرده است.

مترو قم
مترو قمگفتنی است:سگ های زنده یاب هلال احمر وارد عمل شدند و جستجو برای یافتن مبحوس شدگان ادامه دارد.


مترو قم
جستجو برای یافتن افراد کشته شده و یا مبحوس شده احتمالی ادامه
کدام کتاب‌ها پس از «ترامپ» پرفروش شدند؟

درخواست حذف اطلاعات

«نباید اینجا اتفاق بیفتد» نوشته «سینکلر لوئیس»
«نباید اینجا اتفاق بیفتد» که نوشته «سینکلر لوئیس» نویسنده معروف یی است، از روز به فهرست هشت کتاب پرفروش «آمازون» راه یافته است. گفته می‌شود این کتاب روی کار آمدن «ترامپ» را پیش‌بینی کرده بود، به همین دلیل انتشارات «پنگوئن» چاپ جدیدی از آن را وارد بازار کرده است. در همین زمان کوتاه، سه چاپ جدید که به معنای ۱۱ هزار جلد از «نباید اینجا اتفاق بیفتد» است، سفارش داده شده است.
این رمان درباره رئیس‌جمهور شدن فردی مستبد است که شعار بزرگ و قدرتمند را سر می‌دهد و در نهایت، کشور را به سمت فاشیسم سوق می‌دهد.
کدام کتاب‌ها پس از «ترامپ» پرفروش شدند؟
فروش رمان کنایه‌آمیز اما فراموش‌شده سال ۱۹۳۵ «سینکلر»، زمانی بالا رفت که برخی از منتقدان مدعی شدند این در اصل داستان رئیس‌جمهور شدن «دونالد ترامپ» است که در این اثر روایت شده. رئیس‌جمهور دیکتاتور این کتاب که «باز ویندریپ» نام دارد، همانند «ترامپ» با بیانه‌هایی علیه مهاجران و تحریک حس وطن‌پرستی مردم به این سمت دست پیدا می‌کند.
نکته کلیدی از متن کتاب: «سودای من این است که تمام یی‌ها متوجه شوند که اولا، ما مهم‌ترین نژاد روی این زمین کهن هستیم و باید باشیم. دوما، باید بدانند با وجود تفاوت‌های ظاهری بین ما اعم از ثروت، دانش، مهارت،‌ نسل و قدرت، که مسلما در مورد افرادی با نژاد متفاوت از ما صدق نمی‌کند، ما همه برادریم و با رابط مهم و شگفت‌انگیز اتحاد ملی که باید بابت آن خوشحال باشیم،‌ به هم متصل هستیم.»

«۱۹۸۴» نوشته «جورج اورول»
کدام کتاب‌ها پس از «ترامپ» پرفروش شدند؟
پرفروش‌ترین کتاب از روز پیروز شدن «ترامپ» در انتخابات ، رمان ضدآرمانشهری «۱۹۸۴» بوده است. فروش کتاب معروف «جورج اورول» طی همین چند روز ۹۵۰۰ درصد افزایش داشته است. «آمازون» ۱۰۰ هزار نسخه جدید از کتاب‌های این نویسنده را از جمله «۱۹۸۴» و «مزرعه حیوانات» سفارش داده است. در سه هفته نخست ژانویه هم فروش این رمان در انگلستان ۲۰ درصد رشد داشته است.
البته این کتاب از زمان انتشار در سال ۱۹۴۸ هرگز از چرخه چاپ خارج نشده و تاکنون بیش از ۳۰ میلیون جلد فروش داشته است. «۱۹۸۴» آ ین افزایش فروش ناگهانی خود را در سال ۲۰۱۳ و زمان افشاگری‌های «ادوارد اسنودن» تجربه کرد.
داستان رمان «اورول» درباره یکی از قربانیان نظام دیکتاتوری و سیستم نگهبان «برادر بزرگ» است که برای طغیان تلاش می‌کند. بازار فروش این کتاب زمانی در داغ شد که «کلین کانوی» مشاور رسانه‌ای «ترامپ»، در مصاحبه‌ای از اصطلاحات ویژه «اورول» در این رمان، استفاده کرد.
انتشارت «پنگوئن» اعلام کرده فروش این کتاب در سال ۲۰۱۶ حدود ۳۰۰۰ جلد بوده و این رقم در مدت زمان کمی که از آغاز سال ۲۰۱۷ میلادی گذشته، به ۳۵۰۰ جلد رسیده است.
«اندرو سیمونز» نویسنده و تاریخ کالیفرنیا  علت استقبال از «۱۹۸۴» را این‌گونه بیان می‌کند: خواندن کتاب «اورول» و دیگر تصاویر کابوس‌مانند از آینده مثل یک سوپاپ اطمینان است. مردم با این کار می‌ترسند و می‌توانند بدترین پیامدهای ممکن دموکراسی یی را تصور کنند. جو فرهنگی در به‌ویژه میان افرادی که زیاد آثار داستانی کلاسیک خوانده‌اند، ضدآرمانشهری است.
این همچنین اشاره می‌کند که برخی خواننده‌ها رویکرد «ترامپ» به علم را بازت از وجود نداشتن علم در رمان «۱۹۸۴» می‌دانند. آن‌ها می‌بینند رئیس‌جمهور جدیدشان همچون سیستم حاکم دورن این کتاب،‌ آن‌ها را از بیگانه‌ها می‌ترساند.
نکته کلیدی: در کتاب «۱۹۸۴» افراد متصدی حزب از شعارهایی مثل «سیاه سفید است»، «۵=۲+۲»، «جنگ صلح است»، « بردگی است» و «جهل قدرت است» استفاده می‌کنند تا واقعیت را پنهان کنند.

«دنیای قشنگ نو» نوشته «آلدو ها لی»
کدام کتاب‌ها پس از «ترامپ» پرفروش شدند؟
یکی دیگر از کتاب‌های ضدآرمانشهری که دو سال پیش در فهرست ۱۰۰ اثر پرفروش «آمازون» نبود اما حالا در ۱۰ رتبه اول نشسته، «دنیای قشنگ نو» به قلم «آلدوس ها لی» است. داستان این رمان در سال ۲۵۴۰ اتفاق می‌افتد و درباره جامعه‌ای است که افرادش به میل خود برده‌هایی برای حکومت مستبد هستند. آن‌ها با مواد مخدر غافل و راضی نگه داشته می‌شوند، با سرگرمی‌ها دلخوش هستند و زندگی خود را با استفاده از ابزار فناوری جدید و اجناس متنوع می‌گذرانند.
به نظر برخی، کشوری که در رمان سال ۱۹۳۵ «ها لی» توصیف شده خیلی بیشتر از «مزرعه حیوانات» اورول، جامعه یی دوره ریاست‌جمهوری «ترامپ» را نشان می‌دهد.نکته کلیدی از متن کتاب: «یک حکومت مطلقه واقعا کارآمد، حکومتی است که در آن تمام روسای قدرتمند و نیروهای اجرایی و مدیریتی آن‌ها، جمعیتی از برده‌ها را تحت کنترل خود داشته باشند؛ برده‌هایی که لازم نیست مجبور به کاری شوند، چون سَرور خود را دوست دارند.»

«فارنهایت ۴۵۱» نوشته «ری بردبری»
کدام کتاب‌ها پس از «ترامپ» پرفروش شدند؟
«فارنهایت ۴۵۱» رمان مطرح «ری بردبری» که اقتباسی آن هم در سینما موفق بوده، در حال حاضر به خاطر رئیس‌جمهور شدن «ترامپ»، به فهرست ۱۵ اثر پرفروش «آمازون» راه پیدا کرده است.
رویدادهای این کتاب در قرن بیست‌وچهارم رخ می‌دهد. « مونتاگ» فردی است که وظیفه‌اش سوزاندن کتاب‌های ممنوعه و خانه صاحبان آن‌هاست. او روزی از خود می‌پرسد ارزش کار و نوع زندگی او چیست؟
آن‌ها که مخالف «ترامپ» هستند، مضمون این کتاب را هشداری درباره سانسور، تبلیغ و از بین رفتن تفکر در دوره ریاست‌جمهوری او می‌دانند. «بردبری» در کتاب خود، مرگ آثار نوشتاری و جایگزین شدن آن با مانیتورها و تصاویر را پیش‌بینی کرده است.

«هنر معامله‌گری» نوشته «دونالد ترامپ»
از روز فروش کتاب «هنر معامله‌گری» دونالد ترامپ به شدت افزایش پیدا کرده و این اثر را در جایگاه پانزدهم فهرست پرفروش‌ترین‌های «آمازون» نشانده است. «ترامپ» این کتاب را در سال ۱۹۸۷ نوشت. این اثر در آن زمان به مدت ۵۱ هفته در لیست پرفروش‌های «نیویورک تایمز» بود.

کدام کتاب‌ها پس از «ترامپ» پرفروش شدند؟
این کتاب غیرداستانی در اصل مانیفست شخصی «ترامپ» است که ۱۱ قدم رسیدن به موفقیت را به خواننده ارائه می‌کند.
«تونی شوارتز» که به عنوان نویسنده پنهان در این کار «ترامپ» را همراهی کرد، بعدها از این کار خود پشیمان شد و گفت: عمیقا احساس پشیمانی می‌کنم که کمک «ترامپ» توجه بیشتری را به سمت خود جلب کند و باعث شدم او بیش از آنچه هست، خوشایند به نظر بیاید.
نکته کلیدی از متن کتاب: «آ ین کلید در مورد روشی که من به کار می‌گیرم، پهلوان پنبه است. 
من با تخیلات مردم بازی می‌کنم. مردم شاید همیشه خودشان را مهم فرض نکنند،‌ اما باز هم درباره آن‌ها که این‌طور هستند هیجان‌زده می‌شوند. به همین خاطر است که کمی مبالغه آسیبی نمی‌رساند. مردم می‌خواهند باور کنند که یک چیز بزرگترین، مهم‌ترین و به شدت شگفت‌آور است. من آن را مبالغه حقیقی می‌نامم. این فرم بی‌ضرری از غلو و نوع تاثیرگذاری از ترقی است.»
هوا به زیر صفر رسید بارش بی‌سابقه برف در استان بوشهر +تصاویر

درخواست حذف اطلاعات
در پدیده ای کم سابقه بارش برف در نخستین ساعات بامداد روز برخی نقاط استان بوشهر را سفید پوش کرد.

به گزارش جنوب نیوز،
بارش برف از ساعت های اولیه بامداد آغاز و تا ساعت 5:30 دقیقه ادامه داشت. اگرچه بارش برف در شهر بوشهر حدود 2 ساعت ادامه داشت اما به سرعت پس از نشست بر زمین آب می شد.

اما در مناطقی از شهرستان دشتستان، کوههای دشتی، بخش خائیز تنگستان و شهرستان جم از جمله بخش های ارم و بوشکان دشتستان هم اکنون سطح روستاهای این مناطق پوشیده از برف است و کوههای این مناطق سفید پوش هستند.

فرماندار دشتستان گفت: بارش برف در مناطق ارم و بوشکان بسیاری از نقاط این دو بخش را سفید پوش کرد.

ارسلان زارع در گفتگو با ایرنا افزود: بر اساس گزارش های رسیده از بخشداران دو بخش ارم و بوشکان از بامداد بارش برف زمستانی آغاز شد که اکنون بیشتر مناطق بویژه کوهها را سفید پوش کرده است.

وی یادآور شد: بدلیل مرتفع بودن بخش ارم بارش برف در این بخش و حومه روستای 'پشت پر 'بیشتر از سایر نقاط این دو بخش است.

زارع ادامه داد: بارش رحمت الهی با وجود اینکه برای مردم منطقه شادی بخش بود اما مشکلاتی نیز برای دامداران و کشاورزان ایجاد کرده که ستاد مدیریت بحران شهرستان در حال پیگیری و رسیدگی است.

بارش برف در مناطق دشتستان بویژه بخش های ارم و بوشکان و کوههای شهرستان دشتی در دهه های اخیر سابقه داشته است اما در شهر بوشهر پدیده ای نادر است.

جاده روستای باشی به چاووشی در شهرستان دشتی

روستای دهرود علیا دشتستان

بارش برف در شهر کلمه دشتستان

روستای پشت پر در بخش تنگ ارم دشتستان

روستای وراوی دشتی

مسیر روستاهای جاشک دیر

تصویری زیبا از روستای سوک بخش تنگ ارم در برف

منطقه گردشگری خائیز تنگستان

خورموج زیر برف

شهر بوشکان دشتستان

ارتفاعات بوالخیر تنگستان

روستای خون در بخش بوشکان دشتستان

پارادو کمیاب برف و درخت نخل

روستای بحیری دشتی

روستای درازی شهرستان دشتی

شهر تنگ ارم دشتستان

آدم برفی قلیانی در دهرود سفلی دشتستان

کلوت های مند دشتی در روز برفی

شهر انارستان

برف در ارتفاعات شهر جم

رود فاریاب دشتستان
واکنش بدن به نوشیدن آب به صورت ناشتا

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش جنوب نیوز، اگر چه نوشیدن 4 استکان آب به صورت ناشتا سخت به نظر می‌رسد اما می‌توان به صورت تدریجی آب مصرف کرد و میزان آن را افزایش داد تا بدن عادت کند.
در فرهنگ روزانه اکثر ژاپنی‌ها مصرف آب به صورت ناشتا کاملاً جا افتاده است. اگرچه ژنتیک نقش زیادی در لاغری و سلامت بدن ژاپنی‌ها دخ دارد اما بدون شک این عادت نیز در عدم چاقی و سلامت بالای این مردم مؤثر است.
محققان به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف آب به صورت ناشتا به درمان میزان زیادی از اختلالات بدن کمک می‌کند. به همین دلیل در کشوری مانند ژاپن برخلاف کشورهای دیگر مردم کمتر از مشکلاتی مانند دیابت و چاقی مفرط رنج می‌برد.
در این مطلب در خصوص اثرات مصرف آب به صورت ناشتا بیشتر صحبت می‌کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.
کمک به دفع سموم بدن
آب باعث تحریک طبیعی حرکات روده می‌شود. در طول شب بدن مشغول فرآیندهای احیا شده و به دفع تمام سموم خود می‌پردازد. به همین دلیل است که نوشیدن آب با معده خالی به بدن کمک می‌کند تا این سموم شبانه را راحت تر دفع کند و شاداب و سلامت بماند. یادتان باشد نوشیدن آب زیاد به افزایش تولید سلول‌های عضلانی و سلول‌های جدید خونی کمک می‌کند. این دو مسئله نیز در کاهش سموم بدن نقش مؤثری دارند.
کاهش وزن به شیوه‌ای سالم
زمانی که با معده خالی آب می‌نوشید بدنتان سموم را دفع کرده و عملکرد دستگاه ایمنی‌تان را بهبود می‌دهد. در نتیجه احساس گرسنگی‌تان کاهش یافته و میل کمتری به ریزه‌خواری و پرخوری خواهید داشت. این کار همچنین مانع از اضافه وزن ناشی از پرخوری و اضطراب و دیگر عوامل می‌شود.
تسکین اسیدیته و سوءهاضمه
سوءهاضمه معمولاً در اثر افزایش اسید معده بروز می‌کند. اگر به طور مرتب معده‌تان اسیدی می‌شود مصرف آب به صورت ناشتا کمک زیادی به رفع مشکل می‌کند. نوشیدن آب با معده خالی باعث می‌شود اسیدی که بالا آمده است به سمت پایین و جایگاه خود برگردد. به این ترتیب مشکل ترش و سوزش معده برطرف می‌شود. علاوه بر این با همین کار ساده معده تان را برای دریافت صبحانه آماده می‌کنید.
بهبود وضعیت پوست
دهیدراته شدن (کم آبی) یکی از عوامل اصلی بروز چین و چروک زودهنگام و منافذ باز پوست است. مصرف آب کافی به کاهش چنین مشکلاتی کمک می‌کند. مصرف 2 استکان آب با معده خالی باعث افزایش جریان خون در زیر پوست شده و باعث می‌شود که پوستتان درخشان و صاف شود. از طرف دیگر با مصرف بیشتر آب در طول روز بدنتان به درستی از شر سموم انباشته شده خلاص می‌شود که این مسئله نیز روی شاد پوست تأثیر دارد.
زیبایی، سلامت و نرمی موها
دهیدراته شدن بدن نه تنها روی پوست بلکه روی رشد و وضعیت موها نیز تأثیر منفی می‎گذارد. نوشیدن آب کافی باعث تغذیه بهتر موها از درون شده و سلامت آن‌ها را ارتقا می‌دهد. باید بدانید که آب یک چهارم وزن کل موها را در بر می‌گیرد. این بدین معنی است که اگر شما آب اندکی بنوشید موهایتان شکننده و خیلی نازک می‌شوند. نوشیدن آب با معده خالی باعث می‌شود در کوتاه مدت و با کمترین تلاش سلامت موها بهبود یافته و ظاهر زیباتری پیدا کنند.
بهبود سوخت و ساز بدن
نوشیدن آب با معده خالی باعث افزایش 24 درصدی سوخت ساخت بدن می‌شود. اگر رژیم لاغری سختی در پیش گرفته‌اید، افزایش سوخت و ساز بدنتان نشان می‌دهد که دستگاه گوارش به نفع شما کار می‌کند. شما می‌توانید با هضم سریع تر غذاها رژیمتان را راحت‌تر پیش ببرید. نوشیدن آب به محض بیدار شدن به این امر کمک کرده و همچنین باعث پا ازی روده می‌شود. یادتان باشد که با این عادت ساده بدنتان را آماده جذب و پذیرش مواد مغذی بیشتری می‌کنید.
پیشگیری از سنگ کلیه و عفونت‌های ادراری
نوشیدن آب به صورت ناشتا تأثیر زیادی در سلامت کلیه‌ها و مثانه دارد. این یک واقعیت است که با نوشیدن آب با معده خالی اسیدهایی که باعث ایجاد سنگ کلیه می‌شوند راحت تر رقیق می‌شوند. در عین حال نوشیدن آب زیاد بدن را در مقابل انواع عفونت‌های تولید شده از سموم محافظت کرده و سلامت مثانه را ارتقا می‌دهد.
افزایش قدرت ایمنی بدن
نوشیدن آب با معده خالی باعث شستشو و حفظ تعادل سیستم لنفاتیک می‌شود. این مسئله نیز به بهبود عملکرد دستگاه ایمنی بدن کمک می‌کند. زمانی که قدرت دفاعی بدن بالا باشد از بروز بیماری‌های متعدد پیشگیری می‌شود.
چگونه باید آب کافی مصرف کرد؟
تمام کاری که باید انجام دهید این است که بعد از بیدار شدن و قبل از خوردن چیزی و مسواک زدن 3 تا 4 فنجان آب بنوشید. حدود 45 دقیقه صبر کرده و سپس صبحانه‌تان را میل کنید. در ادامه روز حداقل نیم ساعت قبل از خوردن، آب بنوشید و بعد از غذا تا حدود یک تا دو ساعت بعد، آب مصرف نکنید. درست است که نوشیدن 4 استکان آب با معده خالی کار ساده‌ای به نظر نمی‌رسد اما با این حال این کار مؤثر است. می‌توانید با میزان کم شروع کنید. سپس که بدنتان عادت کرد این میزان را به شیوه تدریجی افزایش دهید تا به 4 استکان برسد.
ع / نصب پرچم روی زمین فرودگاه مهرآباد

درخواست حذف اطلاعات
نصب پرچم روی زمین در فرودگاه مهرآباد به نشانه اعتراض به تصمیم ترامپ http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news_albums/685943/49053/resized/resized_2054865_879.jpg
تصاویر/ محل دپوی آوار پلاسکو

درخواست حذف اطلاعات
جهت عملیات آواربرداری که اکنون در جریان است مکان هایی بعنوان محل دپو آوارها در نظر گرفته شده، یکی از این مکان ها زمین هفت تاری باغ چالی واقع در محله تختی منطقه ۱۲ می باشد که در میان بافت مس ی و پرتراکم محله تختی قرار دارد.
همکلاسی گلر سرشناس شهید شد/ع

درخواست حذف اطلاعات
علیرضا حقیقی دروازه بان اسبق تیم پرسپولیس و سنگربان اصلی تیم ملی ایران در جام جهانی 2014، امروز با انتشار پستی در اینستاگرام شهادت همکلاسی دوران راهنمایی و دبیرستان خود را تسلیت گفت.
چرا مالک پلاسکو بازداشت نشد؟

درخواست حذف اطلاعات

چرا مالک پلاسکو بازداشت نشد؟

رو مه «شهروند» نوشت : ولی در این مورد خاص که مالک آن یک نهاد عمومی و نه شخص حقیقی است، نه تنها اقدامی جدی نشد، بلکه خودشان هم ضرورتی ندیدند که تا پس از گذشت چند روز اظهارنظری جدی نمایند.

اولین اظهارنظر از سوی رئیس بنیاد مستضعفان نیز تا حدی عجیب بود هنگامی که گفت: «دستگاه‌های مختلفی در این بخش مسئولیت دارند، هر چند سرقفلی کلیه واحدهای این مجتمع در گذشته واگذار شده بود و بنیاد مستضعفان هیچ واحدی از این مجتمع را در اختیار نداشت ولی به عنوان مالک ساختمان ما هم مسئولیتی داریم و ضمن همدردی از زیر بار مسئولیت شانه خالی نخواهیم کرد و همانگونه که اشاره شد بعد از جمع شدن حادثه کار گروه رسیدگی به این حادثه مسئولیت هر سازمانی مشخص و طبق آن عمل خواهد شد... برای رفع نگرانی افرادی هم که در اینجا ب و کار داشتند عرض می‌کنم که ان‌شاءالله بنیاد مستضعفان این ساختمان را با کیفیتی بسیار خوب ظرف مدت دو سال خواهد ساخت و طبق شرایط و ضوابط مشخصی به ذینفعان واحدهای ساختمان را واگذار خواهد کرد.»

همچنین، متأسفانه خبری مبنی بر پذیرش مسئولیت و عذرخواهی از سوی مسئول بنیاد منتشر و بلافاصله با این خبر تکذیب شد که: «روابط عمومی بنیاد مستضعفان انقلاب ی ضمن تکذیب اظهارات منتسب به ریاست این بنیاد مبنی بر عذرخواهی و قبول مسئولیت در حادثه ساختمان پلاسکو در جلسه کمیسیون عمران مجلس شورای ی در مورخ ٤ بهمن ماه ١٣٩٥، اعلام می‌دارد آنچه همواره مورد تاکید ریاست بنیاد بوده است مسئولیت دستگاه‌های مختلف و مسئولیت بنیاد در راستای کمک و مساعدت به خسارت‌دیدگان، ساخت مجدد و منطبق با استاندارد ساختمان پلاسکو و واگذاری منطبق بر ضوابط خاص می‌باشد.»

پس از حادثه قطار مسافربری که همراه با عذرخواهی و حتی استعفا بود، انتظار می‌رفت که ادبیات جدیدی وارد فضای ایران شود، ولی ظاهرا هنوز خیلی راه مانده تا مسئولیت بدیهی‌ترین امور را عهده‌دار شویم. وقتی که تمام حقوقدانان بر مسئولیت مالک تاکید دارند حالا باید منتظر تعیین مسئولیت دستگاه‌های دیگر بود تا نوبت به بنیاد برسد! همین رفتار نشان‌دهنده نحوه برخورد آن نهاد با ارباب رجوع در حوزه تحت مسئولیت خود است. فراموش نکنیم از این نوع ساختمان‌ها که مالکیت آنها در اختیار بنیاد است همچنان وجود دارد و باید خیلی پیش از این در این باره فکر می‌شد و در مورد سایر ساختمان‌ها نیز باید فکر عاجلی انجام شود.

این درست است که آتش‌سوزی پلاسکو یک حادثه بود، ولی از نوع حوادثی است که احتمال آن زیاد بوده و سرمایه بزرگی نیز در آنجا وجود داشته است. وقتی که آقای شهردار سه سال پیش و در جمع اعضای شورای شهر به طور مشخص به خطرناک بودن وضع این ساختمان اشاره کرده است، بدان معناست که احتمال خطر بالا بوده، حتی اگر احتمال هم پایین بود به دلیل وضعیت این ساختمان و مملو بودن از پوشاک باید این خطر جدی‌تر تلقی می‌شد، و از این نظر خوب است که آقای سعیدی‌کیا، رییس بنیاد در این مورد توضیح دهند که ارزی ایشان از وضع این ساختمان و اقداماتی که انجام داده‌اند یا نداده‌اند چه بوده است؟ در هر حال مالکیت یک شیء یا ملک، مسئولیت‌آور است. بنیاد، کدام‌یک از مسئولیت‌های خود در این مورد را انجام داده است؟

نکته دیگری که در سخنان آقای سعیدی‌کیا وجود دارد، قولی است که برای ساختن این ساختمان در طول دو سال و تحویل دادنش به مستأجران آن است. این قول از دو جهت قابل نقد است. در درجه اول بنیاد نمی‌تواند این ساختمان را بدون رضایت تمامی مستأجران تجدیدبنا کند، در حالی که این سخنان نشان از یک اراده یک‌سویه برای ساخت آن است اراده‌ای که در نحوه برخورد نهادهای رسمی با مردم همیشه دیده می‌شود. از منظر حقوقی باید رضایت همه مستأجران دارای حق سرقفلی جلب و تجدیدبنا با توافق آنان باشد. بعلاوه ساختن چنین بنایی در دو سال رکورد جالبی خواهد بود ولی جامعه ما بیش از این نیازمند نگهداری درست از همین بناهای موجود است تا به این روزگار دچار نشوند.

نکته دوم آن عجیب‌تر است، چراکه آقای سعیدی‌کیا خودشان هستند، ولی هیچ توجهی نکرده‌اند که چگونه ممکن است این ساختمان را در طول دو سال بتوان ساخت و تحویل داد؟ حل مقدمات حقوقی آن مدت‌های زیادی طول خواهد کشید، چه رسد به توافق درباره جزییات ماجرا. به نظر می‌رسد که اینگونه اظهارات بیش از اینکه اعتماد دیگران را جلب کند، موجب بی‌اعتمادی به اظهارات مسئولین می‌شود. در شرایط کنونی ب اعتماد مردم و افراد ذی‌نفع و انی که در این ماجرا دچار خسارت شده‌اند، بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد و به آرامش روحی و روانی آنان کمک می‌کند.
وجود ۱۵ قلم میوه قاچاق در بازار

درخواست حذف اطلاعات

وجود 15 قلم میوه قاچاق در بازار

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حسین مهاجران اظهار کرد: گل یی در بازار مصرف به قیمت هر کیلوگرم 25 هزار تومان در بازار مصرف به فروش می‌رسد که از دبی به کشور واردشده است.

وی افزود: در کنار گل یی گل چینی نیز به قیمت هر کیلوگرم 12 هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد که باید اذعان داشت در کنار این محصولات 10 تا 15 قلم  میوه قاچاق دیگر در بازار به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه  فروشندگان میوه و تره‌بار با اشاره به قیمت و اسامی میوه‌های قاچاق موجود در بازار ادامه داد: هر کیلوگرم شب به رنگ آفریقایی 25 هزار تومان، انبه آفریقایی 15 هزار تومان، سیب سبز فرانسه 16 هزار تومان، شاه بلوط 15 هزار تومان، سیب سبز 10 هزار تومان و آوا کادوی ترکیه 13 هزار تومان،  لیموترش ویتنام 8 هزار تومان، سیرچینی 8 تا 12 هزار تومان، زردآلوی سیاه آفریقایی 8 هزار تومان و زردآلوی آفریقایی 25 هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

وی تصریح کرد: این میوه‌ها در حاشیه میادین مرکزی میوه و تره‌بار بازار بازاری شده و به مشتریان خود در مغازه‌های سطح شهر تحویل داده می‌شود.

درماه های گذشته با پیگیری رسانه ها از ورود گل یی و سایر میوه های قاچاق به بازار جلوگیری به عمل آمد اما دوباره شاهد ورود این محصولات به بازار هستیم. در حالی سیب فرانسوی و ترکیه در بازار مصرف به فروش می رسد که در سال جاری به وفور این محصول در کشور تولید شده است و با مازاد تولید رو به رو هستیم.
ع / ساختمان پلاسکو

درخواست حذف اطلاعات
در تصویر زیر داخل ساختمان پلاسکو در خیابان فردوسی تهران پیش از انقلاب دیده می شود؛ این ع را "دیمیتری کیسل" در اواسط دهه 1340 برداشته است. این ساختمان که در سال 1342 تکمیل شده بود روز گذشته در اثر آتش سوزی مهیب فرو یخت.
تصویر/ ساختمان پلاسکو
تصویر/ ساختمان پلاسکو
ع / اولین شهید آتش نشانی در حادثه پلاسکو

درخواست حذف اطلاعات
تصاویری منتشر شده از «بهنام میرزا خانی»، آتشنشانی که در حادثه پلاسکو به شهادت رسید.
آب، برق و گاز نداریم/ بچه هایم شبها با ترس می‌خوابند +تصاویر

درخواست حذف اطلاعات
از زمان شروع فاز دوم هدفمندی یارانه ها یعنی ماه های ابت سال 93 افراد زیادی نسبت به حذف یارانه‌ شان معترض شده و می‌گویند که ما پولدار نیستیم و روی یارانه نیز حساب باز کردیم تا بخشی از امورات زندگی خود را بگذرانیم.

به گزارش جنوب نیوز، برخی دیگر از معترضان معتقد بودند افرادی را می‌شناسند که سرمایه‌های بسیار زیادی دارند و خودرویشان به ارزش کل زندگی آنهاست اما یارانه را دریافت می کنند.

اما یکی از آن80 خانواری که در شهرستان پاسارگاد استان فارس یارانه آن از ابتدای سال 93 قطع شده است، خانواده آقای ارشدی است.

علی ارشدی 55 ساله که سالها به علت بیماری نمی تواند به دنبال شغل و در نتیجه ب در آمد باشد، این روزها، روزگار خوشی ندارد.

همسر وی می گوید: ما سیزده سال است که ازدواج کردیم و حاصل این ازدواج  سه فرزند ده ساله به نام محمد مهدی، هفت ساله به نام محمد امین و سه ساله به نام محمد صادق است.

وی می گوید: همسرم به علت بیماری نمی تواند امرار معاشی داشته باشد و سالهاست من نه تنها باید پدری برای فرزندان خود باشم بلکه پرستاری همسرم نیز بر عهده من است.

خانم ارشدی ادامه می دهد: یارانه ما از ابتدای سال 93 قطع شده و بارها مراجعه و نام نویسی کرده ام و از هرجایی که فکرش کنید هم نامه برده ام اما فقط تا به امروز معطل بوده ام و مدام به من می گویند صبر کنید، صبر و دیگر خسته شده ام.

وی ادامه می دهد: تلویزیونمان سه سالی است سوخته و به اجبار بچه های من رادیو گوش می کنیم.

محمد امین پسر هفت ساله این خانواده می گوید: من هم دوست دارم مثل هم کلاسی هایم برنامه کودک نگاه کنم، هیچ سرگرمی در خانه نداریم و تلویزیونمان سه سال است که سوخته و نمی توانیم  تعمیرش کنیم و مادرم همیشه می گوید صبر کنید تا تعمیرش کنیم اما...

مادر خانواده می گوید: آب، برق و گاز نداریم و خانه مان چون آجری است چندین مار بزرگ در لباس ها و رختخواب بچه هایم دیده ام و شبها با ترس می خو م.

وی ادامه می دهد: از مسئولان خواهش می کنم پیگیر این مشکل ما باشند چرا که این مبلغ یارانه هر چند برای خیلی ها نا چیز است اما برای من و خانواده ام بسیار است و می توانیم با وجود این یارانه بهتر و راحت تر زندگی کنیم تا  حداقل جلو فرزندانم خج زده نباشم.

این قصه یکی از آن هشتاد خانواری است که یارانه شان سه سالی است قطع شده است. اکثریت خانوارهایی که در پاسارگاد یارانه نقدی شان قطع شده از خانواده های ضعیف و فقیر شهرستان پاسارگاد هستند و به نظر می رسد حل مشکل آنها و برگرداندن یارانه آنها از نان شب برای مسولان واجب تر است.

شاید با برگرداندن این مبلغ نا چیز یارانه و حل مشکل آنها  بتوان  آینده نسبتا بهتری برای فرزندان این خانوارها متصور شد.
تصاویر/ حال و هوای منزل آتش‌‌نشان شهید

درخواست حذف اطلاعات
در گزارش تصویری زیر منزل آتش نشان شهید حادثه پلاسکو حسین حسین‌زاده را می‌بینید. تصاور از میزان
رسیدن به کره ماه در عرض 2 روز!

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش جنوب نیوز به نقل از دیلی‌میل، در حال حاضر محققان موفق به ارائه یک طرح مفهومی از یک فضاپیمای جدید شدند که به ادعای آنها روزی می‌تواند گردشگران، لوازم و تجهیزات را در عرض دو روز به ماه ببرد.
علاقمندان برای گذراندن اوقات فراغت خود در ماه باید 10 میلیون دلار (8 میلیون پوند) پرداخت کنند.
این طرح مفهومی که cycler نام گرفته براساس فناوری‌هایی که امروزه در دسترس هستند توسعه یافته و طراحان آن مدعی‌اند، زمانی که ایمنی آن ثابت شود حتی می‌تواند مردم را به سیارک‌ها و مریخ ببرد.
cycler زاییده افکار چار بمباردیر از شرکت ایمجین‌اکتیو((imaginactive است که یت آن الهام بخشیدن به نسل‌های آینده برای ساخت پویایی آینده است.
به باور بمباردیر، یک فضاپیما مانند cycler می‌تواند به عنوان یک نمونه اولیه ماژولار(بخش بخش) برای تست فناوری‌های متعدد در مقیاس کوچک مورد استفاده قرار گیرد.
این مفهوم بر اساس فناوری‌های شرکتهایی مانند بیگلو و اسپیس ای طراحی شده است.
بدنه اصلی آن شامل ماژول‌های متورم شونده b330 بیگلو خواهد بود که به یکدیگر متصل شده تا سه واگن فضایی را تشکیل دهند.
هر واگن میزبان چهار فضانورد بوده و قادر به حمل 12 مسافر است که در سفری شش روزه به اطراف ماه خواهند رفت.
این فضاپیما همچنین می‌تواند به راهی برای توسعه صنعت گردشگری فضایی و سفر به فضا تبدیل شود.
اولین ماژول(بخش) b330 به عنوان خوابگاه خصوصی برای مسافران و ماژول وسط برای فعالیت های روزانه، سالن مشاهده و محلی برای غذاخوری استفاده می‌شود.
ماژول سوم برای ذخیره سازی و محلی برای خواب و استراحت خدمه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
یک فضای طولانی 30.5 متری که در پشت این سه ماژول قرار گرفته و شکلی دم مانند را به آن داده است، محموله حمل شده به مدار توسط موشک را نگه داشته و امنیت آن را تامین می‌کند.
در نهایت این کار به دلیل هزینه پایین می‌تواند یک راه خوب برای ایجاد شغل و توسعه صنعت فضا باشد.
ابراز همدردی اسطوره کشتی جهان با مردم ایران

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش ملیت به نقل از خبرگزاری فارس، ال اندر کارلین پرافتخارترین فرنگی کار افسانه ای کشتی روسیه خطاب به مردم ایران گفت: ابراز همدردی من را که از صمیم قلبم است را بپذیرید. به خاطر از دست رفتن مردم زیادی در حادثه آتش سوزی تهران به شدت ناراحت هستم و با احساسات شما، و همچنین دوستان و خانواده های جانباختگان ابراز همدردی و آنرا درک می کنم.

وی افزود: ای کاش راهی بود تا می توانستن به آتش نشان ها کمک کنم. من برای آنها دعا خواهم کرد. قلب من آکنده از درد و تالم است.
ع / گریه‌های دختر در آغوش پدر قهرمانش

درخواست حذف اطلاعات
در تصویر زیر گریه‌های دختر یک آتش‌ نشان در آغوش پدر قهرمانش را می‌بینید. http://cdn.fararu.com/files/fa/news/1395/11/1/296775_641.jpg
تصویری که برانکو از حادثه پلاسکو منتشر کرد

درخواست حذف اطلاعات

شفقناورزشی- سرمربی پرسپولیس با انتشار تصویری از حادثه تلخ آتش سوزی مجتمع تجاری پلاسکو در تهران، این حادثه را به مردم ایران تسلیت گفت.

انتهای پیام