رسانه 24
رسانه 24

دریای جنوبقالیباف: ما املاک نجومی را به رفتگران دادیم

درخواست حذف اطلاعات

شهردار تهران گفت: ‌مشکل صادرات با روحیه چهاردرصدی ها حل نخواهد شد. چون منفعت آنها در واردات است. آقای جهانگیری نکاتی را گفتند که دروغ آشکار است. گفتند دوهزار و دویست هزار میلیارد ی در املاک نجومی بود. باید ثابت شود چون تهمت بزرگ است. اما بدانید در موضوع املاک، بنده به دادستان نامه نوشتم و او رسیدگی و اعلام کرد که جرم و تخلف سازماندهی شده‎ای نبوده است.

وی افزود:‌ چون فساد حقوق نجومی شما درآمده بود، مشاور آقای ، آقای جلسه‎ای گذاشت. به گفته دادستان تهران در آن جلسه، قرار شد املاک نجومی معادلسازی شود. قرار شد کار کنید تا جلوی ابکاری و کاری حقوق های نجومی گرفته شود! چهاردرصدی ها خیلی پررو هستند.

وی افزود: اگر بانکی تخلف کرده مسئول بانک شما در ت هستید، باید با آن برخورد کنید. هر بانکی که هست. از جمله بانک گردشگری که مال برادر خودتان است. چون شما گفتید هر کی از من هرچی دارد بگوید، می گویم. این اخلاق من نیست آقای جهانگیری، این اخلاق شماست که مثل آقای می ایستید و راست راست نگاه می کنید و دروغ می گویید. املاک نجومی را کی برده؟ شخص جنابعالی!

وی افزود: آقای جهانگیری شما وقتی بودی، زمینی در ونک در منطقه 3،‌ 385متر زمین را به متری 140 هزار تومان گرفتی. ما املاک نجومی هستیم؟ ما بر اساس ضوابط املاکی را به رفتگر دادیم. شما می گویید قانونی هستید، مجلس و شورای شهر تحقیق و تفحص از شهرداری را وارد ندانستند، چون کاری کردید. آنهایی که نجومی بگیر و نجومی بخور هستند؛ شخص جنابعالی هستید. اسناد و مدارکش را می گذاریم تا مردم ببینید.
سریع ترین قطار هوایی جهان/ ع

درخواست حذف اطلاعات

شفقنا زندگی- این قطار مسافت ۱۵۰ متر را در ساعت را می پیماید. مسافران این قطار مسافتی حدود ۲۰۹۲ متر را در ۹۲ ثانیه می پیمایند.
مسیر سبز مخصوص خودروهای الکتریکی/ ع

درخواست حذف اطلاعات

شفقنا زندگی- مسیر سبز مخصوص خودروهای الکتریکی

این خودورها با حرکت روی این مسیز سبز به صورت بیسیم شارژ میشوند و حرکت میکنند
ع / بارش شدید تگرگ در اتوبان زنجان قزوین

درخواست حذف اطلاعات

شفقنا زندگی – بارش شدید تگرگ اتوبان زنجان-قزوین 30 کیلومتر بعداز ابهر 

بارش تگرگ
یورش گسترده نظامیان سعودی به «العوامیه»

درخواست حذف اطلاعات

نیروهای نظامی و امنیتی عربستان سعودی از ساعتی پیش با حمله به یکی از محلات شهر شیعه نشین "العوامیه" واقع در شرق این کشور با نین آن به شدت درگیر شده‌اند.

مناطق شرقی عربستان محل س ت شیعیان این کشور است که همواره مورد آزار و اذیت رژیم آل سعود قرار دارند.

بنابر گزارش‌های دریافتی از شهر عوامیه، صدها نیروی امنیتی سعودی با پشتیبانی خودروهای زره‌پوش از چند محور محله "مسورة" را محاصره کرده و قصد ت یب کامل منازل مردم را دارند.

در تصاویری که از سوی نین این منطقه ارسال شده صدای تیراندازی شدید و آتش سوزی ناشی از درگیری‌ها به وضوح مشخص است.
شهادت 8 نفر از مرزبانان کشور در درگیری با اشرار

درخواست حذف اطلاعات
ر درگیری مرزبانان سیستان و بلوچستان با اشرار ، 8 نفر از مأموران نیروی انتظامی به شهادت رسیدند. به گزارش جماران ، به گفته منابع آگاه امشب در درگیری مرزبانان با اشرار در در منطقه میل 100 نوار مرزی میرجاوه  ، 88 نفر از نیروهای مرزبانی به شهادت رسیدند.  در این درگیری چهار مرزبان دیگر نیر زخمی شدند. 

به گزارش ایسنا، عصر امروز تعدادی از مرزبانان در حال گشت‌زنی در منطقه مرزی میرجاوه بودند که تعدادی از تروریست‌ها از خاک پا تان به سمت آنان شلیک د که متاسفانه در پی این حادثه هشت نفر از مرزبانان به شهادت رسیدند.

سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی نیز با تایید این خبر گفت: شلیک‌ها به سمت مرزبانان کشورمان از داخل خاک پا تان انجام شده و بررسی‌های ما نشان می‌دهد که این اقدام به وسیله سلاح‌های دوربرد انجام شده است.

منتظرالمهدی با تاکید بر اینکه مسوولیت این اقدام بر عهده ت پا تان است مراتب اعتراض خود را نسبت به عملکرد این کشور اعلام کرده و رسیدگی به این موضوع از سوی مسوولان خبر داد.

سخنگوی ناجا همچنین از حضور فرمانده مرزبانی ناجا در محل حادثه خبر داد و گفت: فرمانده ناجا دستور پیگیری ویژه این حادثه را صادره کرده و هم‌اکنون تعدادی از مسوولان و فرماندهان ارشد پلیس در محل حضور دارند.

 
اسکای نیوز گزارش داد: و کره شمالی در «آستانه جنگ»

درخواست حذف اطلاعات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، شبکه اسکای نیوز گزارش داد: کره شمالی به هشدار داده است که به تهدیدات نظامی خود پایان دهد؛ در غیر این صورت با مقابله به مثل مواجه خواهد شد.

پیونگ یانگ در حالی این هشدار را صادر کرد که موشک های بالستکی جدید زیردریایی خود را در رژه نظامی گسترده در این شهر به نمایش گذاشته است.

امروز شنبه (15 آوریل) مصادف با هشتاد و پنجمین سالگرد تاسیس این کشور و یکصد و پنجمین سالگرد تولد «کیم ایل سونگ» بنیانگذار کره شمالی است که در تقویم این کشور از آن با نام «روز خورشید» یاد شده است و مراسم رژه نیروهای مسلح کره شمالی ساعتی پیش با حضور «کیم جونگ اون» کنونی این کشور در شهر پیونگ یانگ آغاز شده است.

ت کره شمالی گفته آماده است در صورت افزایش تنش ها در منطقه، هر گونه حمله ای را با «حملات هسته ای به سبک خودش» تلافی کند.

چین به عنوان تنها متحد اصلی پیونگ یانگ هشدار داده است که تنش ها نباید به «مرحله غیر قابل برگشت و غیر قابل مدیریت» برسد.

«وانگ یی» خارجه چین گفت: «ما از هر دو طرف می خواهیم از تحریک و تهدید یکدیگر خودداری کنند. اکنون این حس وجود دارد که هر آن ممکن است درگیری ها آغاز شود.»

او ادامه داد: «هنگامی که یک جنگ آغاز شود، نتیجه چیزی نخواهد بود مگر خسارت های متعدد. این جنگ هیچ برنده ای ندارد.»

در روز شنبه کیم جونگ اون کره شمالی وارد میدان اصلی پیونگ یانگ شد که به نام پدر بزرگ اش «کیم ایل سونگ» نامگذاری شده است. در تقویم این کشور، از آن با نام «روز خورشید» یاد شده است و در مراسم رژه نیروهای مسلح کره شمالی تانک ها، سامانه های پرتاب موشک و سلاح های دیگر به نمایش گذاشته شدند.

کره جنوبی اعلام کرد به نظر می رسد برخی از موشک های به نمایش گذاشته شده در این رژه شامل انواع جدیدی از موشک های بالستیک قاره پیما (icbm) بوده باشند.

کره شمالی گفته است که موشک های قاره پیمایی ساخته که بُرد آنها به مرکز می رسد.

سخنگوی ستاد کل خلق کره (کره شمالی) اعلام کرد: «همه حرکت های تحریک آمیز ، اقتصادی و نظامی در قبال کره شمالی به سخت ترین اقدام متقابل و مردم کره شمالی منجر خواهد شد.»

این سخنگو ادامه داد: «سخت ترین اقدام متقابل ما در برابر و نیروهای آن به چنان شیوه بی رحمانه ای انجام خواهد گرفت که اجازه نخواهد داد تا م ان زنده بمانند.»

هشدار داده است که سیاست «صبر استراتژیک» در قبال کره شمالی به پایان رسیده است.

چندین رو مه انگلیسی گزارش داده اند که و کره شمالی در «آستانه جنگ» قرار دارند.

کره شمالی تاکنون آزمایش های هسته ای متعددی انجام داده است.

«لئون پانتا» دفاع در دوره ریاست جمهور باراک اوباما هشدار داده است که لحن ترامپ در قبال کره شمالی احتمال بروز جنگ در شمال شرق آسیا را افزایش می دهد و می تواند جان میلیون ها نفر را به خطر اندازد.

پانتا در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: «ما پتانسیل جنگ هسته ای را که می تواند جان میلیون ها نفر را بگیرد، داریم. من فکر می کنم ما باید محتاط باشیم و در چنین اقدام عجولانه ای وارد نشویم.»

«مایک پنس» معاون رئیس جمهور در سفر 10 روزه برنامه ریزی شده آسیایی خود، روز یکشنبه به کره جنوبی سفر کرد.

در دو هفته گذشته «دونالد ترامپ» رئیس جمهور تمایل خود را برای توسل به اقدامات نظامی نشان داده است. او با ادعای تلافی حمله شیمیایی ، دستور داد به پایگاه هوایی این کشور در استان «حمص» حمله موشکی شود.

و در اوایل این هفته او از بمب 11 تنی موسوم به «مادر بمب ها» در افغانستان استفاده کرد.

باید دید این اقدامات ترامپ تا چه زمانی ادامه خواهد یافت.

دلیل حمله شتاب زده به پایگاه الشعیرات چه بود؟

درخواست حذف اطلاعات

پایگاه هوایی الشعیرات در حالی هدف حمله موشکی قرار گرفت که شتاب واشنگتن در این اقدام بدون اینکه منتظر تشکیل کمیته حقیقت یاب در خصوص حمله به خان شیخون شود، سوال برانگیز است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، ت در مورد درخواست تشکیل کمیته تحقیقات و حقیقت یاب در خصوص حمله شیمیایی به خان شیخون، منتظر نتایج احتمالی نشست شورای امنیت یا نهادهای وابسته به سازمان ملل نماند و در اقدامی شتاب زده فرودگاه الشعیرات واقع در شرق حمص را با دهها موشک که از ناوهای آن در مدیترانه شلیک می شدند، هدف قرار داد.

دلایل شتاب در حمله موشکی چه بود؟

در خصوص حمله سریع به پایگاه الشعیرات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اول: شتاب در حمله موشکی صبح امروز به شکلی است که گویی به رقابت  با مجموعه داده هایی رفته است که درخصوص حمله به خان شیخون در حال روشن شده است.

مهم ترین این داده ها عبارتند از اخبار رسانه ها و رو مه های یی از شاهدان عینی سوری در منطقه مورد حمله در خان شیخون که همگی حاکی از انفجار در ساختمان مورد حمله در اثر حمله موشکی از آسمان است که اندکی پس از آن نیز ستون دود حاصل از انفجار همراه با گازهای سمی دیده شد.

این وضعیت به طور کامل حمله با استفاده از سلاح شیمیایی را منتفی می سازد زیرا در این مورد باید انفجار از سطح زمین و در مسافتی دست کم یکصد متری رخ دهد.

دوم: هرگونه تحقیق علمی از سوی کمیته حقیقت یاب بین المللی و بی طرفانه که در دایره گسترده ای عمل خواهد کرد، بی شک شامل بررسی محل حادثه خواهد بود و ماهیت انفجار و انتشار مواد سمی را مشخص خواهد کرد و معلوم می شود آیا گاز های سمی در این محل حاصل موشک های حامل مواد شییمایی  بود یا در اثر انفجار انبار محتوی این مواد در منطقه منتشر شد؟

علاوه بر این، تحقیقات شامل بررسی دقیق و گسترده فرودگاهی خواهد بود که همه اجماع دارند هواپیمای مهاجم از آنجا برخاست و تمام مخزن های پایگاه هوایی بررسی خواهد شد که پس از آن صحت یا عدم صحت وجود موشک ها و یا بمب های حامل سلاح شیمیایی معلوم خواهد شد.


در این صورت امکان از بین بردن و یا پنهان آثار آن وجود ندارد زیرا چنین اقدامی از نظر علمی ناممکن است بنابراین حمله موشکی به فرودگاه و انبارهای آن به منظور نابودی هرگونه امکان دستی به این داده های علمی مورد نیاز کمیته تحقیق و حقیقت یاب صورت گرفت.

اه واقعی حمله به پایگاه الشعیرات

این حمله موشکی به این سرعت به منظور تحقق اه زیر صورت گرفت:

اولا: محاسبات داخلی با مواضع ترامپ و انتقادات گسترده علیه او مرتبط است؛انتقادهایی که موجب عقب گرد و یا تعلیق تصمیمات او شد و تناقض در سیاست های ضد تروریستی او را به دنبال داشت.

دوم: این حمله بر اساس محاسبات نظامی و میدانی صورت گرفت زیرا انتخاب فرودگاه الشعیرات که از فعال ترین مراکز عملیات هوایی علیه در شرق است، به این هدف صورت گرفت که بعد حیاتی و راهبردی در این محل از آن سلب شود، چرا که نیروهای از محور جنوب شرق حلب و شرق تدمر را به طور جدی در معرض خطر قرار داده اند تا جایی که تمام یگان های تحت حمایت از تحقق هرگونه پیشروی عملی و یا تاثیر راهبردی بر در اطراف رقه ناتوان ماندند، آن هم در حالی که بارها با فرود مستقیم در صدد کمک به آنان برآمد.

در این میان از نظر ت حمله موشکی به این فرودگاه ضروری بود تا از این طریق تا زمانی که راه حلی برای ناتوانی در حمایت از پیدا کند، پیشروی به تاخیر بیفتد.

سوم: نمی توان تاثیر و منافع آن را در حمله به فرودگاه الشعیرات و اطراف آن نادیده گرفت، زیرا این فرودگاه دارای سامانه موشکی است که اخیرا توانست جنگنده های ی را را رد ی کند و از آنجا موشک های سوری به عمق خاک فلسطین ی اصابت کرد.

با این تفاسیر می توان به ا بعاد واقعی حمله موشکی به پایگاه هوایی الشعیرات پی برد.

انتهای پیام/
طارمی نیروگاه اتمی بوشهر

درخواست حذف اطلاعات

 

به گزارش "ورزش سه"، طارمی که در نیمه ی نخست موقعیت گ نی داشت این امر را تا دقیقه 93 به تعویق انداخت و در آ ین دقایق این دیدار با گل خود پیروزی سرخ پوشان را تثبیت کرد. طارمی که به نوعی رقابت آقای گلی  با منشا را نیز در این دیدار در پیش داشت با گل خود هم از این بازیکن پیش افتاد و هم خودش را به صدر ج گ نان رساند.


یکی از جالب توجه ترین لحظات این دیدار کورس دقایق پایانی مهاجمان گ ن دو تیم در زمین پیکان بود که طارمی توانست منشا را مغلوب کند و پس از آن پاس فوق العاده ی نریمان جهان را به زیبایی به گل دوم تیمش تبدیل کرد.


طارمی در لحظات پایانی مسبب ا اج یکی از بازیکنان پیکان نیز شد تا باز هم تاثیرگذارترین بازیکن پرسپولیس نام گیرد.

 

 

 

 

ع از: حسین خیرخواه

 

 

طارمی در تنها 3 فصل حضورش در پرسپولیس میانگین بالای 12 گل زده را ثبت کرده است .


اوسال اول حضورش 7 گل ،سال دوم 16 وامسال تا این جای کار 14 گل به ثمررسانده است .آن چه قابل توجه است این که مهدی طارمی در این مدت بیش از 10 پن ی به دست آورده و6-7 بار تیر دروازه حریفان را لرزانده است.


طارمی در صورت آقای گلی در مسابقات فوتبال لیگ امسال اولین پرسپولیسی در تاریخ لیگ ایران است که از سال 1350 به بعد 2بار متوالی آقای گل شده است ، در 45 سال گذشته هیچ کدام از مردان تیم فوتبال پرسپولیس، 2بار متوالی آقای گل نشده اند .تنها حسین کلانی در تاریخ لیگ فوتبال ایران از تیم پرسپولیس 2بار متوالی این عنوان را به دست آورده است.

 

امروز یک نویسنده ورزشی او را با تیترجالب نیروگاه اتمی بوشهر توصیف کرد. مردی که در فروردین سه گل عالی و سرنوشت سار زد.

سوالی که را زیر و رو کرد/ برخورد ناشایست ی با یک خبرنگار خانم +تصاویر

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، عباس ی در حاشیه جلسه هیئت ت در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی بر مرجوعی بودن ایرباسهای جدید ایران ایر  پاسخ تندی داد و میکروفون خبرنگار را پرت کرد.  گفتنی است پیش از این نیز ی در پاسخ به سوالات خبرنگاران و حتی مردم در بازدیدهای نوروزی از ترمینالهای فرودگاه و راه آهن جواب درست و محترمانه ای نداده است. سوالی که را زیر و رو کرد/ بر ود بد ی با خبرنگارآنطور که خبرگزاری ها نوشتند، ماجرا از این قرار بود که پس از حضور عباس ی پرحاشیه‌ راه و شهرسازی، خبرنگاری نظر وی را درباره مرجوعی‌بودن هوایپمای جدید (کلمبیایی بودن هواپیمای یداری شده) جویا شد که ت ، میکروفن خبرنگار باشگاه خبرنگاران را با عصبانیت گرفته و به سوی دیگری پرت کرده و می‌گوید، شماها خبرنگار نیستید؛ شماها بی‌..... هستید.   سوالی که را زیر و رو کرد/ برخورد ناشایست ی با یک خبرنگار خانم +تصاویرباشگاه خبرنگاران نوشت، راه  پس از قطع دوربین نسبت به این سوال خبرنگار واکنش دیگری نشان داد و به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: خبرنگار باید یک جُو عقل داشته باشد!
راه بعد از این سخنان میکروفن خبرنگار را گرفته و قصد پرت آن را داشت و با لحن فریادگونه گفت: شما حرفه ای نیستید و از خبرنگاری سر در نمیارید برید بابا!
  سوالی که را زیر و رو کرد/ بر ود بد ی با خبرنگار وی پیش از این در روزهای پایانی سال گذشته در پاسخ به سوال مسافری که از قیمت بالای پارکینگ های فرودگاه انتقاد کرده بود گفت: (قیمت خیلی هم خوب هست و باید از شما بیشتر هم بگیرند، با تا ی بیاید و بروید.) 
بزرگترین رنگنیک جهان در آبپخش بوشهر رونمایی شد

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش جنوب نیوز، گینس درایران افزود: مستند سازی برای ثبت این رنگینک در کتاب رکوردهای جهان انجام شده است.

روح الله دشمن زیاری افزود: این رکورد برای نخستین بار در دنیا انجام می شود و چون مشابهی ندارد و تاکنون دراین زمینه رکوردی نداشته ایم در کتاب گینس به عنوان نیو رکورد ( رکورد جدید) ارائه می شود.
وی یادآور شد: مجموعه مستندات این رنگینک به گینس ارسال و برای ثبت آن پیگیری های لازم صورت خواهد گرفت.

دشمن زیاری بیان کرد: با توجه به اینکه تاکنون هیچ کشوری بزرگترین نخلستان دنیا را ثبت نکرده است طبق مکاتبات انجام شده با گینس آنها اعلام آمادگی کرده اند که نخلستان استان بوشهر به عنوان بزرگترین نخلستان جهان در کتاب گینس ثبت شود.

گینس در ایران اضافه کرد: در این ارتباط همکاری مسئولان استان بوشهر در زمینه جمع آوری مستندات لازم است.

مردم دشتستان در مجلس شورای ی گفت: دراستان بوشهر حدود شش میلیون اصله نخل وجود دارد که چهار میلیون از این میزان در شهرستان دشتستان است.

محمد باقر سعادت افزود: مای دشتستان به لحاظ کیفیت و هم کمیت در کشور بی نظیر است.
وی بیان کرد: یکی از مشکلات مای شهرستان دشتستان نبود بسته بندی خوب است که این امر بارها مطرح شده ولی هنوز از طرف جهاد کشاورزی محقق نشده است.

سعادت ادامه داد: مای دشتستان به لحاظ کیفیت نه تنها در استان بوشهر بلکه در کشور بی نظیر است.

وی اضافه کرد: برای ثبت جهانی مای دشتستان تلاش می کنیم که این امر محقق شود.
مردم دشتستان در مجلس شورای ی گفت: این جشنواره نه تنها معرفی مای دشتستان و رنگینگ این شهرستان است بلکه ایجاد شاد برای مردم و میهمانان نیز در این ایام خواهد بود.

بخشدار آبپخش گفت: این بخش با 6هزار و500 تار نخیلات و یک میلیون و 200هزار اصله نخل اولین قطب تولید مای استان بوشهر است.مدیر اجرایی جشنواره رنگینگ در آبپخش، ترویج مصرف و آوردن ما در سبد غذایی مردم و معرفی محصول استان بوشهر و ظرفیت گردشگری منطقه به میهمانان نوروزی از اه جشنواره برشمرد.
مهدی بحرینی افزود: این رنگینک به عنوان بزرگترین چینش ما در جهان با مشارکت 80 نفر و استفاده از سه تن ما، 30کیسه آرد و 350 لیتر روغن ساخته شده است.

وی گفت: این رنگینک با طرح های سنتی و ملی از جمله خلیج فارس، نقشه ایران، پرچم ایران و سربازان هخا تزیین شده است.
چین در عربستان کارخانه پهپادهای تهاجمی می‌سازد

درخواست حذف اطلاعات
چین اخیرا در جریان سفر «ملک سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان به پکن قراردادهایی به ارزش ۶۵ میلیار دلار با این کشور امضا کرد که یکی از آنها راه اندازی کارخانه ساخت و تولید هواپیماهای تهاجمی بدون سرنشین (پهپاد) است.

به گزارش جنوب نیوز، چنانچه این کارخانه در عربستان ساخته شود در واقع اولین پایگاه تولید پهپادهای تهاجمی خواهد بود که چین در خاورمیانه احداث کرده است.

این قرارداد را شهرک علوم و فنون عبدالعزیز عربستان روز ۱۶ مارس (اسفند ماه 95 ) در حاشیه سفر پادشاه به چین با شرکت علوم و فنون این کشور امضا کرده است.

با این حساب چین قصد دارد کارخانه ای را در عربستان ایجاد کند که هدفش به نوشته روز دوشنبه رو مه «مورنینگ پست» هنگ کنگ تولید پهپادهای «سی اچ ـ ۴» است که نمونه مشابهی از پهپادهای یی «ام کیو ـ ۱» محسوب می شود.

چین پیش از این 2 کارخانه تولید پهپادهایی از این نمونه را در کشورهای پا تان و میانمار ساخته است و این سومین کارخانه چین در خارج از کشور و نخستین مورد آن در خاورمیانه محسوب می شود.

چین این هواپیماهای بدون سرنشین را با هدف انجام عملیات های رزمی و شناسایی و در واقع در راستای مبارزه با تروریسم تولید کرده و بازاری هایی برای آن درخاورمیانه و آفریقا انجام داده است.

این وسیله جنگی که می تواند موشک های «آ آر ـ ۱» را حمل و پرتاب کند و در هدفگیری دقت بالایی با خطای زیر یک و نیم متر داشته باشد، در کشورهای اردن، ‌عربستان، مصر و عراق و چند کشور دیگر پروازهایی داشته است.

عراق نیز بر اساس گزارش رو مه هنگ کنگی، اعلام کرده است که ۵۶ درصد از تسلیحاتش را از تهیه می کند اما به دنبال ید پهپادهای چینی است که هزینه هر یک از آنها چهار میلیون دلار است که به مراتب کمتر از قیمت ۲۰ میلیون دلاری پهپادهای «ام کیو» می باشد.

گزارش ها حاکی است که واردات تسلیحاتی کشورهای خاورمیانه در پنج سال گذشته ۸۶ درصد بیشتر شده است و عربستان پس از هند بزرگترین وارد کننده اسلحه در دنیاست.

پیشتر نیز برخی منابع خبری منطقه گزارش هایی مبنی بر ید 300 فروند پهپاد مدل «وینگ لونگ 2» از چین توسط عربستان خبر داده و از این توافق به عنوان بزرگترین قرارداد فروش هواپیماهای بدون سرنشین در تاریخ چین نام برده بودند.
ساخت بزرگترین خورشید جهان در آلمان

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ایندیپندنت، بزرگترین خورشید جهان با بهره‌گیری از 149 پروژکتور بزرگ در آلمان رونمایی شد.
ساخت بزرگترین خورشید جهان در آلمان

دانشمندان صنعت هوافضای آلمان امیدوارند این اختراع یک گام آنها را به شبیه‌سازی نور خورشید برروی زمین نزدیکتر کند.
در صورت تحقق این هدف، در برخی ایام سال می‌توان برخی از مناطق زمین که از کمترین میزان تابش نور خورشید برخوردار هستند را از نور کافی بهره‌مند کرد.
یکی دیگر از اه ساخت این خورشید ، تلاش برای تامین منابع جدیدی برای تامین انرژی پاک به جای انرژی حاصل از سوخت‌های فسیلی است.
ساخت بزرگترین خورشید جهان در آلمان
«تاد» در منطقه، چین در «مخمصه»

درخواست حذف اطلاعات

ورود تجهیزات سامانه پیشرفته ضد موشکی «تاد» به یک پایگاه هوایی در پایتخت کره جنوبی و اینکه کار آرایش این سامانه تا پایان ماه جاری میلادی در این کشور به پایان می رسد، بیش از هر کشور دیگری، چین را در تنگنا قرار داده است.
به گزارش شفقنا به نقل از ایرنا، چینی ها از ماه جولای (تیر – مرداد) سال گذشته میلادی هر نوع اعتراضی که به ذهنشان رسید علیه و کره جنوبی د تا بلکه آنان را از برنامه استقرار این سامانه منصرف کنند، اما این اعتراضات دستاوردی برای پکن نداشت.
حتی «وانگ یی» امور خارجه چین چند روز پیش در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران در پکن بار دیگر مخالفت قاطع کشورش را با استقرار این سامانه اعلام کرد اما ظاهرا عزم سئول و واشنگتن برای این برنامه راسخ تر از قبل است و مخالفت های پکن خللی در اراده آنها وارد نکرده است.
از سوی دیگر چین در شرایط بسیار حساس و بغرنجی قرار گرفته است که تصمیم گیری برای این کشور را بیش از هر زمان دیگری سخت تر کرده است.
در عین حال و کره جنوبی به بهانه پرتاب موشک های بالستیک کره شمالی بخصوص از سال گذشته میلادی تاکنون، این هفته توانستند استقرار سامانه تاد را در ۳۰۰ کیلومتری شهر سئول تسریع کنند و خیلی زود بخشی از تجهیزات را وارد کشور کرده اند.
آنها می گویند که تسلیحات موشکی بالستیک و تجهیزات هسته ای کره شمالی و همچنین پرتاب های پی در پی موشکی پیونگ یانگ تهدیدی جدی برای کره جنوبی، و ژاپن بوده و لازم است تا این سامانه تولید شرکت تسلیحاتی «لاکهید مارتین» هر چه زودتر در شبه جزیره کره آرایش داده شود.
از طرف دیگر این کشورها بهانه خوبی هم بدست آورده اند مبنی بر اینکه پرتاب های موشکی کره شمالی نشانه ش ت سیاست های چین در متوقف برنامه تسلیحاتی هسته ای پیونگ یانگ است.
و البته «ر تیلرسون» امور خارجه هم هفته آینده به چین می آید تا در دیدار با «شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین از وی بخواهد کشورش فشارها بر کره شمالی را افزایش دهد و این بخشی از یت دیپلماتیک وی در پکن به حساب می آید.
این موضوع از یک سو و همچنین همراهی ن کره شمالی با چین در توقف این برنامه ها و ادامه آزمایش های موشکی و تسلیحاتی اتمی موجب شده است تا چین سردرگم و مستاصل تنها نظاره گر شرایط موجود و ورود کامیون های حامل تجهیزات «تاد» به کره جنوبی باشد.
اما این مسیر هر روز برای چین تنگتر می شود و این مخمصه منطقه ای برای پکن بیشتر از هر کشور دیگری نگرانی به بار آورده است و فشاری مضاعف به چین وارد می کند که به دلیل تمرکز بر اصلاحات اقتصادی نمی خواهد هزینه های نظامی خود را برای مسابقه تسلیحاتی با این سه کشور اضافه کند.
اما نباید فراموش کرد که استقرار سامانه تاد به رغم تکذیب های مکرر ؛ بخشی از یک سناریوی تدوین شده برای آرایش یک سپر موشکی گسترده در کل آسیای شمال شرقی و آسیای شرقی است که دامنه اقیانوس آرام و جزایر منطقه ای را نیز فرا می گیرد.
این را نیز نباید فراموش کرد که اکنون سه کشور ژاپن، و کره جنوبی در حال اطلاع رسانی مستقیم در باره وضعیت کره شمالی و شبه جزیره کره هستند و سامانه های موشکی در ژاپن حالا با تاد در کره جنوبی یک زنجیره قوی را تشکیل می دهد که در کنار مهار کره شمالی می تواند روس ها و چینی ها را نیز در مرزهایشان محدود کند.
شاید به همین دلیل بود که اخیرا رو مه ارگانی «گلوبال تایمز» چین نوشت که مسابقه تسلیحاتی بزرگی در حال شکل گیری است و اگر قرار بر استقرار تاد باشد پکن باید با روس ها برای ایجاد یک سپر دفاعی موشکی مشترک تعامل کند.
آنچه حتی خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی از اشاره به آن ابا نکرده است اینکه سامانه تاد در حال تغییر وضعیت ژ‌ئوپلتیک منطقه است و انتظار می رود تنش هایی بی سابقه شبه جزیره کره و آسیای شمال شرقی را در برگیرد.
چین برای تلافی جویی آماده می شود و موشک های بالستیک کره شمالی با سوخت جامد و قابلیت حمل کلا های هسته ای روی سکوها قرار دارد و روس ها هم مخالفت قاطعانه خود را با آرایش این سامانه یی در کره جنوبی اعلام کرده اند.
اینکه آیا جبهه ، ژاپن و کره جنوبی در مقابل ائتلافی از چین، کره شمالی و روسیه قرار می گیرد موضوعی است که دور از ذهن نیست اما از آن مهمتر اینکه چین بعد از کره شمالی بیشتر از هر کشوری در برابر سامانه تاد در معرض آسیب های جدی نظامی قرار می گیرد و برنامه های موشکی این کشور زیر رصد رادارهای تاد می رود و این برای پکن قابل قبول نیست.
حالا باید دید نمایندگان کنگره ملی خلق چین که در حال برگزاری اجلاس سالانه خود در پکن هستند و همچنین ان حزب حاکم کمونیست این کشور؛ برای مقابله با حضور فزاینده نظامی و ایجاد یک زنجیره موشکی بزرگ از سوی واشنگتن در حیاط خلوت خود چه تدبیری خواهند شید و با اتحاد قوی نظامی سئول، واشنگتن و توکیو چگونه رویارویی خواهند کرد.
تصویر: بازگشت اتوبوس های دو طبقه به تهران پس از ۳ دهه

درخواست حذف اطلاعات

شفقنا – تصویر: بازگشت اتوبوس های دو طبقه به تهران پس از ۳ دهه
مصدومان حوادث چهارشنبه سوری + تصاویر

درخواست حذف اطلاعات


 

مصدومان حوادث چهارشنبه سوری + تصاویر 9

 

مصدومان حوادث چهارشنبه سوری + تصاویر 1

 

مصدومان حوادث چهارشنبه سوری + تصاویر 2

 

مصدومان حوادث چهارشنبه سوری + تصاویر 3

 

مصدومان حوادث چهارشنبه سوری + تصاویر 4

 

مصدومان حوادث چهارشنبه سوری + تصاویر 5

 

مصدومان حوادث چهارشنبه سوری + تصاویر 6

 

مصدومان حوادث چهارشنبه سوری + تصاویر 7

 

مصدومان حوادث چهارشنبه سوری + تصاویر 8

 
تصاویر/ بازار تبریز

درخواست حذف اطلاعات
بازار تبریز از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بازارهای س وشیده در ایران و قارهٔ آسیا به‌شمار می‌رود . این بازار با مساحتی حدود یک کیلومتر مربع، بزرگ‌ترین بازار س وشیدهٔ جهان است. بازار تبریز در مردادماه سال ۱۳۸۹ خورشیدی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این بازار از بازارچه‌ها دالان‌ها، تیمچه‌ها سراها و کاروانسراهای متعددی تشکیل شده است.
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
 
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
 بازار تبریز
بازار تبریز
جنگنده ای خاصی که فقط دو فروند از آن تولید شد! +ع

درخواست حذف اطلاعات
طی دهه هشتاد میلادی، کشور روسیه دو جنگنده قدرتمند را به نمایش گذاشت؛ سوخوی su-27 و میگ mig-29 به قدری در آسمان تهدیدآمیز به نظر می رسیدند که کمتر از 10 سال بعد از معرفی یکی از این جنگنده ها، ایالات متحده درصدد ساخت یک ابرجنگنده افتاد که نسبت به هر جنگنده ای که در آسمان جهان پرواز می کند، برتری داشته باشد.

سوخو su-27

جنگنده ای خاصی که فقط دو فروند از آن تولید شد!(+ع )

میگ 29

جنگنده ای خاصی که فقط دو فروند از آن تولید شد!(+ع )

همه چیز به سال 1991 برمی گردد: در رقابتی که نیروی هوایی کشور ایالات متحده بین کمپانی های هواپیما سازی برای ساخت بهترین جنگنده تاکتیکی پیشرفته برگزار کرد، شرکت های زیادی از جمله لاکهید، نورثروپ، بویینگ و گرومن شرکت د. نیروی هوای ایالات متحده (usaf) دو طرح پیشنهادی کمپانی های نورثروپ و لاکهید را از میان طرح های اولیه به مرحله پایانی این رقابت فرستاد؛ شرکت نورثروپ با مک دانل داگلاس و شرکت لاکهید با بوئینگ و جنرال الکتریک برای ساخت بهترین جنگنده وارد همکاری شدند. مدل پیشنهادی لاکهید yf-22 و مدل نورثروپ yf-23 نام گرفت و دو موتور نیز برای تست این دو مدل طراحی شد: یکی yf119 ساخت کمپانی پرت و ویتنی و دیگری موتور yf120 ساخت جنرال الکتریک.

دو کپی از yf-23 ساخته شدند، که یکی بیوه سیاه ii و دیگری شبح خا تری نام گرفت؛ این مدل خصوصا با موتور yf120 جنرال الکتریک از yf-22 سرعت کروز (سرعت مافوق صوت در مدت و مسافت طولانی) بیشتری داشت. حتی با موتور ضعیف تر yf119 نیز می توانست یک یورش کامل را با سرعت بالای 1.4 ماخ حرکت کرده و این سرعت را با yf120 به کمی بیشتر از 1.8 ماخ برساند.

بیوه سیاه و شبح خا تریجنگنده ای خاصی که فقط دو فروند از آن تولید شد!(+ع )

yf-23 طراحی گرد تری نسبت به مدل لاکهید داشت؛ جایگاه خلبان در میان قسمت جلویی بدنه و مجهز به انواع تکنولوژی های مدرن پرواز بوده و برای همراهی با موتورهای دوقلوی آن، ورودی های هوا زیر بدنه و وجی ها به شکل دو کاشی بالای بدنه، پشت اتاق خلبان قرار گرفته اند. باله های دمی هواپیما v شکل و بال های آن به آرایش الماسی هستند. همچنین قرار گیری اتاقک خلبان در محلی بسیار نزدیک به دماغه هواپیما، دید خلبان در این مدل را بسیار افزایش می داد.

در طراحی پیشران این جنگنده از مجراهای هوای s شکل استفاده شد تا کمپرسور های محوری موتور مقابل امواج رادار محافظت شوند. وجی های موتور به جای نازل های کنترل جهت پیشران (که نیرو را در جهت دلخواه هدایت میکنند و در yf-22 استفاده شدند) ثابت طراحی شده و حرارت موتور آن به کل طوری طراحی شدند که از هدف قرار گرفته شدن آن توسط موشک های حرارتی (ردیاب مادون قرمز) جلوگیری شود.

جنگنده ای خاصی که فقط دو فروند از آن تولید شد!(+ع )


سیستم کنترل پرواز این جنگنده توسط یک سیستم کامپیوتری مرکزی کنترل می شد؛ بال های دمی آن در زاویه ی 50 درجه ای نسبت به خط قائم قرار گرفته و با چرخاندن آن ها صعود و سقوط جنگنده تامین می گردید.


اما برنده ی رقابت کدام مدل بود؟

در ابتدا باید بگوئیم که yf-22 طرح پیروز در این رقابت بود. اما تنها 2 نمونه از آن تولید شد و همین دو نمونه نیز هم اکنون در وضعیت غیرعملیاتی قرار دارند. اما این بازنشستگی زودرس به مفهوم یک پیروزی کم فروغ برای yf-22 نبود زیرا این پلتفرم زمینه ساز توسعه و تولید یک جنگنده تمام عیار برای شد. در آوریل 1992 پرواز آزمایشی yf-22 هنگام فرود با مشکل جدی مواجه شد و پرنده نظامی به شدت آسیب دید. هر چند جنگنده به سرعت روی خط تعمیر رفته و آسیب های وارده برطرف شد اما دیگر وارد فاز عملیاتی نشد.

تولد f-22 تور

شاید اسم تور f-22 را شنیده باشید: جنگنده فوق قدرتمند یی، که روی کاغذ و براساس پروازهای عملیاتی نسبت به هر جنگنده ی حال حاضر در جهان برتری دارد و اتفاقا برای استفاده از همین برتری در نبرد های هوایی و ب برتری هوایی در منطقه جنگ ساخته شده است. f-22 جنگنده ای بود که از روی مدل yf-22 پیشنهادی لاکهید ساخته شد و بنابراین، برنده ی رقابت این مدل بود؛ اما دلایل این پیروزی بیش از مسائل فنی به مشکلات خود کمپانی نورثروپ و تا حدی نیاز های روز بر می گشت. yf-23 به گفته خلبان های آزمایش جنگنده ها سرعت کروز بالاتر (و استقامت بالاتری در این سرعت) داشت؛ هردو مدل زاویه حمله ای حدود 60 درجه داشتند (زاویه بین بدنه و مسیر پرواز که در مانور های هوایی حائز اهمیت است) اما yf-23 این زاویه را بدون استفاده از نازل های جهت دهنده پیشران و با استفاده از طراحی استثنائی دم v شکلش به دست می آورد. اما برتری yf-22 در سرعت های بسیار پایین مشهود است؛ در درگیری های شدید که نیاز به سرعت عمل بالا هست سرعت کروز خیلی به کار خلبان و جنگنده نمی آید چرا که سوخت هواپیما محدود است؛ بلکه توانایی مانور بالا و شتاب فزاینده ای که به سرعت انرژی را به جنگنده تزریق می کند توانایی بهتری است که yf-22 به کمک نازل های جهت دهنده پیشرانش آن را داشت. طراحی yf-22 ساده تر و ارزان تر بوده و با وجود این که قابلیت استتار آن از yf-23 بسیار ضعیف تر بود، این هواپیما برای تولید انتخاب شد. یکی از دلایل انتخاب این مدل به جای yf-23، این بود که نیروی دریایی ایالات متحده در انتخاب مدلی که تولید می شود حق رای دارد و این رای را به مدلی داد که در هر شرایط دشوار و درگیری شدیدی، قابلیت مانور و چابکی بیشتری داشته باشد: همانطور که در ابتدای این بخش توضیح داده شد؛ نتیجه این انتخاب در نهایت به تکامل و تولید تور f-22منتج شد که طراحی ساده تر، معمولی تر و ارزان تری بود؛ برای موتور نیز ازنمونه ساخت پرت و ویتنی استفاده شد که نسبت به موتور ابداعی جنرال الکتریک قابل اتکا تر بود. تور f-22 اکنون در ناوگان هوایی استفاده می شود، اما چه ی می تواند بگوید اگر جنگنده f-23 ساخته شده بود، چه قدرتی داشت؟

تور f-22

جنگنده ای خاصی که فقط دو فروند از آن تولید شد!(+ع )
ع / توزیع غذای نذری در محلات محروم تهران

درخواست حذف اطلاعات
در شب سال تحویل 33 هزار پرس سبزی پلو ماهی توسط ان شهرداری تهران طبخ و در بین مردم محلات محروم شهر تهران توزیع می‌شود.

 

توزیع غذای نذری در محلات محروم تهران
ناو هواپیمابر یی برای اولین بار در دوره ترامپ وارد خلیج‌فارس شد .

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش جنوب نیوز، برای اولین بار در دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ»، یک ناو هواپیمابر یی وارد آب‌های بین‌المللی خلیج فارس شد.
خبرنگار «رویترز» از روی عرشه ناو هواپیمابر «جورج اچ دبلیو بوش» گزارش داد که این ناو امروز (سه‌شنبه) از تنگه استراتژیک هرمز عبور و به سمت خلیج فارس پیشروی کرد.
بنا به گفته خبرنگار رویترز، 20 قایق تندروی ایرانی به فاصله نزدیک این ناو آمدند و حین عبور در تنگه هرمز حضور پیدا د. خدمه ناو نیز ح اضطراری به خود گرفته و سعی د با قایق‌ها ارتباط برقرار کنند.
بالگردهای نظامی نیز به چرخ‌زنی بالای منطقه پرداختند. این کشتی جنگی یی به همراه یک ناوچه دانمارکی و یک ناوشکن فرانسوی وارد خلیج فارس شد.