رسانه 24
رسانه 24

اخبا رشهرستان آغاجاریرنگین کمان 8/3/96

درخواست حذف اطلاعات

 

رنگین کمان 8/3/96

دیدگاهها

تحرکات ضد نظام

افزایش مصرف سیگار در میان ن نگران‌کننده است

برخی نوجوانان بالای 15 سال در معرض سرقت های کوچک

افزایش آمار طلاق در برخی از استان‌های کشور

فروپاشی خانواده ها؛ هدف اصلی شبکه های ای

دستگیری مدعی ارتباط با زمان(عج)

ماجرای طرح ۳۴ هزار نفری سعودی‌ها

دیدگاهها

ی:

امروز جامعه‌ی ی هم مثل بقیّه‌ی جوامع دچار مشکل است. شما نگاه کنید ببینید در دنیای چه خبر است. در دنیای یک عدّه انسانهای بی‌ارزش و نالایق و پست، سرنوشت برخی از جوامع ی را در دست گرفته‌اند؛ مثل همین تهایی که مشاهده میکنید؛ سعودی و امثال اینها. اینها به‌خاطر دوری از قرآن است، اینها به‌خاطر عدم آشنایی با حقایق قرآنی است. البتّه یک مقداری عدم آشنایی است، یک مقداری عدم ایمان است. بظاهر معتقد به قرآنند، گاهی میلیون‌ها نسخه‌ی قرآن هم چاپ میکنند، مجّانی هم اینجاوآنجا تقسیم میکنند، امّا به محتوای قرآن، به معنای قرآن، به مضمون قرآن هیچ اعتقادی ندارند

رییس جمهور:

  ا! معضلات بزرگ مثل بیکاری، اعتیاد، تروریسم و توطئه‌ها را در منطقه داریم، اما از طریق و راهی که تو برای ما تعیین کردی که با هم کشور را بسازیم در کنار هم باشیم، مطمئنم با وحدت ملی و با هدایتهای خلف صالح شما، ی می توانیم این راه را به مقصد برسانیم.

آیت الله مکارم :

یکی از مهم ترین دلایل افزایش خودکشی، ضعف ایمان است؛ وقتی انسان ایمان داشته باشد چرا باید مایوس و ناامید شود و آرامش خود را به گونه ای از دست بدهد که خودکشی کند؟ انسانی که امیدوار به لطف خدا باشد و دارای قوت ایمان، اراده و تصمیم است هرگز دست به خودکشی نمی زند؛ انی چنین کاری می کنند که ضعیف و ناتوان هستند.

قرائتی رئیس ستاد اقامه کشور:

  راحل به هیچ آیت‌اللهی لقب ی ندادند، اما درباره حسین فهمیده فرمودند که « ما آن طفل 13 ساله ای است که نارنجک به کمر خود می‌بندد و زیر تانک می‌رود...»،... قرآن تنها یک کتاب مقدس نیست که روی طاقچه نگهداری شود، سرسفره‌ عقد عروس و داماد باشد، با آن استخاره گرفت، بلکه تمام زندگی ما در این کتاب است؛ قرآن کریم ده‌ها هزار رساله ی، سبک و دستورالعمل زندگی است.

قاضی عسگر ولی فقیه در امور حج و زیارت:

 خطبه های مکه و مدینه را در شش ماه گذشته بررسی کردیم و متوجه شدیم حتی یک جمله علیه شیعیان در این خطبه ها مطرح نشده است و آنچه در فضای مجازی در این باره منتشر می شود دروغی بزرگ است. ولی فقیه در امور حج افزود: آنچه در این باره در فضای مجازی منتشر شده از دو خطیب اردنی و مصری است و ربطی به خطبای مکه و مدینه ندارد. با این حال بحث وه ت را نمی شود منکر شد و ممکن است افرادی انفرادی کارهایی ند.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

تحرکات ضد نظام

 

کشف 102قبضه اسلحه قبل ازانتخابات

محمد حسین صادقی دادستان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: در تاریخ 28 اردیبهشت تعداد 102 قبضه اسلحه کلت کمری به همراه بیش از پنج هزار فشنگ و 55 قبصه اسلحه شکاری غیر مجاز به صورت بلاصاحب با تلاش عوامل امنیتی و اطلاعاتی در حوزه قضایی شهرستان ثلاث باباچاهی کشف و ضبط شد.

 

وی با اعلام تشکیل پرونده قضایی در این خصوص افزود: به همراه این تعداد اسلحه که می توانست تهدیدی امنیتی در جریان انتخابات باشد تعداد 9 هزار قوطی انواع مشروبات الکلی نیز کشف و ضبط شده است.

صادقی در ادامه از برگزاری سالم و بدون حاشیه انتخابات در کرمانشاه نیز خبر داد و گفت: با تلاش همه دست اندرکاران و مشارکت و همراهی ویژه مردم، انتخاباتی باشکوه همراه با شور و نشاط در سطح استان کرمانشاه برگزار شد

+++++++++++++

به جای نابودی بر مهار خطر ایران و حزب الله متمرکز شوید

تعدادی از افسران بلندپایه با بی خطر جلوه دادن گروه تروریستی به توصیه د به جای تلاش برای نابودی آن بر مهار خطر ایران و حزب الله متمرکز شود.

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، تعدادی از افسران بلندپایه با بی خطر جلوه دادن گروه تروریستی و میانه رو دانستن این گروه ، به توصیه د به جای تلاش برای نابودی آن بر مهار خطر ایران و حزب الله متمرکز شود. همچنین تعدادی از افسران هشدار دادند، چنانچه بشار اسد در پیروز شود به این معنی خواهد بود که ما با حزب الله در یک جبهه روبه رو خواهیم شود و باید از مبارزه با اجتناب کرده و اجازه دهد این گروه در بخشی از خاک و عراق باقی بماند به ویژه اینکه با القاعده و حزب الله و بشار اسد می جنگد.

 ********************

شهادت ۲ مأمور مرزبانی در درگیری با تروریست های

در درگیری نیروهای مرزبان هنگ مرزی ارومیه با تروریست‌های گرو ، دو نفر از پرسنل به شهادت رسیدند.همچنین 7 مجروح شدند.

 

                                                **********************

دستگیری ضد انقلاب

غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت : تعدادی از سلطنت طلبان، منافقین و گروه‌های معاند در ایام  توسط دستگیر شدند..

                                                          +++++++++++++++++++++++++++++++++++

افزایش مصرف سیگار در میان ن نگران‌کننده است

اصغر سلیمی ، درباره اعلام نظر معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی مبنی بر اینکه آمار سیگاری ها از مرز 12 میلیون نفر گذشت، افزود: اگر قرار است معیار ارزی تعداد سیگاری ها، میزان تولیدات سیگار باشد نمی توان به این آمار و ارقام به طور دقیق اعتماد کرد زیرا ممکن است میزان مصرف سیگاری ها افزایش یافته باشد.

مردم سمیرم در مجلس شورای ی، ادامه داد: در تبلیغات سیگار مضر بودن مصرف آن بر روی پاکت مشخص است و به مصرف کنندگان خطرات ناشی از مصرف را گوشزد می کند اما به نظر می رسد این گونه تبلیغات نتوانسته ما را به هدف واقعی خود برساند.

این مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: باید صدا و سیما به آموزش و آگاه سازی جوانان در خطرات ناشی از مصرف سیگار کمک کند درحالی که کمتر شاهد تبلیغات مناسب از سوی رسانه ملی هستیم.

وی یادآور شد: آنچه که امروزه بیش از پیش نگران کننده است مصرف سیگار در بین ن جامعه است و متاسفانه مصرف آن در بین ن شیوع پیدا کرده در حالی که دختران امروز مادران فردا هستند و مصرف سیگار می تواند اثرات م بی بر سلامتی جنین داشته باشد.

سلیمی تاکید کرد: لازم است وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی با همکاری صدا و سیما به تبلیغات علیه مصرف سیگار کمک کند و برنامه ریزی دقیقی در این زمینه صورت گیرد.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس با بیان اینکه قطعا یکی از مهم ترین عوامل بروز بسیاری از بیماری های سرطان، مصرف سیگار است، گفت: هزینه هایی که این بیماری ها به جامعه تحمیل می کند می تواند در پیشگیری از مصرف هزینه شود تا جامعه ای سالم و پرتوان را در آینده شاهد باشیم

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

برخی نوجوانان بالای 15 سال در معرض سرقت های کوچک

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ، با بیان اینکه قاچاق موادمخدر و روانگردان ها 43 درصد جرایم را به خود اختصاص داده است، گفت: این آمار نشان می دهد که در این حوزه هم موفق عمل نکردیم و باید ورود جدی تری داشته باشیم.

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اظهارات رییس سازمان زندان ها مبنی بر اینکه 70 درصد جمعیت کیفری زیر 40 سال هستند، افزود: اغلب جوانان در هر کشوری نبض تبپنده جامعه را تشکیل می دهند و به همان میزانی که آن جمعیت می تواند در روند رو به رشد و بهسازی کشور موثر واقع شود، آسیب های اجتماعی متوجه این قشر نیز بیشتر از دیگران است.

مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای ی، ادامه داد: نگاهی که کشورهای استعمارگر به جوانان یک جامعه دارد به افراد مسن همان جامعه ندارند و با توجه به اینکه جوانان در معرض خطر هستند لذا بخشی از جمعیت کیفری را نیز به خود اختصاص داده اند.

این مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: زمانی که جوانان وارد بازار کار می شوند اگر نتواند نیازهای خود را در جامعه به دست آورند ناچار به برخی ناهنجاری ها می شوند که نتیجه آن محکومیت و زندان می شود؛ اگر امروز به جهت غفلت به جوانان نتوانستیم بسترهای لازم را برای دستی به حداقل ها برای آنها فراهم کنیم.

وی یادآور شد: از سویی دیگر برخی نوجوانان دارای سن 15 سال به بالا نیز اقدام به سرقت های کوچک کرده و گاهی دست به نزاع های خیابانی نیز می زنند که نشان می دهد اقدامات بازدارنده موفق نبوده و نتوانستیم از چنین بحرانی رهایی پیدا کنیم.

کمالی پور تاکید کرد: نهادهای متولی باید برای آن سازوکاری تعریف کنند اگر آمایش و پایش کلی از جامعه هدف داشته باشیم، افراد در معرض آسیب های اجتماعی را راحت تر می توان کنترل کرد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای ی، با بیان اینکه موادمخدر و روانگردان ها 43 درصد جرایم را به خود اختصاص داده است، گفت: این آمار نشان می دهد که در این حوزه هم موفق عمل نکردیم و با توجه به اینکه روانگردان ها عاملی برای هدف قرار دادن جوانان هستند لذا باید نحوه ورود آن به کشور و چگونگی جلوگیری از آنها مورد واکاوی قرار گیرد.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

افزایش آمار طلاق در برخی از استان‌های کشور

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه امروزه آمار طلاق در کشور افزایش یافته است، گفت: باید سامانه ثبت مداخلات طلاق به صورت پایلوت در استان های معین اجرایی شود.

زهرا ساعی  درباره راه اندازی سامانه ثبت مداخلات طلاق، افزود: امروزه طلاق یکی از آسیب های اجتماعی است که متاسفانه طی سال های اخیر افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای ی، ادامه داد: را ار و تمهیدات ویژه برای کاهش طلاق، می تواند به این معضل کمک کند؛ برخی از زوجین با وجود آنکه در ابتدای راه زندگی خود هستند اما با کوچکترین اختلافی آ ین راه را انتخاب می کنند در حالی که باید سازش را بین زوجین ایجاد کرد.

این مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: سامانه ثبت مداخلات طلاق می تواند به صورت پایلوت دراستان هایی که آمار طلاق بسیار بالا است اجرایی کرد تا درصد بالایی از طلاق ها کاهش یابد.

وی یادآور شد: باید آگاهی خانواده ها افزایش یابد تا با کوچترین واکنش ها اقدام به طلاق نکنند در این میان بهره گیری از مشاور زبده و خبره می تواند به کاهش بخش قابل توجهی از آمار طلاق کمک کند.

 

ساعی تاکید کرد: از سویی دیگر دسترسی با سهولت زوجین به مشاوران از اهمیت ویژه ای برخوردار است همچنین باید تمهیداتی شیده شود تا استفاده از این مشاوران به صورت رایگان برای زوجین مهیا شود.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای ی با بیان اینکه باید مهارت زندگی و تعامل زوجین را افزایش داد، گفت: اموزش ها در خانواده و مدارس بسیار ناکافی است امروزه برخی از زوجین تعامل بین دو طرف را یاد نگرفته اند و نتوانستیم در ارایه آموزش به این افراد موفق عمل کنیم که باید در این زمینه نیز اقدامات اثربخشی انجام شود.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

فروپاشی خانواده ها؛ هدف اصلی شبکه های ای

علی اصغر نصرالله نژاد کارشناس در رابطه با تاثیر بر افزایش معضلات اجتماعی بویژه طلاق در کشور اظهار داشت: در بسیاری از خانواده های ایرانی فراگیر شده و افراد هم بدون آگاهی از معایب و خطرات آن از این ابزار استفاده می کنند.

وی افزود: متاسفانه به دلیل اینکه انتقال پیام در یکطرفه است افراد به راحتی موضوعات مطرح شده در آن را که بر اساس گفتمان غربی نیز می باشد به راحتی می پذیرند و بعد از گذشت مدت زمانی تحت تاثیر القاءات این برنامه ها قرار گرفته و رفتار می کنند.

این خاطر نشان کرد: یکی از مواردی که افراد به شدت تحت تاثیر شبکه های ای قرار می گیرند طرز بلاس پوشیدن و رفتار در جامعه است و در عین حال هیچ کار فرهنگی تاثیرگذاری برای افزایش اعتقادات مردم و جلوگیری از این رفتارها انجام نمی شود.

 

نصرالله نژاد با اشاره به تبعات اجتماعی تماشای شبکه های ای بیان کرد: بدحج و افزایش طلاق در کشور از جمله آثار منفی است چراکه مهم ترین هدف گردانندگان شبکه های ای تضعیف کارکرد خانواده و فروپاشی آن است. این شبکه ها سعی می کنند تعاریف متفاوتی از خانواده اما به صورت جذاب و هنری ارائه دهند تا به هدف شوم خود که همان نابودی خانواده ها در ایران است برسند.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

دستگیری مدعی ارتباط با زمان(عج)

حسن جهانشاهلو گفت: این فرد با ادعای ارتباط با زمان(عج) اقدام به اخاذی از مردم می‌کرد.

این فرد میانسال با این ادعا که با زمان(عج) ارتباط دارد اقدام به دریافت وجوه از مردم در قبال رساندن نامه‌ها و نیز دریافت پاسخ می‌کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب فردیس با اشاره به اینکه یکی از نامه هایی که وی مدعی بوده پاسخ زمان (عج ) است با دست خط خودش نوشته شده بود، گفت: متاسفانه وی سوء استفاده از باورهای مذهبی را تا جایی رسانده بود که تعدادی از بانوان اغفال شده و محل فعالیت وی را زیارت می‌ د.

وی ادامه داد: پرونده قضایی برای این فرد تشکیل و برای بررسی اختلالات روانی احتمالی به پزشکی قانونی معرفی شد که پزشکی قانونی پس از بررسی‌ اعلام کرد وی سالم بوده و با آگاهی دست به این اقدامات می‌زده است.

جهانشاهلو در پایان با توصیه به مردم برای افزایش آگاهی‌های دینی خود گفت: مردم نباید اجازه دهند عده‌ای فرصت طلب با استفاده از احساسات و باورهای دینی آن‌ها، زمینه سوء استفاده خود را فراهم کنند.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ماجرای طرح ۳۴ هزار نفری سعودی‌ها

 اعلامیه ریاض که در پایان نشست سران کشورهای عربی ی با دونالد ترامپ رئیس‌جمهور صادر شد ، از آمادگی ت‌های شرکت ‌کننده در ائتلاف ی نظامی برای مبارزه با تروریسم جهت تشکیل نیروهای ذخیره متشکل از ۳۴ هزار نفر برای پشتیبانی از عملیات ضد گروه‌های تروریستی در عراق و در مواقع نیاز خبر داد. بیانیه ریاض می افزاید که روند تکمیل تأسیس این مرکز تا پایان سال جاری به پایان خواهد رسید و الحاق ت های شرکت کننده در این ائتلاف طی سال ۲۰۱۸  اعلام خواهد شد. این اتفاق پس از آن رخ داد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور در نشست مذکور عنوان کرد که ت‌های خاورمیانه نباید منتظر باشند تا نیروهای یی این دشمن (تروریست ها!) را به نیابت از آنها ش ت دهد. بلکه اگر این کشورها به دنبال ش ت دادن تروریسم هستند، باید خودشان آماده پذیرش این مسئولیت باشند.

 
اخبار آغاجاری2/3/96

درخواست حذف اطلاعات

 

 

اخبار آغاجاری2/3/96

 

اعلام نتیجه ی آرای  ریاست جمهوری و شورای شهر

اعلام نتیجه ی آرای  ریاست جمهوری و شورای شهر

آرای 5 نفر شورای شهر آغاجاری شرح ذیل می باشد:

نفر اول : کورش سالاری   2570

نفر دوم : سید عیسی حسینی خیاط  1920

نفر سوم : عبدالرسول سلیمانی حصاری 1818

نفر چهارم : مسعود زنگنه          1517

نفر پنجم : سعید فولادی وندا   1495

همچنین مهدی جرکنی نیا با 1464 رای

 ، ابراهیم قدیمی با 1353 رای ،

 محسن پورخلیلاوی با

1334 رای بعنوان سه عضو علی البدل شورای ی شهر انتخاب شدند.

  ++++++++++++++++++++

نتایج کلی شمارش آراء نامزدهای انتخابات پنجمین دوره شورای ی شهر آغاجاری

 

 

 

1- کورش سالاری دارای 2570 رای

2- سید عیسی حسینی خیاط دارای 1920 رای

3- عبدالرسول سلیمانی حصاری دارای 1818 رای

4- مسعود زنگنه دارای 1517 رای

5- سعید فولادی وندا دارای 1495 رای

6- مهدی جرکنی نیا دارای 1464 رای

7- ابراهیم قدیمی دارای 1353 رای

8- محسن پورخلیلاوی دارای 1334 رای

9- سعید سیفی دارای 1316 رای

10- مرضیه ناصری پور دارای 1272 رای

11- عبدالخدر ناصری پور دارای 1249 رای

12- سید جواد سپهر دارای 1049 رای

13- قادر ناصری پور دارای 1031 رای

14- حسین ناصری پور دارای 969 رای

15- ایرج طوافی زاده دارای 488 رای

16- حسن ب د دارای 449 رای

17- عبدالرحیم باولی بهمئی دارای 381 رای

18- طاهره آژیده دارای 341 رای

19- سید ضیاءالدین مرتضوی دارای 325 رای

 

نتایج شمارش آراء دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان آغاجاری و بخش جولکی به ترتیب ذیل اعلام شد

سید ابراهیم رئیس الساداتی 5199

                      4910

سید مصطفی آقا میرسلیم   100

سید مصطفی هاشمی طبا     42
رنگین کمان 26/2 / 96

درخواست حذف اطلاعات

 

رنگین کمان 26/2 / 96

دیدگاهها

تحرکات ضد نظام

انتخابات 96

درسهایی که باید از آیت الله بهجت بگیریم

کمرنگی ارتباط خانوادگی

انهدام 660 خودروی سعودی سرنگونی 11 هواپیمای ائتلاف عربی

آ ین آمار ایثارگران

دیدگاهها

ی :

دشمن، سه هدفِ کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را در دستور کار خود قرار داده است که هدف کوتاه مدت آنها «برهم زدن امنیت کشور و ایجاد آشوب و فتنه» است.... هر بخواهد امنیت انتخابات را برهم بزند، قطعاً سیلی خواهد خورد.

لا ریجانی رئیس مجلس شورای ی:

بنده نفیاً یا اثباتاً نسبت به ک دها نظری اعلام ن و اگر ی این را بگوید من تکذیب می‌کنم... حضور مردم در انتخابات کار بزرگی است و می‌تواند سپر دفاعی برای مردم و ملت ایران به وجود آورد، بنده که سالها در مسائل امنیت ملی کار این موضوع را عرض می کنم که حضور مردم بسیاری از مخاطرات و تهدیدات را از ایران دور می‌کند.

آیت الله علوی بروجردی:

حضرت ولی عصر (عج) برای همه مردم است... زمان غائب نیست ما غائب هستیم.

حق این نیست که فقط جمعیت شیعه را ببینیم؛ ما همه مسلمان‌ها را کار داریم؛ آیا زمان بیایند فقط در بین ما ظهور می‌کنند؟! همه باید این آمادگی را ایجاد کنیم؟! ما باید با تمام دنیا ارتباط داشته باشیم.

آیت‌الله مکارم :

خدا را شکر که حج راه افتاد. عده‌ای از تعطیلی حج خوشحال بودند، آن‌ها انی بودند که اعتقادی به حج نداشتند و مایل بودند که چهره نظام ی مخدوش شود و الحمدلله ناکام شدند.

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان :

دوره نکبت نسبت به ملت‌های ما به پایان رسیده است و یکی از اقدامات سست دشمن ی این است که برای ساخت دیوار نزدیک مرزهای جنوبی لبنان تعجیل می کند و این اقدام نشانه این است که (رژیم صهیونیستی) تضعیف شده است. اقدام دشمن ی برای ساخت دیوار نزدیک مرزهای جنوبی لبنان دلیل بر ش ت سخت و سرنگونی طرح بزرگ است.

 

بشار اسد رئیس جمهور :

تا دو سال دیگر کل را آزاد می‌کنیم و در غیر این صورت، از پست خود کناره‌گیری

خواهم کرد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

تحرکات ضد نظام

 

دشمن را همیشه زیر نظر داریم

 

حجت ال سید محمود علوی در تیتر شبکه خبر سیما درباره امنیت بی بدیل ایران در منطقه ضمن تشکر از سربازان گمنام زمان و رهنمودهای معظم انقلاب گفت: هوشیاری و اشراف فراگیر اطلاعاتی یک ضرورت است زیرا ممکن است دشمن فرصت ضربه زدن به امنیت کشور را پیدا کند.

حجت ال سید محمود علوی با تاکید بر هوشیاری همیشگی سربازان گمانم زمان افزود: سربازان گمنام زمان دشمن را همیشه زیر نظر دارند و امروز در شرایطی هستیم که اشراف بی خلل و بی خلاء بر دشمن دارد و کوچکترین تحرکات دشمن را رصد می کند.

 

او گفت: سال 95 بالغ بر 30 تیم تروریستی که قصد عملیات تروریستی داشتند، شناسایی شدند و ضربه خوردند ، در سالهای 93 و 94 ، 45 تیم تروریستی شناسایی و متلاشی شد و از آنها 108 بمب مغناطیسی، 15 جلیقه انفجاری و ده ها بمب کنار جاده ای کشف و ضبط شد، همچنین یک گروه نفاق در استان البرز شناسایی و منهدم شد که قصد داشتند در ایام انتخابات فضای جامعه را ملتهب کنند.

 

علوی با بیان اینکه یکی از عوامل تامین امنیت، حضور مردم در صحنه است و قدرت یک کشور بیش از هر چیز به حمایت مردم از فضای آن کشور بستگی دارد گفت: حضور مردم در انتخابات نماد اقتدار ایران است و هرچه این حضور بیشتر باشد، تاثیر گذاری آن هم بیشتر است.

 

او تاکید کرد: مطمئنم مردم فراخوان انقلاب را در این انتخابات پاسخ خواهند داد و در صحنه حضور باشکوهی خواهند داشت.

 

او همچنین از ک دها خواست به گونه ای عمل کنند نخست امنیت ملی آسیب نبیند، دوم وحدت ملی و یکپارچگی ملی حفظ شود و سوم اخلاق و ارزشهای جامعه آسیب نبیند.

 

علوی با بیان این که تعبیر سربازان گمنام مدالی درخشان است که راحل (ره) بر آنها آویخته است گفت: امنیت کشور مدیون تلاش سربازان گمنام زمان و مجاهدت پنهان آنهاست.

 

********

درخواست از اتحادیه اروپا برای مقابله با ایران

"نیکی هیلی"، در سازمان ملل متحد، در جریان نشست شورای امنیت به تکرار لفاظی علیه ایران پرداخت و خواستار اقدامات بیشتر اتحادیه اروپا برای مقابله با ایران شد.هیلی در سخنان روز گذشته از اتحادیه اروپا خواست برای اعمال فشار بیشتر بر ایران، و کره شمالی اقدامات ملموس و سازنده‌ای انجام دهد.وی در ادامه اظهارات مداخله‌جویانه خود خواستار اعمال تحریم‌های سخت‌گیرانه‌تری علیه "بشار اسد"، رئیس‌جمهور ، و ت او شد. هیلی همچنین از اتحادیه اروپا خواست روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود را با کره شمالی کاهش دهد.وی درباره موضوع ایران مدعی شد: باید به ایران گوشزد کرد اقدامات بی‌ثبات‌کننده این کشور مانند حمایت از گروه‌های تروریستی و افراطی (محور مقاومت) باید متوقف شود و اتحادیه اروپا است که با اعمال فشار بیشتر علیه این کشور می‌تواند جاه‌طلبی‌های هسته‌ای و منطقه‌ای تهران را متوقف کند.

********

تلاش یک گروه تروریستی برای عملیات تروریستی خنثی شد

با اشرافیت اطلاعاتی سربازان گمنام زمان (عج) طی یک عملیات تخصصی و دقیق، برنامه ریزی یک گرو تروریستی ضدانقلاب برای اقدامات انفجاری و تروریستی، کشف و خنثی شد

از این گرو نفاق که دستش به خون هزاران نفر از مردم مظلوم و بی گناه کشور آغشته است و مزدوری و جاسوسی آنها برای بیگانگان ادامه دارد، تجهیزات و اقلام انفجاری متنوع و متعددی کشف و ضبط شد.گروه های ترویستی ضد انقلاب تلاش دارند از طریق فضای مجازی با افراد ناآگاه ارتباط برقرار کنند و آنان را تحریک به اقدامات تروریستی و ابکارانه نمایند که هوشیاری شهروندان عزیز در زمینه خنثی سازی این توطئه ها مورد انتظار است.

 

********

ایران قدرتمند، چالشی برای ماست

دنیل کورتس س رست اطلاعات ملی که وظیفه هماهنگی بین 16 نهاد اطلاعاتی و امنیتی این کشور را برعهده دارد، در گزارشی به کمیته اطلاعاتی سنا چشم‌اندازی از تهدیدهای پیش روی منافع و امنیت ملی ترسیم کرد.

در این گزارش و در بخش مربوط به ایران آمده است: ایران از گروه‌های نظامی و تروریستی ضد و نیز رژیم اسد و شورشیان حوثی حمایت می‌کند و در عین حال تجهیزات پیشرفته نظامی را توسعه می‌دهد، این کشور همچنان تهدیدی پا برجا علیه منافع امنیت ملی به شمار می‌آید.

با وجود حمایت مشروط (آیت‌الله) خامنه‌ای، عالی ایران از توافق هسته‌ای که در ژانویه 2016 اجرایی شد، وی همچنان به شدت نسبت به انگیزه‌های بی‌اعتماد است

مقامات ایران همچنان روی خنثی نفوذ و و نیز آنچه که تلاشهایی تحت هدایت عربستان سعودی برای دامن زدن به تروریسم و افراطی‌گرایی سنی مذهبی علیه ایران و جوامع شیعه در منطقه می‌خوانند، متمرکز هستند.

در بخش دیگری از این گزارش می‌خوانیم: مقام‌های ایرانی بر این باورند که مقابله با دشمنان‌شان دور از مرزهای این کشور مانع نفوذ بی‌ثباتی‌ها به ایران خواهد شد و تهدید را برای تهران و شرکای منطقه‌ای کاهش می‌دهد. بنابراین در عراق و و یمن می‌جنگند

کمک‌های ایران به حوثی‌ها از جمله ارسال پهپاد، حمایت‌های موشکی و در اختیار گذاشتن فناوری قایق‌های انفجاری،  احتمال گسترش و تشدید درگیری‌ها در یمن و افزایش اختلاف بین ایرانی‌ها و سعودی‌ها را به همراه دارد.

ارزی ما این است که ان ایران قصد دارند تا از طریق روابط خود با بازیگران محلی در عراق، و یمن، نفوذی دی ا در منطقه ایجاد کنند.

ایران همچنان از روابط خود با مسکو برای گسترش نفوذ خود و مقابله با فشارهای استفاده می‌کند.

 

********

‌قدس ایران بزرگ‌ترین چالش برای ست

رئیس ستاد مشترک می‌گوید ‌ قدس ایران بزرگ‌ترین چالش پیش روی ماست

به گزارش جروزالم‌پست، ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک گفت: بزرگترین چالش پیش رو، قدس ایران و حمایت‌های آن از حزب‌الله است.

«جروزالم‌پست» در گزارشی نوشت: نگرانی خود را از گشوده‌ شدن جبهه‌ای جدید و قوی از سوی ایران و حزب‌الله در مناطق کاهش تنش در جنوب ابراز داشته است.

جروزالم ‌پست اضافه کرد: ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک در سفر به گفته بود که با مقامات نظامی درباره نگرانی‌های مشترک در منطقه از جمله نفوذ ایران در منطقه، حضور حزب‌الله در جنوب و حضور گروه در و در مناطق مرزی و اردن مورد بحث قرار داده است.

 

********

 

شناسایی و دستگیری گروه تروریستی در اهواز

 

 

 

 

 

شاهوار پور فرمانده ولیعصر خوزستان (عج)  با اعلام  خبر دستگیری عوامل تیراندازی تروریستی که منجر به شهادت دو تن از پرسنل نیروی انتظامی در استان خوزستان شد گفت:با تحقیق عناصر اطلاعاتی در استان خوزستان در صبح امروز 26 اردیبهشت ماه موفق شدیم که این گروه تروریستی وابسته را، که در حال وج از کشور بود.

 

 

 

نفراتی که دستگیر شدند یک فایل صوتی را در فضای مجازی پخش د و امکاناتی که در اختیارشون بود، توسط عناصر اطلاعاتی کشف و ظبط شده است.

 

 

 

وی ادامه داد: این اقدام نشان از اشرافیت نیروهای اطلاعاتی در استان خوزستان دارد که اقدامات دشمن را با اشراف کامل تعقیب می کنند.

 

 

 

شاهوا ور اظهار داشت: این هدیه ای است به مردم استان خوزستان و خانواده که انشاالله این عوامل هر چه زودتر توسط مقام قضایی به سزای اع ان خواهند رسید.

 

 

 


فرمانده خوزستان افزود:افرادی که دستگیر شدند یک فایل تصویری را در فضای مجازی جهت ایجاد رعب و وحشت پخش د که این افراد با تمام امکاناتی که در اختیار آنها بود توسط نیروهای هوشیار اطلاعاتی دستگیر شدند.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

 

 

پیکر دو شهید نیروی انتظامی در اهواز تشییع شد

 


پیکر دو شهید نیروی انتظامی با حضور پرشور مردم در اهواز تشییع شد.
 

 

 

 

 با حضور پرشور مردم و ان نیروی انتظامی پیکر دو شهید حادثه دیروز شهرستان اهواز از مقابل ستاد فرماندهی استان خوزستان تشییع شد.

 

 

 

اقامه بر پیکر این دو شهید توسط آیت‌الله سید محمد علی جزایری ولی فقیه در استان خوزستان اقامه شد.

 

 

 

« شهید علی‌بخش حسنوند» و «شهید عزیزاله بهمنی» روز گذشته در پی حمله افراد ناشناس به کلانتری 22 اهواز مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

 

در این حمله یکی از ان مجروح شد.

 

 

 

« شهید علی‌بخش حسنوند» پس از تشییع برای خا پاری به زادگاه خود در استان لرستان و «شهید عزیزاله بهمنی» نیز پس از تشییع به شهرستان باغملک انتقال داده شد.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++

 

 

 

 

 

انی که این عملیات تروریستی را انجام دادند از مردم نیستند

 

/مردم اقوام مختلف خوزستان همیشه پای آرمان‌های نظام و انقلاب ایستاده‌اند

 


فرمانده انتظامی خوزستان شهادت سربازان نیروی انتظامی را ناجوانمردانه عنوان کرد و گفت: انی که این عملیات تروریستی را انجام دادند از مردم نیستند، زیرا مردم خونگرم خوزستان در طوایف و قومیت های مختلف همیشه ثابت د که پای آرمان‌های نظام و انقلاب ایستاده اند.
 

 

 

 

محمد رضا اسحاق در حاشیه مراسم تشییع دو شهید نیروی انتظامی خوزستان در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت شهادت استوار دوم عزیزالله بهمنی و ستوان دوم علی بخش حسنوند به مردم شهیدپرور خوزستان  اظهار کرد: دو نفر از همکاران ما که وظیفه برقراری نظم ، آسایش وتأمین امنیت جامعه را به عهده دارند به وسیله حمله ناجوانمردانه نیروهای مسلح و اشرار به شهادت رسیدند.

 

 

 

وی افزود: در این حمله مسلحانه  متأسفانه دو نفر از نیروهای ما به شهادت رسیدند و یک نفر دیگر مجروح شد که اکنون برای انجام مراحل درمانی در بیمارستان بستری است.

 

 

 

فرمانده انتظامی خوزستان توضیح داد: در نیروی انتظامی با توجه به نوع خدمات که نیروی انتظامی به مردم ارائه می دهد افراد امکان قرار گرفتن در سنگر ندارند بنابراین باید آشکارا و در  بین عموم وظایف خود را انجام دهد.

 

 

 

اسحاقی با اشاره به خدماتی که نیروی انتظامی به مردم ارائه می‌دهد توضیح داد: در اغلب موارد مردم در سطح شهر و مناطق درخواست‌های متفاوتی را از پلیس می‌کنند که خود را موظف می‌دانیم در هر شرایطی خدمات‌رسانی کنیم.

 

 

 

وی با بیان اینکه این از مقام بالایی نزد مردم برخوردارند متذکر شد:  این دقایقی پیش از به شهادت رسیدن مشغول خدمات‌رسانی به مردم بودند.

 

 

 

اسحاقی شهادت این شهیدان را ناجوانمردانه عنوان کرد و تاکید کرد:  به طور حتم انی که این عملیات تروریستی را انجام دادند از مردم نیستند چرا که  مردم خونگرم خوزستان در طوایف و قومیت‌های مختلف همیشه ثابت د که پای آرمان‌های نظام و انقلاب ایستاده‌اند.

 

 

 

وی ادامه داد:  ما و همکارانمان  در نیروی انتظامی برای مردم و به منظور، برقراری نظم، امنیت و آرامش آنها جان خود را در طبق اخلاص می‌گذاریم بنا بر این چنانچه همه ما در این راه به شهادت برسیم  یقین داریم در راستای خدمت به خلق خدا جان دادن افتخاری است که نصیب ما خواهد شد.

 

 

 

 

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

انتخابات 96

 

قالیباف با صدور اطلاعیه ای کناره گیری خود را به نفع رئیسی اعلام نمود. جهانگیری ی هم احتمالا بزودی به نفع کنار می رود و هاشمی طبا هم گفته به رای می دهد.

********************

 

رییس ستاد انتخابات کشور گفت: ۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۲۳۴ نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت هستند.علی اصغر احمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: از این تعداد ۱ میلیون و ۳۵۰ هزارو ۲۹۴ نفر رأی اولی خواهند بود.

********************

قالیباف ک دای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ی نمی‌تواند بگوید من انقل هستم، اما از مردم جدا باشد و به توده‌های مردم توجه نکند.

********************

رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: آیا بجاست در استانی که این میزان ثروت و نفت و گاز و میعانات وجود دارد، این مقدار بیکاری وجود داشته باشد، مگر قانون تصریح نکرده که باید 2 درصد از درآمد نفت در همان منطقه مصرف شود؟

 

********************

جهانگیری ک دای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: در سال 1395 برای اینکه یارانه پرداخت شود ، علاوه بر دریافت قیمت حامل های انرژی ، یازده هزار میلیارد تومان هم از منابع بودجه کشور استفاده شد.وی درباره شعارهای برخی از نامزدها برای افزایش میزان یارانه گفت : اینکه برخی می گویند می خواهند یارانه را افزایش دهند ، باید به مردم صادقانه بگویند که پول این افزایش از کجا تامین می شود.

********************

سید مصطفی میرسلیم در آزاد ی واحد ایلام در پاسخ به سوالی در خصوص انصراف سه ک دای اصولگرا به نفع یکدیگر گفت: ما همدیگر را تقویت می کنیم اما معنی آن این نیست که به نفع همدیگر کنار برویم زیرا معلوم نیست انصراف هر کدام از ما به نفع رقیب است یا به ضرر وی.میرسلیم ادامه داد: به عنوان یک فعال و بر اساس محاسبات چند ساله ام می گویم که هر شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری تا آ می مانند و درست نیز همین است و انتخاب نهایی با مردم است

********************

هاشمی طبا نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای استفاده از کالای ایرانی اصرار دارم اما صد درصد نه، گاهی اوقات اگر کالای خارجی خوب ببینم استفاده می‌کنم.

 

********************

مصطفی میرسلیم گفت : اگر انتخابات ریاست جمهوری را به دو نامزد منحصر کنیم، بسیاری از مردم پای صندوق‌های رأی نمی‌آیند. از وضعیت آرایش انتخابات 96 می‌گوید و اعتقاد دارد که انتخابات امسال به دور دوم کشیده می‌شود.

 

********************

هاشمی طبانامزدهای دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو  اظهار داشت: البته بنده قبول ندارم محرومین 25 میلیون نفر هستند و این یک سیاه نمایی است چرا که این سوال مطرح می شود که چه کرده که 25 میلیون نفر در ایران محروم هستند

 

********************

 

محمدباقر قالیباف ک دای انتخابات ریاست جمهوری در حاشیه دیدار با جمعی از علما و ائمه جماعت تهران اظهار داشت: من ک دا نشدم که کناره گیری کنم. من با قدرت آمده ام که بر ت 4 درصدی مهر پایان بزنم و تی تشکیل دهم که با بکارگیری مدیرانی نسل چهاری بتواند کشور را از بحران اقتصادی موجود نجات دهد.تا آغاز تشکیل ت مردم زمان زیادی باقی نمانده است و شما انشاءالله نصب کنتور ایجاد 5 میلیون شغل در پایتخت را شاهد خواهید بود که از اولین روز آغاز به کار ت مردم شروع به کار خواهد کرد.

********************

حجتال رئیسی در اهواز  گفت: ما می‌گوییم می‌خواهیم یارانه‌ها برای د ‌های پایین سه برابر کنیم، می‌گویند نمی‌شود، خب چطور حقوق‌های نجومی می‌شود، اما افزایش یارانه 45 هزار تومانی برای محرومان نمی‌شود.

 

********************

در همایش کمیته ن ستاد انتخاباتی خود که در سالن ورزشگاه شهید شیرودی برگزار شد، تاکید کرد: از همه مردم ایران خواهش می‌کنم که روز ۲۹ اردیبهشت یازده به علاوه یک نفر را همراه خود به صندوق بیاورند یعنی در کنار خود یازده نفر دیگر را به پای صندوق رای دعوت کنند. تردید ندارم ما پیروز مسیر پیشرفت ایران خواهیم بود. ما نخواهیم گذاشت آن‌ها که در پی حصر بر ملت ایران هستند در انتخابات پیروز شوند گفت: نخواهیم گذاشت شما دوباره تحریم را به ایران بازگردانید و یک بار دیگر فضای امنیتی را در ایران حاکم کنید.

 

********************

میرسلیم در جمع دانشجویان اصفهان، با اشاره به حصر خانگی سران معترضان سال 88 گفت:  روزی در فرهنگستان هنر خدمت آقای رسیدم و به ایشان گفتم شما در اقلیت هستید و بهتر است در اقلیت خود ادامه دهید و در انتخابات بعدی رأی بیاورید. ایشان گفتند من که هستم که در مقابل نظام بایستم. به ایشان گفتیم اگر می‌خواهید رأی‌ها را دوباره می‌شماریم، اما به شمارش رأی‌ها تن در ندادند. موضوع در حال حل شدن بود که بعد از ما عده ای ریختند در اتاقشان و نظر را برگرداندند.

********************

جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه حل مشکلات نیازمند تصمیم گیری عاقلانه ومدیران کارکشته و دارای سابقه عملکرد است، اظهار کرد: فردی که یک روز سابقه کار اجرایی ندارد ادعا می کند که فلان کار را انجام می‌دهد؛ با چه سابقه‌ای چنین حرفی میزنی؟ آیا در جایی که بودی کارهایی که باید را، انجام دادی؟

********************

محمدباقر قالیباف که به استان خوزستان و شهر اهواز سفر کرده بود، در جمع حامیان خود در مسجد ارشاد این شهر سخنرانی کرد.

 

********************

هاشمی‌طبا نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت:رئیس جمهور شوم یارانه را قطع می‌کنم شعار‌ها درباره یارانه ضد اقتصاد است.

********************

سید ابراهیم رئیسى ک داى انتخابات ریاست جمهورى در جمع حامیان فرهنگى خود گفت :

بعد از ٣٨ سال زیبنده نیست که همچنان فرهنگیان کماکان دغدغه هاى خود را داشته باشند.معتقدیم که هیچ ى نباید به علت محروم بودن از علم اموزى محروم باشد و جامعه زمینه رشد وى را فراهم کند و عد و استاندارد سازى اموزشى باید گسترش یابد.

********************

قالیباف ئر ورامین گفت :برای دریافت 10 ، 15 میلیون تومان وام آنقدر می برند و می آورند و سند و وثیقه می خواهند که از وام گرفتن بیزار می شوید، اما این 4 درصدی ها انی هستند که مدیرعامل بانک را خودشان می گذارند، هیات مدیره بانک را هم خودشان می گذارند. نزدیک به 400 میلیارد تومان وام از همان بانک بر می دارند بدون اینکه وثیقه بگذارند و بدون اینکه بابت آن سودی بدهند.

********************

هاشمی طبا در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه آیا از نظرسنجی‌ های انتخاباتی اطلاع دارید چقدر احتمال می‌دهید که انتخابات به دور دوم کشیده شود گفت: خیلی به این مسئله دقت ندارم اما امیدوارم در همان دوره اول کار تمام شود و آقای انتخاب شود.

هاشمی طبا در پاسخ به سوال دیگر باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه دلیل پخش شایعاتی پیرامون انصراف شما طی چند روز گذشته چیست اظهار داشت: یکی از رسانه‌ها از من سوال کرد که به چه ی رای می‌دهی که من در پاسخ به آنها گفتم به آقای ، استنباط آنها از این مطلب، این بود که من انصراف خواهم داد اما من بدان معنا انصراف ندادم اما توصیه می‌کنم همه به آقای رای بدهند.

 

********************

در تبریز و در جمع مردم اظهار داشت: شما بازار نفت ایران را به عربستان داده بودید و نتوانستید از منابع گاز و نفت استفاده کنید ، فقط نشستید و بیانیه خو د و شعار دادید و تحریم ها را اضافه کردید .شما شعار انقل گری دادید، اما شش میلیون تن گندم وارد کردید، در حالی که ما سه میلیون تن گندم اضافه در انبار داریم...

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

درسهایی که باید از آیت الله بهجت بگیریم

آیت الله ی پنج شنبه شب در مراسم هشتمین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی بهجت در مسجد اعظم قم با بیان اینکه معمولاً در مراسم‌های بزرگداشت از بزرگواری‌های شخص مرحوم سخن گفته می‌شود گفت: گاهی در این مجالس به‌جای اینکه از بزرگواری‌های آن مرحوم صحبت شود، باید از خواسته‌های او سخن گفته شود.

وی با اشاره به چند نصیحت از رهنمودهای آیت‌الله‌العظمی بهجت بیان کرد: شخصی از آیت‌الله بهجت درخواست نصیحت کرد و آن مرجع عالی‌قدر گفت، نصیحتی از این بالاتر نیست که انسان تصمیم بگیرد تا پایان عمر خود عامداً و عاملا حتی یک گناه انجام ندهد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه تصریح کرد: نصیحتی از این بالاتر نیست که ما تصمیم جدی بگیریم که حتی یک گناه نکنیم و در این راه همت کنیم؛ درنتیجه این تصمیم خداوند متعال نیز به او کمک می‌کند و توفیق می‌دهد.

وی با بیان اینکه یکی از توصیه‌های آیت‌الله بهجت این بود که مردم خداوند را همه جا حاضر و ناظر ببینند گفت: اگر مردم به این توصیه عمل کنند چشم و زبان خود را کنترل کرده و از کارهای خلاف دوری می‌کنند.

آیت‌الله ی ابراز داشت: از ائمه معصومین(ع) نقل شده است، افضل اعمال چند چیز است و یکی همیشه به یاد خدا بودن است؛ در روایات داریم که یاد خدا بودن به این معنی نیست که تنها ذکر خدا را بگوییم، بلکه علاوه بر ذکر خدا، باید هر موقع بر سر دو راهی قرار گرفتیم راه خدا را انتخاب کنیم.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: روزی عده‌ای جلوی منزل آیت الله العظمی بهجت ایستاده بودند و درخواست د که آن مرجع عالی‌قدر برای آنها موعظه‌ای کند و ایشان فرمود، به آنها بفرمایید که آیا شما به چیزهایی که می‌دانید عمل می‌کنید که بخواهید چیزهای جدید را بدانید.

وی با بیان اینکه مشکل ما ندانستن نیست؛ بلکه عمل ن است افزود: همه می‌دانند دروغ ، غیبت و ظلم به خانواده بد است، ولی آیا همه به دستورات عمل می‌کنند، اعتقاد و عمل باید هر دو باشد و اعتقاد بدون عمل فایده ندارد؛ وقتی ما به زمان(عج) اعتقاد داریم، باید در عمل هم طبق فرمایشان آن حضرت عمل کنیم.

 

آیت الله ی بیان کرد: هرچه آیت الله بهجت گفته‌اند، طبق آیات و روایات است و چیز تازه‌ای نیست؛ اگر می‌بینیم که بزرگانی مانند آیت الله بهجت به این عظمت معنوی رسیده‌اند از این راه‌ها بوده است.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه آیت الله بهجت بندگی را اساس عبودیت می‌دانستند گفت: بنده خدا بودن یعنی اینکه تابع و بنده خدا باشیم و هرچه حلال کرده است حلال بدانیم و هرچه حرام کرده است حرام بدانیم،بزرگانی مانند آیت‌الله بهجت به فکر نزدیک مردم به خداوند بودند و اگر ببینند ما به خداوند نزدیک می‌شویم شاد می‌شوند.

آیت الله ی با بیان اینکه زندگی آیت الله بهجت بر اساس احتیاط بود گفت: ما نیز باید در زندگی خود احتیاط داشته باشیم و اگر از چیزی مطمئن نبودیم بر زبان نیاوریم و انجام ندهیم، اکنون که موقع انتخابات است باید همین ویژگی آیت الله بهجت را مورد توجه قرار دهیم؛ نباید چیزی را که نمی‌دانیم بگوییم و یا نسبتی را به ی بزنیم که از آن مطمئن نیستیم.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه امروزه وقتی صحبت از زمان(عج) می‌شود عده‌ای به دنبال گرفتن حاجت، شفا یافتن یا حل مشکلاتشان هستند گفت: توسل به زمان(عج) تنها برای گرفتن حاجت نیست، بلکه برای ارتباط با حضرت است.

وی ادامه داد: آیت الله  العظمی بهجت بسیار به ائمه(ع) توسل می‌ د و مطمئناً این توسل‌ها به خاطر حاجت دنیایی نبود؛ ما هم باید یاد بگیریم که با توسل ارتباط خود را با ائمه افزایش دهیم؛ ی که افتخار می  کند از نزدیکان زمان(عج) باشد باید واقعاً منتظر بوده و در حال منتظر بودن تقوا را رعایت کند؛ امتیاز ملتی که به سمت زمان(عج) حرکت می‌کند این است که هم منتظر و هم اهل تقوا است.

آیت الله ی با بیان اینکه آیت الله بهجت فرمود، تا خودمان را اصلاح نکنیم کارها اصلاح نمی‌شود گفت: اصلاح کشور، استان، شهر و حوزه به خودی  خود صورت نمی‌گیرد؛ بلکه باید خودمان را اصلاح کنیم که آنها نیز اصلاح شوند.

وی تصریح کرد: آیت الله بهجت، مکرراً طلبه‌ها را نصیحت می‌ د، به هیچ بهانه حتی دنبال معنویت رفتن نباید به درس و بحث کم‌توجه باشند و خود ایشان نیز به آن عمل می‌ د

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

کمرنگی ارتباط خانوادگی

حجت ال فروهر معاون آموزش دفتر مطالعات فضای مجازی قم و پژوهشگر فضای مجازی با اشاره به خطرات فضای مجازی برای جامعه و تهدیداتی که برای خانواده و کاربران ان وجود دارد، گفت: فن اوری های جدید به همراه محاسن خود تهدیداتی هم به همراه دارند که این تهدیدات دسته بندی های متعددی هم چون اخلاقیات ارتباطات در بخش اجنماعی و خانوادگی دارد.

وی خاطرنشان کرد: خانواده های امروز متاثر از فن اوری های جدید خصوصا بحث فضای مجازی دچار اسیب های شده اند و همه به نحوی درگیر این اسیب ها هستند که این اسیب ها هم دسته بندی های متعددی دارد. نوع جدید اعتیاد به اینترنت پرخاشگری ها عدم تحرک و چاقی در نوجوانان  چند نوع اسیب عدم استفاده صحیح از این فضا هستند.حجت ال فروهر با بیان جز مهمترین دسته بندی ها اسیب های فضای مجازی کمرنگ ارتباط خانوادگی است در درجه بعد اهمیت سرقت اطلاعات است، گفت: یعنی خانواده ها که با فضای مجازی تعامل دارند و متاسقانه سودا لازم برای خضور و استفاده از فضای مجازی را ندارند در معرض اسیب هستند.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

انهدام 660 خودروی سعودی سرنگونی 11 هواپیمای ائتلاف عربی

نیروهای و کمیته‌های مردمی طی چهارماهه اول سال جاری 667 خودروی نظامی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان را هنگام دفع حملات دشمن و مزدوران آن در جبهه‌های مختلف و حمله موشکی به آنها منهدم کرده‌اند. همچنین در مدت مذکور 15‌تانک از جمله 3 ‌تانک آبرامز ائتلاف عربی در به یمن به دست نیروهای و کمیته‌های مردمی منهدم، 68 زره‌پوش نیز به‌طور کامل ت یب و23 انبار اسلحه آل‌سعود نابود شده است. گزارش مذکور به سرنگونی 11 هواپیمای دشمن از نوع اف16 در صحرای نجران در 26 فوریه (7 اسفند) هنگام تلاش برای پیشروی به سمت الشرفه در نجران توسط نیروهای و کمیته‌های مردمی یمن هم اشاره کرده است. نیروهای یمنی همچنین می‌گویند دو بالگرد آپاچی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان را در 26 ژانویه (6 بهمن )در المخا و دومی در 16 مارس (25 اسفند) 2017 در الحدیده سرنگون د.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

آ ین آمار ایثارگران

عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: خدمت رسانی به 63 هزار و 803 جانباز شیمیایی در کشور توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام می شود که شامل 749 جانباز شیمیایی شدید، 3 هزار و 59 جانباز شیمیایی متوسط هستند.

 

وی با بیان اینکه یک هزار و 980 جانباز دارای ضایعه نخاعی در کشور وجود دارند که 180 نفر از آن ها از ناحیه گردن تا پا ناتوان هستند، افزود: 218 هزار جانباز اعصاب و روان از زمان جنگ تحمیلی وجود دارند.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید تصریح کرد: 53 هزار پدر شهید، 110 هزار مادر شهید، 63 هزار همسر شهید و 150 فرزند شهید از امکانات بنیاد بهره مند می شوند. همچنین 330 هزار نفر از جانبازان زیر 25 درصد، 230 هزار نفر بالای 25 درصد و 960 نفر بالای 70 درصد هستند.

عباسپور با اشاره به اینکه 13 درصد از جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران را سالمندان بالای 60 سال تشکیل می دهند، اضافه کرد: 48 هزار جانباز، 150 هزار نفر از والدین و 15 هزار همسر شهید بیش از 60 سال سن دارند.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

 
کشف جسد مطهر تعدادی از ی دفاع مقدس

درخواست حذف اطلاعات

 

کشف جسد مطهر  تعدادی از ی دفاع  مقدس

 

کشف جسد مطهر  تعدادی از ی دفاع  مقدس

 

اردیبهشت ماه سال 94 بود که یک خبر از کشف پیکر مطهر ، بمب خبری بزرگی ایجاد کرد. خبر این بود: «کشف پیکر مطهر 175 شهید غواص و خط شکن دفاع مقدس با دستان بسته»  این که جمعی از غواصان و خط‌شکنان شهید عملیات کربلای4 بودند در دی ماه سال 65  در جریان عملیات کربلای4 که طرح آن توسط آوا ‌های یی لو رفته بود، خط عملیاتی اروند را ش تند و حتی از جزیره ام‌الرصاص هم عبور د. طبق شواهد موجود، این رزمندگان در حالی که بیشتر آنها مجروح بودند، جلوتر از خط مقدم به اسارت دشمن درآمدند و پیکرشان با دست‌ها و بعضاً با پاهای بسته شده در یک گور دسته‌جمعی دفن شده بود و پیکر مطهر آنان بعد از 30 سال توسط تیم تفحص پیکر مطهر کشف شد. نقطه‌ای که در آن پیدا شدند، 15 کیلومتر جلوتر از خط مقدم یعنی ابوفلوس در منطقه ابوالخصیب عراق بود.

حالا چند روزی بیشتر از دومین سالگرد کشف پیکرهای مطهر آن نمی‌گذرد که خبر از پیدا شدن تعدادی دیگر از ی غواص همان عملیات کربلای 4 با دستان بسته اعلام می‌شود.

سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در این باره گفت: پیکر پاک 130 شهید تازه تفحص شده چهارم داد از عراق وارد کشور می‌شود. پیکر پاک این در استان‌های بصره، الاماره و شهر کوت عراق طی یک ماه گذشته در عملیات‌های تفحص گروه جستجوی مفقودین پیدا شده است.  18 نفر از این از ی غواص عملیات کربلای 4 هستند که در جزیره ام‌الرصاص با دست‌های بسته پیدا شده‌اند.

باقرزاده با اشاره به مراسم استقبال این پیکر مطهر این گفت: پیکر پاک این روز چهارم داد ماه از آبراه اروندرود وارد کشور می‌شوند و مورد استقبال مردم قدرشناس ایران ی قرار می‌گیرند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه تصریح کرد: با چشم‌های بینا ما را می‌بینند و وظیفه همه است که با شرکت پرشور در انتخابات، حافظ خون باشیم.

یادشان گرامی و روحشان شاد باد....
نتیجه انتخابات در مرحله اول مشخص می‌شود

درخواست حذف اطلاعات

 

نتیجه انتخابات در مرحله اول مشخص می‌شود

بدالرضا رحمانی فضلی کشور در گفتگوی ویژه خبری اظهار داشت: با توجه به انصراف‌ها و ائتلاف‌هایی که صورت گرفته پیش‌بینی ما این است نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در مرحله اول مشخص می‌شود و دیگر نیازی به مرحله دوم نیست.

کشور با بیان اینکه تا دیروز نظرسنجی‌های معتبر مشارکت 72 درصدی را پیش‌بینی کرده‌اند، گفت: در یکی دو روز آینده این رقم افزایش می‌یابد.

وی در ادامه تصریح کرد: حدود یک و نیم میلیون نفر عوامل اجرایی و نظارتی، 350 هزار نفر عامل امنیتی، 70 هزار بازرس، 64 هزار شعبه و حدود 100 هزار نفر فرمانداران برای برگزاری انتخابات پیش بینی شده است.

رحمانی فضلی افزود: ما کاملا آماده برگزاری انتخابات هستیم و هیچ دغدغه‌ای در این زمینه نداریم.

وی یادآور شد: در این دوره به نمایندگان ک داها در شعبه اخذ رای اجازه داده شده تا پایان شمارش آرا و تجمیع حضور داشته باشند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در این دوره از انتخابات تخلفات 63 درصد کاهش داشته است، تصریح کرد: این تخلفات اکثرا به انتخابات شوراها باز می‌گردد و مربوط به تبلیغات زودرس، تخلفات رسانه‌ای و شکایت نامزدها از یکدیگر بوده است.

وی همچنین ادامه داد: برای اطمینان از صحت روند رای‌گیری در هر شعبه یک بازرس در نظر گرفته‌ایم و به نامزدها هم گفته‌ایم آنها می‌توانند ‌ای در هر شعبه تا مرحله تجمیع آرا داشته باشند. در هر شعبه یک بازرس، دو فرمانداری، یک از هر نامزد و تعدادی از نمایندگان شورای نگهبان و هیات نظارت مجلس خواهیم داشت.

کشور با تاکید بر اینکه اگر تخلفی یا اشکالی در هر شعبه پیش آمد همانجا باید به آن رسیدگی فوری شود، افزود: البته گزارشی از آن تهیه شود و به شورای نگهبان و فرمانداری ارسال می‌شود.

وی در مورد تامین امنیت انتخابات یادآور شد: مسوول انتظامات و امنیت شعب نیروی انتظامی است و براساس برآورد وزارت کشور نیروی انتظامی و ستاد کل به 160 هزار نیاز بود که نیروی انتظامی 120 هزار نیرو را تامین کرد و 40 هزار نیرو نیز از بسیج و تامین شد اما مسوول انتظامات نیروی انتظامی است.

رحمانی فضلی در ادامه با بیان اینکه 200 میلیون تعرفه به چاپ رسیده و به سراسر کشور ارسال شده است، خاطرنشان کرد: 14 مورد علائم رمزی در تعرفه‌ها ایجاد شده، بانک ملی نیز تعرفه‌ها را چاپ کرده و تعرفه‌ها از همان کاغذهای تراول تهیه شده است و با توجه به این تمهیدات امکان تولید یا تکثیر تعرفه‌ها وجود ندارد. در حال حاضر نیز تعرفه‌ها در قرنطینه قرار دارد.

به گفته کشور، 63 هزار و 429 شعبه اخذ رای و 14 هزار صندوق سیار برای انتخابات در نظر گرفته شده است.

وی آوردن شناسنامه برای رای دادن را ا امی دانست و گفت: براساس کد ملی افراد آنها احراز هویت می‌شوند ولی به شناسنامه هم نیاز است. استفاده از شماره ملی این احتمال که فردی در چند محل رای بدهد را به صفر می‌رساند زیرا فرد وارد شعبه می‌شود ابتدا از طریق سیستم احراز هویت می‌شود و اگر یک بار رای داده باشد مشخص می‌شود.

رحمانی فضلی همچنین در مورد تامین امنیت انتخابات تصریح کرد: کمیته امنیت ستاد انتخابات از شش ماه قبل تشکیل شده و دستگاه‌های امنیتی، انتظامی، نظامی، صداوسیما و قوه قضاییه که عضو این کمیته هستند هر روز جلسه دارند. ما تاکنون شاهد کوچکترین مشکل در حوزه امنیتی نبوده‌ایم. برای روز هم تمهیدات خاصی داریم از جمله افزایش تعداد نیروها و رصد لحظه‌ای شرایط کشور. از مردم هم می‌خواهیم با نیروی انتظامی همکاری خوبی داشته باشند و هرگونه اطلاعاتی که به دست می‌آورند در اختیار ما قرار دهند.

کشور ادامه داد: مردم از طریق رادیو به اطلاعیه‌های ستاد انتخابات کشور گوش دهند چون بازار شایعات داغ می‌شود و تهدیدات احتمالی در فضای مجازی نیز افزایش می‌یابد. از مردم همچنین می‌خواهم روز اول وقت پای صندوق بیایند تا در ساعات پایانی با ازدهام جمعیت روبه‌رو نشویم. از نامزدها هم می‌خواهم که هواداران خود را کنترل کنند. در مجموع در یک ماه گذشته مساله خاص امنیتی برای انتخابات نداشته‌ایم.

رحمانی فضلی در مورد تبلیغات انتخابات گفت: به لحاظ شکلی مشکلی در تبلیغات به وجود نیامد اما به لحاظ محتوا نامزدها صحبت‌هایی مطرح د که این صحبت‌ها معیار خوبی برای ارزی مردم است. یکی از نگرانی‌ها برای تبلیغات فضای مجازی بود که شورای عالی فضای مجازی به وزارت کشور و وزارت ارتباطات ابلاغ کرد دستورالعملی برای رصد و کنترل فضای مجازی تهیه کنند که این اقدام انجام شد و هماهنگی خوبی شکل گرفت. تبلیغات با کمترین هزینه انجام شد و تعطیلی در شبکه‌های مجازی نداشته‌ایم البته تخلفات انجام شده را به قوه قضاییه ارجاع دادیم.

وی خاطرنشان کرد: با شروع تبلیغات انتخابات شوراها تخلفاتی انجام گرفت از جمله پلاکاردها در جاهایی نصب شد که ممنوع بود که ما هم تذکر دادیم البته نیت ما این نیست که نشاط جامعه کم شود و تا جایی که تبلیغات هزینه‌ای برای رقیب نداشته باشد یا عفت عمومی را دچار خدشه نکند سختگیری نکرده‌ایم. راه‌اندازی کارناوال‌ها نیز ممنوع است که در این زمینه تذکر هم داده‌ایم. یک مورد تقاضا برای راه‌اندازی کارناول بود که با آن موافقت نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: مردم نباید به آمار و اطلاعات فضای مجازی و حقیقی توجه کنند. بیش از 95 درصد نظرسنجی‌ها ساختگی است و مردم نباید به آن توجه کنند. گفته‌اند شنبه سالنی تهیه کرده‌اند تا در آنجا جشن پیروزی بگیرند. به همه تذکر داده‌ایم که این کارها را نکنند. مردم به اطلاعیه‌های وزارت کشور توجه کرده و آن را مبنا قرار دهند.

رحمانی فضلی در مورد نحوه اعلام نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: قانون انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گوید نتیجه یک باره به وسیله کشور اعلام شود و اعلام این آمار مقطعی نباشد. روند کار اینگونه است که آمار از تک تک شعبه‌ها جمع می‌شود و اعضای هیات‌های اجرایی و نظارت آن را امضا می‌کنند سپس یک نسخه برای شورای نگهبان و وزارت کشور می‌آید که این آمار تطبیق داده شده و تجمیع می‌شود و سپس شورای نگهبان و وزارت کشور آن را امضا می‌کنند و وقتی همه آمار نهایی شد، کشور آن را اعلام می‌کند اگر هم اختلافی پیش آمد مبنا صورتجلسه شعبه‌هاست. ان‌شاءالله هم هیچ مشکلی نخواهیم داشت و هماهنگی با شورای نگهبان را انجام داده‌ایم. اعلام نتایج احتمالا یکی دو روز یعنی شنبه و یکشنبه به طول می‌انجامد.

کشور در پایان گفت: به همه استانداران گفته‌ام فردا به تهران بیایند تا نظرات شورای نگهبان و وزارت کشور را جویا شوند. ما به هیچ‌وجه برای اعلام نتایج صحت و دقت را فدای زمان نمی‌کنیم.
خانواده ک داهای انتخابات ریاست جمهوری

درخواست حذف اطلاعات

 

خانواده ک داهای انتخابات ریاست جمهوری

 


سید مصطفی آقا میرسلیم
 
میرسلیم در سال 49 ازدواج کرده ماحصل ازدواجش دو فرزند دختر به نامهای مریم و مرضیه و یک پسر بنام مهدی است. 
 
  
پسر میرسلیم در مورد نحوه ازدواج پدر و مادرش به خبرنگار ما گفت پدرم در فرانسه تحصیل میکرد به مادر بزرگم گفته بود برایش همسری مناسب پیدا کند مادر بزرگم بنا بر خصوصیات اخلاقی پدرم، مادر من را برایش انتخاب کرد مراسم ازدواجشان هم زود سر گرفت و باهم به فرانسه برگشتند.

مهدی میرسلیم لیسانس کتابداری دارد، در سازمان صداوسیما کار میکند و ازدواج کرده که ماحصل این ازدواج یک پسر و یک دختر است.
 
مریم میرسلیم فوق لیسانس شیمی دریا دارد، متاهل و سردبیر یک مجله تخصصی است.مرضیه میرسلیم ای حقوق جزا دارد متاهل است و در دستگاه قضا کار می کند.
 

++++++++++++++++++++++++++++++
 
اسحاق جهانگیری کوشایی

 
یک عضو دفتر جهانگیری طی گفتگویی با ما گفت: آقای جهانگیری چهار فرزند دارد دو دختر و دو پسر، دخترانش ازدواج کرده اند. پسر بزرگش ی دارد و پسر کوچکش هم دانش آموز است یک دخترش فوق لیسانس و دیگری لیسانس دارد.

جهانگیری پدر بزرگ هم شده  یک نوه پسر 5 ساله دارد. ازدواج دخترانش فامیلی و یا نبوده بلکه ازدواجشان از طریق محیط ی صورت گرفته است.

همسر جهانگیری فوق لیسانس دارد در عرصه هم فعالیت چندانی از وی شاهد نبودیم فقط به ما گفتند که وی در بنیاد خیریه و  ngo فعال است.  
 

+++++++++++++++++++++++++++++=
 

 
در مصاحبه با رو مه ای گفته شده که با دختر اش در سال 48 ازدواج کرده است.
 
در مورد ازدواجش خانواده اصرار بر ازدواج داشتند پدرم اصرار کرد مادرم هم همینطور، من هم خیلی بی میل نبودم و آمد و قبول .
 
نام همسرش صاحبه عربی و خانه دار است و گفته شده تحصیلات متوسطه دارد.
 
 

 
 
3 دختر و 2 پسر دارد البته یک پسرش در سال 76 فوت کرده است یکی از دخترانش به همراه خانواده مقیم اتریش است یکی از سفرهای به اتریش که هم زمان با مذاکرات استانبول بود با حاشیه هایی همراه بود به گونه ای که دفتر مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که آن زمان ریاستش بر عهده بود طی اطلاعیه ای اعلام کرد، سفر به اتریش خانوادگی بوده است.
 
  +++++++++++++++++++++++++++++++

 
سید ابراهیم رئیسی 
 
  
رئیسی با دختر آیت الله علم الهدی مشهد ازدواج کرده است همسرش ی فلسفه و تعلیم و تربیت دارد دانشیار و رئیس پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری شهید بهشتی است، دو دختر و دو نوه دارد. 
 
 

+++++++++++++++++++++++++++++


محمدباقر قالیباف
 
در سایتها آمده که قالیباف در سال 61 و در سن 21 سالگی ازدواج کرد همسرش زهرا سادات مشیر، زنی از محله طرقبه مشهد است عقدشان را (ره) خوانده که حاصل این ازدواج الیاس، اسحاق و مریم است.
 
همسر قالیباف ی جامعه شناسی دارد گفته شده شعر می گوید و نقاشی می کند.
 
 
الیاس قالیباف فرزند ارشد خانواده و دانشجوی مدیریت فرهنگی است می گوید در یک مجتمع آموزشی کار میکنم و گفته شده با دختر یکی از فرماندهان ازدواج کرده که 2 فرزند دارد.
 
می گویند مریم قالیباف با پسر یکی از همرزمان پدرش ازدواج کرده و در تهران درس خوانده. اطلاعات چندانی از پسر دیگر قالیباف در دست نداریم.
 

++++++++++++++++++++++++++++

سید مصطفی هاشمی طبا

 
هاشمی طبا در مورد ازدواجش گفته که به صورت سنتی ازدواج همسرم را یکی از دوستانم  معرفی کرده است. مهریه همسرم یک سکه است سه فرزند دارم و دو دختر و یک پسر. دختر بزرگم خانه دار و دختر کوچکم معمار است و تقریبا بیکار است پسرم فوق لیسانس دارد و در یک موسسه بین المللی کار میکند. دو فرزندم متاهل اند و مراسم ازدواجشان هم ساده برگزار شده است.
رنگین کمان 26/2 / 96

درخواست حذف اطلاعات

 

رنگین کمان 26/2 / 96

دیدگاهها

تحرکات ضد نظام

انتخابات 96

درسهایی که باید از آیت الله بهجت بگیریم

کمرنگی ارتباط خانوادگی

انهدام 660 خودروی سعودی سرنگونی 11 هواپیمای ائتلاف عربی

آ ین آمار ایثارگران

دیدگاهها

ی :

دشمن، سه هدفِ کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را در دستور کار خود قرار داده است که هدف کوتاه مدت آنها «برهم زدن امنیت کشور و ایجاد آشوب و فتنه» است.... هر بخواهد امنیت انتخابات را برهم بزند، قطعاً سیلی خواهد خورد.

لا ریجانی رئیس مجلس شورای ی:

بنده نفیاً یا اثباتاً نسبت به ک دها نظری اعلام ن و اگر ی این را بگوید من تکذیب می‌کنم... حضور مردم در انتخابات کار بزرگی است و می‌تواند سپر دفاعی برای مردم و ملت ایران به وجود آورد، بنده که سالها در مسائل امنیت ملی کار این موضوع را عرض می کنم که حضور مردم بسیاری از مخاطرات و تهدیدات را از ایران دور می‌کند.

آیت الله علوی بروجردی:

حضرت ولی عصر (عج) برای همه مردم است... زمان غائب نیست ما غائب هستیم.

حق این نیست که فقط جمعیت شیعه را ببینیم؛ ما همه مسلمان‌ها را کار داریم؛ آیا زمان بیایند فقط در بین ما ظهور می‌کنند؟! همه باید این آمادگی را ایجاد کنیم؟! ما باید با تمام دنیا ارتباط داشته باشیم.

آیت‌الله مکارم :

خدا را شکر که حج راه افتاد. عده‌ای از تعطیلی حج خوشحال بودند، آن‌ها انی بودند که اعتقادی به حج نداشتند و مایل بودند که چهره نظام ی مخدوش شود و الحمدلله ناکام شدند.

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان :

دوره نکبت نسبت به ملت‌های ما به پایان رسیده است و یکی از اقدامات سست دشمن ی این است که برای ساخت دیوار نزدیک مرزهای جنوبی لبنان تعجیل می کند و این اقدام نشانه این است که (رژیم صهیونیستی) تضعیف شده است. اقدام دشمن ی برای ساخت دیوار نزدیک مرزهای جنوبی لبنان دلیل بر ش ت سخت و سرنگونی طرح بزرگ است.

 

بشار اسد رئیس جمهور :

تا دو سال دیگر کل را آزاد می‌کنیم و در غیر این صورت، از پست خود کناره‌گیری

خواهم کرد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

تحرکات ضد نظام

 

دشمن را همیشه زیر نظر داریم

 

حجت ال سید محمود علوی در تیتر شبکه خبر سیما درباره امنیت بی بدیل ایران در منطقه ضمن تشکر از سربازان گمنام زمان و رهنمودهای معظم انقلاب گفت: هوشیاری و اشراف فراگیر اطلاعاتی یک ضرورت است زیرا ممکن است دشمن فرصت ضربه زدن به امنیت کشور را پیدا کند.

حجت ال سید محمود علوی با تاکید بر هوشیاری همیشگی سربازان گمانم زمان افزود: سربازان گمنام زمان دشمن را همیشه زیر نظر دارند و امروز در شرایطی هستیم که اشراف بی خلل و بی خلاء بر دشمن دارد و کوچکترین تحرکات دشمن را رصد می کند.

 

او گفت: سال 95 بالغ بر 30 تیم تروریستی که قصد عملیات تروریستی داشتند، شناسایی شدند و ضربه خوردند ، در سالهای 93 و 94 ، 45 تیم تروریستی شناسایی و متلاشی شد و از آنها 108 بمب مغناطیسی، 15 جلیقه انفجاری و ده ها بمب کنار جاده ای کشف و ضبط شد، همچنین یک گروه نفاق در استان البرز شناسایی و منهدم شد که قصد داشتند در ایام انتخابات فضای جامعه را ملتهب کنند.

 

علوی با بیان اینکه یکی از عوامل تامین امنیت، حضور مردم در صحنه است و قدرت یک کشور بیش از هر چیز به حمایت مردم از فضای آن کشور بستگی دارد گفت: حضور مردم در انتخابات نماد اقتدار ایران است و هرچه این حضور بیشتر باشد، تاثیر گذاری آن هم بیشتر است.

 

او تاکید کرد: مطمئنم مردم فراخوان انقلاب را در این انتخابات پاسخ خواهند داد و در صحنه حضور باشکوهی خواهند داشت.

 

او همچنین از ک دها خواست به گونه ای عمل کنند نخست امنیت ملی آسیب نبیند، دوم وحدت ملی و یکپارچگی ملی حفظ شود و سوم اخلاق و ارزشهای جامعه آسیب نبیند.

 

علوی با بیان این که تعبیر سربازان گمنام مدالی درخشان است که راحل (ره) بر آنها آویخته است گفت: امنیت کشور مدیون تلاش سربازان گمنام زمان و مجاهدت پنهان آنهاست.

 

********

درخواست از اتحادیه اروپا برای مقابله با ایران

"نیکی هیلی"، در سازمان ملل متحد، در جریان نشست شورای امنیت به تکرار لفاظی علیه ایران پرداخت و خواستار اقدامات بیشتر اتحادیه اروپا برای مقابله با ایران شد.هیلی در سخنان روز گذشته از اتحادیه اروپا خواست برای اعمال فشار بیشتر بر ایران، و کره شمالی اقدامات ملموس و سازنده‌ای انجام دهد.وی در ادامه اظهارات مداخله‌جویانه خود خواستار اعمال تحریم‌های سخت‌گیرانه‌تری علیه "بشار اسد"، رئیس‌جمهور ، و ت او شد. هیلی همچنین از اتحادیه اروپا خواست روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود را با کره شمالی کاهش دهد.وی درباره موضوع ایران مدعی شد: باید به ایران گوشزد کرد اقدامات بی‌ثبات‌کننده این کشور مانند حمایت از گروه‌های تروریستی و افراطی (محور مقاومت) باید متوقف شود و اتحادیه اروپا است که با اعمال فشار بیشتر علیه این کشور می‌تواند جاه‌طلبی‌های هسته‌ای و منطقه‌ای تهران را متوقف کند.

********

تلاش یک گروه تروریستی برای عملیات تروریستی خنثی شد

با اشرافیت اطلاعاتی سربازان گمنام زمان (عج) طی یک عملیات تخصصی و دقیق، برنامه ریزی یک گرو تروریستی ضدانقلاب برای اقدامات انفجاری و تروریستی، کشف و خنثی شد

از این گرو نفاق که دستش به خون هزاران نفر از مردم مظلوم و بی گناه کشور آغشته است و مزدوری و جاسوسی آنها برای بیگانگان ادامه دارد، تجهیزات و اقلام انفجاری متنوع و متعددی کشف و ضبط شد.گروه های ترویستی ضد انقلاب تلاش دارند از طریق فضای مجازی با افراد ناآگاه ارتباط برقرار کنند و آنان را تحریک به اقدامات تروریستی و ابکارانه نمایند که هوشیاری شهروندان عزیز در زمینه خنثی سازی این توطئه ها مورد انتظار است.

 

********

ایران قدرتمند، چالشی برای ماست

دنیل کورتس س رست اطلاعات ملی که وظیفه هماهنگی بین 16 نهاد اطلاعاتی و امنیتی این کشور را برعهده دارد، در گزارشی به کمیته اطلاعاتی سنا چشم‌اندازی از تهدیدهای پیش روی منافع و امنیت ملی ترسیم کرد.

در این گزارش و در بخش مربوط به ایران آمده است: ایران از گروه‌های نظامی و تروریستی ضد و نیز رژیم اسد و شورشیان حوثی حمایت می‌کند و در عین حال تجهیزات پیشرفته نظامی را توسعه می‌دهد، این کشور همچنان تهدیدی پا برجا علیه منافع امنیت ملی به شمار می‌آید.

با وجود حمایت مشروط (آیت‌الله) خامنه‌ای، عالی ایران از توافق هسته‌ای که در ژانویه 2016 اجرایی شد، وی همچنان به شدت نسبت به انگیزه‌های بی‌اعتماد است

مقامات ایران همچنان روی خنثی نفوذ و و نیز آنچه که تلاشهایی تحت هدایت عربستان سعودی برای دامن زدن به تروریسم و افراطی‌گرایی سنی مذهبی علیه ایران و جوامع شیعه در منطقه می‌خوانند، متمرکز هستند.

در بخش دیگری از این گزارش می‌خوانیم: مقام‌های ایرانی بر این باورند که مقابله با دشمنان‌شان دور از مرزهای این کشور مانع نفوذ بی‌ثباتی‌ها به ایران خواهد شد و تهدید را برای تهران و شرکای منطقه‌ای کاهش می‌دهد. بنابراین در عراق و و یمن می‌جنگند

کمک‌های ایران به حوثی‌ها از جمله ارسال پهپاد، حمایت‌های موشکی و در اختیار گذاشتن فناوری قایق‌های انفجاری،  احتمال گسترش و تشدید درگیری‌ها در یمن و افزایش اختلاف بین ایرانی‌ها و سعودی‌ها را به همراه دارد.

ارزی ما این است که ان ایران قصد دارند تا از طریق روابط خود با بازیگران محلی در عراق، و یمن، نفوذی دی ا در منطقه ایجاد کنند.

ایران همچنان از روابط خود با مسکو برای گسترش نفوذ خود و مقابله با فشارهای استفاده می‌کند.

 

********

‌قدس ایران بزرگ‌ترین چالش برای ست

رئیس ستاد مشترک می‌گوید ‌ قدس ایران بزرگ‌ترین چالش پیش روی ماست

به گزارش جروزالم‌پست، ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک گفت: بزرگترین چالش پیش رو، قدس ایران و حمایت‌های آن از حزب‌الله است.

«جروزالم‌پست» در گزارشی نوشت: نگرانی خود را از گشوده‌ شدن جبهه‌ای جدید و قوی از سوی ایران و حزب‌الله در مناطق کاهش تنش در جنوب ابراز داشته است.

جروزالم ‌پست اضافه کرد: ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک در سفر به گفته بود که با مقامات نظامی درباره نگرانی‌های مشترک در منطقه از جمله نفوذ ایران در منطقه، حضور حزب‌الله در جنوب و حضور گروه در و در مناطق مرزی و اردن مورد بحث قرار داده است.

 

********

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

انتخابات 96

 

قالیباف با صدور اطلاعیه ای کناره گیری خود را به نفع رئیسی اعلام نمود. جهانگیری ی هم احتمالا بزودی به نفع کنار می رود و هاشمی طبا هم گفته به رای می دهد.

********************

 

رییس ستاد انتخابات کشور گفت: ۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۲۳۴ نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت هستند.علی اصغر احمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: از این تعداد ۱ میلیون و ۳۵۰ هزارو ۲۹۴ نفر رأی اولی خواهند بود.

********************

قالیباف ک دای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ی نمی‌تواند بگوید من انقل هستم، اما از مردم جدا باشد و به توده‌های مردم توجه نکند.

********************

رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: آیا بجاست در استانی که این میزان ثروت و نفت و گاز و میعانات وجود دارد، این مقدار بیکاری وجود داشته باشد، مگر قانون تصریح نکرده که باید 2 درصد از درآمد نفت در همان منطقه مصرف شود؟

 

********************

جهانگیری ک دای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: در سال 1395 برای اینکه یارانه پرداخت شود ، علاوه بر دریافت قیمت حامل های انرژی ، یازده هزار میلیارد تومان هم از منابع بودجه کشور استفاده شد.وی درباره شعارهای برخی از نامزدها برای افزایش میزان یارانه گفت : اینکه برخی می گویند می خواهند یارانه را افزایش دهند ، باید به مردم صادقانه بگویند که پول این افزایش از کجا تامین می شود.

********************

سید مصطفی میرسلیم در آزاد ی واحد ایلام در پاسخ به سوالی در خصوص انصراف سه ک دای اصولگرا به نفع یکدیگر گفت: ما همدیگر را تقویت می کنیم اما معنی آن این نیست که به نفع همدیگر کنار برویم زیرا معلوم نیست انصراف هر کدام از ما به نفع رقیب است یا به ضرر وی.میرسلیم ادامه داد: به عنوان یک فعال و بر اساس محاسبات چند ساله ام می گویم که هر شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری تا آ می مانند و درست نیز همین است و انتخاب نهایی با مردم است

********************

هاشمی طبا نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای استفاده از کالای ایرانی اصرار دارم اما صد درصد نه، گاهی اوقات اگر کالای خارجی خوب ببینم استفاده می‌کنم.

 

********************

مصطفی میرسلیم گفت : اگر انتخابات ریاست جمهوری را به دو نامزد منحصر کنیم، بسیاری از مردم پای صندوق‌های رأی نمی‌آیند. از وضعیت آرایش انتخابات 96 می‌گوید و اعتقاد دارد که انتخابات امسال به دور دوم کشیده می‌شود.

 

********************

هاشمی طبانامزدهای دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو  اظهار داشت: البته بنده قبول ندارم محرومین 25 میلیون نفر هستند و این یک سیاه نمایی است چرا که این سوال مطرح می شود که چه کرده که 25 میلیون نفر در ایران محروم هستند

 

********************

 

محمدباقر قالیباف ک دای انتخابات ریاست جمهوری در حاشیه دیدار با جمعی از علما و ائمه جماعت تهران اظهار داشت: من ک دا نشدم که کناره گیری کنم. من با قدرت آمده ام که بر ت 4 درصدی مهر پایان بزنم و تی تشکیل دهم که با بکارگیری مدیرانی نسل چهاری بتواند کشور را از بحران اقتصادی موجود نجات دهد.تا آغاز تشکیل ت مردم زمان زیادی باقی نمانده است و شما انشاءالله نصب کنتور ایجاد 5 میلیون شغل در پایتخت را شاهد خواهید بود که از اولین روز آغاز به کار ت مردم شروع به کار خواهد کرد.

********************

حجتال رئیسی در اهواز  گفت: ما می‌گوییم می‌خواهیم یارانه‌ها برای د ‌های پایین سه برابر کنیم، می‌گویند نمی‌شود، خب چطور حقوق‌های نجومی می‌شود، اما افزایش یارانه 45 هزار تومانی برای محرومان نمی‌شود.

 

********************

در همایش کمیته ن ستاد انتخاباتی خود که در سالن ورزشگاه شهید شیرودی برگزار شد، تاکید کرد: از همه مردم ایران خواهش می‌کنم که روز ۲۹ اردیبهشت یازده به علاوه یک نفر را همراه خود به صندوق بیاورند یعنی در کنار خود یازده نفر دیگر را به پای صندوق رای دعوت کنند. تردید ندارم ما پیروز مسیر پیشرفت ایران خواهیم بود. ما نخواهیم گذاشت آن‌ها که در پی حصر بر ملت ایران هستند در انتخابات پیروز شوند گفت: نخواهیم گذاشت شما دوباره تحریم را به ایران بازگردانید و یک بار دیگر فضای امنیتی را در ایران حاکم کنید.

 

********************

میرسلیم در جمع دانشجویان اصفهان، با اشاره به حصر خانگی سران معترضان سال 88 گفت:  روزی در فرهنگستان هنر خدمت آقای رسیدم و به ایشان گفتم شما در اقلیت هستید و بهتر است در اقلیت خود ادامه دهید و در انتخابات بعدی رأی بیاورید. ایشان گفتند من که هستم که در مقابل نظام بایستم. به ایشان گفتیم اگر می‌خواهید رأی‌ها را دوباره می‌شماریم، اما به شمارش رأی‌ها تن در ندادند. موضوع در حال حل شدن بود که بعد از ما عده ای ریختند در اتاقشان و نظر را برگرداندند.

********************

جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه حل مشکلات نیازمند تصمیم گیری عاقلانه ومدیران کارکشته و دارای سابقه عملکرد است، اظهار کرد: فردی که یک روز سابقه کار اجرایی ندارد ادعا می کند که فلان کار را انجام می‌دهد؛ با چه سابقه‌ای چنین حرفی میزنی؟ آیا در جایی که بودی کارهایی که باید را، انجام دادی؟

********************

محمدباقر قالیباف که به استان خوزستان و شهر اهواز سفر کرده بود، در جمع حامیان خود در مسجد ارشاد این شهر سخنرانی کرد.

 

********************

هاشمی‌طبا نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت:رئیس جمهور شوم یارانه را قطع می‌کنم شعار‌ها درباره یارانه ضد اقتصاد است.

********************

سید ابراهیم رئیسى ک داى انتخابات ریاست جمهورى در جمع حامیان فرهنگى خود گفت :

بعد از ٣٨ سال زیبنده نیست که همچنان فرهنگیان کماکان دغدغه هاى خود را داشته باشند.معتقدیم که هیچ ى نباید به علت محروم بودن از علم اموزى محروم باشد و جامعه زمینه رشد وى را فراهم کند و عد و استاندارد سازى اموزشى باید گسترش یابد.

********************

قالیباف ئر ورامین گفت :برای دریافت 10 ، 15 میلیون تومان وام آنقدر می برند و می آورند و سند و وثیقه می خواهند که از وام گرفتن بیزار می شوید، اما این 4 درصدی ها انی هستند که مدیرعامل بانک را خودشان می گذارند، هیات مدیره بانک را هم خودشان می گذارند. نزدیک به 400 میلیارد تومان وام از همان بانک بر می دارند بدون اینکه وثیقه بگذارند و بدون اینکه بابت آن سودی بدهند.

********************

هاشمی طبا در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه آیا از نظرسنجی‌ های انتخاباتی اطلاع دارید چقدر احتمال می‌دهید که انتخابات به دور دوم کشیده شود گفت: خیلی به این مسئله دقت ندارم اما امیدوارم در همان دوره اول کار تمام شود و آقای انتخاب شود.

هاشمی طبا در پاسخ به سوال دیگر باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه دلیل پخش شایعاتی پیرامون انصراف شما طی چند روز گذشته چیست اظهار داشت: یکی از رسانه‌ها از من سوال کرد که به چه ی رای می‌دهی که من در پاسخ به آنها گفتم به آقای ، استنباط آنها از این مطلب، این بود که من انصراف خواهم داد اما من بدان معنا انصراف ندادم اما توصیه می‌کنم همه به آقای رای بدهند.

 

********************

در تبریز و در جمع مردم اظهار داشت: شما بازار نفت ایران را به عربستان داده بودید و نتوانستید از منابع گاز و نفت استفاده کنید ، فقط نشستید و بیانیه خو د و شعار دادید و تحریم ها را اضافه کردید .شما شعار انقل گری دادید، اما شش میلیون تن گندم وارد کردید، در حالی که ما سه میلیون تن گندم اضافه در انبار داریم...

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

درسهایی که باید از آیت الله بهجت بگیریم

آیت الله ی پنج شنبه شب در مراسم هشتمین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی بهجت در مسجد اعظم قم با بیان اینکه معمولاً در مراسم‌های بزرگداشت از بزرگواری‌های شخص مرحوم سخن گفته می‌شود گفت: گاهی در این مجالس به‌جای اینکه از بزرگواری‌های آن مرحوم صحبت شود، باید از خواسته‌های او سخن گفته شود.

وی با اشاره به چند نصیحت از رهنمودهای آیت‌الله‌العظمی بهجت بیان کرد: شخصی از آیت‌الله بهجت درخواست نصیحت کرد و آن مرجع عالی‌قدر گفت، نصیحتی از این بالاتر نیست که انسان تصمیم بگیرد تا پایان عمر خود عامداً و عاملا حتی یک گناه انجام ندهد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه تصریح کرد: نصیحتی از این بالاتر نیست که ما تصمیم جدی بگیریم که حتی یک گناه نکنیم و در این راه همت کنیم؛ درنتیجه این تصمیم خداوند متعال نیز به او کمک می‌کند و توفیق می‌دهد.

وی با بیان اینکه یکی از توصیه‌های آیت‌الله بهجت این بود که مردم خداوند را همه جا حاضر و ناظر ببینند گفت: اگر مردم به این توصیه عمل کنند چشم و زبان خود را کنترل کرده و از کارهای خلاف دوری می‌کنند.

آیت‌الله ی ابراز داشت: از ائمه معصومین(ع) نقل شده است، افضل اعمال چند چیز است و یکی همیشه به یاد خدا بودن است؛ در روایات داریم که یاد خدا بودن به این معنی نیست که تنها ذکر خدا را بگوییم، بلکه علاوه بر ذکر خدا، باید هر موقع بر سر دو راهی قرار گرفتیم راه خدا را انتخاب کنیم.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: روزی عده‌ای جلوی منزل آیت الله العظمی بهجت ایستاده بودند و درخواست د که آن مرجع عالی‌قدر برای آنها موعظه‌ای کند و ایشان فرمود، به آنها بفرمایید که آیا شما به چیزهایی که می‌دانید عمل می‌کنید که بخواهید چیزهای جدید را بدانید.

وی با بیان اینکه مشکل ما ندانستن نیست؛ بلکه عمل ن است افزود: همه می‌دانند دروغ ، غیبت و ظلم به خانواده بد است، ولی آیا همه به دستورات عمل می‌کنند، اعتقاد و عمل باید هر دو باشد و اعتقاد بدون عمل فایده ندارد؛ وقتی ما به زمان(عج) اعتقاد داریم، باید در عمل هم طبق فرمایشان آن حضرت عمل کنیم.

 

آیت الله ی بیان کرد: هرچه آیت الله بهجت گفته‌اند، طبق آیات و روایات است و چیز تازه‌ای نیست؛ اگر می‌بینیم که بزرگانی مانند آیت الله بهجت به این عظمت معنوی رسیده‌اند از این راه‌ها بوده است.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه آیت الله بهجت بندگی را اساس عبودیت می‌دانستند گفت: بنده خدا بودن یعنی اینکه تابع و بنده خدا باشیم و هرچه حلال کرده است حلال بدانیم و هرچه حرام کرده است حرام بدانیم،بزرگانی مانند آیت‌الله بهجت به فکر نزدیک مردم به خداوند بودند و اگر ببینند ما به خداوند نزدیک می‌شویم شاد می‌شوند.

آیت الله ی با بیان اینکه زندگی آیت الله بهجت بر اساس احتیاط بود گفت: ما نیز باید در زندگی خود احتیاط داشته باشیم و اگر از چیزی مطمئن نبودیم بر زبان نیاوریم و انجام ندهیم، اکنون که موقع انتخابات است باید همین ویژگی آیت الله بهجت را مورد توجه قرار دهیم؛ نباید چیزی را که نمی‌دانیم بگوییم و یا نسبتی را به ی بزنیم که از آن مطمئن نیستیم.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه امروزه وقتی صحبت از زمان(عج) می‌شود عده‌ای به دنبال گرفتن حاجت، شفا یافتن یا حل مشکلاتشان هستند گفت: توسل به زمان(عج) تنها برای گرفتن حاجت نیست، بلکه برای ارتباط با حضرت است.

وی ادامه داد: آیت الله  العظمی بهجت بسیار به ائمه(ع) توسل می‌ د و مطمئناً این توسل‌ها به خاطر حاجت دنیایی نبود؛ ما هم باید یاد بگیریم که با توسل ارتباط خود را با ائمه افزایش دهیم؛ ی که افتخار می  کند از نزدیکان زمان(عج) باشد باید واقعاً منتظر بوده و در حال منتظر بودن تقوا را رعایت کند؛ امتیاز ملتی که به سمت زمان(عج) حرکت می‌کند این است که هم منتظر و هم اهل تقوا است.

آیت الله ی با بیان اینکه آیت الله بهجت فرمود، تا خودمان را اصلاح نکنیم کارها اصلاح نمی‌شود گفت: اصلاح کشور، استان، شهر و حوزه به خودی  خود صورت نمی‌گیرد؛ بلکه باید خودمان را اصلاح کنیم که آنها نیز اصلاح شوند.

وی تصریح کرد: آیت الله بهجت، مکرراً طلبه‌ها را نصیحت می‌ د، به هیچ بهانه حتی دنبال معنویت رفتن نباید به درس و بحث کم‌توجه باشند و خود ایشان نیز به آن عمل می‌ د

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

کمرنگی ارتباط خانوادگی

حجت ال فروهر معاون آموزش دفتر مطالعات فضای مجازی قم و پژوهشگر فضای مجازی با اشاره به خطرات فضای مجازی برای جامعه و تهدیداتی که برای خانواده و کاربران ان وجود دارد، گفت: فن اوری های جدید به همراه محاسن خود تهدیداتی هم به همراه دارند که این تهدیدات دسته بندی های متعددی هم چون اخلاقیات ارتباطات در بخش اجنماعی و خانوادگی دارد.

وی خاطرنشان کرد: خانواده های امروز متاثر از فن اوری های جدید خصوصا بحث فضای مجازی دچار اسیب های شده اند و همه به نحوی درگیر این اسیب ها هستند که این اسیب ها هم دسته بندی های متعددی دارد. نوع جدید اعتیاد به اینترنت پرخاشگری ها عدم تحرک و چاقی در نوجوانان  چند نوع اسیب عدم استفاده صحیح از این فضا هستند.حجت ال فروهر با بیان جز مهمترین دسته بندی ها اسیب های فضای مجازی کمرنگ ارتباط خانوادگی است در درجه بعد اهمیت سرقت اطلاعات است، گفت: یعنی خانواده ها که با فضای مجازی تعامل دارند و متاسقانه سودا لازم برای خضور و استفاده از فضای مجازی را ندارند در معرض اسیب هستند.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

انهدام 660 خودروی سعودی سرنگونی 11 هواپیمای ائتلاف عربی

نیروهای و کمیته‌های مردمی طی چهارماهه اول سال جاری 667 خودروی نظامی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان را هنگام دفع حملات دشمن و مزدوران آن در جبهه‌های مختلف و حمله موشکی به آنها منهدم کرده‌اند. همچنین در مدت مذکور 15‌تانک از جمله 3 ‌تانک آبرامز ائتلاف عربی در به یمن به دست نیروهای و کمیته‌های مردمی منهدم، 68 زره‌پوش نیز به‌طور کامل ت یب و23 انبار اسلحه آل‌سعود نابود شده است. گزارش مذکور به سرنگونی 11 هواپیمای دشمن از نوع اف16 در صحرای نجران در 26 فوریه (7 اسفند) هنگام تلاش برای پیشروی به سمت الشرفه در نجران توسط نیروهای و کمیته‌های مردمی یمن هم اشاره کرده است. نیروهای یمنی همچنین می‌گویند دو بالگرد آپاچی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان را در 26 ژانویه (6 بهمن )در المخا و دومی در 16 مارس (25 اسفند) 2017 در الحدیده سرنگون د.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

آ ین آمار ایثارگران

عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: خدمت رسانی به 63 هزار و 803 جانباز شیمیایی در کشور توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام می شود که شامل 749 جانباز شیمیایی شدید، 3 هزار و 59 جانباز شیمیایی متوسط هستند.

 

وی با بیان اینکه یک هزار و 980 جانباز دارای ضایعه نخاعی در کشور وجود دارند که 180 نفر از آن ها از ناحیه گردن تا پا ناتوان هستند، افزود: 218 هزار جانباز اعصاب و روان از زمان جنگ تحمیلی وجود دارند.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید تصریح کرد: 53 هزار پدر شهید، 110 هزار مادر شهید، 63 هزار همسر شهید و 150 فرزند شهید از امکانات بنیاد بهره مند می شوند. همچنین 330 هزار نفر از جانبازان زیر 25 درصد، 230 هزار نفر بالای 25 درصد و 960 نفر بالای 70 درصد هستند.

عباسپور با اشاره به اینکه 13 درصد از جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران را سالمندان بالای 60 سال تشکیل می دهند، اضافه کرد: 48 هزار جانباز، 150 هزار نفر از والدین و 15 هزار همسر شهید بیش از 60 سال سن دارند.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

 
اخبار آغاجاری26/2/96

درخواست حذف اطلاعات

 

اخبار آغاجاری26/2/96

اخذ رای آراء مردم آغاجاری

پرواز تا بیکران

اخذ رای آراء مردم آغاجاری

محمود عیدانی دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: 20 صندوق در آغاجاری کار اخذ رای را انجام می دهند که از این تعداد 12 شعبه ثابت و یک شعبه سیار در حوزه شهری و 6 صندوق ثابت و یک صندوق سیار در مناطق روستائی برای جمع آوری آرای شهروندان و نان این شهرستان پیش بینی شده است.

وی افزود: در انتخابات 29 اردیبهشت ماه امسال برای نخستین بار تعداد400 نفر رای اولی در این انتخابات واجد شرایط شده و در مجموع تعداد 10 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در این حوزه انتخاباتی هستند.

فرماندار شهرستان آغاجاری افزود:تمهیدات لازم از نظر پشتیبانی،آموزشی و خودرویی برای برگزاری انتخابات مهیا شده است و طی برگزاری چندین کارگاه اموزشی عوامل اجرایی انتخابات در شهرستان آموزش های لازم را فراگرفته اند.

عیدانی بیان کرد : انتخابات در شهرستان آغاجاری با همدلی برگزار خواهد شد و تلاش می شود با رعایت دقیق قوانین این انتخابات با شور و نشاط بیشتر برگزار شود.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

پرواز تا بیکران

کتاب پرواز تا بیکران ، شرح زندگی و مبارزات و خاطراتی از حاج رضا ملایی اولین فرهنگی شهید م ع حرم کشوربه همت فرزند این شهید نواب ملایی چاپ گردید.این کتاب همچنین حاوی تصاویر این شهید در دوران زندگیش می باشد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

چرا من از قافله جامانده‌ام  

 

 

 

اهواز - راهیان نور، حاج رضا ملایی نخستین شهید م ع حرم جامعه فرهنگیان کشور از خطه خوزستان است که سال گذشته در مسیر دفاع از حرم حضرت زینب (س) به دست نیروهای در شهر حلب به شهادت رسید.

 

 

 

 

 

 
   
 

 

به گزارش راهیان نور، از سرباز معلمی تا حلب راه و هدفش تنها یک موضوع بود«رضایت خدا» و شاید به همین دلیل بود که در دوران دفاع مقدس سنگر تعلیم و تربیت را در جبهه‌ها ادامه داد و این روزها نیز پس از گذشت سال‌ها از دوران دفاع مقدس، راهی جبهه حلب شد تا به قول خود از صحن و سرای «بی بی زینب» دفاع کند.
 
حاج رضا ملایی نخستین شهید م ع حرم جامعه فرهنگیان کشور از خطه خوزستان است که سال گذشته در مسیر دفاع از حرم حضرت زینب (س) به دست نیروهای در شهر حلب به شهادت رسید.
 
او فعالیت در شغل معلمی را از سال 55 با بحث دانش آغاز کرد و در سال 57 پس از پایان دوران سربازی فعالیت رسمی خود را در مجموعه آموزش‌وپرورش به عنوان مربی علوم تربیتی آغاز کرد و پس از آن به عنوان معلم ابت و مدیر مدارس راهنمایی مشغول فعالیت شد و در طول سال‌های حضورش در وت معلمی بارها توانست به عنوان معلم و مدیر نمونه استانی و کشوری انتخاب شود.
 
همسر شهید ملایی از زندگی مشترکشان روایت می‌کند: حاج رضا پسر ‌ام بود و در دوران جوانی در یک محل نیز زندگی می‌کردیم به همین دلیل براساس شناخت کاملی که از یکدیگر داشتیم در دهه 60 ازدواج کردیم که ماحصل این زندگی مشترک 7 فرزند است، 6 پسر و یک دختر.
 
از همان ابتدای ازدواج، حاج رضا برای دفاع از کشور راهی جبهه‌های جنگ شد و سال 61 در عملیات والفجر، سال 62 و 63 در عملیات خیبر و هورالهویزه و  در سال 65 در عملیات فاو حضور داشت.
 
همسر  شهید ملایی می‌گوید: حاج رضا همیشه می‌گفت جای جای شهر مملو از یاد و خاطره دوستان شهید و رزمنده‌ام است، چرا من از قافله جامانده‌ام و از آنجایی که مرد جبهه و جنگ بود به محض شنیدن خبر حضور در برای دفاع از حرم بی بی زینب (س) راهی حلب شد.
 
حاج رضا پس از دو هفته حضور در حلب و دفاع از حرم اهل بیت، 17 آذر 94 به شهادت رسید تا افتخار نخستین شهید م ع حرم فرهنگیان را به نام خود ثبت کند.
 
زمانی که خبر حضور در و احتمال تعرض آنها به حرم اهل بیت را شنید بلافاصله عزم خود را برای حضور در جزم کرد و هنگامی که با مخالفت همسرش مواجه شد برای راضی ش این گونه گفت: هم‌اکنون فرزندانمان بزرگ شده‌‌اند و به من نیازی ندارند مهمتر از آن که خداوند تکیه‌گاه آنهاست بنابراین باید برای دفاع از حرم بی بی زینب (س) بروم.
 
6 پسر به عنوان یادگار از این شهید باقی مانده‌اند که تمام آنها به جز یک نفر ازدواج کرده‌اند و حالا آنها نیز ادامه دهنده راه پدر شهیدشان هستند و دو فرزند شهید مولایی برای عزیمت به و دفاع از حرم بی بی زینب (س) ثبت‌نام کرده‌اند.
 
حاج رضا ملایی که در دوران بازنشستگی‌اش از آموزش‌وپرورش برای دفاع از حرم اهل بیت فعالیت می‌کرد، شهادت دو نفر از شاگردانش را نیز در حلب شاهد بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
آشنایی با اعضای شورای شهر آغاجاری

درخواست حذف اطلاعات

 

آشنایی با اعضای شورای شهر آغاجاری

محسن پورخلیلاوی – دبیر آموزش و پرورش مدارس آغاجاری

سعید سیفی        - کارمند شرکت نفت امیدیه

کورش سالاری –     کارمند بیمارستان آغاجاری

سید ضیاء الدین مرتضوی  - مسئول حسابداری آموزش و پرورش آغاجاری

ایرج طوافی زاده – دبیر مدارس آغاحاری

رسول سلیمانی – معاون شهرداری آغاجاری

سعید فولادی وندا – کارمند فنی و حرفه ای آغاجاری

عیسی حسینی خیاط  - کارمند شرکت گاز میانکوه

مهدی جرکنی نیا - کارمند شرکت نفت امیدیه

قادر ناصری پور – معاون پرورشی دبستان شهید عطوفت

حسین ناصری پور- شغل آزاد

ابراهیم قدیمی - شغل آزاد

عبدالرحیم  باولی بهمئی – مسئول تربیت بدنی آموزش و پرورش آغاجاری

مسعود زنگنه – کارمند شبکه بهداشت آغاجاری

سید جواد سپهر – کارمند مخابرات امیدیه

خانم ناصری پور – مسئول موسسه کاری آغاجاری

خانم آژیده - شغل آزاد
اخبار آغاجاری 19/2/96

درخواست حذف اطلاعات

 

اخبار آغاجاری 19/2/96

جلسه توجیهی ک داهای شورای شهر

جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات

انجمن کتابخانه های عمومی

شورای ورزش و ساماندهی امور جوانان

ارتحال پدر شهید طواف

جلسه شورای سلامت

تجلیل از نخبگان

 

نماز

این هفته  در مورخ  ۱۵ اردیبهشت ۹۶ به ت محترم شهرستان حضرت حجه ال والمسلمین برگزار گردید. ایشان در خطبه اول این هفته با موضوع حفظ زبان به آیات ‌،روایات و نکاتی را بیان نمودند.ایشان در خطبه ی دوم هم ضمن اشاره به مناسبت های هفته اظهار داشتند :

وضع موجود برای بسیاری از مردم محروم‌شهر غیر قابل تحمل است وبا این پوشش کمیته امداد و مانند آن مشکلاتشان باقی است و این منطقه که سرشار از نفت و ثروت است چرا باید مردم آن از زندگی معمولی و امکانات اولیه برخوردار نباشند چه فرقی میان‌مردم این ای محروم با بالا نشینان است مسوالان باید قول دهند از بدو مسولیتشان به مناطق محروم سفر کنند و حرف مردم را بشنوند وواز نزدیک از وضعیت این‌مردم آگاه شوند  سفر نفت به منطقه در روزهای پایانی ت بزرگترین اهانت به مردم محروم آغاجاری و منطقه است ایشان در این چهار سال مسئولیتش کجا بود ؟؟در سالهای قبل که بود کجا بود این نوع آمدن در منطقه ای که مخزن ثروت است بعد از چهار سال و در روزهای پایانی و در واقع در یک سفر انتخاباتی چه پیامی دارد این ت که دیگر فرصتی ندارد ولی صداقت ت بعد به این است در روزهای اول کار مناطق محروم را دریابند.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

جلسه توجیهی ک داهای شورای شهر

جلسه توجیهی تبلیغات ک داهای پنجمین دوره انتخابات شورای ی شهر به ریاست عیدانی فرماندار و با حضور اعضای هیئت اجرایی و هیئت نظارت و ک داها در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

 

عیدانی در ابتدا اعیاد شعبانیه و هفته جوان را تبریگ گفته و بر استفاده از هر ظرفیت و فرصتی برای برگزاری انتخاباتی سالم ، بانشاط و با رعایت مر قانون تاکید و اظهار امیدواری کرد با همدلی و همکاری همه ک داهای این دوره شاهد برگزاری انتخاباتی شفاف ، انتخاب افراد اصلح و با مشارکت حداکثری در شهرستان باشیم. تبلیغات به گونه ای باشد که به دور از هرگونه ت یب و مسائل حاشیه ای باشد و به حضور پرشور و حداکثری مردم در پای صندوق های رای بیانجامد

وی همچنین تبلیغات مجاز انتخابات برای انی که صلاحیتشان تایید شده است را هشت روز عنوان کرد که تا 24 ساعت قبل از شروع رای گیری ادامه خواهد داشت

ایشان همچنین از نظارت همه جانبه هیأت های اجرائی و نظارت بر انتخابات و رصد لحظه به لحظه فضای مجازی و رسانه های محلی خبر داد و بیان کرد : ت یب سایر ک داها توسط هواداران برخی از ک داها علاوه بر خلاف قانونی، از لحاظ شرعی و اخلاقی نیز مشکل دارد. قانون به مجریان انتخابات اختیار کافی داده است و نامزدها مطمئن باشند در صورت مشاهده موارد خلاف قانون، با ارائه مستندات لازم با آنها برخورد خواهیم کرد

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات

 جلسه هیات امناءستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان آغاجاری در محل دفتر   برگزار گردید. در ادامه محترم ضمن خوشامدگویی به مدعوین در خصوص اهمیت ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان و موکب اربعین بیاناتی داشتند و در پایان هم فرماندار  شهرستان در خصوص عملکرد موکب شهرستان در سال گذشته و پیشنهاداتی در خصوصو موکب امسال به صحبت پرداختند 

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

انجمن کتابخانه های عمومی

جلسه  انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به ریاست عیدانی فرماندار و با حضور رئیس اداره کتابخانه های عمومی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و نمایندگانی از آموزش و پرورش، بسیج و اداره ارشاد ی در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

در این جلسه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گزارشی از اهم اقدامات صورت گرفته توسط این اداره در سال 95 را ارائه نمود. ایشان اظهار داشتند در سال گذشته از لحاظ تعداد اعضاء رشد خوبی داشتیم و از این نظر در وضعیت مطلوبی در سطح استان قرار داریم. همچنین توانسته ایم یک کتابخانه در بخش جولکی راه اندازی کنیم. ایشان تاکید د باید تلاش کنیم با مشارکت خیرین و عموم مردم ، زمینه لازم جهت بهره مندی اقشار جامعه خصوصا دانش آموزان و دانشجویان را از کتب مختلف فراهم کنیم.

ایشان همچنین درباره فراخوان پانزدهمین دوره جشنواره بین المللی رضا (ع) صحبت د و خواستار همکاری ادارات برای برگزاری با کیفیت این جشنواره شدند. این جشنواره شامل برنامه های فرهنگی ، هنری ، پژوهشی ، سینمایی ، مطبوعاتی و دیجیتالی ، بخش کودک و نوجوان ، بخش یان و بخش ویژه می باشد.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

شورای ورزش و ساماندهی امور جوانان

نخستین جلسه شورای ورزش و ساماندهی امور جوانان در سال 96 به ریاست عیدانی فرماندار و با حضور دیگر اعضاء در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید. عیدانی در ابتدای جلسه ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین ، ایام شعبانیه را تبریک عرض نموده و بیان داشتند جوانان از اقشار مهم جامعه هستند که باید همه تلاش خود را برای حل مشکلات آنها بویژه مسئله اشتغال . ایجاد شغل امر بسیار مهمی است که باعث افزایش امید و انگیزه در بین جوانان جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی می شود. ایشان تاکید د که امسال باید مسائل اجتماعی را مورد توجه جدی قرار دهیم و دستگاههای اجرایی می توانند با تعامل و همکاری یکدیگر در زمینه هایی مثل امکانات ، اعتبارات ، برنامه ریزی ، مدیریت و نیروسازی به ما کمک کنند.

ایشان افزودند در تلاش هستیم تا پارک علم و فناوری در سطح شهرستان راه اندازی کنیم و خواستار این شدند که ، آموزش و پرورش ، دستگاههای اجرایی مرتبط با بخش علمی و خود جوانان در این زمینه به ما کمک کنند. وی همچنین توجه به ورزش و توسعه آن در سطح شهرستان را مهم دانستند و اظهار داشتند باید تلاش کنیم با کمک دستگاههای اجرایی ، برنامه ریزی مناسبی برای توسعه ورزش ، نشاط و شاد جامعه داشته باشیم.

در ادامه جلسه هم دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان و شورای ورزش گزارشی از عملکرد این ستاد ارائه نموده و برنامه های اجرایی به مناسبت هفته جوانان را اعلام کرده و خواستار همکاری ادارات برای اجرای آن شدند. ایشان همچنین خواستار این شدند که دستگاههای اجرایی ذیربط ، بحث ورزش را از دو دیدگاه درون سازمانی و برون سازمانی مورد توجه قرار دهند و برای هر کدام برنامه ریزی مناسب و منظمی داشته باشند و برنامه ای برای اجرای مسابقات ورزشی در سطح ادارات خود داشته باشند

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ارتحال پدر شهید طواف

تشییع پدر شهید  نور الله طواف، حاج عبدالرسول طواف در مورخ 20/2/96 از بیمارستان

شهید اشرفی اصفهانی تا گ ار ی آغاجاری برگزار و پس از اقامه ی ، در کنار

 قبر فرزند شهیدش به خاک س میشود. شهید نور الله طواف در سال 1361 در

عملیات والفجر مقدماتی در فکه ، هنگام شلیک آ ی چی 7 هدف تیر بار عراقی ها

قرار گرفت و آسمانی شد.

 

قسمتی از وصیت نامه پاسدار شهید نور الله طواف

 خدایا جمجمه ام را به تو س ام هر چند زندگی برایم مثل زندان  بود  ، لیکن  هیچوقت از تو  آرزو ی مرگ  ن هر چه تو خواستی من هم به همان راضیم . پدر و مادر م من که بسیار شما را آزار و اذیت حالا پشیمان هستم ، امیدوارم که مرا ببخشید و مرا حلال کنید پدر و مادر برادرانم و دوستانم شما رابه پیروی از و مقاومت دعوت میکنم. بر شهادت من گریه نکنید که الدنیا سحن المومن . اگر خدا قبول کند، مرگ برای  من بهتر از هزاران سال زندگی است. سخن را کوتاه کنم. دنیا برایم همچون قفسی بود که از آن  رها شدم .دوست داشتم نفس دست سخن را حس کنم تا عظمت خدا را حس کنم و اما خوشا بحال شما که به کربلا میرسید وبه قدس میرسید و طعم وعده پیروزی را می چشید . تمام مستحبات کفن ودفن را تا آنجا که ممکن است برایم بجای بیا ور ید در مورد مکان دفنم  خانواده ام  تصمیم میگیرند و  اما شما خوب مواظب باشید که رابطه جای ضابطه را نگیرد، بخصوص در و افراد ظاهر فریب نفوذ نکنند .برقبرم حک کنید سرباز .              

 

  از همه رفقا حلالیت می طلبم

نور الله طواف

مورخ :  20/10/61 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

جلسه شورای سلامت

جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان به ریاست عیدانی فرماندار و با حضور محمدیان دبیر هیئت ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضاء استان و سایر اعضای شورای سلامت در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

 

 

در این جلسه هیئت ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضاء شهرستان آغاجاری بعنوان پانزدهمین هیئت ورزشی بیماران خاص در استان با حضور محمدیان دبیر هیئت ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضاء استان رسما تشکیل شد. ایشان در این جلسه بر امر ورزش و تحرک در اینگونه بیماران تاکید کرده و اظهار داشتند تشکیل هیئت ورزشی بیماران خاص در جهت ارائه خدمات ورزشی و فعال حوزه ورزش در بین بیماران خاص می باشد. همچنین باید تلاش کنیم این بیماران را وارد فعالیتهای ورزشی کنیم.

در ادامه جلسه هم مسائل بهداشتی شهرستان بمنظور رفع مشکلات آن و ارتقاء سطح سلامت عمومی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

تجلیل از نخبگان

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان بمناسبت ولادت حضرت علی اکبر (ع) و هفته جوان به ریاست عیدانی فرماندار و با حضور دیگر اعضاء در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

عیدانی در این جلسه ضمن تبریک ولادت حضرت علی اکبر (ع) و هفته جوان اظهار داشتند که جوانان بعنوان سرمایه انسانی و اجتماعی کشور هستند و هرچه به این قشر فعال و پرنشاط توجه شود توسعه و تحول بیشتری بهمراه دارد. مسئولین دستگاههای متولی امور جوانان باید برنامه ریزی های منظمی برای تامین منافع جوانان داشته باشند. ایشان در ادامه به مسئولیت سنگین مسئولان در قبال جوانان و اقدامات صورت گرفته در طی سال گذشته و برنامه های آتی در جهت توسعه این شهرستان از لحاظ اجتماعی ، فرهنگی ، ورزشی اشاره د. همچنین به معضل بیکاری جوانان این شهرستان اشاره و از سرمایه گذاری های بوجود آمده جهت اشتغال جوانان بعنوان راه حل کوتاه مدت و میان مدت ایراد سخن نمودند. در پایان از تعدادی از نخبگان فرهنگی ، علمی و ورزشی این شهرستان با اهداء لوح تقدیر تجلیل و تشکر بعمل آمد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
رنگین کمان 18/2/96

درخواست حذف اطلاعات

 

                           

 

رنگین کمان  18/2/96

دیدگاهها

تحرکات ضد نظام

انتخابات 96

احتمال سکته مغزی در قلیانی‌ها بیشتر است

موادمخدر جان بیش از ۳ هزار نفر را در کشور گرفت

 

آمار تروریست‌های خارجی در

گروه هایی در فضای مجازی  

 

انهدام بزرگترین باندسرقت اینترنتی

 

مدیر شبکه «جِم» تروریستی که ترور شد

انهدام باند

توصیه های آیت الله العظمی مکارم به نامزدهای انتخابات

انهدام 30 تیم تروریستی

 

دیدگاهها

معظم انقلاب:

لازم است نامزدهای محترم به مردم قول دهند برای پیشرفت کشور و باز گره‌ها، نگاهشان به خارج از مرزها نخواهد بود.

رئیس جمهور:

وقتی می بینیم چراغ صدها و هزاران بنگاه تولیدی خاموش شده، برای ما روشن است که چه مشکلاتی برای قشر کارگران جامعه پیش آمده است. در برابر این وضعیت یا باید راه و مسیر شعار و وعده دادن را برگزینیم و مدام به مردم وعده و شعار بدهیم که فردا چنین و چنان خواهیم کرد، یا اینکه با دیدن واقعیت ها برای بهبود و پیشرفت پایدار زندگی مردم به ویژه کارگران، طراحی و برنامه ریزی کنیم.

 

حجتال رئیسی تولیت آستان قدس رضوی :

ت یب ها و شایعات علیه خودم را برای ادای وظیفه نادیده می پندارم.

حجتال قرائتی :

از آنجا که احکام ى، تابع مصلحت و حکمت است، لذا با تغییر زمان یا مکان یا شرایط، ممکن است مصلحتِ امور نیز تغییر کند و حکم قبلى نسخ و حکم دیگرى جایگزین شود.

ولایتی رئیس‌هیئت مؤسس آزاد:

آزاد پایگاه هیچ مجموعه انتخاباتی نیست، دانشجویان و اساتید ما مانند بقیه مردم در سرنوشت کشور شرکت می‌کنند ولی به هیچ وجه ستاد انتخاباتی جناح‌ها نیست. محل علم و فناوری است و نباید به محیط انتخاباتی تبدیل شود زیرا این مسئله رس نیست و مصلحت هم در این موضوع نیست. چنین مسائلی سبب وهن و تضعیف می‌شود ولی دانشجو باید به عنوان قشر فرهیخته بیشترین تأثیرگذاری را در انتخابات داشته باشد. تأثیرگذاری با اینکه اتاقی به عنوان ستاد انتخاباتی در باشد متفاوت است

حضرت آیت الله مکارم :

 مشکلات اقتصادی بسیار مهم و در اولویت است، اما مشکلات کشور منحصر به این موضوع نیست بلکه آمار بالای طلاق، مواد مخدر، مفاسد فضای مجازی و سایر آسیب های اجتماعی نیز مهم و پرداختن به آنها ضروریست.

آیت الله ناصری اخلاق حوزه علمیه قم:

 روز قیامت، متکبرها به صورت مورچه محشور می شوند، آنجا خیلی شلوغ است؛ ان‌شاء الله می‌رویم و می بینیم، اولین و آ ین انسان‌ها برای حساب و کتاب‌هایشان با آن وحشت جمع می شوند و ی به ی نیست. آنجا متکبرها مثل مورچه زیر دست و پاها له می شوند، ولی دیگر مرگ نیست. فریاد می کشند، اما خبری هم نیست، زیر دست و پای مردم، مرتب له می شوند و دو مرتبه بلند می شوند، بعد که بهشتی ها به بهشت می‌روند و جهنمی ها به جهنم وارد می شوند، عالم قیامت را جارو می کنند و این مورچه ها را داخل جهنم می ریزند، این هم وضع متکبر در روز قیامت است.( کافی، ج 2 ، ص 311

 

مولاوردی معاون رئیس جمهور:

شورای نگهبان درباره ک داتوری ن در انتخابات ریاست جمهوری اظهارنظر نکرده است. به مساله "رجل " باید پاسخ داده شود.

ولایتی:

 ایران با سازمان ها و گروه های تروریستی مقابله می کند و اگر فداکاری های ایران نبود منطقه تجزیه می شد

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

تحرکات ضد نظام

 

اطلاعات رژیم صهیونیستی در مصاحبه با رویترز گفت که این رژیم به دنبال رسیدن به تفاهمی با ت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور برای جلوگیری از نفوذ نظامی دائمی ایران در است.  « کاتز»، اطلاعات رژیم صهیونیستی در این مضاحبه همچنین تصریح کرد که در نشست‌هایش با مقام‌های کاخ سفید و قانونگذاران یی آنها را به اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران و گروه حزب‌الله لبنان ترغیب می‌کند. 

وی در مصاحبه با رویترز گفت: «من می‌خواهم به تفاهمی برسم... به توافقی بین و برای اینکه به ایران اجازه داشتن نیروهای نظامی دائمی در ، خواه در زمین، در هوا و در دریا ندهد.» اطلاعات رژیم صهیونیستی همچنین خاطرنشان کرد جلوگیری از نفوذ نظامی ایران در بایستی بخشی از هر گونه توافق بین‌المللی برای پایان دادن به جنگ باشد.«کاتز» که یکی از اعضای حزب دست راستی «لیکود» است گفت که خواستار اعزام نیروهای نظامی بیشتر به نیست، بلکه می‌خواهد که با «مذاکره با روس‌ها و تهدید ایران به تحریم‌ها و مسائل دیگر» به هدف یاد شده در بالا دسترسی پیدا کند.

*********************

منتظرالمهدی با اشاره به درگیری مرزبانان استان سیستان و بلوچستان با اشرار تروریست و شهادت تعدادی از مأموران مرزبانی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی گشت‌زنی مرزبانان منطقه میرجاوه تعدادی از تروریست‌ها از داخل خاک پا تان اقدام به شلیک گلوله‌های دوربرد به‌سمت مأموران مرزبانی د که در پی این حمله تروریستی، متأسفانه 8 مأمور مرزبانی کشورمان به شهادت رسیدند.

سخنگوی نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه مرزبانان کشورمان با سلاح‌های دوربرد و از داخل خاک پا تان مورد حمله قرار گرفته‌اند، اضافه کرد: مسئولیت این اقدام به‌عهده ت پا تان است و آنها باید پاسخگوی این اقدام باشند. این مقام ارشد انتظامی در خصوص وضعیت سرباز مفقود شده مرزبانی گفت: براساس آ ین خبرهایی که داریم این سرباز فداکار پس از مجروح شدن به خاک پا تان منتقل شده و اقدامات جدی ما در خصوص تعیین سرنوشت این سرباز فداکار ادامه دارد.

*********************

حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مجلس شورای ی در واکنش به اظهارات ضد ایرانی جانشین ولیعهد عربستان و حمایت آل سعود از گروههای تروریستی گفت:عربستان برای ایجاد ناامنی در ایران از گروههای تروریستی حمایت می کند ولی رژیم سعودی در حدی نیست که بتواند علیه کشورمان اقدام راهبردی انجام دهد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

انتخابات 96

 

++++ رئیس ستاد فرهنگیان گفت: معتقد هست ت بعدی ت جوان و پرتحرکی باشد تا ت بتواند اه مورد نظر وی و مردم را برآورده کند.
محمد علی رئیس‌ ستاد فرهنگیان در نشست خبری با بیان اینکه در رابطه با فعالیت‌های ستاد حساب ویژه‌ای به موضوع فرهنگ داریم، اظهار داشت: ستاد فرهنگی ستاد مستقلی مخصوص فرهنگیان است.  رئیس ستاد فرهنگیان از برگزاری همایش بزرگ معلمان با حضور در هفته معلم خبر داد و تصریح کرد: در این همایش از سراسر کشور معلمان حضور خواهند داشت.
وی با اشاره به موضوع صندوق ذخیر فرهنگیان خاطرنشان کرد: باید روشن شود چه بخشی از این تخلفات مربوط به صندوق است و چقدر از آن مربوط به وام‌هایی است که بانک سرمایه داده است چرا که بخشی از وام‌های پرداخت شده بازنگشته و تبدیل به مطالبه معوق شده است.

++++ سید مصطفی آق سلیم نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت:اشتغال، ازدواج و مسکن از مهمترین مشکلات فعلی جوانان به حساب می‌آید. رفع مسئله اشتغال جوانان برای ت من در اولویت قرار خواهد داشت. زیرا با رفع مشکل اشتغال جوانان مسئله ازدواج و مسکن ی شده و ارزان برای آنها حل خواهد شد. در ت من حضور جوانان برجسته است و ما به فکر و نشاط جوانان اعتقاد داشته و قطعا از آن استفاده خواهیم کرد.

++++ جهانگیری ک دای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: کشور از نظر من در موقعیت حساسی قرار دارد، از نظر سیاست خارجی، اوضاع جهانی و منطقه ای که در آن قرار داریم، از نظر توسعه ای در یک پیچ تاریخی هستیم. عضو حزب کارگزاران تصریح کرد: با صلاح دید بزرگان اصلاحات و تاکید آقای برای ایفای همین مسئولیت به صحنه آمدم. به عنوان مکمل و یاوری برای دفاع و پیشبرد راه اصلاحات و اعتدال به میدان آمدم.

++++ حجت‌ال سیدابراهیم رئیسی ک دای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، پس از ضبط برنامه تبلیغاتی در رادیو در جمع خبرنگاران صنعت مسکن را از زمینه‌های مطلوب اشتغا ایی دانست و گفت: همگان معتقدند در این عرصه به‌طور مستقیم و غیرمستقیم می‌توانیم مشاغل زیادی ایجاد کنیم، همچنان که وقتی مسکن مهر در ت قبل ایجاد شد، گرچه مشکلاتی داشت، اما به‌جای رفع آن، اصل کار برای مدتی تعطیل شد و نتیجه آنکه، متقاضیان مسکن با دیده حسرت می‌پرسند؛ آیا ممکن است در این خانه‌ها س ت یابند؟

++++ محمدباقر قالیباف نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مهمترین برنامه من ایجاد اشتغال در این دوره است و همه برنامه‌ها و تلاش های ت مردم به این امر معطوف خواهد بود. و در انتها هم این فعالیت ها باید به برنامه جهاد رفع بیکاری منجر شود و تعهد من در این بخش ایجاد ۵ میلیون شغل در یک دوره چهار ساله است.

 

++++ آقایان رئیسی، و قالیباف درمورد محتوای مناظره و سید مصطفی آق سلیم درمورد حواشی مناظره روز به کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری شکایت کرده‌اند. به گزارش فارس،کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخاباتی در جلسه دیروز خود این شکایات را مورد بررسی قرار داد

++++اسحاق جهانگیری، ک دای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگوی اختصاصی با کانال گفت‌وگوی ویژه خبری در پیام‌رسان «سروش» درباره انصراف خود از انتخابات، گفت: انتخابات ساز و کار خودش را دارد. در انتخابات ائتلاف شکل می‌گیرد و افراد هم‌جهت با یکدیگر مذاکره می‌کنند. به گزارش تسنیم، وی افزود: ما هنوز ابتدای کار هستیم، شاید بقیه به نفع ما کنار رفتند

++++   اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در حاشیه نشست هیات ت در جمع خبرنگاران، در واکنش به احتمال کناره‌گیری به نفع وی در انتخابات اظهارداشت: انتخابات سازوکار خودش را دارد و در همان سازوکار هم تصمیم گیری می شود و باید ببینیم چگونه پیش می‌رود.جهانگیری تصریح کرد: فرد آرامى هستم، اگر در چارچوب کار همه صحبت کنند در همین‌باره صحبت می‌کنم.

++++ ابراهیم رییسی در اجتماع سراسری علمای اهل سنت   با بیان اینکه من رقیب خاصی در انتخابات ندارم، گفت: من آمده‌ام که فقر مطلق، فساد و بیکاری را از بین ببرم و دغدغه علمای اهل سنت و شیعه را پیگیری کنم.  

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

احتمال سکته مغزی در قلیانی‌ها بیشتر است

رئیس‌ همایش بین‌المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران گفت: قلیانی‌ها نسبت به سایر افراد احتمال بیشتری برای ابتلا به سکته مغزی دارند.

  بابک زمانی گفت: سکته مغزی دومین علت مرگ و میر و نخستین عامل ناتوانی در کشور به شمار می‌رود.زمانی افزود: سه ساعت ابتدای بروز سکته مغزی در درمان آن بسیار حائز اهمیت و یک زمان طلایی است و در مواردی حداکثر تا چهار و نیم ساعت هم ممکن است بتوان این زمان را در نظر گرفت، بنابراین خانواده‌ها نباید به هیچ عنوان علائم سکته مغزی را دست کم بگیرند.
وی با اشاره به نشانه‌های سکته مغزی، گفت: اختلال تکلم، کج شدن صورت و ضعف در دست به صورت ناگهانی از علائم و نشانه‌های سکته مغزی است که باید بسیار جدی گرفته شود و خانواده‌ها بلافاصله با ۱۱۵ تماس بگیرند.
این متخصص مغز و اعصاب با تأکید بر اینکه بیمارانی که دچار سکته مغزی شده‌اند نباید با خودروی شخصی به بیمارستان منتقل شوند، افزود: آمبولانس‌ها به نقشه‌هایی مجهزند که بیمار را هرچه سریع‌تر به بیمارستان‌هایی که مجهز به امکانات درمان سکته مغزی هستند منقل کرده و در صورت نیاز اقدامات لازم را حین انتقال بیمار برای آن انجام می‌دهند.زمانی با اشاره به تأثیر مصرف قلیان و استعمال دخانیات در بروز سکته مغزی،گفت: خانواده‌ها باید نسبت به این موضوع آگاهی داشته باشند زیرا این مسئله علاوه بر بروز آسیب برای خانواده‌ها سبب ایجاد بیماری‌های مختلف از جمله سکته مغزی می‌شود.وی ادامه داد: گاهی ژن‌ها نیز در بروز سکته مغزی نقش داشته و افرادی که سابقه فامیلی ابتلا به این بیماری را دارند بیشتر احتمال دارد دچار سکته مغزی شوند البته عوامل محیطی و تغذیه‌ای و سبک زندگی سالم در بروز سکته مغزی بیشتر حائز اهمیت است.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

موادمخدر جان بیش از ۳ هزار نفر را در کشور گرفت

پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: سال گذشته سه هزار و 190 نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر در کشور جان خود را از دست دادند.

 این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که آمار تلفات اعتیاد سه هزار و سه نفر بود 6/2 درصد افزایش یافته است.در سال گذشته از کل تلفات مواد مخدر در کشور دو هزار و 847 نفر مرد و 343 نفر زن بودند این در حالی است که تعداد مردان فوت شده بر اثر سوء مصرف مواد در سال قبل از آن دو‌هزار و 676 و تعداد ن 327 نفر بود.
در این مدت استان‌های تهران با 775،‌ فارس با 254 و اسان رضوی با 241 نفر بیشترین و استان‌‌های اسان جنوبی با 9، ایلام با 10و بوشهر با 17 نفر کمترین آمار تلفات اعتیاد را داشته‌اند.
بر اساس این گزارش، در سال گذشته بیشترین متوفیان سوء مصرف مواد مخدر بر اثر مسمومیت حاد جان خود را از دست داده‌اند که تعداد این افراد یک هزار و 882 نفر ثبت شده است، در این مدت 851 نفر نیز به دلیل عوارض مصرف طولانی مدت و 457 نفر نیز به دلیل مصرف روانگردان‌ها جان باخته‌اند.در سال 1395 بیشترین آمار تلفات سوء مصرف مواد مخدر با 318 فوتی در اسفند ماه و کمترین آن با 215 نفر در فروردین ماه گزارش شده است.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

آمار تروریست‌های خارجی در

در حال حاضر آمار تروریست‌های خارجی حاضر در ، حدود 90 هزار نفر برآورد شده است.

اما همان‌طور که مقامات سوری بارها تأکید کرده‌اند تروریست‌ها از ده‌ها کشور به آمده‌اند و به ارتکاب جنایت می‌پردازند، بر اساس آمارها،‌ تروریست‌های خارجی در از 93 ملّیت خارجی از جمله عربی بوده‌اند.

تعداد تروریست‌هایی که تابعیت اروپایی و یی داشته‌اند، 21 هزار و 500 نفر بوده‌اند که از این تعداد 8500 نفر به کشورهایشان بازگشته‌اند.

تروریست‌های چچنی در بیشتر از دیگران دوره‌‌های آموزشی را گذرانده‌اند و تعدادشان، 21 هزار نفر برآورد شده که به ،‌ جبهه النصره و دیگر گروه‌های تروریستی همچون «جیش المهاجرین والانصار، مجاهد و القوقاز و الشام، جند الشام، تنظیم جند الاقصى و  اجناد القوقاز» پیوسته‌‌اند.آمار تروریست‌های سعودی که تا پایان سال 2016 در به هلاکت رسیده‌‌اند به 6هزار تروریست رسیده است.ترکیه نیز طی شش سالی که از جنگ علیه می‌گذرد، بیش از 350 سرباز و افسر و خلبانش را در جریان همراهی و حمایت از گروه‌های تروریستی و مداخله نظامی آشکار در شمال به‌نفع این گروه‌ها از دست داده است.

چند تروریست انتحاری در 6 سال اخیر به هلاکت رسیدند؟

طی شش سالی که از جنگ  علیه گذشته است، گروه‌های تروریستی بر عملیات انتحاری به‌عنوان یکی از ابزار خود برای کشتار بیشتر انسان‌های بیگناه و نیروهای تکیه کرده‌اند، طی این مدت بیش از 2300 تروریست انتحاری به هلاکت رسیده‌اند که بیشتر آنها وابسته به گروه‌های تروریستی و جبهه النصره بوده‌‌اند.

هزینه‌های تروریسم تکفیری در

حامیان گروه‌های تروریستی تکفیری طی 6 سال اخیر، حدود 45 میلیارد دلار در زمینه حمایت از این گروه‌ها و اقدامات تروریستی علیه مردم و هزینه‌ کرده‌اند که رژیم آل سعود و قطر در رده‌های نخست حامیان تروریسم قرار دارند.

بر اساس این گزارش، رژیم عربستان سعودی با هزینه 18 میلیارد دلار در حمایت مالی و تسلیحاتی از گروه‌های تروریستی در رتبه اول و رژیم حاکم بر قطر هم با هزینه 17 میلیارد دلار در رتبه دوم تأمین‌کنندگان هزینه‌های اقدامات تروریستی و ابکارانه در به شمار می‌روند.

تعداد گروه‌های تروریستی در :

منابع سوری تعداد گروه‌های تروریستی مسلح در را حدود 800 گروه اعلام کرده‌اند که این گروه‌ها اسامی و عناوین مختلف و البته فریبنده‌ای را برای خود برگزیده‌اند که مهمترین آنها را می‌توان: ، جبهه النصره، فیلق‌الرحمن، احرار الشام، جیش ال ، جندالاقصی، حرکة نورالدین ا نکی، الحزب ر تانی، الجیش الحر و جیش المجاهدین و الانصار نام برد، البته برخی گروه‌های تروریستی خطرناک همچون جبهه النصره بارها برای فریب افکار عمومی و در راستای توصیه حامیان یی سعودی و ترکیه‌ای خود به تغییر نام روی آوردند، جبهه النصره در این راستا از نام‌هایی همچون جبهه فتح الشام و هیئة تحریر الشام برای خود استفاده کرده است.

ملّیت تروریست‌های وارداتی 

تروریست‌های تکفیری از کشورهای مختلف پس از طی دوره‌های آموزشی از طریق ترکیه و اردن وارد شده‌اند که در این بین، 10 کشور بیشترین تروریست طی شش سال اخیر را به خود اختصاص داده‌‌اند که به‌ترتیب زیر هستند:

1 ــ عربستان سعودی 2 ــ ترکیه 3 ــ جمهوری چچن 4 ــ تونس 5 ــ لیبی 6 ــ عراق 7 ــ لبنان 8 ــ ترکمنستان 9 ــ مصر 10 ــ اردن.

 

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

گروه هایی در فضای مجازی افراد را ترغیب به خودکشی می‌کنند

علی قل ی پژوهشکر فضای مجازی و فعال رسانه در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج با اشاره تأثیر فضای مجازی در افزایش آمار خودکشی مخصوصاً در میان نوجوانان و جوانان گفت: انعکاس و انتخاب تصویر دار زدن، اسکلت، رگ زدن تیغ و خون و...از سوی نوجوانان به‌عنوان تصویر پروفایلشان در فضای مجازی معمولاً نشان‌دهنده نوعی اختلال و عدم تعادل روحی و روانی است زیرا یک نوجوان متعادل و متعارف از این نوع تصاویر مملو از ناامیدی و خشونت استفاده نمی‌کند.

وی ب ان اینکه این تصاویر نشان‌دهنده بی‌علاقگی به زندگی و ناامیدی است بنابراین علائم غیرطبیعی و نشانه اختلال در مراحل رشد روانی و شخصیتی افراد است، افزود: خلأ روحی و روانی نوجوانانی که تصاویر خشونت‌آمیز رگ زدن و خودکشی را منتشر می‌کنند به‌وضوح قابل احساس است و این تصاویر اوج ناامیدی و آنان را نشان می‌دهند به همین دلیل شیوه‌ کمک به این نوجوانان نیز به نظر امر چندان آسانی نمی‌آید.

این پژوهشکر فضای مجازی با اشاره به اینکه خودکشی را رفتاری قابل‌سرایت در جامعه است، تأکید کرد: خودکشی یک شخص، نزدیکان و اطرافیان آن فرد را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد به‌طوری‌که آنان نیز شیوه خودکشی را یاد می‌گیرند و گاها با جست‌وجو جو در فضای مجازی و دست‌ی راحت به اطلاعات روش خودکشی را در این فضا می‌آموزند.

وی در پایان ب ان اینکه در فضای مجازی گروهایی هستند که افراد را ترغیب به خودکشی فردی یا گروهی می‌کنند و افراد سست عنصر تحت تاثیر انان قرار می‌گیرند، تشریح کرد: در جامعه امروز شرایط اجتماعی برای نوجوانان به نحوی وجود دارد که نوجوانان تحت‌فشار و کنترل خانواده‌ها و اولیا مدرسه هستند و از سویی دسترسی بالایی به اطلاعات و روابط اجتماعی دارند درنتیجه خیلی زود دچار ش ت‌های عاطفی، ش ت روحی و تحصیلی می‌شوند که این عوامل نوجوان را در معرض خودکشی قرار می‌دهد

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

انهدام بزرگترین باندسرقت اینترنتی

سرهنگ علی اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا زنجان طی رصد و گشت زنی های مستمر در فضای مجازی موفق به شناسایی و دستگیری اعضای یک باند 13 نفره جرایم اینترنتی شدند.

 

فرمانده انتظامی استان زنجان تصریح کرد: اعضای این باند از طریق ایجاد درگاه بانکی ، سایت های غیر مجاز و ، مرتکب جرایم اینترنتی شده و توانسته بودند در مدت زمان کوتاه مبالغ هنگفتی را به صورت غیر قانونی و مجرمانه ب کنند.

 

سرهنگ با اعلام اینکه متهمان دستگیر شده به طور متوسط بین 25 تا 30 سال سن دارند خاطر نشان کرد: از اعضای  دستگیر شده 510 میلیارد ریال وجه نقد توقیف شد.

 

فرمانده انتظامی استان زنجان با تاکید بر اینکه متهمان دستگیر شده با پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند ، تصریح کرد : امروزه شاهد افزایش روز به روز قربانیان جرایم اینترنتی هستیم و افراد زیادی دارایی خود را از این طریق از دست می دهند.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پلیس فتا جرایم را در فضای مجازی رصد و برخورد می کند گفت: تمامی اه و اقدامات پلیس فتا ، فراهم ساختن بستر مناسب و ایجاد امنیت در فضای مجازی است.

 

سرهنگ به جوانان توصیه کرد که در فضای مجازی فریب افراد شیاد را نخورده و به  سایت های غیر قانونی و غیر مجاز اطمینان نکنند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

انهدام باند

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا به حضور فعال این پلیس در فضای مجازی و برخورد با عناصری که تبلیغ و توزیع مواد مخدر را انجام می‌دادند اشاره کرد و گفت: انهدام کیس اسپایدر از جمله این موارد بود.وی تشریح کرد: این شبکه با بازاری در فضای مجازی و انتخاب ط ‌های خود سعی می‌کرد جوانان را به مصرف مواد مخدر سوق دهد و با برگزاری جلسات و پارتی‌های مختلف در نقاط مختلف تهران اقدام به فعالیت خود می‌کرد.

زاهدیان به دستگیری 9 نفر از اعضای این باند اشاره کرد و گفت:‌این شبکه بالغ بر 40 عنصر فعال داشته که با آن همکاری می‌ د و 6 کیلو انواع مواد توهم‌زا در یک موارد از آنها کشف شد و کل شبکه کامپیوتری و سیستم آنها به دست پلیس افتاد.

 

وی افزود: افراد این باند مواد مخدری همچون گل، ال‌اس‌دی و ماری‌جوآنا را پخش می‌ د که بعد از شش ماه که پلیس آنها را در فضای مجازی تحت کنترل قرار داده بود و با شناسایی همه اعضاء، دستگیری انجام شد.رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در خصوص ال‌اس‌دی گفت: این مواد به صورت برچسب به بدن می‌چسبد و جذب مواد از طریق پوست انجام می‌شود.

زاهدیان خاطرنشان کرد: این باند در شبکه مجازی به مدت یک سال فعال بود

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

توصیه های آیت الله العظمی مکارم به نامزدهای انتخابات

حضرت آیت الله مکارم در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم با اشاره به اهمیت انتخابات و وم توجه نامزدهای انتخاباتی به اخلاق گفتند: نامزدهای انتخابات سعی کنند در این مدت مردم را به آینده امیدوار سازند و به گونه ای مشکلات کشور را بزرگ جلوه ندهند که مردم نا امید شوند.ایشان افزودند: امید در زندگی بسیار خوب و تاثیر گذار است و بسیاری از انحرافات و کجی ها مانند تنبلی و سستی به خاطر نبودن انگیزه و امید کافی در زندگی است، لذا ک دا ها در مورد آینده به مردم امید بدهند.

ایشان افزودند: فضای مجازی که یکی از دلایل عمده از بین رفتن خانوده ها شده است و مفاسد زیادی دارد، باید مد نظر نامزدها باشد و برای اصلاح آن برنامه ارائه دهند نه اینکه همه مشکلات کشور را منحصر به مشکلات اقتصادی کنند

حضرت آیت الله مکارم در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به روایتی از گرامی (ص) در مورد رعایت نظافت و پاکیزگی گفتند: حضرت فرموده است که شما را به پنج چیز سفارش میکنم، اول اینکه لباس هایتان را بشویید، دوم اینکه موهای اضافی بدن خویش را بگیرید، سوم اینکه مسواک بزنید تا دهانتان خوشبو شود، چهارم اینکه لباس مناسب و زیبا بپوشید. البته به دور از تجملات و پنجم اینکه بدن خودتان نیز تمیزباشد.

معظم له با بیان اینکه طبق این روایت و سایر روایتی که از پیشوایان دینی به ما رسیده است، دین زیبایی، پاکیزگی و نظافت است ولی متاسفانه بعضی افراد به اسم زهد و دینداری لباس ژولیده و کثیف به تن می کنند که باید از آنان پرسید آیا زاهد بودن  به لباس مندرس پوشیدن است؟

حضرت آیت الله مکارم با اشاره به اینکه برای ورود به مسجد بهتر است لباس های مرتب و تمیز به تن داشته باشیم گفتند: بعضی اوقات مشاهده می شود که انی در تابستان حتی با زی یراهن وارد مسجد می شوند و لباس های زیبای خویش را به تن نمی کنند که آیا اینگونه لباس پوشیدن برای ورود به اجتماع مسلمین مناسب است؟ چرا بعضی افراد به این مسائل مهم توجهی ندارند و با لباس آلوده و کثیف به مسجد و اجتماع می آیند؟

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

انهدام 30 تیم تروریستی

حجت ال والمسلمین محمود علوی اطلاعات در سخنرانی پیش خطبه‌های تهران با اشاره به اینکه در سنگر سربازی گمنام زمان(عج) بهترین و تواناترین شما مردم در در جهت برقراری امنیت پایدار تلاش می‌کنند اظهار داشت: امسال سربازان گمنام زمان(عج) مصمم‌تر مجاهدت خود را پی می گیرند.

او تصریح کرد: سربازاران گمنان زمان (عج) در سال 95 با ضربه بر حدود 30 تیم تروریستی که قصد عملیات در اماکن پرجمعیت را داشتند و در سال های 93 و 94 برحدود 45 تیم تروریستی امان از ترورست ها بریده و امکان عمل را از آنها سلب د و اجازه کوچکترین اقدامات ضد امنیتی را گرفتند، نتیجه این اقدامات امنیت ایران ی در مقابل کشورهایی است که امنیت شان در منطقه با مشکل مواجه است.

اطلاعات گفت: تجهیزا، سلاح و مهمات بسیار زیادی را از این تیم ها کشف و ضبط کرده است، این وزارتخانه  همچنین 108 بمب مغناطیسی و 15 جلیقه انتحاری را کشف و ضبط کرده است.

حجت ال والمسلمین علوی با اشاره به حل دمندانه موضوع فضای مجازی و جلوگیری از سوء استفاده برخی تاکید کرد: امروز بر شبکه های اجتماعی تسلط دارد، از سقوط برخی در ورطه افراطی‌گری جلوگیری کرده و به افراد ضد دین ضربه هایی را وارد کرده است.
اخبار آغاجاری 13/2/96

درخواست حذف اطلاعات

 

 

اخبار آغاجاری 13/2/96

 

تعیین اعضای شعب اخذ رای

جلسه هماهنگی امور انتخابات

جلسه ی شورای آموزش و پرورش

جشن میلاد

برگزاری جلسه با مسئولین قرار گاه سازندگی

همایش نیروهای انقلاب ی

بزرگداشت مقام معلم

 

ی این هفته به ت حجتال اسد پور موقت در مسجد اقامه گردید. ایشان در خطبه ی اول به بیان احادیثی در اهمیت ماه شعبان با میلاد های آن پرداختند و در خطبه ی دوم در مئرد مناسبت های روز و انتخابات ریاست جمهوری و شوراها پرداختند و خواستار حضور فعال مردم در  این انتخابات شدند.

سپس ب ت ایشان اقامه گردید.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

تعیین اعضای شعب اخذ رای

جلسه مشترک اعضای هیئت اجرایی و هیات نظارت ستاد انتخابات شهرستان به ریاست عیدانی فرماندار در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید. این جلسه با هدف برنامه ریزی برای تعیین اعضای شعب اخذ رای و برگزاری هر چه بهتر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای ی برگزار شد. 

عیدانی فرماندار در این جلسه بر اشرافیت کامل عوامل اجرایی بر قوانین انتخابات تاکید د و اظهار داشتند تعیین اعضای شعب اخذ رای بر عهده اعضای هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری می باشد و اعضای شعب ، نمایندگان فرماندار ، بازرسان باید از افرادی انتخاب شوند که قانون مدار ، امانت دار ، بی طرف و کاربلد باشند و رابطه خویشاوندی با نامزدهای انتخاباتی نداشته باشند. ایشان همچنین تاکید د که سرکشی از ستادها و نظارت بر آنها مهم است و باید شعب اخذ رای بررسی شده تا نواقص آنها اصلاح و تجهیزات مورد نیاز شعب آماده شوند. در ادامه جلسه هم اعضای هیئت اجرایی پیرامون وضعیت نحوه و چگونگی تعیین اعضای شعب اخذ رای به بحث و تبادل نظر پرداختند.   

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

جلسه هماهنگی امور انتخابات

با حضور فضل اله پور مدیرکل محترم انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان ، عیدانی فرماندار و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان جلسه هماهنگی امور انتخابات در سالن جلسات فرمانداری آغاجاری برگزار گردید. در ابتدای جلسه عیدانی فرماندار گزارشی از فرآیندهای انتخاباتی انجام شده توسط ستاد انتخابات فرمانداری آغاجاری ارائه د.

این جلسه بمنظور بررسی کاستی ها ، پیش بینی مشکلات و رفع موانع موجود در امر برگزاری انتخابات برگزار شد. فضل اله پور در این جلسه خواستار همکاری تمامی اداراتی شدند که بطور مستقیم یا غیرمستقیم در انتخابات مشارکت دارند. ایشان اظهار داشتند که اداره برق باید نسبت به استقرار تیم پشتیبانی در ایام انتخابات و آماده سازی ، بهینه سازی ، کنترل پایداری برق شعب انتخاباتی و کلیه حوزه های مرتبط با انتخابات اقدام نموده و تمامی حوزه های شبکه برق رسانی در سطح شهرستان در ایام انتخابات باید مورد حفاظت قرار گیرد.

همچنین اداره مخابرات نسبت به استقرار تیم پشتیبانی در ایام مزبور و کنترل پایداری ارتباطات مخابراتی و پوشش شعب اخذ رای اقدام نموده و شبکه فیبر نوری هم مورد پایش و حفاظت قرار گیرد. ضریب نفوذ شبکه مخابراتی شهرستان و نقاطی که دارای مشکل هستند اعلام گردد.  ایشان خواستار جلوگیری از انجام هرگونه عملیات حفاری ، عمرانی و فعالیتی شدند که می تواند باعث ایجاد صدمه به فیبر نوری ، ارتباطات تلفنی گردد و در صورت نیاز  به حفاری باید با فرماندار و مخابرات هماهنگی لازم صورت گیرد.

نیروی انتظامی هم نسبت به برقراری حفظ نظم و امنیت در سطح شهرستان در ایام انتخابات و در شعب اخذ رای اقدام نموده و کلیه رفتارهای غیرمتعارف کنترل شود.

ایشان همچنین خواستار جلوگیری از اقدامات مداخله جویانه و جانبدارانه از داوطلبان در امر انتخابات و انجام هرگونه اقدامی که منجر به دامن زدن به اختلافات قومی و محلی در سطح شهرستان می شود. در ادامه جلسه هم مسئولین ادارات ، مشکلات و کمبودهای خود در امر برگزاری انتخابات را اعلام د.

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

جلسه ی شورای آموزش و پرورش

اولین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال 96 با محوریت سه موضوع : گزارش عملکرد شش ماهه آموزش و پرورش ، بزرگداشت هفته ی  معلم ، موضوع کنکور 96 به ریاست عیدانی فرماندار و با حضور دیگر اعضای عضو شورا در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

عیدانی فرماندار ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین ، شهادت موسی کاظم (ع) را تسلیت عرض نموده و بر وم برگزاری هر چه بهتر و باشکوه تر گرامیداشت روز معلم در شهرستان تاکید د و خواستار تلاش بیشتر مسئولین آموزش و پرورش برای کمک به دانش آموزان کنکوری شهرستان شدند. در ادامه جلسه هم رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان گزارشی از عملکرد شش ماهه اداره مربوطه ارائه د. ایشان اظهار داشتند طبق رهنمودهای ی اولویت را به امور آموزشی اختصاص داده ایم. اداره آموزش و پرورش شهرستان توانسته با برنامه ریزی منظم در ابعاد مختلف موفقیت هایی ب نماید و امیدواریم این موفقیتها هر ساله روند صعودی داشته باشد.

وی افزود برای بزرگداشت روز معلم برنامه های مفصلی داریم که در آن از تمامی معلمان تقدیر و تشکر بعمل می آید. ایشان درباره موضوع کنکور 96 اظهار د که در این مدت چندین جلسه با حضور مدیران و عوامل مرتبط درباره موضوع کنکور گرفته ایم و پیوسته تلاش می کنیم با دانش آموزان کنکوری و اولیاء آنها ارتباط خوبی داشته باشیم. همچنین یک اتاق فکر ایجاد کرده ایم و جلسات مشاوره ای خوبی داشته ایم و مقرر شده از یک کارشناس برای کمک به دانش آموزان کنکوری استفاده کنیم.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

جشن میلاد

+++ جشن میلاد حسین (ع) ، سجاد(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) در حسینیه عاشقان ثار الله – هیئت ی گمنام  حسینیه ی صاحب ا مان ، حسینیه ی شهید شیرشکن با شکوه فراوان و در طول سه روز برگزار گردید.در مسجدجامع در مورخ 10/2/96 حجتال اسد پور بعد از عشاء به ایراد سخنرانی در مورد فضائل این ان و حضرت عباس (ع) پرداختند.

+++بمناسبت مبعث اکرم (ص) جشن هایی در سطح شهر برگزار گردید. در مراسم جشن مسجد جامع حجتال خزایی به بیان زوایای مبعث و نقش آن در پرداختند.همچنین  ویژه برنامه ای با حضور اعضاء مرکز کانون پرورش فکری کودکان مرکز آغاجاری  با صرف شیرینی و اهداء ذکر شمار به اعضاء به عنوان یادبود و با ذکر صلوات بر محمد وآل محمد و شعر خوانی از کتاب" سلام گل محمدی "برگزار شد.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

برگزاری جلسه با مسئولین قرار گاه سازندگی

در جلسه ای  که با حضور حزنی از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در محل دفتر برگزار گردید ،  ضمن بیان مشکلات  شهر ایشان قول مساعدت لازم جهت کمک به حوزه ی علمیه و همچنین منازل افراد کم در آمد را دادند.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

همایش نیروهای انقلاب ی

در مورخ 12/2/96 مراسم جشن شعبانیه در حسینیه ی عاشقان ثار الله (ع) آغاجاری با مراسم مولود خوانی توسط  منیرنژاد و ابوعلی برگزار و سپس حجتال قنبریان طی سخنانی مهمترین دستاوردهای انقلاب را گسترش تفکر شیعه در تمام جهان از جمله : آفریقا – یمن – عراق و لبنان و ... دانستند. این مراسم توسط نیروهای انقلاب ی برگزار شده بود.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

بزرگداشت مقام معلم

بمناسبت تجلیل از مقام معلمان شهرستان آغاجاری مراسمی در مورخ 13/2/96 و در  سالن اجتماعات شهرداری آغاجاری برگزار و از معلمان نمونه ی شهرستان تجلیل بعمل آمد. در این مراسم برنامه های متعدد مانند سخنرانی و سرود اجرا گرددی.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 
دنیای سلامت 3 /2 /96

درخواست حذف اطلاعات

 

دنیای سلامت 3 /2  /96

با ۶ خطر نمک آشنا شویم

 توصیه هایی برای داشتن کبد سالم

ناشتا 21 دانه مویز بخورید!

بیماری‌قلبی درکمین کودکان کم‌تحرک

 بیماری قلبی از دوره نوجوانی و اوایل بزرگسالی آغاز می‌شود

دستورالعمل‌هایی ساده برای خداحافظی با کبد چرب

قندهایی که لاغر می‌کنند

5 نشانه ای که به شما می گوید سرطان دارید یا نه

 از مشخصات بد این توموهای سرطانی، مقاوم بودن آنها به شیمی درمانی و رادیوتراپی است.
 سرطان کلیه یکی از 10 سرطان شایع است و اغلب، مردان بالای 50 سال را گرفتار خود می کند. در اینجا شایع ترین علائم این سرطان بیشتر معرفی شده است:
 
وجود خون در ادرار:
درد پایین کمر:
وجود توده در شکم:
 کم خونی و خستگی:  
از دست دادن اشتها، تب و از دست دادن وزن:
 اگر بیمار علایمی داشت که مشابه سرطان کلیه بود، پزشک یک یا بیشتر از این آزمایش ها را در مورد او انجام می دهد:  
تست بدنی: 
تست ادرار:
 
تست خون:

تست آی وی پی:

سی تی اسکن: 
تست ماورای صوت:

بیوپسی (نمونه برداری): 


تاخیر نکنید!
 
متاسفانه اغلب علائم بالینی سرطان کلیه، تا رسیدن به مراحل پیشرفته خود را نشان نمی دهند. به همین دلیل مهم است که در صورت مشاهده هر کدام از علائم ذکر شده، به پزشک مراجعه کنید. اگر سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان را دارید، تسریع مراجعه به پزشک در شما اهمیت چندبرابر دارد. به یاد داشته باشhealthlineید که بسیاری از علائم سرطان کلیه خوش خیم و قابل پیشگیری هستند. هرچه زودتر با این علائم به پزشک مراجعه کنید، گزینه های درمانی بیشتری نیز پیش روی شما قرار دارد.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

سرطان در راه است

اما در این میان مردم هستند که باید در کنار همه این عوامل برای سلامتی خود ارزش قائل شوند زیرا  به گفته علی اکبر سیاری معاون بهداشت بهداشت مردم سالانه 10‌هزار‌ میلیارد تومان پول دخانیات می دهند تا سرطان بگیرند در حالی که می دانند دخانیات یکی از عوامل سرطان است.

 

سرطان های ریه، حنجره، مری، کلیه، پانکراس و معده با سیگار ارتباط مستقیم دارند که البته در این بین،2 سرطان اول عمدتاً در سیگاری ها دیده می شود حالا  نکته قابل تأمل این است که چرا مردم از اسم سرطان می ترسند اما از عوامل ابتلا به سرطان نمی ترسند، ضمن آن که 17 درصد از هزینه 10 تا 12 هزار میلیارد تومانی تسکین و درمان سرطان را

هم باید از جیب خود پرداخت کنند.

 

اعتیاد، سیگار، کم‌تحرکی و مصرف بیش از اندازه شکر و نمک و مصرف کم میوه و سبزیجات از دیگر عوامل ابتلا به سرطان است. 

 

اسماعیل اکبری رئیس مرکز تحقیقات سرطان می گوید: تأثیر داروهای ضد سرطان در درمان این بیماری11 درصد  است.

 

وی با تأکید بر اینکه مردم باید سبک زندگی و تغذیه خود را تغییر دهند گفت: در ایران60 درصد خانم‌ها به علت کم‌ تحرکی و مصرف مواد غذایی نامناسب وزنی بالاتر از حد طبیعی دارند و مستعد ابتلا به کبد چرب هستند. 

 

اکبری افزود: ثابت شده داروهای ضدچربی اگر با دوز مناسب تجویز شود، در درمان و پیشگیری از سرطان مؤثر است.

 

وی همچنین مصرف ویتامین دی، آسپرین و داروی متفورمین را در پیشگیری و درمان انواع سرطان مؤثر دانست و گفت:  این داروها باید با دوز مناسب و تحت نظر پزشک مصرف شوند.

اکبری میزان کمبود ویتامین d در جامعه ایرانی را 40 درصد کمتر از حد طبیعی دانست و گفت: شایع‌ترین علت جذب نامناسب این ویتامین احتمالاً آلودگی هوا است که امکان جذب اشعه‌های مفید آفتاب را پایین می‌آورد. جذب ویتامین d با تابش مناسب به کف دست و صورت کفایت می‌کند.

 

رضا ملک زاده معاون بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز تأکید دارد، نیمی از سرطان ها قابل پیشگیری هستند و توصیه می کند10 گام مؤثر در پیشگیری از سرطان را همواره در نظر داشته باشید: 

 

1- اول اینکه سیگار و قلیان نکشید و خود را در معرض دود آن قرار ندهید، 

2- روزانه حداقل 30 دقیقه تند راه بروید، 

3- روزانه 5 وعده میوه و سبزی بخورید، 

4- مصرف نمک و شکر و قند و روغن روزانه خود را کاهش دهید، 

5- وزن خود را مدیریت کنید زیرا چاقی و اضافه وزن بیماری زاست، 

6- با کرم ضد آفتاب و پوشش مناسب از پوست خود محافظت کنید، 

7- از الکل و مواد مخدر دوری کنید،

8- آلاینده های سرطان زا را بشناسید و از خود محافظت کنید، 

9- با خود و دیگران و محیط زیست مهربان باشید

10- علائم هشدار دهنده سرطان را بشناسید و به موقع به پزشک مراجعه کنید.

با پیشگیری بهتر می توان از سلامت خود محافظت و از درد و رنج و هزینه‌های سنگین برای جامعه و خانواده جلوگیری کرد.

  

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

با ۶ خطر نمک آشنا شویم

 حسین عبدالعزیزی با اشاره به اینکه شهروندان خطرات استفاده بی رویه از نمک طعام را جدی بگیرند، اظهار داشت: استفاده کم از نمک طعام مطلوب است، اما خوردن غذا با نمک مسئله دیگری است.این کارشناس بهداشت مواد غذایی با بیان اینکه میزان مصرف نمک طعام 6 تا 18 گرم است، افزود: مصرف بیش از این میزان نمک طعام باعث افزایش فشار خون و بیماری قلبی می‌شود.عبدالعزیزی تصریح کرد: کارشناسان معتقدند که مصرف بی رویه نمک مهمترین عامل میگرن (سردرد عصبی) است.وی در ادامه اذعان کرد: نمک همچنین باعث آب جمع شدگی در بدن، از دست دادن پتاسیم و تورم در پاها می شود.عبدالعزیزی گفت: پتاسیم برای جذب و استفاده پروتئین در بدن ضروری است.این کارشناس مواد غذایی متذکر شد: چنانچه شهروندان بخواهند میزان نمک خود را کاهش دهند می‌بایست از نوشیدن کوشاب (ماء الشعیر)، استفاده از منوسدیم گلوتامات، جوش شیرین، پودر پختو پز، از خوردن گوشت‌هایی همچون ژامبون، سوسیس، غذاهای کنسرو شده و یا یخ زده پرهیز کنند.

 

عبدالعزیزی در پایان خاطرنشان کرد: آشامیدنی‌های رژیمی ممکن است کم کالری باشند اما حاوی نمک هستند.

 ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

توصیه هایی برای داشتن کبد سالم

ایرج خسرونیا ، رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران در رابطه با عارضه نارسایی کبدی گفت : نارسایی کبد ، بیماری است که کبد را از انجام فعالیت های طبیعی خود باز می دارد. کبد یکی از مهمترین اعضای بدن به شمار می آید و نقش حیاتی را در زندگی انسان ایفا می‏کند. وظیفه اولیه کبد تصفیه هر چیزی است که شما می‏خورید. کبد در مراقبت از عفونتها کمک می‏کند و میکروبها و سایر مواد سمی را از خون خارج کرده و به حفظ سلامت شما کمک می‏کند . بنابراین هر ماده سمی که از طریق تعذیه ، ترزیق، بیماریهای مختلف و... وارد بدن شده و باعث آسیب رساندن به بدن انسان می شود کبد آن ماده سمی را جذب کرده و عمل دفع و پا ازی را در بدن انجام میدهد .

وی در ادامه افزود : حال هر عاملی که در کارکرد کبد خللی ایجاد کند و مانع از پا ازی و دفع شود در ابتدا فرد دچار بیمار های زمینه ای می شود ، با گذر زمان و بهبود نیافتن بیماری فرد دچار مرگ ناگهانی می شود.به عبارتی دیگر در نارسایی کبدی، کبد نمی‌تواند نیازهای بدن از قبیل دفع سموم تولید شده در بدن، دفع مواد تشکیل شده از متابولیسم گلبول‌های قرمز و هموگلوبین‌های خون و دفع برخی از ف ات سنگین در بدن از قبیل مس را انجام دهد.

این فوق تخصص گوارش و کبد متذکر شد : بیماری های عفونی مانند انواع هپاتیت ها یکی از عوامل شایع در ابتلا به نارسایی کبد است . 60 درصد از موارد خود به خود بهبود میابد و درصدی دیگر با مصرف دارو درمان می شوند اما در برخی از موارد بیماری در بدن باقی می ماند و فرد را دچار سیروز کبدی می کند و ممکن است بیمار جان خود را از دست بدهد.

رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران یادآور شد: کبد در سیروز کبدی، ابتدا می‌تواند نیازهای بدن را تا حدودی برطرف کند و بعد از آن، وارد مرحله‌ای می‌شود که توانایی رفع نیازهای خیلی عادی را نیز ندارد، پس فرد دچار زردی چشم و صورت،ضعف عمومی ،لاغری بیش از حد،بی اشتهایی، تهوع و استفراغ، اختلال انعقادی، ورم و جمع شدن آب در شکم می‌شود. بیمار همچنین دچار اختلال در سطح هوشیاری می‌شود و ممکن است حتی به کما برود.

خسرونیا اظهار کرد : بیمارهای ویروسی و می یکی از اصلی ترین فاکتورهای خطر هستند و بی شک بیمار را دچار نارسایی کبدی می کند .البته بیمار های قلبی نیز بی تاثیر نیستند چرا که وقتی قلب درست کار نکند خون در کبد جمع شده و با گذشت زمان فرد دچار سیروز کبدی و در نهایت مرگ می شود .همچنین بیماری های خونی و مادرزادی عامل اصلی بزرگ شدن کبد هستند و بسیار توصیه می شود افرادی که مبتلا به بیماری های ارثی و خونی هستند 6 ماه یکبار تحت نظر پزشک چکاپ شود .

وی بیان خاطرنشان کرد: بیمارهای کبدی در ابتدا هیچ نشانه ای با خود به همراه ندارد ، هنگامی که کبد دچار ویروس می شود با علامت هایی مانند علائم سرما خوردگی خود را نشان می دهند که فرد نسبت به آن بی توجهی می کند و ساده می گذرد ،همین ناغافلی باعث بروز خطرات جبران ناپذیر و حتی مرگ می شود .

این در حالی است که به گفته مختصصان میوه و سبزیجات اثر معجزه آسایی روی کبد دارند همچنین نوشیدن آب در طول روز بسیار توصیه می شود لذا با تغذیه صحیح و مناسب می توان کبد را سالم نگه داشت و از بروزعارضه های شدیدی چون نارسایی کبد، کبد چرب و ... جلوگیری کرد .اما در رابطه با مواد مضر برای کبد باید یادآور شد مصرف سیگار ، قلیان و الکل در راس بروز انواع بیماری ها بخصوص بیماری های کبدی قرار دارد علاوه بر آن مصرف کنترل نشده نمک، شکر ، مواد سرخ ی ،در صد ابتلا به سیروز کبدی را در افراد بالا می برد .

همچنین یبوست های طولانی مدت ، استرس های مزمن ، مصرف زیاد گوشت قرمز، برنج سفید ،مصرف زیاد چای و نوشابه ، غذاهای آماده و کنسروی ، سریع غذا خوردن از عوامل دیگری است که برای کبد مضر است.


رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران در رابطه با پیشگیری از نارسایی کبد گفت : راه‌های انتقال بیماری‌ها، بیشتر وسایل آلوده‌ به خون هستند که وارد بدن می‌کنند. سرنگ‌ها و سوزن‌های آلوده‌ای ، روابط پرخطر، خالکوبی ، استفاده از وسایل دندان‌پزشکی و جراحی نامطمئن و استفاده از وسایل شخصی به فردی در خانواده که دچار هپاتیت است مانند مسواک و ماشین ریش تراشی و ... از عوامل انتقال بیماری‌هاعفونی و ایجاد نارسایی کبدی در افراد هستند و تاکید می کنم افرادی که دچار بیماری های زمینه ای هستند هر 6ماه یکبار باید تحت معاینه پزشک قرار گیرند .

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ناشتا 21 دانه مویز بخورید!

مصرف 21 دانه مویز سرخ به صورت ناشتا،موجب پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها می‌شود.

 

کارشناس ارشد طب سنتی استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: مویز با مزاج گرم، از خانواده کشمش و جزو گروه میوه‌ها است که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به ‌جای قند، چای خود را همراه با مویز میل کنند.

هانیه ناصری مزاج با اشاره به اینکه در طب سنتی خوراکی‌هایی مانند سکنجیبن، عناب و آب میوه‌های ترش مصلح مویز هستند افزود: مویز، هضم‌ کننده غذا و گرم‌ کننده تمام بدن بخصوص کلیه و مثانه است مصرف حجم متعادلی از مویز می ‌تواند باعث تقویت معده، کبد، کلیه‌ها و مثانه شود.

وی گفت:استمرار در مصرف مویز می‌تواند به افزایش حافظه، قدرت فهم، تسکین صفرا، دفع بلغم و اصلاح خلق‌ و خو هم کمک کند.

وی به افراد توصیه کرد، هنگام ید مویز انواع چاق، پرگوشت، شیرین و کم‌ دانه آن را انتخاب کنند، زیرا مویزهای بسیار خشک، کم ‌گوشت و پردانه، جزو بدترین انواع مویز هستند

 ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

بیماری‌قلبی درکمین کودکان کم‌تحرک

آ ین تحقیقات نشان داده، کودکان تنبل که تحرک بدنی زیادی ندارند از سن 6 سالگی در معرض بیماری‌های قلبی قرار دارند. 

این مطالعات نشان داده، کودکانی که درطول روز کمتر از 68 دقیقه ورزش می‌کنند در معرض بیماری‌های قلبی و عروقی هستند. 

برای دستی به این نتیجه دانشمندان 136 کودک را مورد آزمایش قرار دادند و متوجه شدند، کودکانی که از ورزش فراری هستند در آغاز سنین مدرسه بیماری‌های قلبی را تجربه می‌کنند. 

کم‌تحرکی کودکان موجب می‌شود آنها از بیماری‌های گوناگونی نظیر فشار خون بالا، چاقی، دیابت، احساس خستگی و بی‌حوصلگی، بیماری‌های قلبی و عروقی رنج ببرند و با افزایش سن حتی دچار سکته مغزی شوند. 

با توجه به شرایط زندگی امروز اگر کم‌تحرکی کودکان با یک برنامه غذایی نامناسب همراه شود که فست‌فود بخش عمده آن را تشکیل دهد، باید در جوانی منتظر سکته قلبی و مغزی جوانان باشیم. 

مرکز بهداشت انگلیس در سال 2016 با یک آمارگیری از وزن کودکان متوجه شد، 35% کودکان بین 10 تا 11 سال دچار اضافه وزن شدیدی هستند که باید از یک برنامه غذایی و ورزشی مناسب پیروی کنند. 

بر اساس آمارهای همین سازمان حدود 22% از کودکان 4 و 5 ساله نیز دچار اضافه وزن هستند. 

به عقیده دانشمندان فنل ، بهترین بازی برای کودکان زیر ده سال دوچرخه‌سواری، آب بازی و است و بازی‌های توپی است که می‌تواند کودک را مجبور به تحرک زیاد کند. 

محققان توصیه می‌کنند کودکان زیر 5 سال نباید ساعت‌های زیادی را بی‌تحرک باشند مگر زمانی‌که آنها در خواب هستند. 

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

بیماری قلبی از دوره نوجوانی و اوایل بزرگسالی آغاز می‌شود

 در مطالعه‌ای برای تشخیص انسدادهای احتمالی مرگبار، بر روی بیش از ۳۰۰۰ شرکت کننده با میانگین سنی ۴۰ سال، سی تی اسکن انجام شد، که نشان داد بیماری قلبی در حقیقت از دوره نوجوانی و اوایل بزرگسالی آغاز می‌شود.

به گزارش سرویس بسیج جامعه پزشکی خبرگزاری بسیج، جفری کار، س رست تیم تحقیق از واندربیلت تنسی ، در این باره می گوید: در بین افراد ۳۲ تا ۴۶ ساله، حتی وجود میزان کم پلاک‌های کلسیمی موسوم به «سخت شدگی عروق» می‌تواند احتمال بیماری قلبی کُشنده یا غیرکُشنده را در طول ۱۲ سال بعد ۵ برابر بیشتر کند.

وی ادامه می‌دهد: بیماری قلبی در حقیقت از دوره نوجوانی و اوایل بزرگسالی آغاز می‌شود.

در این مطالعه برای تشخیص انسدادهای احتمالی مرگبار، بر روی بیش از ۳۰۰۰ شرکت کننده با میانگین سنی ۴۰ سال، سی تی اسکن انجام شد.

محققان می‌گویند تنها وجود مقدار کمی پلاک ریسک حمله قلبی را تا ۱۰ درصد در طول ۱۰ سال بعد افزایش می‌دهد؛ طبق اعلام انجمن قلب ، پلاک‌ها متشکل از کلسترول، مواد چرب، مواد زائد حاصل از سلول‌ها، کلسیم و فیبرین (ماده گی موجود در خون) هستند.

در واقع پیدایش اولیه تشکیل کلسیم به فاکتورهای زیادی نظیر ژنتیک، رژیم غذایی و سبک زندگی بستگی دارد.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

دستورالعمل‌هایی ساده برای خداحافظی با کبد چرب

مرتضی نیلی فوق تخصص گوارش و کبد با تاکید بر اینکه کبد یکی از مهمترین عضو بدن است، گفت: این عضو بدن از ورود مواد مضر غذاهای مصرفی به دستگاه گوارش و سایر سیستم های بدن جلوگیری می کند.وی با بیان اینکه مصرف غذاهای چرب باعث بروز بیماری های کبدی می شود، اظهار داشت: کبد چرب، یکی از شایع ترین بیماری های کبدی است. نیلی با تاکید بر اینکه ۳۰ درصد افراد کشور به کبد چرب مبتلا هستند، تصریح کرد: افراد چاق، مبتلایان به چربی خون و دیابت در معرض خطر ابتلا به این عارضه هستند.این فوق تخصص گوارش و کبد افزود: از رسوب گذاری چربی در کبد و جا به جایی و اختلال ارگان های داخل سلول، بیماری کبد چرب ایجاد می شود.وی با بیان اینکه کبد افراد دارای چربی است، تاکید کرد: افزایش ۶ تا ۱۰ درصدی چربی کبد بروز عارضه کبد چرب را در اشخاص تشدید می کند که عواملی مانند مصرف سیگار، داروی آسپرین، مواد غذایی چرب، بی تحرکی، افزایش فشار خون و وزن باعث ایجاد کبد چرب در افراد می شود.نیلی با اعلام اینکه بی اشتهایی، ح تهوع، خستگی و درد شکم از علائم بیماری کبد چرب است، بیان کرد: به دلیل اینکه عارضه کبد چرب از زمان شروع بدون نشانه است،۶۰ تا ۷۰ درصد مبتلایان از بیماری خود اطلاعی ندارند.

وی با بیان اینکه از طریق سونوگرافی شکم می توان این عارضه را تشخیص داد، اظهار داشت: با کاهش وزن، ترک سیگار، مصرف غذای سالم و بدون چربی، انجام حرکات نرمشی به صورت روزانه از افزایش چربی در خون و در نتیجه چربی کبد جلوگیری کنید.

 

این فوق تخصص گوارش و کبد تاکید کرد: مصرف مواد غذایی سرخ ی، جگر، سوسیس، کالباس، کله پاچه، مغز و روغن جامد باعث بروز عارضه کبد چرب در افراد می شود که با مصرف مواد غذایی مانند آبزیان، روغن زیتون، سبزیجات و میوه جات تازه، آبپز و مواد حاوی فیبر مانع انباشته شدن چربی در کبد شوید. 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

قندهایی که لاغر می‌کنند

 

قند میوه‌ها بهتر در بدن جذب می‌شود و همین نکته افزایش وزن را کاهش داده و موجب لاغری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج، تحقیقات جدید دانشمندان نشان داده است، قند میوه‌ها هر چقدر هم که شیرین باشند موجب چاقی افراد در اثر قند موجود در آنها نمی‌شود. 

این مطالعات نشان داد،‌ خوردن میوه‌ها نمی‌تواند دلیلی برای چاقی افرادی باشد که مرتب از آنها مصرف می‌کنند؛ قند میوه‌ها با دیگر قندهای تفاوت‌های زیادی دارد که همین تفاوت‌ها میوه‌ها را از دلایل چاقی افراد متمایز می‌کند. 

بسیاری از رژیم‌های مشهور برای کاهش وزن اقدام به حذف ‌ قندها و یا محدود  مصرف میوه‌ها می‌کنند که از نظر متخصصان تغذیه، عمل نادرستی است چراکه همراه بودن قند‌ با فیبر در میوه‌ها نه تنها دلیلی برای چاقی نمی‌تواند باشد، بلکه موجب کاهش وزن نیز می‌شود. 

همراهی فیبرها در کنار قند میوه‌ها باعث تغییر در جذب آنها می‌شود. در واقع، فیبرها موجب کندتر شدن جذب قندها می‌شوند؛ همچنین قند بسیار آهسته‌تر وارد خون می‌شود و کبد زمان بیشتری برای متابولیسم آن دارد. به‌علاوه قند میوه‌ها بهتر در بدن جذب می‌شود که همین نکته افزایش وزن را کاهش داده و موجب لاغری می‌شود.

مصرف میوه‌ها و سبزیجات، بدن را در برابر بسیاری از بیماری‌ها مانند سرطان‌ها، دیابت، بیماری‌های قلبی، عروقی و پیر شدن محافظت می‌کنند.
مقدار بالای آب جزو ویژگی میوه‌هاست که باعث تأمین کافی رطوبت بدن می‌شود.
شهید مطهری چگونه به شهادت رسید

درخواست حذف اطلاعات

 

شهید مطهری چگونه به شهادت رسید

 

ساعت حدود 7 شب بود که تیم سه نفره ترور، شامل بصیری، نیکنام و وفا قاضی‌زاده مقابل منزل شهید مطهری در خیابان ت تهران توقف می‌کنند.

نقشه اولیه ترور او در همان منطقه بود، اما هوشیاری راننده آیت‌الله مطهری و وضعیت بد منطقه از نظر ترور، مانع کار تروریست‌ها می‌شود.

آنها خودروی مطهری را تعقیب می‌کنند. احتمالا راننده خیابان شریعتی را به سمت پل سیدخندان کنونی آمده و بعد از عبور از خیابان سهروردی به میدان هفت تیر رسیده و با گذر از خیابان مفتح به سمت میدان کنونی رفته بود. بعد از آن هم وارد خیابان ف آباد شده تا به منزل مرحوم یدالله سح برسد.

جلسه آن شب برخلاف آنچه تصور می‌شود جلسه شورای انقلاب نبود، بلکه جلسه موسسه متاع (مکتب تربیتی ـ اجتماعی علمی) بود که در سال 1337 تاسیس شده بود و به مسائل اجتماعی می‌پرداخت، اما به دلایل امنیتی هیچ سندی از خود ثبت نکرده بود.

خودرو تروریست‌ها در ضلع مقابل خیابان پارک شده بود. قاتل (محمدعلی بصیری) هم پشت دیوار منزل سح کمین کرده و منتظر مطهری بود. ظاهرا نفر دیگری (حمید نیکنام) هم سر کوچه کشیک می‌داده است.

کارشناسان وقت معتقدند چنین شرایطی معلول شناسایی مناسب منطقه بوده است. ضمنا تروریست‌ها چراغی که نان محل در پارک امین‌ال ه ـ محل فعلی خانه مداحان ـ برای روشنایی و امنیت محله گذاشته بودند را خاموش کرده بودند و با استفاده از تاریکی شب موفق به چنین کاری شدند.

ساعت حدود 10:40 شب جلسه و نیز شام مهمانان تمام می‌شود و مطهری عزم منزل می‌کند. ظاهرا قرار بر این می‌شود که با خودروی آقای ترخانی به شمیران ـ منزل شخصی خود ـ برود.

خودرو ترخانی سرکوچه پارک شده بود. یدالله و عزت‌الله سح چند قدمی مطهری را بدرقه می‌کنند تا این که آقای مطهری به سر کوچه می‌رسد.

ظاهرا در این هنگام است که قاتل اصلی به مطهری نزدیک می‌‌شود و او را به نام صدا می‌کند و پس از برگشتن آیت الله مطهری گلوله‌ای به زیر گوش او شلیک می‌کند که از ابروی چپش خارج می‌شود.

قاتل پس از این اقدام، ظاهرا از طریق یک کوچه فرار می‌کند و خود را به اتومبیل پیکان استیشن‌شان می‌رساند و با دو نفر دیگر به سمت شرق تهران فرار می‌کنند. در این چارچوب مستند ویدئویی پخش شده مبنی بر قتل شهید مطهری با موتورسیکلت فاقد وجاهت تاریخی است.

در اینجا بنا به نقلی، یدالله سح که ظاهرا در چند قدمی مشغول قدم‌زدن بود بلافاصله خود را به مطهری می‌رساند و او را با اتومبیل آقای ترخانی به بیمارستان طرفه می‌برند.

رو مه اطلاعات آن دوران هم نوشته است که جوانی می‌بیند فردی زخمی روی زمین افتاده و او را به بیمارستان طرفه می‌رساند.

حال آقای مطهری در لحظات اولیه وخیم گزارش می‌شود. این‌گونه است که بعد از القای یک شوک الکتریکی به این نتیجه می‌رسند که مطهری دارفانی را وداع گفته‌‌است.

خبر همان شب پخش نمی‌شود ولی صبح، رادیو این خبر را به اطلاع عموم می‌رساند. ساعت یک نیمه شب، فردی با رو مه‌های اطلاعات و آیندگان تماس می‌گیرد و ادعا می‌کند گروه فرقان ، رییس شورای انقلاب یعنی آیت الله مرتضی مطهری را کشته است و در ادامه تعدادی دیگر از شخصیت‌های اجتماعی و را هم خواهد کشت.

این مساله که فرقان چگونه به این موضوع محرمانه ـ ریاست شهید مطهری بر شورای انقلاب ـ پی برده بود از رازهای تاریخ معاصر است. همچنین اطلاعیه‌ای از گروه فرقان در محل ترور کشف می‌شود.


 
سه دلیل گروه فرقان برای ترور

(فرزند شهید )


[من در دادگاه اعضای ترور پدرم حضور داشتم و] دلایلی که اینها [گروه فرقان در دادگاه] می‌آوردند بسیار مضحک و نحیف بود. وقتی قاضی دادگاه از اینها دربارة علت ترور سؤال می‌کرد. آنها می‌گفتند که ما به سه علت دست به این کار زدیم. اول اینکه ایشان رئیس شورای انقلاب بود. دوم اینکه به معلم شهید ما شریعتی انتقاد کرده بود و سوم اینکه ایشان با رژیم شاه همکاری داشت! قاضی از اینها پرسید: شما از کجا فهمیدید که ایشان با رژیم شاه همکاری داشتند؟ گفتند: چون ایشان در زمان شاه بود و زبان انگلیسی هم بلد نبود و از آن روی که حتماً باید زبان انگلیسی بداند، معلوم می‌شود که شاه دستور استخدام او را در داده بود!‌ قاضی پرسید که تدریس فلسفة ی که احتیاج به دانستن زبان انگلیسی ندارد. آنها جواب دادند ما این طور شنیده‌ایم و یکی از دانشجویان به ما گفته بود!‌ و خلاصه تمام دلایل اینها برای ترور همین بود و دیگر حرفی برای گفتن نداشتند. البته در مورد گروه فرقان باید گفت که آنها از آثار شریعتی مخصوصاً از بخش‌هایی که او به ت حمله کرده بود، بسیار تأثیر گرفته بودند. البته به بخش‌های دیگری که او به نوعی از ت دفاع کرده بود، توجهی نداشتند و شاید بتوان گفت که از آثار او استفاده ابزاری می‌ د.

 

قاتل که بود؟


قاتلان شهید مطهری سه نفر به نام‌های محمدعلی بصیری، حمید نیکنام و وفا قاضی‌زاده بودند. محمدعلی بصیری فردی بود که با اسلحه رولور از فاصله دو تا سه متری به مطهری شلیک کرد. او در یکی از ‌های فیلیپین درس می‌خواند و ظاهرا اطلاعات دینی و عقیدتی کمی داشت.

بصیری در چاپخانه (یا به قولی شرکت زیرا )‌ کار می‌کرد. اطلاعیه‌ای که پس از ترور مطهری پخش شده بود روی یک کاغذ a4 رنگی بود که وقتی سر نخ آن کاغذ گرفته شد به چاپخانه محل کار بصیری رسید.

 

هنگام مراجعه به منزل بصیری او فرار کرد، ولی از چینه دیوار افتاد و بیهوش شد و پس از به ‌هوش آمدن گفت من فرقانی بوده‌ام و بعد از انقلاب از آنها جدا شده‌ام، اما تا آن لحظه هنوز ی از قتل شهید مطهری به دست بصیری مطمئن نبود.

تنها شاهد این بود که بعد از دستگیری بصیری، محمد هنردوست یکی از اعضای تیم پیگیری پرونده، شهید مطهری را خواب می‌بیند که یک شنل قرمز خونی را از دوشش برمی‌دارد و یک شنل سبز را جای آن می‌گذارد و می‌گوید که من از امشب راحت می‌خوابم تا این که گودرزی دستگیر می‌شود و در راه زندان اوین به قتل شهید مطهری توسط محمدعلی بصیری اعتراف می‌کند.

درباره ح روحی بصیری پس از دستگیری گفته می‌شود او بعد از این که با شخصیت شهید مطهری آشنا شد و یکی از کتاب‌های او ـ خدمات متقابل ایران و ـ را در زندان خواند نسبت به او تغییر عقیده داد.

بشدت در زندان گریه می‌کرد، آرزوی مرگ خود را داشت و نقل است که از شدت ناراحتی و عصبانیت تمام موهای صورت خود را کنده بود.

بصیری سرانجام در تاریخ پنج بهمن 1358 شد و داماد مطهری (حاجی‌زاده)‌ شخصا وی را قصاص کرد.

متهم بعدی فردی به نام حمید نیکنام بود که او را مغز متفکر اکبر گودرزی می‌دانستند. نیکنام ظاهرا بیشتر در امور تشکیلاتی و نظامی فرقان بود.

ماجرای دستگیری او نیز جالب است. او پس از ترور به خانه یکی از اقوام خود در قزوین رفته و آنجا یکی از بستگان او در بحث‌ها متوجه شده بود که او مواضع ضد ت و فرقانی دارد.

به کمیته گفته بود و به این ترتیب نیکنام در خیابان بازداشت شد بدون این که ی بداند او قاتل مطهری است. حمید نیکنام نیز در روز 5 بهمن 1358 شد.

نفر سوم این ترور هم که راننده خودروی حامل تروریست‌ها بود فردی به نام وفا قاضی‌زاده است که در جریان یک جنگ و گریز خیابانی در چارچوب حمله به اماکن گروه فرقان در تاریخ 3 بهمن ماه 1358 کشته می‌شود. جسد او در قطعه 23 بهشت زهرا مدفون است.

فرقان چه گروهی بود؟

 گروه فرقان یکی از گروه‌های ـ مذهبی بود که سال 1355 تاسیس شده بود. این گروه فردی به نام اکبر گودرزی بود.

گروه فرقان در حاشیه جلسات قرآنی در چند مسجد شهر تهران برگزار می‌شد، شکل گرفت. در این جلسات سعی می‌شد از آیات قرآن تفاسیر انقل و مبارزاتی بیان شود. اکثر این تفاسیر توسط گروه انجام می‌شد. فرقان تا جایی انقل فکر می‌کرد که گرگ داستان سوره یوسف را به ضد انقلاب تعبیر می‌کرد.

اکبر گودرزی در مدت 27 سال زندگی خود توانسته بود 20 تفسیر قرآن و دو جلد تفسیر صحیفه سجادیه بنویسد و یک جلد کتاب در مورد توحید هم نوشته بود.

در کنار تفاسیر افراطی از آیات قرآن، رکن دیگر این گروه مبارزه با ت بود. درباره دلیل این موضوع سخنان زیادی گفته شده است. از تاثیر برخی سخنان شریعتی بر این افراد گرفته تا بغض شخصی فرقان از ت به دلیل ا اج‌های مکرر از حوزه علمیه.

تصور فرقانیان بر این بود که ت با مصادره انقلاب مانع رسیدن به آرمان‌های آن شده است ضمن این که اعتقاد داشتند فرد یا افرادی (بخصوص شهید مطهری)‌ سعی در تخطئه علی شریعتی دارند.

از این‌رو بود که گفته می‌شود جرقه ترور شهید مطهری بعد از نوشتن اعلامیه مشترک این شهید با مرحوم بازرگان در نقد برخی افکار شریعتی زده شد. به طور کلی فرقان و فرقانیان در روزگار ما را با خوارج زمان حضرت المومنین مقایسه می‌کنند.

گروه فرقان تقریبا در دی ماه 1358 با فروپاشیدن همزمان 15 خانه تیمی آن، از جمله خانه گروه از هم پاشید، اما بعد از آن هم بیانیه‌هایی از این گروه منتشر شد. چند نفر معدود از این گروه، هنوز گاهی در خارج از کشور بیانیه‌هایی صادر می‌کنند.
اخبار آغاجاری23/1/95

درخواست حذف اطلاعات

 

اخبار آغاجاری23/1/95

سخنان فرماندار

مراسم اعتکاف

میلاد علی (ع)

ی هفته

این هفته هجدهم فرودین ماه ۹۶ به ت حضرت حجه ال والمسلمین   در مسجد جامع آغاجاری اقامه گردید.ایشان در خطبه ی اول درمورد  ولادت علی (ع) سخنانی بیان نمودند و در خطبه ی دوم در مورد مسائل روز  و اعتکاف سخنانی بیان نمودند.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

سخنان فرماندار

عیدانی فرماندار شهرستان بعد از طی سخنانی اظهار داشتند : در مورد آب کارهای خوبی در حال انجام است که ثمره ی آن در آینده مشخص می شود. ایشان علت قطعی آب در چند روز گذشته را ش تگی لوله ها بیان د. عیدانی در ادامه در مورد استفاده از فضای  مجازی تذکر دادند و گفتند : تهمت و افترا ء جرم است و دادستانی می تواند با آن برخورد نماید.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مراسم اعتکاف

همزمان با سراسر کشور مراسم معنوی اعتکاف با حضور دهها نفر از مردم مسلمان در

جهت خلوت با معبود در مسجد جامع جهت خواهران و مسجد جعفر صادق (ع)

جهت برادران برگزار گردید. در این مراسم سخنرانی – دعا – قرائت قرآن و ... برگزار

می گردد. این مراسم تا پنجشنبه ادامه دارد.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

میلاد علی (ع)

بمناسبت میلاد علی (ع) مراسمات جشن باشکوهی در مورخ 21/1/95 در جلوی مسجد جامع ، حسینیه ی عاشقان ثار الله (ع) ، حسینیه ی شهید شیرشکن و مسجد صادق (ع) با مداحی برگزار گردید.
حواشی ثبت نام ک داهای ریاست جمهوری

درخواست حذف اطلاعات

 

حواشی ثبت نام ک داهای ریاست جمهوری  96

++++ فردی 39 ساله وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد و هدف خود را از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری رفع مشکلات اقتصادی مردم عنوان کرد و افزود: شعاری ندارم اما در صورت پیروزی با برنامه های خود به صورت ویژه به رفاه و معیشت مردم رسیدگی خواهم کرد.

++++ فردی با تحصیلات سوم راهنمایی وارد وزارت کشور شد و در پاسخ به سوالی درباره هدفش برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهور گفت: آمده ام تا تیری بیندازم و بروم.

 

++++ ک د ۱۹ ساله در انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم دیگه گول کلیدها رو نمیخورن؛ ک داتوری من نمادین و در اعتراض به سیاست های ت فعلیست.

 

++++ یکی از ثبت نام کنندگان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که 28 سال سن داشت، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فوق لیسانس رشته هنرهای زیبا را دارم و می خواهم با هنرمندی ام مشکلات کشور را حل کنم.وی که از شهر سردشت برای ثبت نام در انتخابات عازم تهران شده بود، گفت: تنها هدفم حمایت از جوانان است؛ به جوان بها بدهیم آینده را تضمین کرده ایم.

++++ یک از ثبت نام کنندگان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، با حضور در جمع خبرنگاران در ستاد وزارت کشور، اظهار کرد: مهمترین هدف من حمایت از جوانان فارغ حصیل است و شعار انتخاباتی ام «خداحافظی با بیکاری» است.

وی که خود را به عنوان کارشناس حوزه سلامت در برنامه تلویزیونی «سیمای خانواده» معرفی کرد، گوشه ای از تصاویر حضورش در این برنامه را به وسیله تلفن همراهش به خبرنگاران نشان داد.

++++ یکی از داوطلب هایی که برای ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به ستاد وزارت کشور آمده بود، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متولد سال ۷۷ و ۱۸ ساله هستم و تازه به رفتم.وی با بیان اینکه پدر و مادرم رضایت دادند تا در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنم، افزود: احساسم می گوید علی رغم اینکه 18 ساله ام، اما به راحتی می توانم مملکت را اداره کنم.

++++در سومین روز از ثبت نام برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم، امروز یک خانواده به صورت دسته جمعی ثبت نام د.

++++ فردی از استان کرمان به همراه دختر 3 ساله خود برای ثبت‌نام به وزارت کشور مراجعه کرد و قصد ثبت نام خود و دختر خود را داشت که به وی اجازه ثبت نام داده نشد.وی هدف از ثبت‌نام دختر سه ساله خود را شروع فعالیت او دانست.

 

++++ محمد غرضی با شعار "حمله به بیکاری جهت ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد.

++++ هوشنگ احمدی، ن در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام کرد.

++++ هاشمی طباء رئیس‌ پیشین کمیته ملی المپیک با حضور در ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌نام کرد.

++++ فردی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد و گفت: به نام «گراز» آمده ام. ایران 5 سال دیگر تبدیل به کویر می شود؛ اگر تایید شوم برای جلوگیری از این اتفاق برنامه دارم.

++++ همچنین فردی با شعار «استقلال» وارد ستاد انتخابات کشور شد و در پاسخ به سوالی در خصوص گفت: اصولا هیچ اعتقادی به ندارم و نمی خواهم حتی یک کلمه راجع به آن صحبت کنم.

++++مردی اهل شهرستان لاهیجان نیز با تحصیلات فوق لیسانس تربیت بدنی به ستاد انتخابات وزارت کشور آمد و گفت: با توجه به شرایط حساس منطقه، ایران به رئیس جمهوری جنگ طلب نیازمند است و من همان فرد مورد نظر هستم.وی ادامه داد: اگر تایید صلاحیت شوم و مردم به من رای دهند، انتقام پدرم را از ترامپ می گیرم.وی در خاتمه افزود: امکان ترور من وجود دارد.

++++ فردی 47 ساله وارد وزارت کشور شد و هدف خود را از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری، خدمت به مردم عنوان کرد و افزود: شعار خاصی ندارم اما اگر تایید شوم برنامه های زیادی دارم تا نفت را خوب مدیریت کرده و مشکلات را حل کنم.

 

++++ محمود و حمید بقایی نیز به همراه وارد ستاد انتخابات کشور شده و ثبت نام نمودند. هدف خود را حمایت از بقایی دانست.

++++ یک جوان ۱۹ ساله جوانترین شخصی است که امروز بدون اطلاع دادن به خانواده‌اش ثبت‌نام کرده و معتقد است که رئیس‌جمهور تنها باید مطیع ی باشد.

++++ یک جوان متولد ۱۳۶۸ هم که هنوز دانشجوی مقطع کارشناسی است می‌گوید که از در ک نه خود استفاده نخواهد کرد.

++++ مصطفی میرسلیم به عنوان نامزد حزب موتلفه  ضمن حضور در وزارت کشور ثبت نام برای ریاست جمهوری نمودند و درباره معرفی معاون اول ک نه و چند مصاحبه کرد.

++++ حجت ال والمسلمین در چهارمین روز از نام نویسی داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با حضور در ستاد انتخابات کشور، در این انتخابات نام نویسی کرد.

++++ حجت ال   رئیسی تولیت آستان قدس رضوی برای نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور حضور یافت.

++++ یکی از داوطلبان ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری که از فروش فلافل ب درآمد می‌کند، وارد ستاد انتخابات شد و ثبت نام نمود.

++++ یک عروس و داماد هم برای نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شدند.

++++ یکی از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه از سن و سال دقیق خود مطلع نیست، گفت: گمان می کنم حدود 50 ساله هستم.

++++ یکی از داوطلبان 80 ساله ریاست جمهوری که متولد سال 1315 بود، پس از ثبت نام به خبرنگاران گفت: در صورت انتخاب شدنم ریشه تمام مشکلات را می کَنم. وی در پاسخ به این سوال که سوادتان چقدر است، گفت: تا آنجایی سواد دارم که «برو کار کن مگو چیست کار، که سرمایه جاودانی است کار».

++++ یکی از ک داهای 40 ساله دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: در صورت انتخاب توسط مردم، از افراد متخصص در ک نه ام استفاده می کنم؛ طیب نیا جایی در ک نه من ندارد؛ شعار من هر دلار یک ریال است؛ احساس می کنم که صد در صد رییس جمهور دوازدهم من هستم.

++++ یکی از داوطلبان شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در پاسخ به این سوال خبرنگاران که چرا شناسنامه تان را به همراه نیاورده اید، گفت: شناسنامه ام را برده است؛ برای ثبت نام نیازی به شناسنامه نیست؛ قانون را مطالعه کنید.

++++ یه زن و شوهر میان سال هم وارد عرصه انتخابات شدند.این در حالی است که مرد قصد دارد در صورت رییس جمهور شدن زنش را مشاور خود کرده و زن به دنبال این است تا درصورت رییس جمهور شدن ،همسرش را معاون اول خود کند.

++++کلهر مشاور ت با حضور در وزارت کشور در این  دوره انتخابات ریاست جمهوری  ثبت نام نمود ودر پاسخ به این سوال که ایا به نفع اقای بقایی کنار می روید گفت: به نفع بقایی از عرصه انتخابات کنار نخواهم رفت.

++++ اعظم طالقانی دختر آیت الله طالقانی برای نام‌نویسی در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد وزارت کشور شد.

++++ مصطفی کواکبیان دبیر کل مردم سالاری با حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: معتقدم اساسا هر چه میزان مشارکت مردم بیشتر باشد، در سطح روابط بین الملل و در دیپلماسی و سیاست خارجی موفق‌تر عمل خواهیم کرد.

++++ حسن نوروزی مجلس ضمن ثبتنامدر وزارت کشور  درباره حضور خود در انتخابات، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگر مبارزه با فساد را جدی بگیریم و اگر همگرایی کنیم قطعا موفق خواهیم شد. 

++++ محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.

++++ محسن غرویان برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.

++++ علی شیخیانی دبیرکل حزب مردم برای نام‌نویسی در انتخابات ریاست‌جمهوری به وزارت کشور آمد.

++++ سعید یاری دبیرکل سازمان دفاع منافع ملی ایران در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

++++ محمد هاشمی‌ رفسنجانی داوطلب انتخابات ریاست‌ جمهوری شد .

مسئول دفتر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

 

++++ یکی از چند صد نفر نامزدهای عجیب و غریب انتخابات ریاست جمهوری، بعد از ثبت نام، جلو وزارت کشور، کفترهایش را به آسمان پرواز داده و مردم هم با شادمانی و امیدواری تمام، برایش جیغ و دست و کف و هورا کشیده اند!

 

++++ صادق خلیلیان جهاد کشاورزی ت دهم با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری نام‌نویسی کرد. خلیلیان در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به شرایط کشور که از نظر اقتصادی در شرایط نامطلوبی هستیم و اولویت دار بودن اشتغال و تولید و همچنین تجاربی را که در سمت اجرایی و ی داشته ام به این نتیجه رسیدم که نام نویسی کنم.

++++عوض حید ور سابق مجلس با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری نام‌نویسی کرد.

++++حمیدرضا حاجی بابایی مردم همدان در مجلس با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری نام‌نویسی کرد. وی در جمع خبرنگاران گفت: در کشور با معضل نا کار آمدی و عدم توجه به مردم مواجه هستیم از این رو با شعار ت کار آمد و مردمی وارد عرصه انتخابات شده ام.

++++داوطلب دیگری در واکنش به مواضع اخیر دونالد ترامپ، رییس جمهور ، اظهار کرد: رییس جمهور شوم در کشور هند با ترامپ مسابقه شنا می گذارم. یکی از نکات جالب در مورد این داوطلب آن بود که به گفته خودش هیچ کفشی اندازه پای او نمی‌شود.

++++فرد دیگری که ادعا می‌کرد که پیغمبر هست با حضور در ستاد انتخابات کشور کل یون داوطلبان ریاست جمهوری را تکمیل کرد؛ این فرد به خبرنگاران می گوید ادعای پیغمبری دارد و از طرف خدا شده تا با رئیس جمهور شدن مردم را نجات بدهد.

++++سعید جلیلی با صدور بیانیه ای از دلیل انصراف خود از ک داتوری روایت کرد.

++++ مهرداد بذ اش با صدور بیانیه‌ای چرایی انصراف از ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ را تشریح کرد.

++++ جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد .معاون اول رئیس جمهور داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شد.

 

 
(بدون عنوان)

درخواست حذف اطلاعات

اخبار آغاجاری30/1/96

ی هفته

انتخاب هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری

اولین جلسه شورای اداری شهرستان آغاجاری در سال 96

 

ی هفته

این هفته ۲۵ فرودین سال ۹۶  به ت حضرت حجه ال والمسلمین   شهرستان اقامه گردید. ایشان در خطبه اول این هفته بعد حمد ثنای اللهی و توصیه خود و گزاران به تقوای اللهی به شرح و توضیح دعای رجبیه پرداخته ودر خطبه ی دوم ضمن بیان مناسبت های هفته اظهار داشتند:

✅مسولان مسول سرنوشت مردم هستند اگر بیکاری و طلاق و تخلف در جامعه رشد کند یا حل نشود مسولیت آن مستقیما به عهده مسولان است .
✅اگر مسولی تقبل مسولیت کرد معنایش این است که میتواند مشکلات موجود را حل کند اگر ی این توانایی را در خودش نمیبیند نباید مسولیت را بپذیرد.

✅اگر ک در انجام کاری توانایی نداشته یا شک دارد که محقق بشود یا نه حق وعده دادن به مردم را ندارد آن کاری را که میدانیم و اطمینان به انجام آن با توجه به ظرفیتهای موجود داریم به مردم وعده بدهیم و بعد تمام تلاش خود را در تحقق آن انجام دهیم.

در ادامه به ت ایشان اقامه گردید.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

انتخاب هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری

جلسه انتخاب اعضای هیئت اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان با حضور اعضای هیئت اداری ، معتمدان و هیئت نظارت در روز پنجشنبه مورخ 96/1/24 در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید. فرماندار در این جلسه اظهار داشتند که هدف از تشکیل این جلسه تعیین اعضای اصلی و علی البدل برای هیئت اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان آغاجاری می باشد. در ادامه جلسه و بعد از رای گیری و شمارش آراء اعضای اصلی (9 نفر) و علی البدل (5 نفر) انتخاب شدند.

اعضای اصلی عبارتند از : قدرت اله خاراهفشجانی ، غلامحسین رحیمی ، کمال قنواتی ، جهانگیر اسماعیلی ، عبدمحمد علیزاده ، صادق رئیسی فر ، ابراهیم صفائی ، عباس مهدی فر ، مصطفی لرکی بلفریسی

اعضای علی البدل عبارتند از : کرامت الله صیادی ، ایوب رضاپوران قهفرخی ، شمسعلی بهمئی ، محمدحسین جابری فر ، قربانعلی برانه

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای ی شهر و روستا به طور همزمان 29 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

aاولین جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست عیدانی فرماندار و با حضور مسئولین ادارات در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. این جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و در ادامه فرماندار ضمن عرض سلام و خیرمقدم به حاضرین از زحمات و تلاشهای روسای ادارات در سال گذشته و همکاری و تعامل آنها برای حل مشکلات مردم تشکر و قدردانی د.

ایشان اظهار داشتند که ی امسال را سال اقتصاد مقاومتی ، تولید اشتغال نامگذاری کرده اند و از مسئولین ادارات خواستند در سال جدید بر اساس منویات ی برای تحقق مسئله تولید و اشتغال عمل کنند. ایشان همچنین خواستار برنامه ریزی مناسب دستگاههای اجرایی در سال جدید برای دستی به اه شدند و هماهنگی ، تعامل و همکاری بین ادارات بیشتر شود تا با تمام توان و برای رضایت خدا و رضایت مردم کارها را انجام دهیم.در این جلسه مسئولین ادارات تعدادی از مشکلات شهرستان را بیان نمودند.
رنگین گمان 22/1/95

درخواست حذف اطلاعات

 

 

رنگین گمان 22/1/95

دیدگاهها

انتخابات 96

تحرکات ضدنظام

کشف 705تن موادمخدر در سال قبل

 افزایش ۲برابری افسردگی در ۲۶ سال گذشته

حواشی اولین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

دیدگاهها

انقلاب ی:

هرجا انقل بودیم، جهادی حرکت کردیم پیش رفتیم. هرجا کوتاهی کردیم، غفلت کردیم  عقب م م.  

رییس جمهور :

 عده ای تلاش دارند حقایق را مع جلوه دهند و فکر می کنند با وارونه حقایق به ت ضربه می زنند، اما این اقدام مردم را مایوس و ناامید می کند که ضربه به نظام ، کشور و ملت است . باید واقعیات را به مردم گفت و شرایطی سالم، شفاف و رقابتی را ایجاد کنیم تا مردم بتوانند انتخاب درستی انجام دهند. مایوس مردم از حضور در پای صندوق های رای حرکت در مسیر دشمنان ملت است و مردم بدانند سرنوشت کشور با نتیجه صندوق آراء رقم می خورد و حضور آنان در انتخابات، برای عظمت کشور بسیار اهمیت دارد.

 

آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه :

با سایر نظام های در دنیا متفاوت است و مردم سالاری ما توأم با ارزش های الهی و اخلاقی است. بنابراین قرار نیست که در نیز شاهد همان کلیشه هایی باشیم که در کشورهای دیگر وجود دارد. همگان دیدند که نامزدهای انتخاباتی در چه رفتاری داشتند و چگونه تمام مرزهای اخلاقی را زی ا گذاشتند، چنین اتفاقاتی نباید در که معیارهای ارزشی خود را دارد تکرار شود و نامزدها و طرفداران آنان در این زمینه مسئولیت سنگینی بر عهده دارند.

قالیباف شهردار تهران :

ی که در خانه چند هزار متری با ده ها میلیارد سرمایه زندگی می کند، این یارانه را دریافت می کند و یک فرد فقیر هم همین یارانه را دریافت می کند، ما انقلاب کردیم که چنین اتفاقی بیفتد و قرار ما در 12 فروردین این بود؟

 

منتظری دادستان کل کشور:

ایجاد فضای انتخاباتی سالم و برخورد با مجرمانی که قصد برهم زدن فضای انتخابات را دارند، از وظایف ماست که در انجام آن کوتاهی نخواهیم کرد.

 

آیت‌الله ناصر مکارم‌ :

زمانی که ارزش‌های ی ضعیف و ایمان به معاد کاهش پیدا کند انسان درآمد بیشتر را پیگیری می‌کند این امر عذاب الهی را به همراه دارد دعاها مستجاب نمی‌شود و مردم به بیماری‌های صعب العلاج مبتلا می‌شوند. برخی از بانک‌ها هنوز به رباخواری ادامه می‌دهند پول‌هایی که از باب وجوهات می‌فرستند، از طریق بانک‌ها با پول‌های ربا قاطی می‌شود زیرا نمی‌توان در خانه نگاهداری کرد و در بانک با پول‌های ربا مخلوط و غبار ربا به آنها می‌نشیند. هیچ کاری در این شرایط که بانک‌ها رباخواری می‌کنند نمی‌توان انجام داد، همه پول‌ها آلوده می‌شود و کاسب‌ها پول خود را داخل بانک می‌گذارند و غبار آن در دامن همه می‌نشیند.

قاضی زاده هاشمی بهداشت:

جامعه مملو از این مشکلات است و متاسفانه گاهی سیاستمداران چشم خود را روی این مسائل می بندند و فراموش می کنند که جوانان، ن و خانواده ها تا چه اندازه آسیب پذیر شده اند  بسیاری از مردم عوامل افسردگی را می دانند اما علائم آن را نمی دانند به همین علت هر روز افراد زیادی در کنار ما با بیماری  افسردگی رفت و آمد می کنند، بدون اینکه ما و حتی خود آنها مطلع باشند. 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

انتخابات 96

 

در برخورد با مجرمان انتخاباتی کوتاهی نخواهیم کرد

دادستانی کل کشور، حجت ال منتظری گفت:‌ ایجاد فضای انتخاباتی سالم ، تامین امنیت انتخابات و برخورد با مجرمان و افردای که قصد برهم زدن فضای انتخابات را دارند، از جمله وظایف ماست که در انجام دادن آن کوتاهی نخواهیم کرد.

وی گفت: به همه انی که قصد ورود به عرصه رقابت های انتخاباتی را دارند و همه افرادی که در این زمینه فعالیت خواهند کرد اعلام می کنیم که در فضای مجازی به سمت ت یب و توهین به دیگران و به سمت تخلفات و جرایم نروند و اگر چنین د بعد گلایه نکنند که چرا فلان سایت ، و یا بسته شد.

***********************

گزینه اصلاحطلبان در کنار

محمدرضا عارف پیرامون احتمال وجود گزینه پوششی در کنار گزینه اصلی اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری 96 با اشاره به اینکه اصلاحات نمایندگی یک جریان را بر عهده دارد و نمی‌تواند در یک رویداد مهم مثل انتخابات ریاست جمهوری ک دا نداشته باشد، اظهار داشت: اصلاحات باید در کنار ، از گزینه دیگری هم حمایت کند که اگر ک دای اصلی آنها به هر دلیلی در میان نامزدها حضور نداشت، آنها گزینه دومی هم داشته باشند؛ به همین منظور صحبت‌هایی انجام و در نهایت نیز تصمیماتی اخذ شد که نتیجه نهایی در هفته‌های آینده اعلام خواهد شد.

***********************

رئیسی هم آمد

حجت‌ال والمسلمین رئیسی در بیانیه رسمی برای ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری تأکید کرد، مسئولیت دینی، ملی و انقل خود را حضور در صحنه یافته‌ام و این حضور فارغ از گروه‌بندی‌های رایج است.

***********************

سابقه‌مان در موتلفه بیشتر از جمنا است

مصطفی میرسلیم در پاسخ به این پرسش که اگر جزو پنج نامزد نهایی جمنا نباشد به این تصمیم تمکین می کند یا نه، گفت: ما به حق تمکین می‌کنیم.

 

  ***********************

اعلام ک داتوری مشاور احمدی‌نژاد

مشاور محمود احمدی‌نژاد به جمع ک داهای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم پیوست .مهدی کلهر که در ت محمود احمدی‌نژاد سمت مشاور رئیس‌جمهور را بر عهده داشت و از طرف احمدی‌نژاد در مناظره‌های انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۴ شرکت می‌کرد با انتشار بیانیه‌ای از قصد خود برای ک داتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ خبر داد.

 

**************

قصد نامزد شدن در انتخابات نداریم

سید حسن قاضی زاده هاشمی  و واعظی اعلام د:‌ قصد ک دا شدن در انتخابات ریاست جمهوری را ندارند.

*********

اخلاق قربانی نشود

 رئیس جمهور در سفر استانی به مازندران با بیان اینکه ان‌شاء‌الله انتخابات پیش رو بسیار پررونق برگزار شود، به شرایط حساس کنونی کشور اشاره و تأکید کرد: باید قدرت، وحدت و انسجام خود را در این انتخابات به جهانیان نشان دهیم.

وی تأکید کرد: امید داریم که در این انتخابات، اخلاق قربانی نشود و مراقب هستم و همواره سفارش می‌کنیم که به اخلاق در کشور لطمه‌ای وارد نشود، چرا که اخلاق می‌تواند در جامعه، آرامش، معنویت و اعتماد ایجاد کند.

رییس‌ جمهور افزود: نباید دین خود را بفروشیم و شرایط کشور به گونه‌ای است که به دنیا نشان دهیم که انتخابات ما با انتخابات و اروپا فرق دارد چرا که جامعه‌ای ی بوده و بنیانگذار انقلاب ی ما، (ره)، می‌باشد و ی همچون ی، دارای قانون اساسی ی، قرآن و عشق به خاندان اهل بیت(ع) هستیم.

*********

 

بازداشت 2 نفر بخاطر شایعه‌پراکنی‌ سایبری

 

2 زن و مرداهل رشت  که در فضای مجازی شایعه سازی می د دستگیر شدند.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

تحرکات ضدنظام

گزافه گویی ترزا می

ترزا می نخست انگلیس که در خوش خدمتی به سعودی ها گوی سبقت را از هم سلفان خود ربوده است بار دیگر با حمله به ایران، خواستار اقدام دسته جمعی ضد تهران شد. او مدعی شد : ایران ضد منافع جامعه جهانی در تلاش های آن برای تحقق صلح و ثبات عمل می کند و انگلیس از کشورهای حاشیه خلیج فارس در برابر دخ های ایران  حمایت می کند. 

 

وی در ادامه با طرح ادعاهای واهی خاطر نشان کرد: فعالیت های ایران عامل بی ثباتی در منطقه است و مقابله با کارهای خصمانه ایران در لبنان، عراق، یمن، یا منطقه خلیج فارس مست م اقدام دسته جمعی است. 

 

**************

دستگیری عضو گرو تروریستی جیش‌الظلم در خاش

 فرماندار شهرستان خاش سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش ان سختکوش در پلیس اطلاعات انتظامی و همکاری و مشارکت نیروهای امنیتی و قضایی و مردم یک عضو گرو تروریستی جیش‌الظلم در این شهرستان دستگیر شد.

.

**************

شهادت فرمانده گردان

 

پاسدار روح‌الله عالی فرمانده گردان کورین از توابع زاهدان ، توسط اشرار مسلح هدف گلوله قرار گرفت و  به شهادت رساندند.گفتنی است، دو نفر از عوامل شهادت این پاسدار توسط همرزمان شهید عالی به درک واصل شدند.اینگونه حوادث، با هدف ایجاد تفرقه و اختلاف رخ می‌دهد که هوشیاری و بصیرت مردم مانع رسیدن دشمنان به اه شومشان می‌شود.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

کشف 705تن موادمخدر در سال قبل

 

علی مویدی گفت:

 امروز بیش از 42 درصد شاهد افزایش اقدامات اجتماعی در امر کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد هستیم که این آمار و موفقیت بی‌نظیر است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: امروز برای تمامی گروه‌ها در مهدکودک‌ها تا مدارس و ‌ها و جامعه بسته‌های ویژه‌ای برای کاهش آسیب‌های اجتماعی مبارزه با مواد مخدر هستیم و می‌کوشیم تا تمایل به سمت اعتیاد را از اذهان افراد جامعه دور کنیم.

وی خاطرنشان کرد: نه تنها روند رو به کاهشی در تمایل به اعتیاد در دنیا شاهد نیستیم بلکه نزدیک به 250 میلیون نفر در دنیا مبتلا به اعتیاد هستند که این رقم در سالیان گذشته کمتر بود و متاسفانه نشان دهنده افزایش میل به اعتیاد در دنیا است.

مویدی تصریح کرد: ایران با تجربه خوب خود در امر مبارزه با مواد مخدر نشان داده که جزو کشورهایی است که جایگاه برتری را در مقابله با مواد مخدر دارا است.

وی افزود: به دلیل همجواری با افغانستان و پا تان که کانون‌های تولید کننده عمده مواد مخدر در دنیا هستند اقدامات مقابله‌ای به ویژه در انسداد و کنترل مرزهای شرقی و غربی صورت گرفته است که توانستیم در سال 95 بیش از 705 تن انواع مواد مخدر را با رشد 14 درصدی نسبت به سال 94 کشف کنیم که نشان‌دهنده آن است که نیروهای مقابله‌ای و پلیسی ایران در مرزها در حال رزم و جنگ با این پدیده خانمان‌سوز هستند در حالی که میزان کشفیات ما در سال 94 نشان دهنده رقم 620 تن بوده است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: 30 درصد از معتادان متجاهر جمع‌آوری شده دارای سوابق سرقت و سود سوابق دیگر بوده‌اند که در مجموع این اقدامات باعث شده که سرقت‌های د در ای هدف کاهش یابد به طوری که در یکی از این ای 300 نفر از 800 معتاد متجاهر دستگیر شده دارای سوء سوابق سرقت بوده‌اند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

افزایش ۲برابری افسردگی در ۲۶ سال گذشته

بهداشت با بیان اینکه متأسفانه در ۲۶ سال گذشته افسردگی در کشورمان ۲ برابر شده است گفت: مردم قربانی تصمیمات نادرست برخی مجموعه‌های سیاست‌گذار هستند و امروزه متأسفانه آنچه می‌بینیم در مسیر ناامیدی است و ملتی که امیدوار نباشد نیازی به تلاش و حرکت نمی‌بیند.

بهداشت گفت: در منطقه وضعیت ما از لحاظ افسردگی شدید نسبت به دیگر کشورها نامناسب‌تر است. براساس نتایج یک مطالعه ای تهران، فارس، اصفهان و چهارمحال و بختیاری به ترتیب بیشترین درصد افسردگی عمیق را دارند.

هاشمی گفت: خودکشی یکی از مسائل مرتبط با افسردگی است و طبق یک آمار از سال 1990 تا به امروز خودکشی شیب کمتری را داشته است.

بهداشت گفت: بسیاری از بیماران افسرده از مشکل خود مطلع نیستند. متاسفانه صدا و سیما که قرار است یک باشد کمتر در خدمت این مسائل است و بیشتر در خدمت مسائل است.

بهداشت گفت: یکی دیگر از موضوعات مرتبط با افسردگی، شهرنشینی است. مهاجرت گسترده مردم از روستا به شهر و تغییر سبک زندگی مهمترین آسیب‌های روحی و روانی را ایجاد می‌کند و حاشیه‌نشینان به مراتب وضع بدتری دارند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

حواشی اولین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری:

+++   یکی از ک داهای عادی ریاست جمهوری با حضور در محل ثبت نام حرف‌های عامیانه و عجیبی درباره خود و نامزدی‌اش در انتخابات زد. او می گفت اگر حمایت نکنند عذاب نازل می شود.

+++   حواشی ثبت انتخابات ریاست جمهوری هر لحظه گرم و گرم تر می شود.  تا جایی که پای دو نامزد دوقلو به وزارت کشور باز شد.حسن و حسین که دو دقیقه از هم فاصله سنی دارند اهل ایلام هستند و با نیت جوانگرایی پای به میدان گذاشته اند .حسین به ما می گوید که من به صورت نمادین برادرم را همراهی می کنم و حسن از بین ما ثبت نام خواهد کرد.
وی همچنین می گوید : باید برای رونق اقتصادی کارخانه های بسته باز شود، پشت میز نشینی راه گشا نیست .در ادامه حسن به ما می گوید؛ رنگ انتخاباتی مان سفید است و ما دو برادر با دو خواهر دوقلو ازدواج کردیم .
حسن به ما می گوید اگر یک روزی خیلی بهتر از حالا وارد عرصه انتخابات شویم خودم مسئولیت امور داخلی را برعهده می گیرم و برادر هم به امور خارجی می پردازد.

+++ جوانترین نامزد انتخابات می گوید ۳۰۰ هزارتومان یارانه میدهد.

+++ یکی از نامزدهایی انتخابات  که  با کت و شلوار و کراوات قرمزی برای ثبت نام در محل وزارت کشور حاضر شد.حواشی انتخابات همچون کراوات قرمز یکی از ثبت نام کننده هایی که جلوی دوربین عکاسان ok ok می کرد، هر لحظه پر رنگ تر می شود .وی اهل رشت بود و تا لحظه ثبت نام عینک دودی خود را از صورتش برنداشت . چهار خودکار در جیب گوشه کتش گذاشته بود همواره می گفت ۱۵ میلیون تومان به بیکاران خواهد داد.تحصیلات این نامزد ششم قدیم است.

+++  پس از آغاز فرآیند ثبت نام از نامزدهای انتخابات فردی که کفن پوش و قرآن به دست بود در محل وزارت کشور حاضر شد و به حواشی انتخابات دامن زد.وی که ۶۳ سال سن داشت و اهل تهران بود پشت سرهم می گفت من از شورای نگهبان ایران تشکر می کنم‌.پیرمرد تهرانی سر بند یا فاطمه بسته بود و از چوبِ پرچم ایرانی که به دست داشت، برای راه رفتن استفاده می کرد.وی همچنین دست گلی به دستش بود که می گفت این گل را تقدیم ی خواهم کرد.

 
رنگین گمان 14/1/96

درخواست حذف اطلاعات

 

رنگین گمان 14/1/96

دیدگاهها

انتخابات 96

آمار دیابت از سازمان جهانی بهداشت

مرگ سالانه ۴۸۶ هزار نفر به‌دلیل نوشیدن آب ناسالم!

هشدار سازمان بهداشت جهانی دربارۀ افزایش افسردگی

شناسایی 3 هزار و 600 دانش‌آموزان دچار اختلال مصرف مواد

دیدگاهها

انقلاب ی:

تاکنون میزان کمی از توافقات خارجی محقق شده است، بنابراین نباید به امید و انتظار سرمایه گذاری آنها نشست بلکه باید آن کاری را که خودمان می توانیم، در داخل انجام دهیم

رئیس جمهوری:

فضای مجازی باید برای مردم ما فضای امن باشد، اما نباید فضای امنیتی باشد. ما در همه عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی به دنبال این هستیم که فضای امنیتی را کنار بگذاریم؛ باید فضای اقتصادی، فضای برادری، فضای دوستی و فضای محبت را جایگزین کنیم... مشکلاتی در جامعه داریم و خواهیم داشت اما نباید در برابر آن تسلیم شد. این مشکلات در کوتاه مدت حل نمی شود؛

آیت الله ناصر مکارم از مراجع تقلید:

مصرف کالای ایرانی موجب رونق کارخانه ها و اشتغال در کشور و کاهش مفاسد ناشی از بیکاری در جامعه می شود و مصرف کالای خارجی موجب کمک به اشتغال در کشورهای خارجی است... با وجود اختلاف طبقاتی در کشور وضعیت اقتصادی به احسن الحال تبدیل می نمی شود.

آیت الله ی کاشانی :

گاهی آدم خودش را گم کرده و مثلا طلبه فکر می کند یک شب بخواند، باید ملائکه را هم ببیند و شهودی داشته باشد.

آیت‌الله سبحانی مرجع تقلید:

 من به مردم نمی‌گویم که به سفر نروند، بلکه می‌گویم که صله ارحام را در این ایام ترک نکنند، ایام نوروز بهترین زمان برای رسیدگی به نیازمندان است، نباید همه مردم را به رفتن به سفر در این ایام تشویق کنیم.در فضای مجازی رضایت حوزه جلب نشده است، بارها در این خصوص با ارتباطات صحبت کردیم، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق به دلیل فضای مجازی است، این بخش را نمی‌توان بست، اما می‌توان آن را اصلاح کرد و باید در این بخش اخلاق و دین مردم را در نظر بگیریم.

آیت الله حسین مظاهری، مرجع تقلید

در دوران های مختلف از جمله دوران ثمود و عاد که با خود مخالفت د، آنگاه روزی نحس و منجر به بلای آنها شد. وجود روزهای نحس ناشی از اعمال مردم در هر روز بوده و نباید روز و ایامی را نحس معرفی کرد و روز، خدا و نباید مقصر کرد بلکه این اعمال ماست که منجر به نحسی و بلا شده است.اگر کردار ما خوب و با فضائل اخلاقی همراه باشد آنگاه منجر به اتفاقات خوبی در زندگی شده و اگر با اعمال زشت و خلاف باشد منجر به بلا و نحسی می شود.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

انتخابات 96

در انتخابات تا جایی که بتوانیم ت یب‌ها را مدیریت خواهیم کرد

 

اطلاعات گفت: در انتخابات تا جایی که بتوانیم ت یب‌ها را مدیریت خواهیم کرد و امنیت کامل را ایجاد می‌کنیم.

 حجت‌ال سید محمود علوی در همایش «انتخابات 96، مشارکت همگانی، وحدت و همدلی، امنیت پایدار» خاطرنشان کرد: در انتخابات تا جایی که بتوانیم ت یب‌ها را مدیریت خواهیم کرد و امنیت کامل را ایجاد می‌کنیم؛ امسال دو انتخابات مهم در پیش داریم که اگر حواسمان نباشد، ز له و سونامی در جامعه ایجاد خواهد شد.
حجت‌ال علوی افزود: باید به گونه‌ای رفتار کنیم که ز له‌ای در انتخابات به وجود نیاید که با جلوگیری از ت یب‌ها و در چارچوب بودن مسیر می‌توان انتخابات خوبی برگزار کرد.

 

@@@@@@@@@@@

ابتدا صندوق‌های انتخابات ریاست جمهوری شمارش می شود

طی توافقی میان هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای ی با شورای نگهبان مقرر شد تا پس از رای‌گیری در روز ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶، ابتدا صندوق‌های آرای مأخوذه انتخابات ریاست جمهوری شمارش شود.

 

@@@@@@@@@@@

تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی

 

آیت الله آملی لاریجانی دستور تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی را صادر کرد.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

آمار دیابت از سازمان جهانی بهداشت


-تعداد افراد مبتلا به دیابت از 108 میلیون در سال 1980، به 422 میلیون در سال 2014 رسیده است.
-شیوع جهانی دیابت در افراد بالای 18 سال، از 4.7 درصد در سال 1980، به 8.5 درصد در سال 2014 رسیده است.
-سرعت شیوع دیابت در کشورهای فقیر و کم درآمد بیشتر است.
-دیابت عامل اصلی ن نایی، نارسایی کلیه، حمله قلبی، سکته مغزی و قطع اعضای تحتانی است.
-در سال 2012 میلادی، 1.5 میلیون مرگ، مستقیما به دیابت مربوط بود و 2.2 میلیون مرگ به گلوکز بالای خون منتسب بود. حدود نیمی از آمار مرگ و میر ناشی از گلوکز بالای خون، در افراد کمتر از 70 سال گزارش شده است.
- دیابت هفتمین عامل مرگ و میر در سال 2030 خواهد بود.
-رژیم غذایی سالم، فعالیت بدنی، حفظ وزن بدن و اجتناب از مصرف دخانیات مهمترین عوامل در پیشگیری از دیابت نوع 2 هستند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مرگ سالانه ۴۸۶ هزار نفر به‌دلیل نوشیدن آب ناسالم!

بر اساس گزارشهای بین المللی حدود ۶۶۳ میلیون نفر در جهان دسترسی به منابع آب شرب سالم ندارند و سالانه ۴۸۶ هزار نفر از آن‌ها به دلیل بیماری‌های ناشی از نوشیدن آب ناسالم جان خود را از دست می دهند. متاسفانه آمارهای جهانی نشان می‌دهد حدود ۸۰ درصد از فاضلاب تولید شده بوسیله جوامع دوباره در چرخه تولید و استفاده مجدد قرار نمی‌گیرد.

همچنین حدود ۱.۸ میلیارد نفر از مردمان سراسر دنیا از منابع آبی آلوده استفاده می‌کنند که آن‌ها را در معرض بیماری‌هایی چون وبا، اسهال خونی، حصبه و فلج اطفال قرار می‌دهد.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

هشدار سازمان بهداشت جهانی دربارۀ افزایش افسردگی

سازمان جهانی بهداشت (who) می‌گوید آمار مبتلایان به افسردگی در سطح بین‌المللی، در دهۀ گذشته، تقریباً 20 درصد افزایش یافته است و موارد ابتلا به افسردگی در یک دهۀ اخیر تقریباً 20 درصد افزایش داشته و سبب شده است این بیماری، با توجه به تأثیر آن در گرایش به خودکشی، به یکی از علل اصلی ناتوانی و معلولیت در جهان تبدیل شود.

این آژانسِ سازمان ملل اعلام کرد تا سال 2015 میلادی، آمار جهانی مبتلایان به افسردگی، با 18.4 درصد افزایش در مقایسه با سال 2005، به 322 میلیون نفر رسید.

مارگارت چان، رئیس سازمان جهانی بهداشت، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این آمار جدید زنگ خطری برای همۀ کشورهاست تا در رویکردهای خود نسبت به بهداشت و سلامت روانی تجدید نظر کنند و با فوریت به درمان آن بپردازند.»

هرسال حدود 800 هزار نفر در جهان خودکشی می‌کنند؛ یعنی در هر چهار ثانیه یک خودکشی در جهان صورت می‌گیرد.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

شناسایی 3 هزار و 600 دانش‌آموزان دچار اختلال مصرف مواد

 

منصور کیایی مدیر کل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش از شناسایی یک درصد دانش‌آموزان در معرض خطر خبر داد و اظهار داشت: این تعداد که شامل 136 هزار نفر می‌شوند در معرض رفتار‌های پر خطر قرار دارندو از این تعداد 3 هزار و 600 نفر اختلال مصرف مواد مخدر دارند.

 

وی ادامه داد: نشانگان خطر در این 136 هزار نفر به طور متغیر‌های روانی - اجتماعی و متغیر‌های محیطی شناسایی شده‌اند و پس از بررسی‌های بیشتر 3 هزار و 600 نفر حداقل یکبار مصرف مواد مخدر را تجربه کرده‌اند در نتیجه اختلال مصرف در آن‌ها محرز شد.

 

مدیر کل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در شناسایی و مداخلات این 3 هزار و 600 نفر باید درصد خطا لحاظ شود گفت: اما این تعداد از آمار‌های غلط اعلام شده بسیار کمتر است.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

 

 
اخبار آغاجاری 16/1/96

درخواست حذف اطلاعات

 

 

اخبار آغاجاری  16/1/96

ی هفته

معرفی " ن انقلاب "

ک داهای شورای ی شهر آغاجاری

برگزاری جلسه ای اشتغال در فرمانداری شهرستان آغاجاری

ی هفته

این هفته شهرستان در مورخ 4/1/95 و به ت حجتال   در مسجد جامع آغاجاری اقامه گردید. ایشان در خطبه ی اول در مورد اهمیت ماه رجب احادیثی بیان نمودند و در خطبه ی دوم ضمن اشاره به مناسبت های هفته اظهار داشتند :

اقتصاد مقاومتی تنها راه حل نجات کشور است ولی متاسفانه درست فهم نشده است
اقتصاد مقاومتی یک بسته است که همزمان باید محقق شود یعنی در آن واحد حمایت از تولید ،کار ،و مبارزه با قاچاق کلان و سپردن کار به مدیران انقل است. نباید فراموش کرد که فرهنگ اقتصاد مقاومتی تنها وظیفه مسولان نیست همه نهادهای تی و غیر تی اشخاص حقیقی و حقوقی و همه مردم برای اجرای آن باید همت کنندلازمه پیشرفت سریع کار وجود مدیران پرتلاش ،جوان و انقل بر سر کار است...چرا باید مدیریت کلان برخی امور اقتصادی و مهم به ی واگذار شود که به علت کهولت سن توان اداره یک جلسه یک ساعته را ندارد

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

معرفی " ن انقلاب "

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز آغاجاری در جهت معرفی بانوان فعال وانقل شهرستان به مردم همیشه در صحنه ، اقدام به راه اندازی پانل ن انقلاب پرداخته است.

 پانل " ن انقلاب "به معرفی ن برجسته ای که در پیروزی انقلاب ی نقش داشته اند می پردازد . سرکار خانم "پروین عبداله زاده "و "خانم معصومه آور "( خواهران شهید و فعال ) از شهر آغاجاری و همچنن خانم ها " حدید چی "و "آشتیانی "از ن ایرانی فعال انقل معرفی شدند . 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ک داهای شورای ی شهر آغاجاری

با پایان یافتن زمان ثبت نام ک داهای شورای ی شهر آغاجاری ،   23 نفرجهت رقابت  در انتخابات مرکز شهرستان ثبت نام نمودند که اسامی آنان جهت سیر مراحل قانونی و تایید صلاحیت به مراجع چهار گانه معرفی شدند. اطلاع دقیقی از تعداد ثبت نامی روستاها و بخش جولکی در دست نیست.سه نفر از اعضای شورای فعلی شهر از ثبت نام  خودداری د و دو نفر از اعضای جدید ، ک دا شده اند و 9 نفر از ک داها سابقه ی ثبت نام در انتخابات شوراهای قبلی را دارند. 5 نفر از این افراد به شورای شهر راه می یابند.

گفتنی است در کل کشور 110000 نفر به قول کشور به شوراهای شهر و روستا راه می یابند.

علی اصغر احمدی در نشست خبری خود با خبرنگاران که در وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: ۲۸۷۴۲۵ نفر ثبت نامدر انتخابات شوراهای شهر و روستای کشور  انجام داده اند که به نسبت چهار سال قبل نزدیک به ۱۴ درصد رشد ثبت نام داشتیم، علی رغم عید نوروز و شرایط جوی کشور و از همه مهم تر تبصره ای که سال ۹۲ به قانون اضافه شد یعنی ارایه اصل عدم سو پیشنیه، این استقبال صورت گرفت.

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: ۵۴۸۵۸ نفر برای شورای شهر ثبت نام د که ۲۰ درصد کل ثبت نامی ها هستند و ۲۳۲۵۳۷ نفر برای شورای روستا هستند، ۱۷۸۸۵ خانم ها و ۲۶۹۵۴۰ نفر آقایان هستند. در تهران ۳۰۰۰ نفر ثبت نامی داشتیم ۵۲۳ نفر خانم و ۲۴۷۷ نفر آقایان هستند.

احمدی ادامه داد: کل ثبت نام کنندگان برای انتخابات شوراهای ا به تفکیک، خانم ها ۶۷۴۳ و آقایان ۴۸۱۴۵ نفر بوده اند و کل ثبت نام کنندگان برای شوراهای روستاها به تفکیک، خانم ها ۱۱۱۴۲ و آقایان ۲۲۱۳۹۵ نفر بوده اند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

برگزاری جلسه ای اشتغال در فرمانداری شهرستان آغاجاری

جلسه ای اشتغال به ریاست فرماندار و با حضور تعدادی از روسای ادارات شهرستان برگزار گردید. فرماندار در این جلسه ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین و تبریک سال نو فرمودند که ی امسال را سال اقتصاد مقاومتی ، تولید - اشتغال نامگذاری کرده اند و ما هم جلسه کارگروه اشتغال را برگزار می کنیم تا عیدانه ای برای مردم شهرستان در جهت رفع مشکلات اشتغال و تولید باشد. ایشان در این جلسه با معرفی شرکت ا ین سازان بعنوان شرکتی نوپا و سرمایه گذار در زمینه دوخت دستکش ، جوراب و...  در شهرستان خواستار همکاری ادارات با این شرکت شدند و در ادامه هم مصوباتی به منظور همکاری ادارات با این شرکت به تصویب رسید